Religijski vicevi,šale i anegdote

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Otvorio sam ovu temu iako već postoji tema pod Humorom ali je tamo veoma zapostavljena.
Ima viceva koji ne vređaju nikoga nego ponekad čak imaju i pouku.




Na času veronauke,kaže veroučitelj deci:
"Draga deco,pročitajte za sledeći čas sedamnaestu glavu Jevanđelja po Marku"
Na sledećem času pita:
"Ko je pročitao domaći zadatak"
Sva deca dižu ruke.
"Dobro znači da smo se dobro spremili za ovaj čas"
reče veroučitelj.
Tema današnjeg časa je LAŽ, Jevanđelje po Marku ima šesnaest glava.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Kaze pop Zemuncu:"necu da ti svetim vodicu,tvoj kuca je prokleta,stecena od krvavog novca."Prodje mesec dana dodje poplava i odnese popu kucu,nailazi onaj isti Zemunac i kaze mu:epa pope vodica donela,vodica odnela"
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Adam se dosađuje u raju i njemu Bog ponudi da će mu napraviti ženu. Adam pristane, ali Bog kaže da mu za to treba dati jednu ruku, jednu nogu i jedno oko. Na to će Adam:
- Auu. Čuj, šta se može napraviti sa jednim rebrom?
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Разговарају два свештеника
-Замисли молим те неко ми украо бицикло.
-Ајде молимте, украли ти бицикло? слушај кад будеш почео проповед ти почни о десет заповести и кад дођеш до " не кради", баци брзо поглед по цркви и видећеш ко се мешкољи тај ти мазнуо бицикло.

Прође доста времена сретну се они поново. Започне прича и сети се овај.

-Јел шта би са бициклом, ко се замешкољио?
-Ма нико, кад сам стиго до "не чини прељубу", ја се стих где сам заборавио бицикло.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Došo Mujo kod hođe i kaže:
- Vara me Fata.
- Razvedi se. - veli hođa.

- Ne mogu, volim je.
- Onda se ne razvodi.

- Ali stalno mi je to na umu.
- Pa, razvedi se.

- Ne mogu zbog djece.
- Onda se nemoj razvesti.

- Ali ne mogu da joj oprostim.
- Promijeni vjeru.

- Kako će mi to pomoći?
- Neće pomoći tebi nego meni. Idi pa zezaj popa!
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2010
Poruka
1.095
Drži predavanje sveštenik djeci. I bilo koje pitanje da postavi na kraju uvijek odgovor bude : Isus Hrist.
I sad sveštenik pita djecu : Djeco, šta je to malo čupavo, skače po drveću i skuplja lješnike?
Sva djeca ćute, a potom se javlja jedan dječak i kaže : Ja znam da je odgovor Isus Hrist, ali meni sve to nešto liči na vjevericu.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Idu tako turisti i obilaze svetnje. A ono upeklo sunce. A juli mesec, u najavi 40 stepeni. Dođoše do nekog manastira i zateknu monaha kako sedi ispred ulaza u hram i hladi se kapom. I pitaju ga da li mogu ući da vide, a ovaj im odgovori: ‚‚a šta znam, nemojte, pakao je unutra".

****
Izgubio se hrišćanin u Afričkim savanama, i tako luta i sve obazrivo da ne privuče kakve zveri. Al kad ono iskoči lav ispred njega. U tom momentu, videvši da nema kud, prekrsti se i pomoli Gospodu uz reči: ‚‚Bože učini ovog lava hrišćaninom", <pufffffff> uspravi se lav, prekrsti i reče: ‚‚Bože blagoslovi ovaj ručak"!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zgodna snaša se ispovijeda popu: "Oče, bila sam prošle nedjelje u susjednoj parohiji i tomašnji pop me je obrlatio... i šta sam mogla, dala sam mu, pa ne znam da li to grijeh?"
"Ja šta je, kćeri, nego grijeh! Imaš ti svoju parohiju!"
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Ide starac pustinjom, skrhan i poguren i tako šetajući naiđe na Isusa. ''Šta tražiš starče?'', upita Isus. ''Tražim sina.'', rezignirano odgovori starac.''Kako ti izgleda sin?'', opet će Isus.''Ima čavle u rukama, ima čavle u nogama....'' ''Oče!'', uzviknu Isus! ''Pinokio!'', uzviknu starac!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
E, ovo nije izmišljeni vic, nego stvarni događaj, a zbio se ljetos u... Kozlovu.*

Došao pop u posjetu osnovnoj školi. Popričao malo sa djecom o Bogu, vjeri, životu..., a onda upita:
- Šta bi svako od vas želio raditi kada odraste, šta bi volio biti?
Djeca dižu ruke i odgovaraju - neko ovo neko ono, a jedan mališan odgovori:
- Ja bih volio biti pop.
Popu bi drago što to čuje, pa izvadi čokoladu iz džepa i dade je djetetu, proprativši taj svoj gest riječima:
- Sine, ti si na dobrom putu i dobro razmišlješ, aaa, čiji ti ono bi?
- Muje Ibrahimovića, iz Kozlova. - odgovori dječak, ne trepnuvši.

* Imena su u ovoj priči promijenjena.
 
Natrag
Top