Satelitska TV i kljucevi

Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Pozdrav svima
ovo je moj prvi post ovde na ovom forumu i to naravno u temi koja me najviše zanima, a za koju na žalost kako vidim
ne vlada baš preterano interesovanje. Veliki sam fan SAT TV a oni koji me znaju, a ima ih i ovde, mogu to da potvrde
pa ču se truditi da malo animiram ovu temu i zaintrigiram kad je SAT svet u pitanju.
Ono što najviše volim kod SAT TV su tzv feedovi, te ih svakodnevno "jurim i tražim" jer slika na feedovima
odnosno kvalitet slike je superioran u odnosu na bilo koji satelitski a da ne govorim o IPTV kanalu.

Evo za početak jednog feeda na satelitu Thor na poziciji 0.8w, radi se o operi tačnije Royal Opera House a voleo bih da neko to proba i uveri se u kvalitet slike ai i zvuka jer isti ide u 5.1

Thor (0.8°W)
11499V SR: 14500 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK HD 4:2:0
ID: ROH-Live
FTA

Feed je FTA dakle Free To Air odnosno slobodan i ne trebaju nikakvi ključevi, bitrate oko 20mb/s

UA1t5UP.jpg
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Evo još jednog FTA feeda, takođe na Thoru pozicije 0,8W
radi se i feedu za Dancing With The Stars reality namenjen irskoj RTE

Thor (0.8°W)
11477V SR: 14250 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK MPEG4 HD 4:2:0
ID:dwts rte uki1480
FTA

bitrate oko 30mb/s

dbHQsl3.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
23.08.2010
Poruka
45
Pozdrav svima
ovo je moj prvi post ovde na ovom forumu i to naravno u temi koja me najviše zanima, a za koju na žalost kako vidim
ne vlada baš preterano interesovanje. Veliki sam fan SAT TV a oni koji me znaju, a ima ih i ovde, mogu to da potvrde
pa ču se truditi da malo animiram ovu temu i zaintrigiram kad je SAT svet u pitanju.
Ono što najviše volim kod SAT TV su tzv feedovi, te ih svakodnevno "jurim i tražim" jer slika na feedovima
odnosno kvalitet slike je superioran u odnosu na bilo koji satelitski a da ne govorim o IPTV kanalu.

Evo za početak jednog feeda na satelitu Thor na poziciji 0.8w, radi se o operi tačnije Royal Opera House a voleo bih da neko to proba i uveri se u kvalitet slike ai i zvuka jer isti ide u 5.1

Thor (0.8°W)
11499V SR: 14500 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK HD 4:2:0
ID: ROH-Live
FTA

Feed je FTA dakle Free To Air odnosno slobodan i ne trebaju nikakvi ključevi, bitrate oko 20mb/s

UA1t5UP.jpg
fino drug ja je skinuo majstori pravili krov i razvalili mi je i ja sam prije hvatao feedove samo ostavio sam to slika je vrh al ima ključeva pogotovo za sportske sadržaje sretno kolega u daljem radu
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Hvgal kolega na lepim željama

Da, zaista je kvalitet slike na feedovima neuporediv sa bilo kojim komercijalmnim kanalom bilo na satelitu, kablu ili IPTV jer obično ide jedan feed na jednom transponderu tako da može iskoristiti pun kapacitet istog, pa bitrate, odnosno protok, odnosno količina informacija o slici u jednoj sec, može ići i preko recimo 50mb/s. Čisto poređenja radi, prosek na satelitskim kanalima što se HD kanala tiče varira u zavisnosti od provajdera, odnosno broja transpondera i broja kanala na njima, te o "poštovanju" korisnika od strane provajdera, pa imamo od svega 2mb/s pa do 11-12mb/s skandinavci, konkretno BBC Earth(moj omiljeni kanal) koji ide u 11-12 mb/s a kao vrhunac poljski premium PPV Polsat Premium sport kanali na Hotbirdu 13E koji idu i do 17mb/s bitrate

Što se UHD feedova tiče, ima ih vrlo malo za sada, sve utakmice eliminicione faze Lige šampiona ima na feedovima ali ih je skoro nemoguće gledati na komercijalnim risiverima jer idu baš gabaritni ili RAW sa velikim protokom i 4:2:2 colorsubsanpling a to je nemoguće
gledati na bilo kom komercijalnom risiveru na tržištu. Jedini način da se vidi slika koja je zaista savršena, je jak PC pa stream iz nekog risivera ili pak direktno sa nekom PC SAT karticom uz naravno baš pojak CPU ali ii GPU, jer taj feed ide sa velikim protokom, HDR i 60FPS.

Da, ključeva ima, čupaju se a "neki" ih i sami čupaju hehehe ali na žalost sve više kodiranih prelazi na novi Biss 2 sistem kodiranja koji je neprobojan i nedodirljiv za piratsko gledanje. EBU polako svoje main evente već kodira u tzv biss2(UEFA CL, ESC), francuska liga, engleska Premier liga(oni feedovi koji nisu u tandbergu)dakle backup feedovi idu u biss2 a tendencija je da se polako stari provaljeni biss 1 izbaci iz upotrebe i masovno pređe na novi za sada sigiran 100% sistem kodiranja, tako da je i tu budučnost na žalost crna. Ali na sreću za sad ima poodosta stvari koji se mogu gledati u biss 1, mislim na feedove naravno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Evo još jednog feeda takođe na Thoru 0.8, reč je o engleskom FA Cupu i feedu za BBC

Thor (0.8°W)
11486V SR: 15000 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK MPEG 4 HD 4:2:0
ID: VTclipsAS
FA Cup
Fulam - Lids Junajted

početak 20:45 CET
FTA
Feed je FTA dakle Free To Air odnosno slobodan i ne trebaju nikakvi ključevi, bitrate oko 25mb/s
Signal je dovojno jak i da msilim može i sa manjim antenama, ako nema kiše i snega naravno

7vuBAys.jpg
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Nastavlja se engleski FA Cup pa evo još jednog BBC feeda takođe na satelitu Thor pozicije 0.8 W
parametri prijema isti kao juče:

Thor (0.8°W)
11486V SR: 15000 FEC: 3/4 DVB-S2 8PSK MPEG 4 HD 4:2:0
ID: Sheff Utd
FA Cup
Šefild Junajted - Totenhem

početak 20:55 CET
Free To Air
bitrate oko 25mb/s, pa ko ima motorizovan sistem ili multifid ili kako već "hvat" Thor može da uživa u kvalitetnoj HD slici

02ZygGX.jpg
 
Učlanjen(a)
17.02.2023
Poruka
26
Pošto je ovo jedini deo foruma na kojem se piše o satelitskoj tv a samim tim to uključuje i satelitske risivere, onda evo jednog po meni odličnog plagina za satelitske risivere sa Enigma 2 OS. U pitanju je Multi-Stalker plagin i sam naziv jasno govori o čemu se radi.

Šteta samo što je autor plagina prestao da radi na njemu, skoro se pojavila non-oficial novija verzija od drugih autora ali to nestabilno radi,interfejs loš i nepregledan po meni ali sa samo jednim poboljšanjem: podržava do 100 ubačenih portala dok je u starijoj originalnoj verziji moguće ubaciti "samo" 49.

Iskreno, ja uvek prednost dajem Sat tv u odnosu na IPTV ali na žalost sam ja trenutno zaglavljen samo na jednom satelitu zbog kvara na motoru, onda je tu IPTV a mi to volimo sve ipak na Sat risveru da gledamo. Konkretno večeras Partizan - Alba košarka Euroliga, a feedova bar zvaničnih za ovo takmičenje nema, samo poneki ali namenski za određene tv ili Game of the Week za IMG,onda ovaj plagin itekako završava posao, i više od toga naravno :)

CBmKrsu.jpg


P4IwqHF.jpg


A1hZuTC.jpg


pNZw29Y.jpg



Fajl stalker.conf treba takođe skinuti i instalirati ga ili pak ručno kopirati a putanja mu je direktorujum home u boxu i potrebno ga je editovati uz pomoč nekog linux odnosno unix editora recimo notepad ++ i tu ubaciti željene portale odnosno MAC-ove u formatu koji se vidi kad edtujete fajl pošto je defaultni poral 0 već upisan u fajl koji skinete,pa onda dodajete svoje portale kao portal 1 , pa portal 2.... sa krajnjim portal 50.
Potrebno je u setingsu promeniti player na 4097

https://github.com/zKhadiri/Multi-Stalker-install/tree/main/Downloads
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
Pozdravljam kolegu i prijatelja @ [B]foxx®[/B] velikog fana satelitske televizije a koja iz praktičnih razloga ostaje u zapećku zbog iptv-a i drago mi je da ipak ima članova koji se bave malo ozbiljnije sa sat-tv, skeniranjem kanala a naročito feed-ova nešto free no uglavnom onih važnijih kriptovanih u BISS enkripciji koji su kratkotrajno aktivni (nekoliko sati) i bitno je da se u kratkom vremenskom roku dekriptuju BISS ključevi , prvo skeniranjem feed-a, te snimanje ts fajla da bi zatim uz pomoć CSA-RBT v1 ili v2 tabli, što je ipak veliki posao ali i satisfakcija "dobiti" ključeve ali mogu poslužiti da sa uživanjem gledate pojedine emisije, sportske dogadjaje u realnom vremenu, bez reklama. Nažalost sve manje je feed-ova u klasičnoj BISS enkripciji a sve više provajderi koriste BISS-2 enkripciju sa 16 bajtnim ključevima za koje momentalno ne postoji način hakiranja t.j dekriptovanja uz pomoć "dekript alata (plugin-a) i emulatora". Činjenica je da satel. televiziju možete sigurno gledati naročito one najtraženije pakete kanala samo putem legalnih sat kartica koje su izuzetno skupe i odgovarajućim sat risiverima.
Što se tiče cs-a OSCam još ima podršku za neke pakete ali ih je sve manje te možemo konstatovati kako više nisu dostupni VIACCESS, IRDETO2, CRYPTOWORKS, VIDEOGUARD, NDS, TANDBERG a uskoro će to biti i sa POWERVU enkripcijama satelitskih kanala bez legalnih kartica. Postoje neki izuzeci pojedinih kanala koji se još mogu gledati pomoću cs-a i nekih dekriptovanih ključeva pomoću emulatora ali je to zanemarljivo u odnosu od pre nekoliko godina a da ne spominjem u odnosu na vreme pre 15 i više godina.
Zato moja puna podrška prijatelju @ [B]foxx®[/B] na pomoći da se satelitska tv ne zaboravi. Puno sreće i uspeha u daljem radu i pružanju znanja i informacija na forumu u ovoj oblasti.
 
Natrag
Top