Samo Religijske zanimljivosti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nije lepo druge praviti budalama da uzalud postavljaju tolike izjave crkvenih otaca i istoricara, a da ti konstantno ponavljas kako ne postoje dokazi.

Tako ne moze da se diskutuje, a ti razmisli o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, nije lepo druge praviti budalama da uzalud postavljaju tolike izjave crkvenih otaca i istoricara, a da ti konstantno ponavljas kako ne postoje dokazi.

Tako ne moze da se diskutuje, a ti razmisli o tome.

Onaj ko nema nauku u BIbliji ima potrebu da zagadi raspravu i da se time hrani.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nije lepo druge praviti budalama da uzalud postavljaju tolike izjave crkvenih otaca i istoricara, a da ti konstantno ponavljas kako ne postoje dokazi.

Tako ne moze da se diskutuje, a ti razmisli o tome.

Nisi ti postavio nista, ama bas nista!

Do 15. veka zvanicna istorija ne belezi nikakav paganizam u crkvi i onda odjednom nakon pojave protestantizma istorija se menja i pocinje govoriti o nekakvom paganizmu.

Ovo je fikcija i propaganda!
Za takve tvrdnje nema nikakvih dokaza!

Pa i hindusi su na osnovu slicnosti rekli da su sve religije i Hriscanstvo potekli iz indije! A Hristos je u stvari Krishna! Cak je i ime isto!

A opet nikakvih dokaza!

Kako je ovo kod Hindusa propaganda i fikcija, tako je i ovo vase!

Ti malo razmisli o tome. I ko je pisao tu istoriju??? Naravno pobednici!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nisi ti postavio nista, ama bas nista!

Do 15. veka zvanicna istorija ne belezi nikakav paganizam u crkvi i onda odjednom nakon pojave protestantizma istorija se menja i pocinje govoriti o nekakvom paganizmu.

Ovo je fikcija i propaganda!
Za takve tvrdnje nema nikakvih dokaza!

Pa i hindusi su na osnovu slicnosti rekli da su sve religije i Hriscanstvo potekli iz indije! A Hristos je u stvari Krishna! Cak je i ime isto!

A opet nikakvih dokaza!

Kako je ovo kod Hindusa propaganda i fikcija, tako je i ovo vase!

Ti malo razmisli o tome. I ko je pisao tu istoriju??? Naravno pobednici!


Мире, па ти још са овима водиш борбе? Како си, иначе? Нисмо дуго војевали заједно...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Мире, па ти још са овима водиш борбе? Како си, иначе? Нисмо дуго војевали заједно...

Brate moj.. znas kako kaze "ljubav sve veruje, svemu se nada , sve trpi.. ljubav nikada ne umire"!

Zato ja i dalje molim i nadam se da ce oni shvatiti, verujem da nisu nepopravljivi.. Mozda ja gresim, ali mi je prirodno da verujem tako..

Inace, hvala na pitanju brate, dobro sam, tu i tamo koji problem ali Bog pomaze.. Kako je kod tebe?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, ne moraš da budeš u svakoj čorbi mirođija, kada se neko ne obraća tebi.

Izvini za opasku, ali tako je.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo je promotivni plakat za paradu ponosa koji je poceo da sadrzi jos jednu kategoriju a to je "pedosexual"!

Primeticete da je iz "pedofilije" izbaceno "filija" a ubaceno "sexual", sto ukazuje na pocetak legalizacije pedofilije..

U Rusiji je donesen zakon o sprecavanju pedofilije i elitne pedofilije jos 2012. godine, da bi prosle godine sud za ljudska prava u Strazburu doneo odluku da je taj zakon diskriminacion. EU je tom presudom dala javnu podrsku PEDOSEXUAL orijentaciji.

Ovo je ono o cemu ja pricam svo vreme, da je plod protestantizma te isticanje "ljudskih prava" i dalja "liberalizacija" dovela na kraju do sexualne revolucije, do "sodome i gomore"!

Tome su krivi najvise protestanti i njihove drzave, borci za versku slobodu , borci za ljudska prava, koji su mozda i nesvesno radili za sotonu i njegov "demokratski" poredak. Sama rec kaze sta je taj sistem, on je "demonski": DEMO - KRATSKI = DEMONSKA KRATIJA (VLADAVINA).

Ovim se jasno vidi da je "plod" ili "rod" protestantizma (na sta Tripo aludira i tvrdi da je on bolji kod protestanata) , zao u svojoj sustini, i da je doveo do daljnjeg snizavanja moralnih merila do pobune i liberalizacije, do 'verskih sloboda' sto na kraju vodi legalizaciji vestica, satanista i slicnih. Da bi se islo i dalje u legalizaciji tog 'bunta', te on danas vodi isticanju 'sexualnih sloboda' homoseksualizma i na kraju pedofilije..

Ovo je od pocetka bio i cilj drzavnika (careva) , koji su u pocetku zeleli oslobodjenje od Pape (koji je kaznjavao vestice lezbejke, sataniste i druge) i njegovih ogranicenja, a potom legalizaciju nemorala, jer oni su sami bili bludnici..

Za svoje svrhe su upotrebili (odnosno zloupotrebili) protestante dajuci im podrsku, a neke od njih su i sami stvorili.. Kad su protestanti ispunili zadat cilj i svrgnuli Papu, carevi su pogazili dogovor i odvojili protestantsku crkvu od drzave. Time su protestanti bili izigrani, oni iskreni protestanti, a o ovim neiskrenim necu ni da pricam..

I onda se postavlja logicno pitanje:
"Nije li Papski rezim bio bolji"?
"Nije li Papa u pravu kad je kaznjavao vestice, sataniste, bludnike i perverznjake"?

Jeste, bio je!

Evo ga plakat:

Screenshot_2018-08-02-22-14-55-1.png
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, ne moraš da budeš u svakoj čorbi mirođija, kada se neko ne obraća tebi.

Izvini za opasku, ali tako je.

U ovom slučaju da, jer je lično obraćanje bez doktrina, inače nije nekulturno.

A što sam rekao je istina. Ovamo priča o ljubavi prema Bogu, a za zapov. može 9, ne mora svih 10.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, već sam napomenuo - da svojim izmišljanjem dolaziš u sukob sa svojim poštenjem.

Kakve veze imaju protestanti sa nekakvim JGBT pokretima, i traženjem bilo kakvih sloboda u tom cilju.

Ti si načinio zamenu teze, jer upravo je suprotno, da je u redovima Rimokatolicizma tokom cele istorije vladao razvrat među papama i pastvom, preljube, homoseksualizam, lezbejstvo, sodomija, pedofilija, itd..

Za tu vrstu informacija izašla je jedna dobra knjiga pod naslovom "LJUBAVNI ŽIVOT RIMSKIH PAPA"




Što se tiče reformacije i protestanata, oni su se upravo borili protiv ovog bezakonja u redovima Rimokatolicizma, i vremena mraka i papske tiranije nad nevinim ljudima koji su verovali drugačije.

Dakle, novi svetski poredak u koji je uključeno i ovo o čemu ti govoriš i pripisuješ protestantima - upravo stvaraju oni koji su vekovima bili na strani zveri, odnosno pape, a sve zarad satanizacije sveta, i uništenja istine.

Ti si moj brate uzeo laž kao princip diskusije na forumu, i pitam se kako te tvoja navodna Hrišćanska savest ne pokrene da se postidiš.

Ali hvala Bogu što ima ljudi koji ove laži obelodanjuju.
 
Natrag
Top