Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jeste crkva saradjivala sa hitlerom, ali tek nakon sto je on slomio crkve u tim zemljama. Pa je na njihovo celo postavio svoje ljude! To je radio u svim zemljama. Dakle, rec je o okupaciji i drzave i crkve! A ovi to koriste kao dokaz da je "katolicka crkva saradjivala sa hitlerom". Pa jeste, zaista tako izgleda jer je crkva bila okupirana, tako pise i u istoriji da jeste, ali zvanicna istorija i ovi precutkuju da im se crkva u startu suprotstavila kao i Papa licno, pa su onda svestenici 'protivnici rezima' zavrsavali konc logorima! Njihove skole su zatvarane, stampa je zabranjivana a politicko delovanje im je bilo onemoguceno! Takvo slamanje crkve hitler je nazivao "Kirchen Kampf" (Borba protiv crkve)!

Stepinac je nakon sto je video sta se radi, toboze saradjivao sa rezimom, da bi imao priliku tajno spasavati srbe i jevreje, tako je ocuvao i svoj zivot a i zivot onih kojima je pomoc bila potrebna!

E moj Mirte, tesko se nama pored takvih "spasitelja". Ti pricas price kako su ti napunili glavu, a ja sam bio ocevidac i skupo platio njihova nasilja.


I jos je evidentno da ih mi ni ne napadamo, vec se branimo. [/QUOTE]

Mire, pa ko koga napada to dokazuje ova tvoja recenica dole:

I onda izjavljuju kako nemaju nista "masonsko"? Pa masonizam je sustina njihovog postojanja, na tom principu su i osnovani, osnivac im je bio mason. [/QUOTE]

Osnivac nije bio mason. Miler je bio mason pre 1831. godine i tada je zatarzio da istup iz te oprganicacije.

Evo kakvo misljenje o masonima su imali pionirui Crkve:


Elen Vajt u svojoj knjizi “Evangelizam”, cello poglavlje, TAJNA DRUSTA, posvetila je Slobodnim zaidarima ili masonima. Svakako ce vas zanimatai sta ona o njima pise.

Opasnost tajnih drustava

"Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tudjem jarmu nevernika’ ne odnosi se samo na brak izmedju hriscanina i nevernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.

Gospod je objavio preko proroka Isaije: ‘Zdruzujte se narodi, ali cete se potrti. Cujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oruzajte se, ali cete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’…” Isija 8,9-13.

Neki su u nedoumici da li je na mesto ako hriscanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim drustvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPSTE HRISCANI, mi to moramo viti svuda; mi mora da razmisljamo i postujemo uputstva koja su data da bi od nas ucinila hriscane u sklsadu sa merilima Bozje reci.

Prihvativsi Hrista kao svoga Otkrupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Boizji saradnik. Ucinili smoi zavet s Njim da celi pripadamo Njemu, da kao verni pristavi Hristove milosti radimo na izgradnji Njegovog carstva u svetu. Svaki hriscanin se obavezuyje da posveti um, dusu i telo Onome koji je platio otkupninu za nase duse….

Iako u tim drustvima moze biti mnogo toga sto izgleda dobro, ipak je sa tim pomesano mnogo onoga zbog cega od dobra nema nikakve koristi i sto ta drusta cine stetnim po dusu…
Oni koji ne prave razliku,’ iuzmedju onoga koji sluzi Bogu i onoga koji Mu ne sluzi’ mogu da budu ocarani tim drustvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOGA SA BOGOM. Medjutim, nijedan ozbiljan hriscanin ne moze da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ZIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova dusa je pusta i on oseca da mu je uskraceno osvezenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kisa…

Hristos nece nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOIGA SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajucim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo merilo karaktera je sveti Bozji zakon i nemoguce je da se oni koji ovaj zakon cine pravilom svoga zivota povezu u tajno i srdacno bratstvo KOJI BOZJU ISTINU PRETVARAJU U LAZ I OMALOVAZAVAJU BOZJI AUTORITET

Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUIULA NE MOGU BITI CLANOVI SLOBOIDNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE.

Pecat zivoga Bodga nece primiti niko ko odrzava takvu vezu, nakon sto je svetlost istine obasjala njegovu stazu.

Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…

Oni koji se prepustaju zelji za stupajnjem u neki savez, IZVRSAVAJU PLAN NEPRIJATELJA. Za uzrokom ce doci i posledice.” Elen Vajt, Evangelizam, p.618-623, originala; a 465- 468 prevod.

Eto kakvo misljenje su imali prvi Adventista o Slobodnom zidarstvu ili masonima..

Mire, mozes li i posle ovoga ponoviti svoju poslednju recenicu?

Mire: "I onda izjavljuju kako nemaju nista "masonsko"? Pa masonizam je sustina njihovog postojanja, na tom principu su i osnovani, osnivac im je bio mason."

Vidis Mire koliko mnogo si promasio u svojoj izjavi? Nije lepo da to radis!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
E moj Mirte, tesko se nama pored takvih "spasitelja". Ti pricas price kako su ti napunili glavu, a ja sam bio ocevidac i skupo platio njihova nasilja.

Sto neko rece a ti citirao - "tvoje iskustvo nije sigurno"! I moj deda je pod uticajem svega sto je proziveo govorio kako "Hrvatima ne treba verovati" a ja sam doziveo suprotno, i razum nam govori da je covek covek, ko god da je, iz kog god naroda da je, a tome nas uci i nasa vera!

Prema tome ne postavljaj svoje licno iskustvo kao merilo, vec cinjenice koje su nepobitne, a to je da su katolci i Papa osudili nacizam i od njega stradali kao i svi ostali!

Ti ne mozes ovo pobiti zato navodis svoje iskustvo! Sta ce reci Hrvat? Gotovo isto za Srbe, a sve je proizvod nekih iskustava i predrasuda, zalosno je sto ranjeni ljudi vode drzave i nacije, umesto razumnih i zdravih, i hitler je imao predrasude i psihicki je bolestan vodio ljude u rat!

Mire, pa ko koga napada to dokazuje ova tvoja recenica dole:

To je odbrana i ne mozes dokazati da je ista drugo, ja nisam cak otvarao ni teme protiv adventista ni u svrhu odbrane! Samo vam odgovaram na onima koje ste sami otvorili da nas blatite!

A da li ste, i ko stoji iza takvih tema, koje su vase stvarne pobude to jedino vi znate! Da li ih otvarate zato sto su vam to rekli? Mozda vi mislite da je to dobro sto radite? Razuman covek zna da nije!

Osnivac nije bio mason. Miler je bio mason pre 1831. godine i tada je zatarzio da istup iz te oprganicacije.

Nemoj opet da se igramo pricom kako Miler nije bio osnivac, on jeste osnivac pokreta, i bio je mason, tako je zarazen masonskom naukom bio on iskren ili ne, istupio iskreno ili ne, i sam tumacio bibliju na nacin kao i oni i pripisivao nasoj crkvi paganizam!

Vidis Mire koliko mnogo si promasio u svojoj izjavi? Nije lepo da to radis!

Nisam ja nista pogresio vec ti! Ti navodis kako je crkva radila u korist rezima a ne znas ili precutkujes to da je crkva u samom startu osudila nacizam, da je hitler smenjivao i bacao u konc logor nepodobne svestenike i glavare, zabranjivao njihovu stampu i skole i bavljenje politikom!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam ja nista pogresio vec ti! Ti navodis kako je crkva radila u korist rezima a ne znas ili precutkujes to da je crkva u samom startu osudila nacizam, da je hitler smenjivao i bacao u konc logor nepodobne svestenike i glavare, zabranjivao njihovu stampu i skole i bavljenje politikom!

Prve žrtve "Noći dugih noževa" nisu bili Ernst Rem, niti pripadnici SA, nego Katolička Partija Centra. Toliko o nacistima i njihovoj "katoličnosti".

A sada veoma ozbilljno. Pomenuo si negativna iskustva jednih i drugih, i to stoji, ali isto tako stoji i činjenica da svi ti koji su počinili sva ta nedela nisu to činili u ime vere, vera je kao i uvek bila maska za zlo. Ono što je veoma indikativno je to, da ako neko već ima tako loša iskustva, zašto onda napušta veru naroda kome pripada? I još je i napada?

Mire, može se u neku ruku razumeti da neko poistovećuje pravoslavlje sa prirpadnošću srpskom narodu, i da svoja loša iskustva sa istim projektuje na pomesnu crkvu, kao što se može uslovno rečeno razumeti da neko svoja loša iskustva sa hrvatima projektuje na katoličku crkvu u celini, ali se nikako ne može razumeti da neko napusti crkvu sa kojom se njegov narod poistovećuje, i onda pljuje po njoj, na isti način na koji pljuje po crkvi kojoj pripada narod sa kojim je imao, ili misli da je imao loša iskustva. To je samoljublje i arogancija svojstvena onima koji svoj solpsticizam cene u toj meri da im ni njihov narod ne valja, o drugima da i ne govorim. To su ljudi koji za sebe misle da sve znaju, da poseduju istinu i da su "pravedni".
Koliko su zabrazdili u svom slepilu vidi se i iz toga da su zaboravili činjenicu da su u dva svetska rata ratovali nacionalno bliski narodi (Englezi i Nemci) koji su o gle čuda pripadali u velikoj većini Sola Scriptura "crkvama", u srednjem veku, pre te famozne "reformacije" ratovili su Francuzi i Englezi, a oba naroda su tada bili Katolici, u novom veku, Biugari i Srbi. Poenta je da vera nije bila ta koja je vodila ratove, nego da su to činili ljudi, a ljudi, ponoviću, sposobni su za najveća dela i najstrašnija zverstva, i za jedno i za drugo izmišljaće opravdanje. i krivicu svaljiivati na nekog drugog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prve žrtve "Noći dugih noževa" nisu bili Ernst Rem, niti pripadnici SA, nego Katolička Partija Centra. Toliko o nacistima i njihovoj "katoličnosti".

A sada veoma ozbilljno. Pomenuo si negativna iskustva jednih i drugih, i to stoji, ali isto tako stoji i činjenica da svi ti koji su počinili sva ta nedela nisu to činili u ime vere, vera je kao i uvek bila maska za zlo. Ono što je veoma indikativno je to, da ako neko već ima tako loša iskustva, zašto onda napušta veru naroda kome pripada? I još je i napada?

Mire, može se u neku ruku razumeti da neko poistovećuje pravoslavlje sa prirpadnošću srpskom narodu, i da svoja loša iskustva sa istim projektuje na pomesnu crkvu, kao što se može uslovno rečeno razumeti da neko svoja loša iskustva sa hrvatima projektuje na katoličku crkvu u celini, ali se nikako ne može razumeti da neko napusti crkvu sa kojom se njegov narod poistovećuje, i onda pljuje po njoj, na isti način na koji pljuje po crkvi kojoj pripada narod sa kojim je imao, ili misli da je imao loša iskustva. To je samoljublje i arogancija svojstvena onima koji svoj solpsticizam cene u toj meri da im ni njihov narod ne valja, o drugima da i ne govorim. To su ljudi koji za sebe misle da sve znaju, da poseduju istinu i da su "pravedni".
Koliko su zabrazdili u svom slepilu vidi se i iz toga da su zaboravili činjenicu da su u dva svetska rata ratovali nacionalno bliski narodi (Englezi i Nemci) koji su o gle čuda pripadali u velikoj većini Sola Scriptura "crkvama", u srednjem veku, pre te famozne "reformacije" ratovili su Francuzi i Englezi, a oba naroda su tada bili Katolici, u novom veku, Biugari i Srbi. Poenta je da vera nije bila ta koja je vodila ratove, nego da su to činili ljudi, a ljudi, ponoviću, sposobni su za najveća dela i najstrašnija zverstva, i za jedno i za drugo izmišljaće opravdanje. i krivicu svaljiivati na nekog drugog.

Znam brate ali reci to Tripu koji poistovecuje "veru i naciju", i naziva drzave "protestantskim" iako su danas sekularne. I to sto su protestanti ratovali jedni protiv drugih nema nikakve veze kada se radi o njima, onda to izvrne i kaze kako to nisu cinili protestanti a kada se radi o nama onda su to cinili nasi vernici. Zali Boze takve izopacene nauke!

Nazivati sebe intelektualcem a tako izvrtati je ispod casti, on sam sebe ismejava! Zato i ne sme dovesti svoje adventiste ovde da ne vide kako se ponizava! Zato i vice kako cemo se "mi poniziti pred njima"!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sto neko rece a ti citirao - "tvoje iskustvo nije sigurno"

Mire, otkuda ti znas da ono sto sam ja doziveo nije sigurno, a ono sto je tebi neki deda pricao kao sigurno je. Svasta od tebe u poslednje vreme.

katolci i Papa osudili nacizam i od njega stradali kao i svi ostali! [/QUOTE]

Tamo gde sam ja ziveo i gledao svojim ocima zlocine mniogih, a ne samo jednij, to sto si rekao nije istina.
Tamo gde sam ja ziveo i gledao zla svojim ocima, nije od nacista stradao nijedan katolik, a pravoslavaca na hiljade.
Pa ipak, ja ne krivim nikoga, niti ikoga branim, nego samo iznosim ono sto sam video, osetio i sto znam.


Ti ne mozes ovo pobiti zato navodis svoje iskustvo! Sta ce reci Hrvat? Gotovo isto za Srbe, [/QUOTE]

Mire, ja nikoga ne branim niti opravdavam icij zlocin.

A sto si lupao gluposti o masonima, na to nemas sta da kazes!
Ako si uvideo da si pogresio, ne bi bilo lose da to i napises.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Tamo gde sam ja ziveo i gledao svojim ocima zlocine mniogih, a ne samo jednij, to sto si rekao nije istina.
Tamo gde sam ja ziveo i gledao zla svojim ocima, nije od nacista stradao nijedan katolik, a pravoslavaca na hiljade.
Marko ljepi pozdrav , ako nije tajna , gdeste to živeli , i koliko ste tada imali godima ?
Hitler je bijo zvjer ,i ubijao je sve , čak i svoj narod
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne postoji pisani dokaz da je Miler bio mason.
To priznaju i sami masoni, a protivnici Adventizma tvrde kako je izgoreo u nekakvom požaru.

Osim toga, i da je bio, kakve to ima veze.
Čovek može biti zaveden i postati član neke organizacije ili crkve, pa potom tu organizaciju ili crkvu napustiti.

Da je to slučaj sa bilo kojim Pravoslavnim sveštenikom ili nekim uglednim čovekom, ti bi taj čin veličao i hvalio na sva zvona.
Ali da je neko drugi koji nije Pravoslavni, tebi to ne ide u prilog tako nešto...hajde priznaj lepo.

Miler je bio Baptistički sveštenik, i nije bio osnivač Adventističke crkve, jer Adventisti organizaciono nisu postojali ni pre ni nakon njega, već samo grupa pripadnika različitih protestantskih i tradicionalnih crkava.

William Miller (preacher )
William Miller (February 15, 1782 – December 20, 1849) was an American Baptist preacher who is credited with beginning the mid-19th-century North American religious movement known as Millerism. After his proclamation of the Second Coming did not occur as expected in the 1840s, new heirs of his message emerged, including the Advent Christians (1860), the Seventh-day Adventists (1863) and other Adventist movements.

IZVOR; Vikipedia

Mire, Mire, ne vredi govoriti gluvima.

Biblija se ne sluša na vokmen već se čita, a vi očiglednocu svom istraživanju istine koristite samo uši, i to bi se reklo "jedno uvo" jer primenjujete princip "REKLA- KAZALA" a biblijsku nauku koju načujete, ona vam uđe na jedno uvo a izađe na drugo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko ljepi pozdrav , ako nije tajna , gdeste to živeli , i koliko ste tada imali godima ?
Hitler je bijo zvjer ,i ubijao je sve , čak i svoj narod

Dobro jutro Artonijadz,
Uvije volim da te cujem. Kada bi svi katolici bili kao ti, na zemlji bi bio raj.

Ziveo sam u NDH. A ne volim sto me pitaj koliko sam tada imao godina, jer na taj nacin ces znati koliko sam i star.
Tada sam imao 9-14 godina, dovoljno odrastao da sam mogao da vidim i shvatim ono sto se oko mene dogadjalo.
Nisu zla cinili samo pripadnice jedne nacije, nego svi su bili zli, i ni od jedne strane nisam zapazio ljubav, milost i sazaljenje.
Pa i pored tog nezaboravno zlog utiska, nemam nikakve prerasude prema nijednom narodu. Za mene su svi ljudi jednaki.
U svakom narodu imao dobrih i zlih ljudi.

Slazem se sa tobom da je Hitler bio zao, ali ja nisam video Hitlera gde ubija, nego su se nacije ubijale medjusobno.
Prema tome ne mozemo za sve osuditi Hitlera, iako zaista jeste bio zlocinac.


Zato najbolje je ne pominjati te zle dane i ocajna iskustva, jer to ne donosi nikome i nikakvog dobra.
Zbog toga sam rekao da bi bilo mnogo bolje da iznosimo dobro o drugima, a ne zlo, a dobnra ima u svakom narodu.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Dobro jutro Artonijadz,
Uvije volim da te cujem. Kada bi svi katolici bili kao ti, na zemlji bi bio raj.
Neznam dali sam zaslužila ovoe pohvale , ali svedno hvala od srca

Ziveo sam u NDH. A ne volim sto me pitaj koliko sam tada imao godina, jer na taj nacin ces znati koliko sam i star.
Tada sam imao 9-14 godina, dovoljno odrastao da sam mogao da vidim i shvatim ono sto se oko mene dogadjalo.
Ako ste tada imali devet onda ste kao djete preživeli velke traume , ja fala Bogu nisam doživela nikakav rat , i nadam se i da neću

Nisu zla cinili samo pripadnice jedne nacije, nego svi su bili zli, i ni od jedne strane nisam zapazio ljubav, milost i sazaljenje.
Pa i pored tog nezaboravno zlog utiska, nemam nikakve prerasude prema nijednom narodu. Za mene su svi ljudi jednaki.
U svakom narodu imao dobrih i zlih ljudi.
Mire slažem se svama , ni ja nevolim ljude koji mrze drugi narod , samo zbotoga štosu druge vere , i nacije . Moj otac je bijo u ratu devedeset i prve , miga zovemo domovinski rat , svog oca nikad nisam čula daje rekao daje srbski narod kriv za rat , već proklet bijo koga pokrenijo . Dati ovde nepametujem po godinama moguti biti unuka , jati samo želim još dug ,i udoban život ,i nekate Bog sačuva od svakog zla.
preuzmi (1).png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Neznam dali sam zaslužila ovoe pohvale , ali svedno hvala od srca


Ako ste tada imali devet onda ste kao djete preživeli velke traume , ja fala Bogu nisam doživela nikakav rat , i nadam se i da neću


Mire slažem se svama , ni ja nevolim ljude koji mrze drugi narod , samo zbotoga štosu druge vere , i nacije . Moj otac je bijo u ratu devedeset i prve , miga zovemo domovinski rat , svog oca nikad nisam čula daje rekao daje srbski narod kriv za rat , već proklet bijo koga pokrenijo . Dati ovde nepametujem po godinama moguti biti unuka , jati samo želim još dug ,i udoban život ,i nekate Bog sačuva od svakog zla.
Pogledajte prilog 110811

Antonijadz, hvala ti na tako lepoj slici i jos lepsim rijecima pored nje.
Nijesam ja zabadava rkao da su suvi ljudi takvi kao ti, raj bio vec bio na zamlje
Neka te milostivi Bog prati i cuva zajedno sa tvojim domom.
 
Natrag
Top