Sabor u Jerusalimu šta odlučio?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Citiraj te koji su rekli da je to simbolizam, simbolično.

Evo ovi gore...jesi li primetio koliko puta ukazuju na simboliku. Meni je čudno da ne poznaješ spise Jusitima Martira, Kiprijana ili Klimenta Aleksandrijskog...ako već poznaješ tradiciju..mogu navesti još ali dobro...ako bude trebalo. Ovo je sasvim ok..pogledaj ovo citirano i biće dovoljno:)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Štoje po tebi magija?????????

Pošto je reč o euharistiji koja se po verovanju tradicionalnih crkava pretvara u stvarno Hristovo telo i krv, to je ako se stvarno događa - nadprirodno čudo.

Takva čuda su magija, slično Sai Babi koji iz ruku stvara beli prah, ili neko drugi koji magijom iz ničega stvara nakit ( o čemu sqam svojevremeno čitao ).

Dakle, sve što ne postoji u bibliji, a ima ndprirodne elemente, proizvod je sotonskog delovanja.
To je okultizam i magija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pošto je reč o euharistiji koja se po verovanju tradicionalnih crkava pretvara u stvarno Hristovo telo i krv, to je ako se stvarno događa - nadprirodno čudo.

Takva čuda su magija, slično Sai Babi koji iz ruku stvara beli prah, ili neko drugi koji magijom iz ničega stvara nakit ( o čemu sqam svojevremeno čitao ).

Dakle, sve što ne postoji u bibliji, a ima ndprirodne elemente, proizvod je sotonskog delovanja.
To je okultizam i magija.

Stvarno? Ko je REKAO "JEDITE OD OVOGA SVI"?, PIJTE OD OVOGA SVI? BOG LIČNO. Što znači da Boga optužujete da je magijaš i satanista. Neverovatno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarno? Ko je REKAO "JEDITE OD OVOGA SVI"?, PIJTE OD OVOGA SVI? BOG LIČNO. Što znači da Boga optužujete da je magijaš i satanista. Neverovatno.

Da, ali apostol Pavle objašnjava šta je to "Jer kad god jedete ovaj hleb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju obznanjujete, dokle ne dođe" ( 1 Korinćanima 11. 28 )
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

52Židovi se nato među sobom prepirahu: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?" 53Reče im stoga Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi! 54 Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan. 55 Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. 56Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu. 57Kao što je mene poslao živi Otac i ja živim po Ocu, tako i onaj koji mene blaguje živjet će po meni. Iv 6,52-59

Nije dakle rekao, pijte sok i jedite kolače sečajuči se na mene. Dakle, verujem, u ono što je ON rekao. U njegovo prisustvo u Hlebu i Vinu posvećenom na Oltaru Gospodnjem.

 
Natrag
Top