Sabor u Jerusalimu šta odlučio?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čemu ovolika rasprava kada je jasno šta je Sabor odlučio. Ne jesti od udavljenog, idolopokloničku žrtvu i ne obrezivati se.

Znači da ostaje Šabat i podjela hrane.

Jedino imaju potrebu za dužu raspravu oni kojima se ne sviđa podjela hrane u subota.

E to je već njihov problem.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Čemu ovolika rasprava kada je jasno šta je Sabor odlučio. Ne jesti od udavljenog, idolopokloničku žrtvu i ne obrezivati se.
Znači da ostaje Šabat i podjela hrane.
Jedino imaju potrebu za dužu raspravu oni kojima se ne sviđa podjela hrane u subota.
E to je već njihov problem.

Pomaže Gospod i Bog naš!

Nehotice si zaboravio da pomeneš - ne bludničenje.

Osim toga, ako bi samo ove 4 stvari bile kriterium,
onda bi i nepomjanik djavo "išao" u Raj.

Taj nit jede, nit žrtvuje, nit se obrezuje ali stalno ... drhti!

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, najironičnija i najparadoksalnija stvar je u tome, da oni osuđuju Adventiste za zdrav način ishrane i života, a oni koriste hranu i to upravo u religijske svrhe, jer spremaju raznovrsna jela za vreme različitih praznika i svetkovina, s time da im je jedno jelo dozvoljeno jesti za jedan praznik a drugo ne, već za neki drugi.
Za određene praznike im je zabranjeno jesti hranu u određenim bojama, žutu, zelenu, crvenu, crnu..itd..
Takođe, prinose hranu na oltar u crkvi, hlebove, kolače, farbana jaja, vino..itd.

Eto i to se dešava, ali prikazuje jedan licemeran Duh zlobe i pakosti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, najironičnija i najparadoksalnija stvar je u tome, da oni osuđuju Adventiste za zdrav način ishrane i života, a oni koriste hranu i to upravo u religijske svrhe, jer spremaju raznovrsna jela za vreme različitih praznika i svetkovina, s time da im je jedno jelo dozvoljeno jesti za jedan praznik a drugo ne, već za neki drugi.

Pa zato što više vole svoju denominaciju nego šta kaže Bog, jasno je da je Bog dao podjelu radi blagoslova zdravlja, a kada bi promijenili navike onda bi morali promijeniti vjeru, tj. religiju, ali kako je denominacija prirasla za srce radije će se odreći zdravlja nego da budu advent.

Zato i napadaju učenje o podjeli hrane da bi sebi umirili savjest.

Očajnički traže dokaz u Bibliji da je Sabor donio odluku da je sva hrana čista.

Ako je sva hrana čista što onda ne jedu pse, pacove itd.

A sada će reći pa jedu Kinezi, a naš običaj je da jedemo svinju, a time su priznali da se drže običaja, a ne Božjih odluka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Сабор је допустио хр. из паганства да једу нечисте животиње
------------------------------------------------------------------------

OSPORAVANJE
Sabor je zabranio da se jedu udavljeno i krv jer predstavljaju nečistu hranu, kao što je zabranio blud jer predstavlja kršenje dekaloga. A ceremonijalni praznici koji su sen Hristov nisu na snazi jer su se ispunili. U njih spada i nedelja kao sen Isusovog vasrksenja. Miloš B.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A ceremonijalni praznici koji su sen Hristov nisu na snazi jer su se ispunili. U njih spada i nedelja kao sen Isusovog vasrksenja. Miloš B.

Tako je. Tako kaže i sveti Pavao,evo:

Kol 2,16-17: Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili nedjeljama. To je tek sjena onoga što dolazi, a zbiljnost jest - tijelo Kristovo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Сабор је одбио захтев фарисеја да се и овима наметне једење само чистих животиња.

---------------------------------------------------
OSPORAVANJE
Nije tačno. Niko ne spominje zahtev fariseja za zabranu nečiste hrane:

15:24 Budući da mi čusmo da neki od nas izišavši smetoše vas rečima, i raslabiše duše vaše govoreći vam da se obrezujete i da držite zakon, kojima mi ne zapovedismo;

Jevreji su pod zakonom mislili i na ceremonijalne zahteve koji su ukinuti ispunjenjem na krstu i na svoje običaje koje Isus naziva ljudskim zapovestima i na nacionalne praznike, pa je prirodno trebalo da se skrene pažnja da se to ne stavlja na neznabošce. Miloš B.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jevreji su pod zakonom mislili i na ceremonijalne zahteve koji su ukinuti ispunjenjem na krstu i na svoje običaje koje Isus naziva ljudskim zapovestima i na nacionalne praznike, pa je prirodno trebalo da se skrene pažnja da se to ne stavlja na neznabošce. Miloš B.

Miloš B. Pendrek

P.S. Nemoj svog brata više ruglu izvrgavati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Miloš B. Pendrek

P.S. Nemoj svog brata više ruglu izvrgavati.

Ti si sebe izvrnuo ruglu, vrijeđao si Jovana P. da ti kažem da sam te ja prijavio.

Ovdje si došao da provociraš druge, a sam si pokazao da si nervozan. Tako što svoje zablude pripisuješ nama i jedina želja ti je da provociraš druge.

I prijaviću te svaki put kada budeš vrijeđao kao Taramanu što sam.

Bog je okrenuo pa umjesto toga da se mi nerviramo ti se nerviraš.

A to je dokaz (kako i sam reče Jurivaka) da nemaš arg.

Što se teme tiče evo još priloga od Miloša B.

> Но, нигде не видех у историјским студијама да су хришћани празновали јудејске празнике! Ти би да кажеш како су у Цркви држали Младине, Јом Кипур итд?


-----------------------------------
ODGOVOR
Pa u tome i jeste poenta jer sve što je bilo sen Isusa Hrista, to je ukinuto na krstu. Zato svetkovanje nedelje nema osnova u Bibliji, jer je nedelja ukazivala na vaskrsenje i zato je ukinuta, a pravoslavni i dalje drže taj jevrejski starozavetni praznik:

"Tada donesite snop prvina od žetve od svoje k svešteniku. A on neka obrće snop pred Gospodom, da bi vam se primio, sutradan po suboti neka ga obrće sveštenik." (3.Moj.23,10-11)

Koji je smisao obrtnih snopova prvine od žetve?

Kako je Hristos prvenac od vaskrslih, vidimo da je Jevrejski obred proročki ukazivao na Hristovo vaskrsenje u nedelju:

"No zaista je Hristos ustao iz mrtvih, te postade prvenac onih koji su umrli." (1.Kor.15,20)

Nedelja tako ukazuje na Hristovo vaskrsenje. A to je sen, tako da je nedelja ukinuta.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Natrag
Top