Smrt i reinkarnacija

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kad razmisljam o reinkarnaciji prvo sto pomislim su majmuni i ljudi.
Ako ima puno dobrih ljudi ,kad umru ,u sta u sledecem zivot reinkarniraju?dal u bogate i dobre milijardere ili u bogove?
Ako ima puno zlih ljudi u sta oni reinkarniraju?u majmune ili u poslusne i siromasne radnike i seljake?
Zanima me kad je bila prva zabelezena reinkarnacija kod ljudi.
Da li zivotinje zbog svoje dobrote reinkarnisu u ljude,kad nas je sve vise i vise,ili pak demoni zbog pada sa neba na zemlju uzimaju ljudska tela???
Kako reinkarnacija objasnjava porast ljudskog stanovnistva?
 
Učlanjen(a)
06.09.2011
Poruka
1
Kad razmisljam o reinkarnaciji prvo sto pomislim su majmuni i ljudi.
Ako ima puno dobrih ljudi ,kad umru ,u sta u sledecem zivot reinkarniraju?dal u bogate i dobre milijardere ili u bogove?
Ako ima puno zlih ljudi u sta oni reinkarniraju?u majmune ili u poslusne i siromasne radnike i seljake?
Zanima me kad je bila prva zabelezena reinkarnacija kod ljudi.
Da li zivotinje zbog svoje dobrote reinkarnisu u ljude,kad nas je sve vise i vise,ili pak demoni zbog pada sa neba na zemlju uzimaju ljudska tela???
Kako reinkarnacija objasnjava porast ljudskog stanovnistva?
Postavio bi pitanje u vezi bezgrešnosti Boga,ako je Bog htio ljudima dobro zašto je nakon što je stvorio universum,zemlju i ljude na isti planet izbacio one svoje pobunjenike demone,znam reči češ radi iskušenja ali ja mislim da je to greška da na istom planetu koji je bio od početka namenjen za ljude smestiš zle demone koji žele uništiti tu istu ljudsku rasu koju je Bog napravio.Šta se tiče reinkarnacije o njoj imam svoje uverenje prvo reinkarnacija postoji i ona je namerno izbačena iz biblije da vernici ne bi saznali pravu istinu i pronašli utehu u njoj.Ali šta je tu je popovi su namerno odstranili reinkarnaciju iz biblije kako bi mogli manipulisati ljudima da idu u raj nakon smrti što je apsolutna laž,zato šta je raj zatvoren do sudnjeg dana i u njemu jedino mogu da uživaju Bog,apostoli,andeli i druga božja stvorenja.A naše duše se sele iz tela u telo nakon svoje smrti onaj tko je radio nešta loše nekome njegov budući život će biti sličan životu žrtve koju je mučio u bivšem životu a ako je bio previše bad onda mu se duša rodi u nekoj životinji a to je najgora kazna za njegovu dušu.Ako je čovek bio pošten mora da ga čeka neki bolji život nakon smrti u drugom telu deteta koje će imati dobre roditelje i rodbinu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedan biblijski tekst u potpunosti objasnjava ovaj problem kada kaze: ``KAO STO JE LJUDIMA ODREDJENO JEDNOM UMRETI, A POTOM SUD, TAKO SE I HRISTOS JEDNOM PRINESE DA UZME GREHE MNOGIH, A DRUGI PUT CE SE JAVITI BEZ GREHA NA SPASENJE ONIH KOJI GA CEKAJU.
Po teoriji reinkarnacije covek se mnogo puta radja i umire, a biblija kaze samo jednom, i onda sledi sud, prilikom Hristovog drugog dolaska, to je tako jasno i nedviosmisleno.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
INKARNACIJA je Vavilonsko nasleđe koje počinje sa Nimrodom.
Nećete vi umreti reče varalica a Bog reče da je plata za greh SMRT.
Pa da li umiremo ili ne vidite i sami,a tek po SUDU odlazi svako po onome šta je u knjizi.
Duh se vraća Bogu istog trena a telo se raspada i postaje ono od čega je stvoreno.

Varalica i demoni koji su pre potopa bili u telima sad su u duhovnom obliku slobodni dok su im tela zatvorena i čekaju svoje vreme (jer anđeli ne umiru) a njihov duh pobune ne može kod Boga.
Njihov cilj je da vas navedu da ih sledite misleći da su to dobri saveti ali nisu jer su lukavi i vode u smrt.
Cilj je prevariti čoveka preko njihovih medija a onda mu uskratiti spasenje tako što će ispasti Isusova žrtva ,bespotrebna, kad se svako sam iz života u život popravlja.

I naravno prestati se bojato Boga jer i tako živiš i ideš iz jednog tela u drugo pa čemu onda vaskrsenje kad si uvek u novom telu i životu?
Tim učenjem se čovek totalno odvaja od Boga i ruši sve što je Bog rekao jer je to posao buntovnika da zavodi narode na razne načine.
Nema inkarnacije ljudskog tela!!!
ALI, Bog može da se javi u telu kojem želi i da bude van njega jer je SVEPRISUTAN i VEČAN a čovek ima život i onda ide smrt pa sud.
Ovde govorim o telu a ne o duhu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Iako sam budista ne verujem u inkarnaciju. ALI što se duže bavim... počinjem da sumnjam da neki vid reinkarnacije MOŽDA ipak postoji ali ne kako to ovi reinkarnatori to propovedaju. Već da je ova planeta kažnjenička kolonija u kojoj se rađamo da nešto spoznamo ali zbog amnezije radjanja neznamo šta. Varljiva priviđenja materijalnog sveta nas varaju i odvlače od puta u večitu vrtešku rađanja i umiranja kao san. Nije svrha sanjati lepo ili ružno svrha je probuditi se. I ne mislim da mi to hrišćanstvo može pružiti zbog spoznaje elementarnog ultrakosmičkog zla ali Budizam može. Ta religija ima sve ono što mi je potrebno. Jer nije problem u smrti smrt je milost za prokletoga stvar je u praznom,besmislenom,uzaludnom,ružnom,mrtvom,nezanimljivom večnom životu koji se kao magla digne pa nikada ne prolazi kao vođenje ispraznih razgovora..........
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Није Бог збацио ђаволе код нас зато што нам жели лоше, него што су још овде као код куће. Јер их се људи још нису одрекли. Они који јесу, они су Христови, они који се противе Христу дају оправдање ђаволима да могу ту да бораве. Јер како се та трећина анђела побунила против Бога, тако се и људски род одрекао и побунио као и ти демони (ђаволи, пали анђели). Тек са Христом се испуњава воља Божија и добија оружије, тј. сведочанство са којим се смрт укида и лаж побеђује. Свако ко то прихвати биће спашен и васкрснут са праведницима, ко одбије биће васкрснут са бунтовницима - безбожницима и осуђен на другу смрт.

Ко не прихвати Христа, остаје под влашћу ђавола (лажних учења, безбожничких заблуда, духовном немиру). Отуда и они на земљи све до доласка Христовог. Тада ће се укинути и сва ова учења која варају људски род.

Они се и боре да људи верују како неће умрети. Значи, по њиховој лажи, Бог лаже када каже да ћемо умрети. Ако нећемо умрети, откуд наши вољени сахрањени? Откуд то да ми старимо - одумиремо? Та лаж да нећемо умрети нас је и довела овде где јесмо, а људски род се није помакао онда од тог одрицања. Уопште нема везе у које смо време рођени, иста су питања увек и исти одговори.

Тврдња да смрт није крај, доводи саму смрт у бесмисао. Видите колико је контрадикторно рећи да смрт није смрт?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
verovatno postoji reinkarnacija, posto predpostavljam da ako postoji pravda i boziji oprost, onda ta osoba mora da plati za svoju nepravdu ako je cinio bas nesto lose sto mora da se vrati tako sto ce se poslati natrag u zivot da ispravi svoje greske
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Allah ako hoce moze dovesti nova stvorenja. - Kurân 14:19,20

Mi odredjujemo kad ce ko od vas umrijeti i niko Nas nece sprijeciti da likove vase izmijenimo i da vas iznova u likovima koje vi ne poznajete stvorimo - Kur'an 56:60,61
 
Natrag
Top