Religijski vicevi,šale i anegdote

Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Za vas je Isus obican obesenjak, lakrdijas, pijanica, itd, i jos izvrcete tudje reci kako sam ja navodno napisao da je Isus bio natmuren, okrutan, itd.
O izvrtanju jevandjelja da i ne govorim.

Meni nisu bitna vasa subjektivna misljenja i optuzbe, i mozete mi pripisati sto god zelite, a mom Gospodu i da je igrao i pevao sa Jelenom Karleusom na grand paradi, to me ne zanima, jer ja znam sta sam napisao, iz kojih pobuda, i znam duh jevandjelja, i prirodu pravog posvecenja koji je bio i licna osobina Gospoda Isusa.
A vi se molite Bogu, pa neka vam Gospod da, da taj duh postane deo i vas samih,, jer vidim da imate taj nedostatak, jer inace ne bi pisali na nacin koji pisete, niti se tako ponasali kako se ponasate.

Ja to mogu shvatiti i kao posledicu vase sumanute mrznje prema Adventistima, i teznje da ih po svaku cenu diskreditujete, koja vam je pomutila razum, da vi vise u opste i ne znate sta pisete.
OFF TOPIC !

Dosadan si !

Nitko te ne mrzi. To što ti radiš ovdje više nije ni smiješno ali je zato dooosadnooo.
Silom se ovdje pokušavaš prikazati kao tobože nekakva žrtva, nekakav paćenik.
Ima to i svoj naziv - mazohizam -

Ovdje je tema religijski vicevi, šale i anegdote !

Ako ti se ne sviđa, ne otvaraj ovu temu, jednostavno je to, ali NE, tebi vrag neda mira pa visiš ovdje ko neki umišljeni tobožnji paćenik i spamuješ li spamuješ nebi li pridobio nečiju pažnju pa kad ti se netko obrati ti odmah kmečiš da si žrtva i da te nitko, nitko ne voli, kmeee, kmeee, šmrc, šmrc ...

Ako voliš šalu, napiši ovdje koju, ako ne voliš, ne otvaraj temu.
Ti sebi umislio veličinu nekakvu pa nama ovdje prodike držiš?
Ovdje se ili šali ili nemoj a za prodike si otvori posebnu temu pod nazivom "Prodikana Laodikana" ili sl.

Da se ja vratim na temu:

Znate li da su samo oko deset posto opatica djevice?
Ostalih devedeset posto su rođene pod drugim horoskopskim znakovima ...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Nagradno pitanje u jednoj radio emisiji:
"Kako se zove Isusova majka?"
Javlja se neki lik:
- Haloooo...!
- U programu ste. Izvolite! Znate li odgovor na pitanje?
- Znam. Bogorodica!
- Dobro..., ali nama treba ime.
- Ime? Rajko.
- Ma ne vaše, nego majke!
- Aaaaa..... Draginja.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Jedan mladi svećenik bio je tako nervozan da prije prve mise nije mogao ni riječi progovoriti pa upita biskupa za savjet.
Ovaj mu reče:
- Sljedeći put popij čašu vode s dvije kapljice votke i odmah ćeš se osjećati slobodnije.
Poslije toga svećenik se osjećao tako dobro da ga ništa nije moglo uznemiriti.
Nakon povratka s mise dočeka ga cedulja s biskupovom porukom:
- Poštovani, rekao sam nekoliko kapljica votke u vodu, a ne obratno. I još par savjeta: Nije potrebno stavljati kriške limuna na rub pehara. Ormar pored oltara je ispovjedaonica, a ne WC. Ne oslanjajte se više na kip Blažene djevice Marije, ne grlite ju i ne ljubite. Postoji 10 zapovjedi, a ne 12, 12 je apostola, a ne 7. Nijedan od njih nije bio patuljak. Isusa i njegove učenike ne zovemo J.C. and Co. David je pobijedio Golijata praćkom i kamenom, nije ga umlatio i prosuo mu mozak. Judu ne nazivamo kurvinim sinom. Papu ne zovemo El Padrino. Bin Laden nema veze s Isusovom smrću. Sveta vodica je za posvećivanje, a ne za osvježavanje ispod pazuha. Ne sjedi se ispred oltara i ne stavlja se noga na Bibliju. Hostija nije grickalica uz vino, već za vjernike. Grešnici idu u pakao, a ne u pizdu materinu. Onaj u kutu, pored zbora, kojega ste nazvali pederom i transvestitom u suknji, bio sam ja. Na kraju se kaže amen, a ne fajrunt..
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Ovakve opaske nisu vredne komentara..

Pozdrav!
Ma nitko od tebe niti ne očekuje komentar, bilo kakav a pogotovo ne nekakvi smisleni komentar jer nas nisi navikao na bilo što smisleno. Zapamti to!

OFF TOPIC!

Opet ovdje po tko zna koji puta ne poštuješ temu, ne pridržavaš se pravila foruma. Ti pravila ovog foruma tumačiš skroz na skroz krivo skoro kao što i Bibliju tumačiš krivo.

Uozbilji se i počni se ponašati pristojno ako želiš da te netko takvim doživi!

Pomoli se!
Nemoj oftopičariti ovdje!

Ti se nikada ne moliš a to promoviraš ovdje.
Ne moliš se jer nemaš vremena kad 24 sata dnevno oftopičariš ovdje.

Znaš li kakav religijski vic, šalu, anegdotu?
To je ovdje tema!
NISI TI TEMA OVDJE!
Premda si više nego smiješan svojim bezveznim postovima ipak čak ni ovdje ti nisi tema.

Drage forumašice,
dragi forumaši!

Evo vam najsmješniji vic ovdje:

Laodikeja je prestao biti offtopičar ovdje i postao je vjernik!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo bih napomenuo, da ti postenje nije jaca strana, jer uvek osudis mene za nepostovanja teme, a ne onoga ko stvarno sa teme i skrene, a na ciji komentar ja samo dajem odgovor.

Dakle, sve sto mi pripises - trebas da uputis prvo onome ko je to prvi uradio, a ne meni koji samo odgovaram na te komentare.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Samo bih napomenuo, da ti postenje nije jaca strana, jer uvek osudis mene za nepostovanja teme, a ne onoga ko stvarno sa teme i skrene, a na ciji komentar ja samo dajem odgovor.

Dakle, sve sto mi pripises - trebas da uputis prvo onome ko je to prvi uradio, a ne meni koji samo odgovaram na te komentare.
I dalje oftopičariš bez obzira na sve. Ja te ne osuđujem. Sam se ovdje osuđuješ svojim opetovanim oftopičarenjem.
Uvijek ti je netko drugi kriv za sve a ti na cijelom svijetu jedini pravednik?
I sada ti meni prodikuješ ovdje šta ja kome trebam da uputim ?!?!?!?

A ti samo (kao) odgovaraš na komentare ... ?!?
Nije ovdje tema rezervisana za tvoje odgovore na nečije komentare.
Nemoj izvrćati sve kao što izvrćeš Bibliju, pogledaj naslov teme, razmisli i poštuj forumska pravila.
Barem se pokušaj ponašati uljuđeno, hrišćanski.
Nemoj biti zadrt ni karakterno pa nećeš biti zadrt ni vjerski.

Ja se uvijek barem trudim poštivati druge forumaše ovdje pokušavajući poštivati forumska pravila ... a ti?

Evo ti opet jedna anegdotica da se vratim na temu:

Kome pripada uvreda – pps

Jedan je čovjek uvredama htio isprovocirati starog učitelja.
Učitelj mu je mirno odgovorio: „Ako ti meni doneseš poklon, a ja ga ne prihvatim, kome poklon pripada?”
Čovjek reče: „Pa, ako ne prihvatiš poklon, onda i dalje pripada meni.” Učitelj potom nastavi: „A sada, sine moj, ako ti meni pružaš samo uvredu, a ja je ne prihvatim, kome ona i dalje pripada?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Za vas je Isus obican obesenjak, lakrdijas, pijanica, itd, i jos izvrcete tudje reci kako sam ja navodno napisao da je Isus bio natmuren, okrutan, itd.
O izvrtanju jevandjelja da i ne govorim.

Meni nisu bitna vasa subjektivna misljenja i optuzbe, i mozete mi pripisati sto god zelite, a mom Gospodu i da je igrao i pevao sa Jelenom Karleusom na grand paradi, to me ne zanima, jer ja znam sta sam napisao, iz kojih pobuda, i znam duh jevandjelja, i prirodu pravog posvecenja koji je bio i licna osobina Gospoda Isusa.
A vi se molite Bogu, pa neka vam Gospod da, da taj duh postane deo i vas samih,, jer vidim da imate taj nedostatak, jer inace ne bi pisali na nacin koji pisete, niti se tako ponasali kako se ponasate.

Ja to mogu shvatiti i kao posledicu vase sumanute mrznje prema Adventistima, i teznje da ih po svaku cenu diskreditujete, koja vam je pomutila razum, da vi vise u opste i ne znate sta pisete.

Nisam ja tebe napao, a jos manje sam nesto tvoje izvrnuo. A da je Isus bio "obesenjak, lakrdijas i pijanica", si sam rekao, pa se onda postavlja pitanje "ko ovde cije reci izvrce".

Isus je "pio vino", i to je poenta mog posta upucenog tebi (jer ti tvrdis da nije), plus je bio ""vesela" a ne "preozbiljna i natmurena osoba" , kako ga ti ovde "svesno ili nesvesno" predstavljas - i to "svojim primerom" (jer tvrdis da se na njega ugledas).

Isus bi se "nasalio".

Dokazano je da je smeh zdrav. Bog je coveka stvorio da se "raduje" i "smeje"!

Samo se ti zalis, i pricas kako neko napada tebe ili adventiste, a niti vas je ko pomenuo, a pogotovo ne tebe kao licnost, o kojoj ja nemam lose misljenje..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Za vas je Isus obican obesenjak, lakrdijas, pijanica, itd, i jos izvrcete tudje reci kako sam ja navodno napisao da je Isus bio natmuren, okrutan, itd.
O izvrtanju jevandjelja da i ne govorim.

Meni nisu bitna vasa subjektivna misljenja i optuzbe, i mozete mi pripisati sto god zelite, a mom Gospodu i da je igrao i pevao sa Jelenom Karleusom na grand paradi, to me ne zanima, jer ja znam sta sam napisao, iz kojih pobuda, i znam duh jevandjelja, i prirodu pravog posvecenja koji je bio i licna osobina Gospoda Isusa.
A vi se molite Bogu, pa neka vam Gospod da, da taj duh postane deo i vas samih,, jer vidim da imate taj nedostatak, jer inace ne bi pisali na nacin koji pisete, niti se tako ponasali kako se ponasate.

Ja to mogu shvatiti i kao posledicu vase sumanute mrznje prema Adventistima, i teznje da ih po svaku cenu diskreditujete, koja vam je pomutila razum, da vi vise u opste i ne znate sta pisete.

Dragi , i poštovani prijatelju u vjeri po Kristu , ako se ne ljutiš , štoti se tako obraćam
Velki si vjernik ,i dobrog si srca , tose vidi iz tvog zalaganja i pisanja ,i niko ti neželi nametnuti svoje vjerovanje , ali malo se našaliti to nikoga nebi trebalo vređati . Prihvaćanje Boga kroz smjeh i šalu toje isto Božja volja , da nije tako onda Bog nebi stvorijo osmjeh na ljudskom licu , već bi bijo stalno namrgođen .

Evo jedna šala na račun moje crkvene zajednice , pa onda jedna na račun tvoje zajednice . Moramo svi svatiti daje to samo šala ,a ne uvreda .
Ljep pozdrav

Papa je došao pred nebeska vrata. Sv.Petar ga pozdravi i pita ime.
"Ja sam papa!"
"Papa, Papa", mrmrlja Sv.Petar.
" Jako mi je žao, ali pod tim imenom nemamo nikoga na spisku."
" Ali . . . Ja sam namjesnik boga na zemlji !"
" Bog ima namjesnika na zemlji???", upita se Sv.Petar začuđeno.
" Smiješno, to mi nije nikada spomenuo . "
Papa postane crven u obrazu. " Ali ja sam poglavar katoličke crkve !"
"Katoličke crkve . . . nikad čuo", reče Sv.Petar.
" Ali počekajte malo, pitat ću šefa".
Sv.Petar ode i kaže Isusu:
"Trenutak", reče Isus, samo da ga pogledam. Odmah se vraćam."
Deset minuta kasnije on se vrati, smije se. "Nemogu vjerovati!!!", kaze kroz smijeh.
" Jel se sjećaš maloga ribičkog društva kojeg sam ustanovio prije negdje 2000 godina ? Još uvijek postoji!!!"



Profosor i Ivica

Profesor je pitao Ivicu:
Ivice, reci nam kako se zovu ljudi koji su velki vjernici , i vole Krista , i obožavaju Elen Vajt?
Ivica slegne ramenima i nesigurno reče:
Kako bih ja znao kako se oni zovu, kad ih ima više od 8 milijuna?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moj Isus nije pio vino, to nigde ne piše.
Ako je pio, onda je pijanica.

Što se tiče teksta koji glasi:

"Jer Jovan dođe, koji ni jede ni pije, a oni kažu: Đavo je u njemu.
Dođe Sin čovečiji, koji i jede i pije, a oni kažu: Gle čoveka izjelice i pijanice, druga carinicima i grešnicima. I opravdaše premudrost deca njena"
( Matej 11. 18 - 19 )

Ovde nigde ne govori o vinu, već o činjenici da je Jovan živeo isposnički u pustinji, a Isus jeo i pio, i to na gozbama, i zato su ga osuđivali da je žderator i pijanica, i ako nigde ne piše da je on pio alkohol, već je to samo bila njihova optužba, jer čistom, savršeno pravednom Isusu to ne bi palo na pamet, jer biblija o alkoholnom vinu govori kaq onome u kome je nečistota, kurvarstvo i blud, i savetuje rečima "NEGLEDAJ NA VINO KAD SE RUMENI U ČAŠI.." itd..

Što se tiče natmurenosti i namrgođenosti, mislim da ipak tradicionalne crkve ( uglavnom Pravoslavne ), prikazuju takvog Isusa, kako na slikama, tako i putem turobne muzike, i slično.

Pogledajmo slike Isusa u Pravoslavlju, koje prikazuju lik jednog mračnog čoveka.

---
---
-

Evo predstave Isusa u protestantizmu


---

---


Vedrina i radost da, ali neslana šala ne.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top