Satelitska TV i kljucevi

Učlanjen(a)
06.02.2016
Poruka
45
Kupovaćemo kineske gtmedia svašta radi sa njima al se plati
A za e2 plugin dreamsat panel i tu ima svega od free stalkera ...
ps treba malo bolji risiver i fhd skin ! Bar 512 rama sa 256 mnogo kilavo ide ...
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
UZ dužno poštovanje kolega ja baš nisam neki fan tih kinesko-tursko-arapskih risivera, a probaću to da obrazložim:
tačno je to što si napisao, dosta na njima "radi", mnogo više kanala ili paketa, naravno ovo se sve odnosi na cs, ali niko neće da prizna da je to povremeno, nestabilno i kratkog daha. Dosta ljudi se žali na kvalitet slike na tim risverima, limitiranost softwera, problemi sa titlovima, osetljivošču tunera... su svakodnevni problemi ovakvih risvera.Ja iskreno nemam iskustva sa njima i zato nemam baš veliko pravo da ih "ocrnim" ali ono što sigurno znam i tvrdim; uvek treba pre uzeti neki dobar E2 hardweraš jer, ako ništa drugo, uvek i stalno će imati podršku, zakrpu, update,upgarde.... meni je to zasta bitno jer nisam u poziciji da na svakih 6 meseci kupujem novi risiver jer "ovaj stari ne podržava novi softwer a za taj stari je presatala podrška" i sve tako.

Ja godinama već pored TBS PC SAT kartice imam i VU+ Zero, običan, dakle ne Zero 4K već obićan VU zero i još uvek sam prezadovoljan, podrška prisutna i aktivna, rade plaginovi kao i ova IPTV priča bez ikavih problema.
Ima i jedan pa možda subjektivan razlog zašto sam protiv tih jeftinih kineskoturskoarapskih risivera: svojom niskom cenom samog risvera ali zato dodatnom uplatom "premium VIP" serverai linija "radi" dosta toga, što je izazvalo zaista burnu reakciju one "druge strane" pa su poćeli jedan po jedan paket ili provajder da stanu tome na put i zaustave nelegalno gledanje pošto je moglo za manje od 40eura da se gleda sve. E neko je rekao; "dosta više, preterali su" i zato sada 80% paketa ne radi u šeringu. Mišljenja sam da nešto slično čeka i IPTV.
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Počeli su i test feedovi ovogodišnje ceremonije dodele Oskara. Evo jednog na Thoru pozicije 0.8W

Thor (0.8°W)
11495V SR:27000 DVB -S MPEG 2 HD 4:2:0
ID: VISTA Encoder 2
Oscars Academy Awards 2023

ključ: 2B 3A 21 86 4B 23 77 E5

bitrate feeda oko 34mb/s MPEG 2 i nije DVB-S2 već DVB-S

Ovde će i ići i ono glavno u nedelju uveče, odnosno ponedeljak ujutru, verovatno sa istim ključem, a ako dođe do neke
promene - reagovaćemo "pravovremeno i adekvatno datim okolnostima u datom trenutku" :):):)


AP1fQDD.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Kako je i "najvljeno" pre neki dan , na istom mestu sa potpuno istim parametrima i ključem

Svečana 95 ceremonija dodele Oskara
Thor (0.8°W)
11495V SR:27000 DVB -S MPEG 2 HD 4:2:0
ID: VISTA Encoder 2

ključ: 2B 3A 21 86 4B 23 77 E5

bitrate feeda oko 34mb/s MPEG 2 i nije DVB-S2 već DVB-S

h2PI7GG.jpg




A evo još jednog Backup feeda u SD dakle standardnoj rezoluciji takođe na satelitu Tnoru pozicije 0.8W
Thor (0.8°W)
12648H SR:6111 DVB -S MPEG 2 SD 4:2:0
ID: VISTA Encoder 4

ključ: A1 B3 AA FE 21 75 88 1E


mI3vgkH.jpg



Moja preporuka onima koji vole raskoš pa i za neke kič stvari sa i oko "Red Caepeta" da pogledaju šta se sve dešava
pre samog zvaničnog početka ceremenijei dodele Oskara
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
TNT Sports - buduće ime za BT Sport

Neposredno pre samog početka Premier League i ostalih fudbalskih liga sezone 2023/2024, dakle tamo krajem jula,
BT Sports će promeniti ime i vizuelni identitet i postaće TNT Sports a naravno nastaviće da pokriva sve ono što ih je krasilo i do sada.

dkFIgDW.jpg


Izvor informacije je zvanični BT sajt ali zbog potencijalnog kršenja pravila o postavljanju linka ka drugim sajtovima ili forumima
nisam nalepio link
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Još jedan slobodan tj nekodiran BBC feed na satelitu Thor pozicije 0.8W, u pitanju je opet FA Cup
Ko voli engleski fudbal sa kvalitetnom slikom protoka oko 30mb/s, bez reklama, bez ili sa engleskim komentarom
imaće priliku da uživa

Thor (0.8°W)
11486V SR: 15000 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK MPEG 4 HD 4:2:0
ID: BBC Backup Brighton v Grimsby Round 6 FA Cup
FA Cup
Brighton - Grimsby Town

početak 15:15 CET
FTA

Qk2e15K.jpg
 
Učlanjen(a)
04.04.2012
Poruka
19
Imam vremesni DM800Hd Dreambox i nisam ga neko vreme koristio.
Da li neko ima neki predlio za neki novi imidz za njega?
Da li moze neko ukratko da mi objasni kako se love ti slobodni Feed ovi?
Hvala!
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Uh baš je vremešan taj Dream model, ali koliko ja znam ima imiga za njega naravno. Nisam imao nikada taj model ali znam da moraš pri odabiru imiga da obavezno obrtatiš pažnju da li ti je Dream clone ili original ali to verovatno znaš, čisto te podsećam samo.

Što se tiče feedova možeš ih loviti na dva načina: da ih sam nalaziš i loviš ili pak da na netu na određenim za to forumima i sajtovima
pogledaš šta od feedova ide u tom trenutku. Da bi sam jurio, potreban ti je hardware koji podržava blindscan opciju a to znači da skenira sve a ne samo predefinisane transpondere odnosno freq koje imaš u listi. U zadnje vreme postoji dosta risivera koji podržavaju blindscan opciju ali je to po meni presporo i dosta neprecizno i nepouzdano pa ja lično recimo to radim us pomoć TBS PC SAT kartice koja jean satelit preskenira za otprilike 2 do 3 minuta sa tačnim i preciznim podacima i informacijama o svakom transponderu.

A ako se tvoje pitanje odnosilo na to kako da samo gledaš slobodne feedove koje neko drugi ulovi onda je to veoma lako i to može svaki risiver, samo mporaš ručno kucati parametre - freq, polarizaciju, FEC, modulaciju-- i preskenirati.
Možeš gledati i kodirane feedove a ne samo sčlobodne naravno uz odgovarajući emulator i klljuč a tvoj Dream sve to podržava
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
Pozdrav svima
ovo je moj prvi post ovde na ovom forumu i to naravno u temi koja me najviše zanima, a za koju na žalost kako vidim
ne vlada baš preterano interesovanje. Veliki sam fan SAT TV a oni koji me znaju, a ima ih i ovde, mogu to da potvrde
pa ču se truditi da malo animiram ovu temu i zaintrigiram kad je SAT svet u pitanju.
Ono što najviše volim kod SAT TV su tzv feedovi, te ih svakodnevno "jurim i tražim" jer slika na feedovima
odnosno kvalitet slike je superioran u odnosu na bilo koji satelitski a da ne govorim o IPTV kanalu.

Evo za početak jednog feeda na satelitu Thor na poziciji 0.8w, radi se o operi tačnije Royal Opera House a voleo bih da neko to proba i uveri se u kvalitet slike ai i zvuka jer isti ide u 5.1

Thor (0.8°W)
11499V SR: 14500 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK HD 4:2:0
ID: ROH-Live
FTA

Feed je FTA dakle Free To Air odnosno slobodan i ne trebaju nikakvi ključevi, bitrate oko 20mb/s

UA1t5UP.jpg
pozz, imas li mozda volje i zelje, da dnevno postavljas neke zanimljive feedove, ja bih ti npr. bio vrlo zahvalan
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top