Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A licno vi adventisti i kojekakvi izrodi ni jednog dana stradali niste, a pricate o onima koji su stradali, prisvajate njihove zasluge, dok vi licno, uzivate u blagostanju!

Ko kaže da nismo. I to za Hrista, a vi niste za NJega nego za proklestvo grijeha.

Evo iz pera adventističkog pisca Dr. Zdravka Plantaka, samo kratki izvadak iz knjige "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics"

Adventisti u Njemačkoj su podržavali nacističku vanjsku politiku, pa čak i rat. ... Kad je Austrija pripojena Njemačkoj, njemački adventisti su izjavljivali kako su "sretni što su se Austrijanci vratili u domovinu ". Izražavali su vjeru da je uz Božju pomoć "naš sposobni Führer Adolf Hitler postao osloboditelj Austrije". Nakon okupacije Čehoslovačke 16. ožujka 1939., adventisti još uvijek nisu imali nikakav prigovor nacističkoj vlasti. Čak su nalazili i opravdanje za nacističke okrutnosti. Kada je došlo do napada na Poljsku, koji je cijela Europa prepoznala kao čin agresije, Sinz [adventistički autor] je napisao da je, s obzirom na 'neljudske muke koje je naš narod pretrpio među tim strancima', njemački napad vjerojatno bio opravdan. Adventisti su nastavili podupirati Hitlera i slavili su njegov 51. rođendan 11 dana nakon što je rat na zapadu eskalirao njemačkom invazijom na Dansku i Norvešku 9. travnja 1940. godine.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
a. Opisujući Bogorodicu, predanje kaže: „Od svega dobrog, ona je najbolja, od svega svetog ona je najsvetija”.


b. Pismo kaže: „Niko nije dobar osim jednoga Boga” (Lk. 18:19), „nemam dobra osim tebe” (Ps. 16:2), „niko nije svet kao što je Gospod” (1. Sam. 2:2), „on jedini neka vam svet bude” (Is. 8:13).
8.
a. Predanje uzvisuje Bogorodicu: „Njena visina je nedogledna za misli ljudske, njena dubina je nesagledna i za anđeoske oči; njena čudesna ličnost svojom božanskom tajanstvenošću premaša svaki razum”.

b. Pismo uzvisuje cara večnog, neraspadljivog, koji se ne vidi, jedinog premudrog Boga: „O dubino bogatstva i premudrosti i razuma Božijega! Kako su neispitljivi njegovi sudovi i neistraživi njegovi putevi! Jer ko pozna misao Gospodnju? Ili ko mu bi savetnik? Ili ko mu napred dade šta, da mu se vrati? Jer je od njega i kroz njega i u njemu sve. Amin”. (Rim. 11:33–36)
Sveto pismo otkriva da ova slava – mislimo na premudrost, ljubav, dobrotu, svetost, svemoćnost, večnost, neraspadljivost, nepristupačnu svetlost, nesagledivu dubinu, nedoglednu visinu, neistraživost, neispitljivost i neizmeran razum – pripada jedino Bogu. Samo je on izvor ovih osobina i niko drugi. O svojoj slavi Gospod je rekao: „Ja sam Gospod, to je ime moje, i slave svoje neću dati drugome ni hvale svoje likovima rezanim” (Is. 42:8).

Evo zašto vam nije dovoljna.

Ivica Stamenković
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi milosti uopste nemate nego odisete samo mrznjom i osudom! Takva vam je citava teologija, vi propovedate izvrnuto evandjelje, umesto "mira i spasenja" propovedate "osudu", prvo nas osudite da smo "pagani" a onda "da nas Bog kaznjava", sto on ne cini! Vi ovde "bljujete samo vatru"!

Milosti? Očekujemo milost od "zakono pravitelja"? Njihova teologija je takva, da milosti nema. Osim za one koji se drže 28 fundamental beliefs. Svako ko se ne drži toga je grešnik koga milom i to na malo čudan način, ili silom treba privesti u njihovu veru. Svakome ko uđe u to, zadatak je da prozelitira, da širi kult, na isti način, istovremeno pazeći da slučajno ne prekrši "zakon" jer kraj "investigative judgment" je tu samo što nije, ako to propusti da uradi, posebno ako ne privede "zabludele ovčice" u "remnant church" kako oni vole sebe da nazivaju, ugroženo je ne samo njegovo ili njeno spasenje, nego i spasenje ostalih. Naravno po učenju njihove "denominacije" Zato ovakvo vređanje, zato izazivanje. cilj se slomiti duh žrtve. Nema tu ni traženja Boga, niti H od Hrišćanstva. Njihova je "teologija" teologija straha, kao i islamska. Zato i koriste svaku krizu, svaki nemir, svaki skandal da "propovedaju" U Americi im je lako, jer bez obzira na svu tehnološku i civilizacijsku nadmoć, amerikanci su veoma naivni i pobrljave kada vide Bibliju. Zato tamo i imaš na hiljade "church". Ovde baš i nije, mada im je komunizam sa svojim ateizmom ne malo pomogao.

Pazi, nema tu onog straha deteta od roditelja, ne nego pravog, iskonskog straha, takav strah negira i bratstvo i ljubav, i savest, sve ono što je Božije.

Zato se nemoj čuditi što kod njih nema ni milosti ni ljubavi, što stalno ponavljaju svoje doktrine. Pojam greha im nije isti. U Hrišćasntvu svako odgovara za svoje grehe i svako se mora pokajati za sebe. Kod njih, greh jednog utiče na celu "zajednicu" u čemu su veoma slični, da ne kažem identični plemenskim religijama, posebno islamu. Kod njih naime nema, pomiluj mene grešnoga, nego strah da li su dovoljno dobro ispunili zadatke. Nagradu prvo dobijaju od zabludelih ovčica koje im pljeskaju, i vođa koji ih hvale, što samo pojačava njihovu nameru da i pred ljudima i pred Bogom budu proglašeni pravednicima.

Evo iz pera adventističkog pisca Dr. Zdravka Plantaka, samo kratki izvadak iz knjige "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics"

Adventisti u Njemačkoj su podržavali nacističku vanjsku politiku, pa čak i rat. ... Kad je Austrija pripojena Njemačkoj, njemački adventisti su izjavljivali kako su "sretni što su se Austrijanci vratili u domovinu ". Izražavali su vjeru da je uz Božju pomoć "naš sposobni Führer Adolf Hitler postao osloboditelj Austrije". Nakon okupacije Čehoslovačke 16. ožujka 1939., adventisti još uvijek nisu imali nikakav prigovor nacističkoj vlasti. Čak su nalazili i opravdanje za nacističke okrutnosti. Kada je došlo do napada na Poljsku, koji je cijela Europa prepoznala kao čin agresije, Sinz [adventistički autor] je napisao da je, s obzirom na 'neljudske muke koje je naš narod pretrpio među tim strancima', njemački napad vjerojatno bio opravdan. Adventisti su nastavili podupirati Hitlera i slavili su njegov 51. rođendan 11 dana nakon što je rat na zapadu eskalirao njemačkom invazijom na Dansku i Norvešku 9. travnja 1940. godine.

Slape, oni priznaju to? Njima naklonjeni autori priznaju da je "remnant church" podžavala Hitlera, ponose se time?! Pa čemu onda nazivanje lažovima svakoga ko to razotkrije?

Ivan Pavao II je barem molio za oprost, iako možda razloga za to nije bilo, a oni? Oni su pravedni i njima ne treba oprost, jer pravednost njihova je u jelu, piću, i danima.

Hmm, očekujem sada opet salve oko ustaša i četnika jer drugo nemaju da izvuku kao protiv težu, a onda i ova tema ode pod ključ.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Slape, oni priznaju to? Njima naklonjeni autori priznaju da je "remnant church" podžavala Hitlera,

Misliš autori tipa Barta Ermana, takvih ima koliko hoćeš.

Baš vam je jak arg.
Ivan Pavao II je barem molio za oprost,

I fariseji su mislili da se mole Bogu, pa im je Isus rekao znamo šta.

Oni su pravedni i njima ne treba oprost, jer pravednost njihova je u jelu, piću, i danima.

Opet projekcija.

Hmm, očekujem sada opet salve oko ustaša i četnika jer drugo nemaju da izvuku kao protiv težu, a onda i ova tema ode pod ključ.

Pa to su vaša djela ili bolje rečeno nedjela, uglavnom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Imaš u Bibliji i antihirste koji kažu da je Isus Bog. Lažne hrišćane.



Pa vaša percepcija je reinkarnacija, a ne vaskrsenje.



To smo vidjeli ovdje da radite. Piše da se drži subota, a vi kažete da se ne drži, da se ne jede svinjetina, a vi kažete da se može da se jede.

ako se oni ne odriču nje, dakle i pored toga što u 2 tački 28 fundamental beliefs navodno ispovedaju veru u Trojstvo, u stvari negiraju isusovo Božanstvo.

Rekao Darth koji jede pig, kao i Slap, a da li je Isus tako radio?

Tako da vam je džabe vaše Trojstvo u kojem imate i više od 3 osobe koje obožavate.

A vi pametnjakoviću znate šta je Isus radio? Rekli vam pioneers, možda. Čitali iz KJV, mudrijali, tumačili pa vam preneli. Možda je kao Hebrejin, jer rođen je u tom narodu držao shabat, mada čitajući u pismu kako odgovara vašim duhovnim precima (oops nisu, jer Fariseji verovaše u besmrtnost ljudske duše) o shabatu, čini se da nije bio baš dobar primer za pioneers Milerite Adventism-a, možda nije jeo pork "genije", pork, a ne pig, ali sigurno nije bio apstinent uz voćni sok i krekere. Čak i da se prihvati ta vaša judaizatorska teza, Isus je bio obrezan, a vi se ne obrezujete. Prošao je Bar Mitzvah, a vi ni to niste.

Opet vi i vaša papagajština oko reinkarnacije. Crkva ne naučava renikarnaciju, ali onima koji dar od Boga (razum) zameniše vizijama nastalim u glavi udarenih masona i pioneers, ne vredi govoriti. Koje je vaše tumačenje Uskrsnuća? Rekonstrukcija, kao i kod Raselovaca, isti su vam očevi.

Antihristi koji veruju u Isusovo Božanstvo, I to piše u Bibliji? Aha, pa to vi na sebe mislite, jer vi verujete i u posinjenje, adopcionizam. kako sam samo mogao da zaboravim na činjenicu da vi baštinite sve moguće i nemoguće hereze.

Istina je na žalost vašu, drugačija. Vi jeste antihristi, lukavi vukovi u jagnjećoj koži pacifizma i lažnog evanđelja. No prorokovano je da će se takvi pojaviti i da će rešetati.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa kako onda oni mogu da se nazivaju "Hrišćanima" , u stvari negiraju isusovo Božanstvo.

Dobro jutro dobri ceovece Darth.
Da li ti jos uvek spavas i sanjas makar sta?
Procitaj pazljovo moj gornji komentar pa onda kazi da li si imalo posten kao krscanin kad tvrdis da mi poricemo Hristovo Bozanstvo.


Izbroj argumente koje sam prilozio pa onda sam sebi kaze, mozes li i posle toga ponoviti to toje bezumlje da mi negiramo Hristovo Bozanstvo.
Darth to pokazuje da vi uopste ni nemate nekakve argumente, nego neprestano ponavljate svoje pretpostavke i lazi. Zar se tako ponasaju oni koji se nazivaju krscanima?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A vi pametnjakoviću znate šta je Isus radio?

Naravno da znamo.

Možda je kao Hebrejin, jer rođen je u tom narodu subotario,

Zar ne piše da je subota za čovjeka, a ne samo za Jevreje.

mada čitajući u pismu kako odgovara vašim duhovnim precima (oops nisu, jer Fariseji verovaše u besmtrnost ljudske duše)

To su vaši preci.


Pa oni nisu držali subotu. Formalno da kao što bi je i vi držali.

možda nije jeo pork "genije", pork, a ne pig,

Nije možda nego sigurno nije jeo. To sam namjerno napisao da bi dao ovakav koment.

Pa pork je isto pig. :roll:

ali sigurno nije bio apstinent uz voćni sok i krekere.

Vaš usmrđeli sok nije pio.

Čak i da se prihvati ta vaša judaizatorska teza, Isus je bio obrezan, a vi se ne obrezujete.

Pa i mi smo obrezani, kroz krštenje. Kao i Isus kroz oboje.

Opet vi i vaša papagajština oko reinkarnacije.

Pa to je vaše učenje.

Zar se ne ponosite sa njim.

Crkva ne naučava renikarnaciju,

Formalno ne. Istinski da.

Antihristi koji veruju u Isusovo Božanstvo, I to piše u Bibliji?

Jel znaš gdje piše? Ne znaš vjerujem.

jer vi verujete i u posinjenje, adopcionizam. kako sam samo mogao da zaboravim na činjenicu da vi baštinite sve moguće i nemoguće hereze.

Znači tebi su hereze učenja Biblije.

Istina je na žalost vašu, drugačija.

Na vašu da.

Vi jeste antihristi, lukavi vukovi u jagnjećoj koži pacifizma i lažnog evanđelja. No prorokovano je da će se takvi pojaviti i da će rešetati.

Gubiš nerve.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dobro jutro dobri ceovece Darth.
Da li ti jos uvek spavas i sanjas makar sta?
Procitaj pazljovo moj gornji komentar pa onda kazi da li si imalo posten kao krscanin kad tvrdis da mi poricemo Hristovo Bozanstvo.

Dobro veče, a ne jutro.
Čitam svaki vaš komentar veoma pažljivo, ali badava vam sve, jer onaj koga je vaša "poslanica" toliko često uzimala u usta i u pero, spava u detaljima. Vi danas na prvi pogled možda ne poričete Isusovo Božanstvo, ali samo na prvi pogled. Poistovećivanje Isusa sa Mihaelom, umanjivanje njegove žrtve na Krstu, investigative judgement, u kome je Isusova uloga svedena na službenika koji proverava tačke iako je za Njega pisano da će suditi živima i mrtvima, dakle On po pismu u koje se toliko zaklinjete, nije zastupnik, nego Sudija. Odbacivanje njegovih reči, iskrivljavanje svega što je On rekao nakaradnim mudrolijama i tumačenjima jeste negiranje Božanstva. Ujedno, to što se ne odričete učenja EGW koja je negirala Isusovo Božanstvo, koja je u svojim ranim spisima Sotonu nazivala Isusovim bratom, sasvim su dovoljni da vas okarakterišu kao antihriste. Uostalom baštinite sve moguće iu

Da bi ste sye mogli nazvati Hrišćanima, morate se odreći EGW, svih njenih laži. Vi to ne želite i ne možete, mudrijanjima pokušavate da se operete od optužbi ostalih Sola Scriptura, ali ne vredi.

Možete vi i da sumnjate u moje ili svačije poštenje, iskreno vam odgovaram. Činjenice govore same za sebe. Hladne činjenice.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro veče, a ne jutro.

Vi danas na prvi pogled možda ne poričete Isusovo Božanstvo, ali samo na prvi pogled. Poistovećivanje Isusa sa Mihaelom, umanjivanje njegove žrtve na Krstu,

Zao mi je Darth, ali ova tvoje izmisljotina nije istinita.
Nije istina da mi na prvi pogled prioznajemo
Hrista, nego Hristovo Bozanstvo, je zvanicno ucenje Crkve.

Nije istina da mi poistovecujemo Hruista sa Mihajlom, nego je istina da ti ne razumes u cemu je stvar.

Ujedno, to što se ne odričete učenja EGW [/QUOTE]

Darth, zasto se ti ne odreknes javno Pape koji je osnovao inkviziciju, koja je spalila hiljade hriscana?

Da bi ste sye mogli nazvati Hrišćanima, [/QUOTE]

Darth, kako ces me ti nazvati, za mene nema nikakve vrednosti, ali najvazije je ono STO JA JESAM.
Drugo, ko je tebe postavio sudijom da presudjujes koje hriscanin a ko nije?

Kad bi to bile klazi odreklibismo se njih, a mi se ne mozemo odreci onoga sto znamo da je itina.

Možete vi i da sumnjate u moje ili svačije poštenje, iskreno vam odgovaram. Činjenice govore same za sebe. Hladne činjenice.[/QUOTE]

Potpuno se slaze, sa tobom. Cinjenice sam izneo i one same za sebe svedoce. A vi posto nemate dokaza da pobijete istinu, izmisljate ono sto ne postoji. Kakav vam je izvor, takva i voda istice iz njega.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Evo iz pera adventističkog pisca Dr. Zdravka Plantaka, samo kratki izvadak iz knjige "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics"

Adventisti u Njemačkoj su podržavali nacističku vanjsku politiku, pa čak i rat. ... Kad je Austrija pripojena Njemačkoj, njemački adventisti su izjavljivali kako su "sretni što su se Austrijanci vratili u domovinu ". Izražavali su vjeru da je uz Božju pomoć "naš sposobni Führer Adolf Hitler postao osloboditelj Austrije". Nakon okupacije Čehoslovačke 16. ožujka 1939., adventisti još uvijek nisu imali nikakav prigovor nacističkoj vlasti. Čak su nalazili i opravdanje za nacističke okrutnosti. Kada je došlo do napada na Poljsku, koji je cijela Europa prepoznala kao čin agresije, Sinz [adventistički autor] je napisao da je, s obzirom na 'neljudske muke koje je naš narod pretrpio među tim strancima', njemački napad vjerojatno bio opravdan. Adventisti su nastavili podupirati Hitlera i slavili su njegov 51. rođendan 11 dana nakon što je rat na zapadu eskalirao njemačkom invazijom na Dansku i Norvešku 9. travnja 1940. godine.

Slape, poznajem dobro dr Plantaka, nedano smo imali veceru zajedno.
To sto si ti kopirao tako je napisao.


Medjutim zasto nisi stavio i ovo:
It would be absolutely contrary to our understanding if we refuse the Labour Service.' Patt suggested that the principal reason for Adventists joining the Nazi Labour Front was unemployment and other economic hardships and that 'most Adventist workingmen succumbed to the pressure and became members of the labor service to save their families.' Yet, joining a party organization was not obligatory, and some joined the party as well.

Prevod: "Bilo bi absurdno protiv naseg razumevanja ako bismo odbili radnicku sluzbu. Pat , sugerira da je glavni razlog sto su mladi advnentisi prisli Nacistickom radnickom frontu bio je problem nezaposlenosti i drugi ekonomski problemi i zato su adventisicki radnis podlegli pritisku i postali clanovi Radnickog servisa da bi spasili svoje porodice. Iako postati clan radnickog organizacije nije bilo obavezno, pa ipak neki su se udruzili sa tom partijom." Isto
Svakako da je medju njima bilo i idealista koji su u to verovali i potpomagali.

Vidis Slape, ljudi su bili u nevolji pa ili su morali ici na front da ratuju ili su morali da rade da bi preziveli.
I pored tog u svakom drustvu postoje i nacionalisti, koji ce braniti upravu svoje zemlje pa makar je i djavo postavio.


Recimo, ja sam sluzio vojsku u komunistickoj drzavi. Nisam to trazo inti sma se radovao tome, ali po zakonu morao sam da sluzim, voleo to ili ne.

A sta mislis Slape, koji procenat tvojih katolika i Hrvata je pozdravi ukidanje kraljevine Jugoslavije i dolazak Nacista?
Mozda bi bilo lakse izbrojati one koji nisu, zato sto ga je vecin prihvatila.
 
Natrag
Top