Samo Religijske zanimljivosti

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako i ovaj imitira jekavicu govori da je bio pravoslavac i pravi nas sve blesavim. Nije on ni crnogorac nije ni bosanac, vec Milos Bogdanovic koji je sebi dao oduska..

I nije li ovo lepa "zanimljivost", ja mislim da jeste :)

Hahaha. Pa to ih tako uče na onim njihovim "fakultetitma", da se prilagode većinskom dijalektu, da bi lakše mogli da se uvuku pod kožu narodu žrtvi.


Naravno da je zanimljivo, jer pokazuje šta adventizam čini od čoeka, tačnije kakve sve persone nalaze sebe u adventizmu.


Subota ima veze sa temom, pise bezveze da pomeri stranicu :) .

Ko je pomenuo subotu? To što je čovek sa klipa koji si postavio adventista ne znači da nije zanimljivo predavanje o vezi astronomije i vere, čak i ako je ta vera puna rupa.

Čuvajtese lakrdijaš u akciji
Pogledajte prilog 116128

Sestro, nasmejala si me do suza. Pa nije on baron Rakosi, (ono jeste da njegov "bog" čuva šišmiša, ali) pa da plaši jadnog Čika.


Samo obecavas a neispunjavas :)

Pa zasto vec jednom ne postavis i uslikas da vidimo vase reakcije, da uzivamo malo u vasim bolestinama?

Nego ne smes da se otkrivas, jer znas sta ti sleduje! Ali ja cu sad svima na forumu da govorim ko si ti!

Aha, znači to je razlog što ne objavljuje linkove gde navodno postavlja ono što kopira odavde. Veoma interesanatno. Veoma.

Sa ljudima koji imaju obraz razgovaras, a ti to nemas Milose Bogdanovicu!

Čekaj, čekaj, za šta nas opet optužuje? Da neće možda da pokušava isto što je njegov "bog" radio na serbiancafee forumu, na temi o religiji, kada je sa dva naloga, jedan pod pravim imenom, a drugi pod imenom tesla rasturao rasprave i dovodio do zaključavanja tema, banovanja ljudi? Kada je njegov "bog" sa jednog naloga druge optuživao da su maloumni i da ga progone, a sa drugog kleo i pretio?

I posle kažu ovo nije zanimljivost. Kako nije, kada pripadnici jedne zajednice koja sebe svugde predstavlja kao "jedine istinske Hrišćane", biblijske, to ne smemo da zaboravimo, rade takve stvari.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, Čudesni i Divni!

Evo jedne "crtice" iz istorije Crkve.


U Egiptu, u kojem je u drevnom hrišćanstvu bilo je dosta velikih manastira,
jedan monah družio se sa neukim prostodušnim seljakom, kakvih je bilo mnogo u zemlji. Seljak jednom prilikom reče monahu:

– I ja poštujem Boga, koji je stvorio ovaj svet! Svako veče sipam kozije mleko u čanak i ostavim ga ispod palme,
a Bog noću dođe i popije ga. Mnogo mu se sviđa moje mlekce! Nikad se nije desilo da u čanku ostane i kap mleka.

Kada je čuo te reči, monah nije mogao da se ne nasmeje. On dobrodušno i jednostavnim rečima objasni svom prijatelju da Bogu nije potrebno kozije mleko.

Pošto se seljak tvrdoglavo držao svoje priče, monah predloži da sledeće noći krišom prate šta se događa pošto čanak sa mlekom ostave pod palmom.

Rečeno – učinjeno! Te iste noći su se monah i seljak pritajili malo dalje i po mesečini uskoro videli kako se čanku prikrala jedna lisica i polokala mleko do poslednje kapi.

Seljaka kao grom da je udario kad je to video.

– Da – skrušeno priznade on – sad vidim da to nije bio Bog!

Monah je pokušao da uteši seljaka pa mu stade objašnjavati, kako je Bog zapravo Duh, kako je On potpuno drugačiji od našega sveta,
da Njega ljudi spoznaju na naročit način… Ali seljak je samo stajao pred njim oborene glave, a zatim je zaplakao i pošao u svoju kolibu.

Tada se i monah zaputio u svoju keliju. Ali kad joj se približio, ispred vrata ugleda Anđela koji mu je preprečio put.
Bio je istinski zaprepašćen pa je u strahu pao na kolena. Tada mu Anđeo reče:

– Taj prostodušni čovek nije ni učen, ni mudar, ni načitan da bi Boga poštovao na drugačiji način.
Činio je to onako kako je najbolje umeo, a ti si mu svojom mudrošću i načitanošću oduzeo tu mogućnost.
Možda misliš da si ispravno postupio? Eh, mudrače, jedno ipak ne znaš. Videći koliko je iskreno srce tog seljaka,
Bog je svake noći slao lisicu da ode do palme da bi ga na taj način utešio i primio njegovo delo.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Tada mu Anđeo reče:

– Taj prostodušni čovek nije ni učen, ni mudar, ni načitan da bi Boga poštovao na drugačiji način.
Činio je to onako kako je najbolje umeo, a ti si mu svojom mudrošću i načitanošću oduzeo tu mogućnost.
Možda misliš da si ispravno postupio?

Koliko li sam puta sam bio ovaj "mudrac", a i danas sam u opasnosti tog iskušenja.
Oprosti mi Bože za svaki takav moj čin, i čuvaj od mene svakog "neukog prostodušnog seljaka".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Koliko li sam puta sam bio ovaj "mudrac", a i danas sam u opasnosti tog iskušenja.
Oprosti mi Bože za svaki takav moj čin, i čuvaj od mene svakog "neukog prostodušnog seljaka".

Svi smo mi u takvom iskušenju. No mnogi od nevideše šta je i kakvo je "znanje" njihovo, pa od "znanja" napraviše svoju religiju, još se i ne zasutaviše na tome, nego se i dalje "neukim, prostodušnim, seljacima" podsmevaju i prozivaju ih, pokušavajući čak da ih svokom "znanjem" na široka vrata navedu.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže nam Bog na ... nama znane i neznane načine!

Citiraću po sećanju jedan zanimljiv "džingl" sa Pravoslavne radio stanice:

"Vama koji ste bolesni - da Boga da ozdravili što pre,
vama koji putujete - srećan put,
vama koji radite - Bogougodan rad,
a svi mi zadjeno - čuvajmo druge od sebe a nas će čuvati Bog!"

brat Toma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam siguran da li je tema odgovarajuća ali da preporučim za gledanje jedan zanimljiv dokumentarac - HITLER OKULTNO POREKLO


Hvala Servius Tulius, on zaista i jeste bio okultista, no kada smo već kod religijskih zanimljivosti, Treba malo razmisliti i o onome čemu smo svedoci ovih dana, Naime oko one male Šveđanke se stvara kult, a nju već tretiraju kao "mesiju"...
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Primetio sam to - Greta Thunberg, novo čudo od deteta .
Odmah sam se setio lažnog svedočenja u američkom Kongresu one devojčice iz Kuvajta neposredno pre napada USA na Irak.
I ovo sa Gretom liči na takodje dobro režirano i pripremano spinovanje javnosti. Samo za šta i od strane koga ?

Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumevanje manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba da bude što slabiji ili ispod proseka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.

Na osnovu rada jednog od najuticajnijih svetskih intelektualaca, američkog lingviste Noama Čomskog, donosimo vam spisak od deset strategija manipulacije putem medija.
PREUSMERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmeravati sa važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumevanju sveta.
STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagovanje-rešenje”. Treba stvoriti problem, da bi deo javnosti reagovao na njega. Na primer: izazvati i prenositi nasilje sa namerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.
POSTUPNOST PROMENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu meru, uvoditi je postepeno, “na kašičicu”, mesecima i godinama. Promene, koje bi mogle da izazovu otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, biće sprovedene politikom malih koraka. Svet se tako vremenom menja, a da to ne budi svest o promenama.
ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promene je, da ih se najavljuje mnogo ranije, unapred. Ljudi tako ne osete odjednom svu težinu promena, jer se prethodno privikavaju na samu ideje o promeni. Sem toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.
UPOTREBA DEČIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kad se govori deci, postižemo dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svest i poruka ima snažnije dejstvo na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj meri se koristi i prilikom reklamiranja.
BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svest zamjenjuju emotivni impulsi (bes, strah, itd.) Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou sprovesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.
NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumevanje manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba da bude što slabiji ili ispod proseka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.
VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba podsticati u prihvatanju prosečnosti. Potrebno je ubediti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i nauci.
STVARANJE OSEĆAJA KRIVICE
Treba ubediti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za sopstvenu nesreću, usled oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti, ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcenjen pojedinac, opterećen osećajem krivice, odustaće od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u poslednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga poseduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čoveku i na fizičkom i na psihičkom planu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Primetio sam to - Greta Thunberg, novo čudo od deteta .
Odmah sam se setio lažnog svedočenja u američkom Kongresu one devojčice iz Kuvajta neposredno pre napada USA na Irak.
I ovo sa Gretom liči na takodje dobro režirano i pripremano spinovanje javnosti. Samo za šta i od strane koga ?

Ne bih da delujem paranoično, ali znajući ko je sve pridružen konfederaciji ideologija koje podžavaju "ekološćanstvo" (moja kovanica, jer je ekologija još od sedamdesetih, posebno osamdesetih godina prošlog stoleća postala više kult nego li izraz realne činjenicama potkovane zabrinutosti za stanje eko sistema planete Zemlje i uticaja čoveka na nju) bojim se da se zaista približavamo onome opisanom u poslednjoj knjizi Novog Zaveta. Posebno što se u istoj, nigde ne pominje da antihrist mora biti muškog roda.....

Svestan sam da će na ovo moje sada pojedinci ovde da graknu i da se ismevaju, ali razloga za zabrinutost zaista ima, čak i da se radi o još jednom u nizu lažnih mesija.

pxl_reu_230919_261358722-1024x793.jpg

Pogledaj kako su je predstavili "aktivisti" klanjaja kultu ekologije.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Primer lažnog spasitelja i nepismenog novinara.

Besmisleno idolopoklonstvo banalnosti i površnosti.

Greta Tunberg – dete koje bi trebalo da nas spasi?

Greta Tunberg postala je globalni fenomen: pokrenula je pokret „Fridays For Future“ i inspirisala milione mladih širom sveta da se angažuju oko zaštite klime. Kako je do toga došlo, pita se Zoran Arbutina

Kada se na Guglu traži pojam „Greta Thunberg“, trenutno se dobije oko 200 miliona pogodaka. I ta brojka stalno raste. Već i to pokazuje: ona je postala globalni medijski fenomen. Mediji je prate na svakom koraku, njene izjave se citiraju, ona je u udarnim vestima.

Ona se susreće sa svetskim liderima, govori na generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija i uvrštena je na listu 100 najuticajnijih ljudi na svetu. O njoj postoji već i jedna biografija, a objavljena je i knjiga s njenim govorima. A pritom Greta Tunberg ima samo 16 godina.

Kako je sve to moguće? Većina onoga što ona izjavljuje i šta čini zapravo nije ništa novo – to ona i sama kaže. Ona ne tvrdi da otkriva neke nove istine, već pre svega traži da ljudi uvide ono što je, prema njenom mišljenju, već odavno jasno i naučno dokazano. I da u skladu s tim deluju. Ali zašto baš ona? I otkuda čitav taj medijski hajp?

Božansko dete govori


Tokom istorije uvek se iznova dešava da nešto takoreći visi u vazduhu, da se proširi osećaj da je vreme za nešto zrelo. I onda se pojavi neko ko to izgovori, ko to pokaže i učini vidljivim i razumljivim za sve. Kao da je Svetski duh izabrao svog portparola. Sada je reč o 16-godišnjoj portparolki.

Greta Tunberg je mlada, a izgleda još i mlađe. Kada nam se obraća, u nas gleda lice deteta. A to dodiruje neka sasvim duboka osećanja. To je poznato iz mnogih kultura. U hrišćanstvu je novorođeni Isus taj koji blagosilja i spasava ljude. U Nepalu se biraju devojčice koje se do svog puberteta obožavaju kao Kumari, dete-božanstvo.

Deca važe za nevina, čista i nepokvarena bića. Ona izgovaraju istine koje licemerni odrasli pokušavaju da ignorišu i prikriju. Ona kažu da je car go. Ili, u zavisnosti od ugla gledanja, kroz njih se u svetu pokazuje neka dublja i viša istina.

I tako se Greta Tunberg vidi kao dete našeg vremena koje izgovara istinu. Koje nas, odrasle, gleda u oči i kaže nam da smo lažovi. A mi gledamo fascinirani, aplaudiramo i na nju projektujemo naše želje, čežnje, strahove. Mi u njoj vidimo dete koje će da nas spasi. Konačno! Hosiana!

Zoran Arbutina, DW
 
Natrag
Top