Smrt i reinkarnacija

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
poligraf ne meri ništa konkretno, reci mi jer to struja,napon, rad, pritisak temperatura, sta je to...kakve veze ima poligraf sa tvojom mentalnom aktivnošću na ovu temu ??! Šta će da izmeri ? I koje će to tvoje emocije da izmeri poligraf ?

EKG meri fizičku veličinu rada srca koje, radi kao i bilo koji dvostepeni kompresorski agregat, meri rad komora niskog i visokog pritiska i ne brkaj fizičke veličine sa mentalnim...

A ja tebi moram da boldiram i podvučem materija je uništiva ENERGIJA NE....

Nisam stavio i italik da ne pomisliš da sam pod dejstvom opijata..:dance2:

Postavi temu Materija je neuništiva a energija sagoriva pa da vidiš kako energija prelazi sa ove na drugu temu a ovo nestaje...

Nisam pominjao EKG, nego EEG. A poligraf mjeri reakcije naših emocija.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
to i pitam koju vrednost meri, na šta reaguje taj aparat zvani "poligraf"?
meri malu, srednju, veliku,delimičnu laž?
beleži prećutanu istinu?!!
može li da se "prevari" taj "ljuti stroj"?
..ko dokaz na sudu?
zato što je decidno tačan u svojim merenjima ??!!!

Trula priča...Šta meri emocije!!? u kojim jedinicama? ako lažem,mislim šta ću da lažem pa me zbunjuje to da meri emocije a ne misli?!

A ako duša objedinjava emocije i misli, nije valjda da samo možemo emocije da merimo!???

A što se tiče materije i energije uzeću primer, a znam da se nećeš naljutiti..
Tvoj avatar je Ernesto ČeGevara...
Materijalno je davno nestao, nažalost ili sreću zavisno ko kako to vidi, a on i dalje živi, pa makar kroz tvoj avatar... pa dal je mrtav?!!
Fizički jeste, al njegova energija tutnji više od 30 godina celim svetom, prijatelju moj...
E sad vidiš da smo besmrtni...Ali sa manje ili više energije ko i za života....
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jedino ako energiju o kojoj govoriš shvatimo kao metaforu, onda si u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
naprotiv nisam ni pomišljo na metaforu nego na istinsku energiju i uopšte se ne šalim, jer zaboravio si da postoji tzv POTENCIJALNA ENERGIJA koja miruje... treba neko da je pobudi da krene...
MISLI O TOME
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Ideja smrti je tako...neprirodna u stvari!To je zbog toga sto je nasa dusa po svojoj prirodi besmrtna i zbog toga nam je jako tesko da umom shvatimo konacnost.Neki, koji sebe nazivaju ateistima, molim da se ovo shvati bez ikakve licne prozivke, u stvari nisu ateisti, vec, kako Tolstoj kaze, otpali vernici.Ateizam je, po mom misljenju, nemoguca opcija, kako god to pogresno zvucalo!Jer u njegovoj osnovi moze da stoji samo razocarani vernik, u stilu cuvene recenice Dostojevskog:"Ako Boga nema, onda sam ja Bog."...Takvim osobama je mozda lakse da ubede sebe da Bog i ne postoji, jer im je suvise bolno da prihvate da su od NJega u stvari, otpali.A put povratka zaista nije tezak - on se zove pokajanje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ideja smrti je tako...neprirodna u stvari!To je zbog toga sto je nasa dusa po svojoj prirodi besmrtna i zbog toga nam je jako tesko da umom shvatimo konacnost.Neki, koji sebe nazivaju ateistima, molim da se ovo shvati bez ikakve licne prozivke, u stvari nisu ateisti, vec, kako Tolstoj kaze, otpali vernici.Ateizam je, po mom misljenju, nemoguca opcija, kako god to pogresno zvucalo!Jer u njegovoj osnovi moze da stoji samo razocarani vernik, u stilu cuvene recenice Dostojevskog:"Ako Boga nema, onda sam ja Bog."...Takvim osobama je mozda lakse da ubede sebe da Bog i ne postoji, jer im je suvise bolno da prihvate da su od NJega u stvari, otpali.A put povratka zaista nije tezak - on se zove pokajanje.
Kakva konfuzija! Konačnost shvatamo svi, s tom razlikom što neki bježe od te istine vjerujući u mistiku i nekakv zagrobni život, a drugi to primaju kao realnu neminovnost koju ništa ne može promijeniti. Dakle, nije problem u shvatanju konačnosti, nego je problem u shvatanju beskonačnosti. Naš um ne može da pojmi tu dimenziju, upravo zbog toga što je i sam konačan.
Dostojevski je rekao istinu! Čovjek i jeste Bog.
Ne bih rekao da dodvoljno poznaješ osjećanja ateista, da bi mogla zakljkučivati kako su razočarani i kako se osjećaju kao odpadnici od Boga. Pitam te kako se mogu tako osjećati ako u njihovoj percepciji Bog ne postoji?
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Ideja smrti je tako...neprirodna u stvari!To je zbog toga sto je nasa dusa po svojoj prirodi besmrtna i zbog toga nam je jako tesko da umom shvatimo konacnost.Neki, koji sebe nazivaju ateistima, molim da se ovo shvati bez ikakve licne prozivke, u stvari nisu ateisti, vec, kako Tolstoj kaze, otpali vernici.Ateizam je, po mom misljenju, nemoguca opcija, kako god to pogresno zvucalo!Jer u njegovoj osnovi moze da stoji samo razocarani vernik, u stilu cuvene recenice Dostojevskog:"Ako Boga nema, onda sam ja Bog."...Takvim osobama je mozda lakse da ubede sebe da Bog i ne postoji, jer im je suvise bolno da prihvate da su od NJega u stvari, otpali.A put povratka zaista nije tezak - on se zove pokajanje.


Ideja smrti je tako... prirodna u stvari! To je zbog toga što je naše telo po svojoj prirodi smrtno i zbog toga nam je jako lako da umom shvatimo konacnost. Neki, koji sebe nazivaju vernicima, molim da se ovo shvati bez ikakve licne prozivke, u stvari nisu vernici, već, kako Dawkins kaže, otpali ateisti. Verovanje u boga stvoritelja je, po mom mišljenju, nemoguća opcija, kako god to pogrešno zvučalo! Jer u njegovoj osnovi može da stoji samo razočarani ateista, u stilu čuvene rečenice Duleta Vujoševića: "Ako Boga ima, onda više ne moram ništa da mislim."... Takvim osobama je možda lakše da ubede sebe da Bog postoji, jer im je suviše bolno da prihvate da su od razuma u stvari, otpali. A put povratka zaista nije težak - on se zove početi razmišljati svojom glavom.

:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
u stilu čuvene rečenice Duleta Vujoševića: "Ako Boga ima, onda više ne moram ništa da mislim."... Takvim osobama je možda lakše da ubede sebe da Bog postoji, jer im je suviše bolno da prihvate da su od razuma u stvari, otpali. A put povratka zaista nije težak - on se zove početi razmišljati svojom glavom.:dance2:
Dule Vujosevic je pokazao totalno nerazumevanje sustine religije ovom svojom izjavom. Verujuci itekako moraju da misle!Ne misle oni koji ma je sve jasno ko dan i koji su skontali da je ovaj svet i ovaj zivot sve sto postoji.Takvi su iskljucili mozak i ne razmisljaju dalje od onoga sto im je pred nosom, tj,ocigledno, negirajuci postojanje onoga sto se ne vide i sto im je nejasno.
Koliko je to pametno i razumno, budi logican i iskren, pa reci.

Drugo, kada potezemo vec citate, da li zaista mislis da su bili nerazumni svi oni velikani koji su bili istinski vernici, koji su cak, proucavajuci nauku kojoj su se posvetili, upravo kroz nju, dosli do spoznaje Boga?

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kakva konfuzija! Konačnost shvatamo svi, s tom razlikom što neki bježe od te istine vjerujući u mistiku i nekakv zagrobni život, a drugi to primaju kao realnu neminovnost koju ništa ne može promijeniti. Dakle, nije problem u shvatanju konačnosti, nego je problem u shvatanju beskonačnosti. Naš um ne može da pojmi tu dimenziju, upravo zbog toga što je i sam konačan.

Apsolutno tacno i sa tim se slazem.:)

Dostojevski je rekao istinu! Čovjek i jeste Bog.

Dostojevski to nije rekao, to si rekao ti.Pogledaj citat.:)


Ne bih rekao da dodvoljno poznaješ osjećanja ateista, da bi mogla zakljkučivati kako su razočarani i kako se osjećaju kao odpadnici od Boga. Pitam te kako se mogu tako osjećati ako u njihovoj percepciji Bog ne postoji?

Za osecanja se slazem.Iznela sam samo svoje razmisljanje i pokusaj tumacenja.Vec sam se ogradila.

Jeste, ne postoji u percepciji Bog, a bili su retki i oni svetitelji koji su imali takva iskustva. Dakle, percepcija i razmisljanje o Bogu vidis i sam nisu u vezi.Zato, ali nemoj sad da se iznerviras, samo da te pitam:

1.Kako ti, kao totalni ateista, u svojoj percepciji/ideji/umu/predstavi nemas Boga, kako onda znas o cemu ti ja, kao vernica govorim?

2.I kako objasnjavas cinjenicu da je ideja Boga lako razumljiva deci predskolskog uzrasta, kao tako vrhunski apstraktni pojam, a apstraktne sposobnosti kod njih pocinju da se razvijaju tek od 9. godine?

3.I kako to da najprimitivnija plemena imaju svoju predstavu Boga koja, sto su ona primitivnija, to je bliza monoteizmu?

4.Kako to da je ideja Boga tako univerzalan pojam, bez obzira na kulturu i vreme?

(imam jos pitanja...)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
kalista;176859 [QUOTE je napisao(la):
Dostojevski to nije rekao, to si rekao ti.Pogledaj citat.:)

Rekao je: "Ako Bog ne postoji onda sam ja Bog." E, sad, ako Bog zaista ne postoji, čovjek je u pravu, zar ne?


Jeste, ne postoji u percepciji Bog, a bili su retki i oni svetitelji koji su imali takva iskustva. Dakle, percepcija i razmisljanje o Bogu vidis i sam nisu u vezi.Zato, ali nemoj sad da se iznerviras, samo da te pitam:
Percepcija, (lat) primanje, opažanje, itekako ima veze sa razmišljenjem o Bogu i poimanju Boga.



1.Kako ti, kao totalni ateista, u svojoj percepciji/ideji/umu/predstavi nemas Boga, kako onda znas o cemu ti ja, kao vernica govorim?

Kakvo pitanje?:) Svaki prosječno obrazovani čovjek, bio vjernik ili ne, poznaje ljudsku istoriju i istoriju civilizacija. Religija u toj istoriji zauzima značajno mjesto. Čak i onaj koji ne poznaje istoriju, ako ima zdrav razum, poznaje današnje društvene odnose u kojima religija igra značajnu ulogu. A na tvoje pitanje kako znam o čemu govoriš, odgovaram: govoriš o fikciji!

2.I kako objasnjavas cinjenicu da je ideja Boga lako razumljiva deci predskolskog uzrasta, kao tako vrhunski apstraktni pojam, a apstraktne sposobnosti kod njih pocinju da se razvijaju tek od 9. godine?

Da ti odgovorim protupitanjem. Kako to da je "Crvenkapica" sastavni dio odrastanja svakog djeteta, počev od onih pretškolskih dana? Djeci je prijemčivo sve. Ono čime im punimo glavu još od malih nogu, djeca i prihvataju. To bi ti bar trebalo da znaš.

3.I kako to da najprimitivnija plemena imaju svoju predstavu Boga koja, sto su ona primitivnija, to je bliza monoteizmu?

Ako malo razmisliš o razlozima nastanka vjere uopšte, onda će ti se odgovor na ovo pitanje sam dati. Kod primitivnih naroda su i nastali prvi oblici vjere, to jest, današnje religije.

4.Kako to da je ideja Boga tako univerzalan pojam, bez obzira na kulturu i vreme?

Zato što je i strah univerzalna pojava kod ljudi. Kada nisu u stanju objasniti i shvatiti ono što im je neshvatljivo, a što se u prvom redu događa u prirodi, nužno se to objašnjenje traži u natprirodnom.
 
Natrag
Top