Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo dopunjenog svedocanstva koje sam prilozio.

-------------------------------------------------------------------------------------------


Državnim i društvenim institucijama, predsednicima država i vlada, resornim ministrima, diplomatskim predstavnicima, i licima u institucijama izvršnih vlasti, organizacijama ujedinjenih nacija i Evropske unije, crkvama i verskim organizacijama, i pojedincima.

Svedočanstvo o skorom kraju istorije sveta
i Hristovom drugom dolasku u slavu


Dragi prijatelji.

Istorija sveta kakvog poznajemo uskoro će se završiti u ovom vremenu, i biće obeležena drugim dolaskom našeg Gospoda i spasitelja Isusa Hrista na oblacima nebeskim u sili i slavi i u pratnji hiljada svetih anđela.
Hristos dolazi po svom obećanju koje je dao pre oko 2000 godina, koje je bilo blažena nada Hrišćana iz svih vekova istorije, sa ciljem da ukine vekovni poredak greha i smrti, i da na ovoj planeti stvori nov savršen svet, i uspostavi svoje večno carstvo slave, ljubavi, i mira, o čemu svedoči u svojoj svetoj reči bibliji:

"Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše; i zaplakaće za njim sva koljena zemaljska. Da, zaista.
Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, govori Gospod, koji jest, i koji bješe, i koji će doći, svedržitelj"
( otkrivenje Jovanovo 1. 7 )

"Evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po djelima njegovijem" ( otkrivenje Jovanovo 22. 12 )

"Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte.
Mnogi su stanovi u kući oca mojega. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mjesto.
I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja..
Neću vas ostaviti sirotne; doći ću k vama.
Još malo i svijet mene više neće vidjeti; a vi ćete me vidjeti; jer ja živim, i vi ćete življeti."
( jevanđelje po Jovanu 14. 1 - 3 - 18 )

"Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak Sina čovečijeg.
Jer gde je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
I pod kraja do kraja nebesa"
( jevanelje po jovanu 24. 29 - 31 )

"Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti" ( 1 Solunjanima poslanica 4. 16 - 17 )

"I pokaza mi čistu rijeku vode života, bistru kao kristal, koja izlažaše od prijestola Božijega, i jagnjetova.
Nasred ulica njegovijeh i s obje strane rijeke drvo života, koje rađa dvanaest rodova dajući svakoga mjeseca svoj rod; i lišće od drveta bijaše za iscjeljivanje narodima.
I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga.
I gledaće lice njegovo, i ime njegovo biće na čelima njihovima.
I noći tamo neće biti, i neće potrebovati vidjela od žiška, ni vidjela sunčanoga, jer će ih obasjavati Gospod Bog, i carovaće va vijek vijeka.
I reče mi: ovo su riječi vjerne i istinite, i Gospod Bog svetijeh proroka posla anđela svojega da pokaže slugama svojima šta će biti skoro.
Evo ću doći skoro: blago onome koji drži riječi proroštva knjige ove....
Govori onaj koji svjedoči ovo: da, doći ću skoro! Amin. Da, dođi, Gospode Isuse.
Blagodat Gospoda našega Isusa Hrista sa svima vama. Amin"
( otkrivenje 22 poglavlje )

Iz tog razloga Bog je u današnjem vremenu na prostoru republike Srbije koja se geografski nalazi na raskršću između istoka i zapada, i koja je bila centar svih značajnijih istorijskih dešavanja, i pod stalnim naletima velikih svetskih sila - podigao jedan reformni proročki pokret, po svom obećanju koje je dao u svojoj svetoj reči i putem proročkih otkrivenja, da će u poslednje dane podići svoje izabrane sluge za službu reformatora crkve i sveta, koji će doći u u duhu i sili proroka Ilije sa ciljem da kroz ovaj proročki pokret objavi čovečanstvu vest o nastupajućem vremenu kraja, i pozove svet na duhovno probuđenje i aktivno spremanje za događaje koji će obeleziti poslednje dane zemaljske istorije, i Hristov drugi dolazak u slavi.

Podizanjem ovog reformnog pokreta Bog je posredstvom svojih izabranih slugu dao određeni broj proročkih otkrivenja o događajima koji će se uskoro odigrati na globalnoj svetskoj sceni a vezani su za vreme kraja i spasenje sveta, i otkrio je da je on vodio pojedine istorijske događaje koji su se u prošlosti dogodili na ovom području republike Srbije i Balkana, ali i na drugim mestima u svetu, kao i živote ljudi koje je danas pozvao u službu reforme i probuđenja, i ukazao na republiku Srbiju kao na Bogom odabrano područje na kome će podići ovaj reformni pokret za globalno probuđenje sveta i objavu kraja i Hristovog drugog dolaska u slavi.

Jedna od metoda kojom se Bog koristi u cilju afirmacije Srbije kao odabranog područja su i decenijski uspesi Srpskih sportista na svim međunarodnim sportskim takmičenjima, kao i veliki broj talenata iz različitih oblasti, naučnika, pisaca, pesnika... koji predstavljaju najveće promotere ove male nacije kakva je Srbija, u kojoj je prisutan mnogo veći procenat talenata u odnosu na druge mnogoljudnije i po teritoriji veće države sveta.

Važno je napomenuti da je Bog pojedine događaje vodio tako da se oni dogode u kontinuitetu jedan za drugim i to u identičnim vremenskim razmacima, a ovi vremenski odseci prate događaje koji su se već dogodili u prošlosti, ali i one koji će se tek dogoditi u skoroj budućnosti a vezani su za vreme kraja i Hristov drugi dolazak u slavi.

Neki od ovih značajnijih događaja su sledeći:

- Podizanje reformnog pokreta za probuđenje i objavu vremena kraja i Hristovog drugog dolaska, i pozivanje Božjih izabranih slugu za rad u ovom delu 2001 godine.

- Početak izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju 2011 godine, koje je Bog najavio proročkim otkrivenjem kroz svoje izabrane sluge, i potvrdio velikim zemljotresom u Japanu i mestu na Novom Zelandu sa simboličnim imeno "Krajstchurch - Hristova crkva" 11 marta 2011, čime je pokazao skoru propast mnogoboštva ( simbolom Japana ), i lažnog formalnog Hrišćanstva ( simbolom Krajstchurcha ), što je bio početak kontinuiranih prirodnih katastrofa na raznim krajevima planete zemlje do danas, koji kao što je napomenuto predstavljaju sudove Božje, i znake skorog kraja i Hristovog drugog dolaska u slavi.

- Poplave u republici Srbiji 2014 godine, takođe najavljene proročkim otkrivenjem koje je Bog dao kroz Božje izabrane sluge.

- Svršetak vremenskog perioda koji je Bog odredio kao vreme milosti za reformu i probuđenje crkve 21 marta 2019 godine na ravnodnevicu prvog dana prvog meseca Aviva po biblijskom računanju vremena, koji obuhvata period od 2001 godine kada je Bog podigao reformni pokret za probuđenje, do 21 marta 2019 godine, kada se taj period za reformu crkve završava, što se i ostvarilo u ovim danima, i Bog je otkrio svojim izabranim slugama da će od tog perioda on sam raditi na spasenju sveta, lično - ali i kroz svoje izabrane sluge koje je podigao za probuđenje crkve i sveta.

- Svršetak vremena milosti za svet 22 oktobra 2022 godine, nakon čega će odpočeti izlivanje sedam poslednjih zala, i Hristos vrlo ubrzo doći u sili i slavi u Bogom znanom danu i času, što predstavlja ono što je Bog otkrio a vezano je za događaje u skoroj budućnosti.

Važno je napomenuti da će po bibliji Isus doći u jesen kako bi ispunio biblijske starozavetne jesenje praznike koji ukazuju na njegov drugi dolazak u slavi.
U bibliji Isusov dolazak je prikazan kao dan žetve, a Isus kao žetelac sa srpom u ruci, o čemu govori sveta Božja reč biblija: "I videh, i gle, oblak beo, i na oblaku seđaše kao Sin čovečiji, i imaše na glavi svojoj krunu zlatnu, i u ruci svojoj srp oštar.
I drugi anđeo iziđe iz crkve vičući velikim glasom Onome što sedi na oblaku: Zamahni srpom svojim i žnji, jer dođe vreme da se žnje, jer se osuši žito zemaljsko"
( otkrivenje Jovanovo 14. 14 - 15 )

Takođe, biblija naglašava da će oni ljudi koje Hristov dolazak zatekne nespremnim govoriti "
Žetva je prošla, leto minulo, a mi se ne izbavismo" ( knjiga proroka Jeremije 8. 20 )


Ove pojedinosti pokazuju da je Bog po svom planu odredio i kroz ovaj reformni proročki pokret najavio vremena u kojima će se odigrati poslednji događaji vezani za spasenje sveta, koji predhode Hristovom drugom dolasku u slavi, i da je upravo iz tog razkoga i podigao ovaj reformni pokret, kako bi svet bio upoznat sa ovim događajima, i pozvan da u saradnji sa Bogom obavi neophodnu duhovnu pripremu, koja podrazumeva korake koji su opisani u Božjem planu spasenja zapisanom u svetoj Božjoj reči bibliji, koje svi ljudi na planeti zemlji treba da učine kako bi spremni dočekali ovo vreme kraja, i Hristov drugi dolazak u slavi.

Ovi koraci su podeljeni u šest tačaka, i objasnjavaju šta ljudi treba da učine da bi obavili ovu neophodnu pripremu, a sta Bog sa druge strane čini u tom planu spasenja čoveka.

Ovi koraci podrazumevaju sledeće:

1. Čovekovu intelektualnu spoznaju o spasenju kroz biblijsku edukaciju u reči Božjoj putem ličnog proučavanja ili slušanja propovedi na biblijske teme, i podrazumevaju između ostalih spoznaju da smo po prirodi grešni i da nam je potreban spasitelj, da je Bog ljubav, i da je Hristos umro za nas da bi nas spasio od greha, kao i spoznaju da on traži od nas da učinimo konkretne korake.

2. Veru i iskrenost namera koje nas pokreću da prihvatimo Gospoda Isusa Hrista kao ličnog spasitelja, i njegovu žrtvu kao otkup za naše lične grehe, koje nas sa druge strane pokreću da svojom voljom učinimo konkretne korake koje Bog od nas očekuje, koji podrazumevaju "pokajanje, priznanje i odricanje od greha, i odluku da živimo novim životom u zajednici sa Hristom.

3. Sticanje svesti da nismo u stanju da sami sebe promenimo, što dovodi do poniznosti i ličnog traženja da Bog to učini u nama, da deluje na nas i naše srce i misli Duhom Svetim, i da u nama probudi duh pravog pokajanja i obraćenja, i da nas promeni.

Ovo su tri koraka koja moramo učiniti uz Božju pomoć koji sarađuje sa čovekom u njegovom ličnom spasenju.

Ono što Bog sa druge strane čini gledajući našu veru i iskrenost da krenemo putem spasenja i primenimo ono što smo intelektualno spoznali o spasenju i njemu kao spasitelju, putu spasenja i koracima koje trebamo učiniti u tom cilju - je sledeće:

1. Deluje na nas i naše srce i misli Duhom Svetim i daje nam svest da smo grešni i da nam je potreban spasitelj, i budi u nama duh pravog pokajanja, koje nas vodi ka obraćenju i potpunom predanju Bogu.

2. Vodi nas u Svetinju nad Svetinjama u kojoj Hristos posreduje za ljudske grehe, i putem našeg pokajanja, obraćenja i predanja - posreduje za nas lično zaslugama svoje žrtve i prolivene krvi i opravdava nas od greha, vrši promenu u našem biću, u srcu i umu, što se u bibliji naziva "nanovorođenje Duhom Svetim" skida sa nas prljave haljine greha i oblači nas u haljine svoje "uračunate pravednosti" odnosno - uračunava nam zasluge svog pravednog života.

3. Tako pokajane, obraćene, i predane njemu, i obučene u haljine njegove pravednosti - vodi nas putem posvećenja, dajući nam uvek iznova novu meru sile Duha Svetoga putem "date pravednosti" kako bi se uspešno borili sa grehom, odražavali Hristov lik, i rasli u milosti, u savršenog čoveka, u visinu mere rasta Hristova.

Iz razloga neverstva i bezakonja koji su u velikoj meri prisutni na planeti zemlji, i globalnog otpada čovecanstva od Boga koji se ispoljava u kršenju Božjih moralnih principa zapisanih u njegovoj svetoj reči bibliji i Božjem zakonu deset zapovesti, koje u velikoj meri prati i otvoreno negiranje Božjeg postojanja putem teorije evolucije koju propagiraju globalna institucijalizovana ateistička nauka i ateisticki obrazovni sistem, i ako biblija Božja reč, razum, kao i sve što postoji na zemlji i u kosmosu govore u prilog postojanja tvorca kao vrhovnog bića koji je sve planski stvorio i organizovao, kao i iz razloga neverstva i bezakonja koji su prisutni u organizovanim crkvama među sveštenstvom i vernicima koji se formalno nazivaju Hristovim imenom ali ničim ne pokazuju da pripadaju njemu, vec praktikuju religiju čistih rituala i verskog formalizma bez istinske žive vere koja podrazumeva promenu srca i misli potpunim predanjem celog bića Bogu i život u zajednici sa njim putem posvećenja iz trenutka u trenutak i očišcenja od greha koje Duh Sveti čini u čoveku, Bog je objavio onima koje je podigao za delo reforme i probuđenja da će neposredno pre isteka vremena milosti i Hristovog drugog dolaska u slavi on sam objaviti sebe celom čovečanstvu putem nebeskih manifestacija i otkrivenjem svoje slave, pri čemu će pokazati svoj moralni zakon deset zapovesti na nebeskom svodu, tako da ce svaki čovek moći jasno da ga vidi na svom govornom jeziku ma gde se u tom trenutku nalazio na planeti zemlji.
Na sličan način Bog će izneti biblijsku istinu o spasenju, i lično pozvati celo čovečanstvo da ovu istinu prihvati, i da obavi neophodnu duhovnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi koji će se dogoditi ubrzo nakon toga.

Ovo će biti praćeno ispoljavanjem Božanske sile u prirodi i na zemlji medju ljudima, čudima, fizičkim isceljenjima onih koji ovu istinu prihvate, i proroštvom i posredničkim zalaganjem onih koje je Bog pozvao u službu objave jevanđelja za spasenje ljudi.

Nakon ovog perioda u kome će se sam Bog objaviti ljudima i dati mogućnost da donesu poslednju sudbonosnu odluku da prihvate ponuđenu Božju milost i njegovu spasonosnu ruku, prestaće vreme milosti za svet, i nastupiti period izlivanja poslednjih sedam zala na one koji ovu spasonosnu Božju milost odbace i pored svih Božjih poziva.

Nakon izlivanja ovih sedam poslednjih zala nastupiće kratko vreme zatišja koje će po bibliji trajati pola sata, što u proročkom vremenu iznosi jedna sedmica ili sedam dana, koja će biti završena Hristovim drugim dolaskom na oblacima nebeskim u sili i slavi.

Bog je ljubav, i iz te ljubavi on je stvorio svet i čoveka, i on želi da ga spasi od greha i večne propasti.
Iz tog razloga Isus je pre oko 2000 godina i došao na ovaj svet, i umro na krstu preuzevši grehe sveta na sebe, a na kraju kada po svom obećanju dođe po drugi put u sili i slavi, uzeće k sebi sve one koji su poverovali u njega i prihvatili ga kao svog ličnog spasitelja i Gospoda, o čemu svedoči i u svojoj reči bibliji:

"Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.
Jer Bog ne posla sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroza nj.
Koji njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer ne vjerova u ime jedinorodnoga sina Božijega.
A sud je ovaj što vidjelo dođe na svijet, i ljudima omilje većma tama negoli vidjelo; jer njihova djela bijahu zla.
Jer svaki koji zlo čini mrzi na vidjelo i ne ide k vidjelu da ne pokaraju djela njegovijeh, jer su zla.
A ko istinu čini ide k vidjelu, da se vide djela njegova, jer su u Bogu učinjena"
( Jevanđelje po Jovanu - 3. 16 - 21 )

"Jer Hristos još kad slabi bjesmo umrije u vrijeme svoje za bezbožnike.
Jer jedva ko umre za pravednika; za dobroga može biti da bi se ko usudio umrijeti.
Ali Bog pokazuje svoju ljubav k nama što Hristos još kad bijasmo grješnici umrije za nas"
( Rimljanima poslanica 5. 6 - 8 )

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada.
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima poslanica 4. 13 - 18 )


Ovaj poziv je upućen svim ljudima na planeti zemlji, posebno onima koji se nalaze na odgovornim položajima u državnim i društvenim institucijama, predsednicima država i vlada, resornim ministrima, diplomatskim predstavnicima, i licima u institucijama izvršnih vlasti, organizacijama ujedinjenih nacija i Evropske unije, kao i crkvama i verskim organizacijama, da otvore svoje oči pred događajima koji ce se uskoro dogoditi na globalnoj svetskoj sceni, i da ovaj poziv koji im je upućen shvate kao ozbiljan apel koji ima sudbonosni značaj za spasenje sveta.
Da se zaustave na putu trke za novcem, sverskom slavom, svetovnim uživanjima, vlašću, naoružavanjem, i stvaranjem vojnih saveza u cilju teritorijalnih okupacionih pretenzija i širenja vlasti nad drugim državama, i da svoje lično duhovno dobro, kao i dobro ovog sveta stave na prvo mesto, kako bi svi ljudi na planeti zemlji spoznali svoga Gospoda i njegovu volju, i pripremili se za Hristov dolazak u slavi, i na kraju ušli u Božje carstvo ljubavi, neprolazne sreće, i mira.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Darth, ako bi se i pojavuio nekakav manijek koji bi zlostavljao decu, Crkva bi ga odmah iskljucila za takav zlocin. A Koga ste vi iskljucili za tolike prestupe?

Kao i druge crkve i organizacije, Crkva adventista sedmog dana loše reagira na tvrdnje o zlostavljanju djece, često umanjivanjem, odbijanjem ili čak prikrivanjem. Na primjer, ovdje u Oregonu, vodstvo SDA Crkve izabralo je osuđenog zlostavljača djeteta pod imenom Leslie “Les” Bovee da vodi adventističku crkvenu grupu mladih pod nazivom Pathfinder Club u crkvi u Veneti, Oregon, iako su znali da je upravo pušten iz zatvora u kojem je bio zbog „milovanja djeteta“. Crkveni vođe su čak dopustili Boveeu da nastavi volontirati nakon što su saznali da je seksualno zlostavljao djecu u grupi.

Izvor:
HTML:
https://dumaslawgroup.com/finding-justice-for-victims-of-sexual-abuse-in-the-seventh-day-adventist-church/
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jok nisi! Samo si navodio Riveru koji je to rekao!

Mire, ja jesam naveo izjvu Alberta Rivere, ali sam odmah iza toga izjavio da ne verujem u istinitost njegovih izjava i naveo sam dokaz za to. Zasto ti ne spominjes I to, nego tvrdis da vas ja napada, a nisam vas ja napao, nego napada vas vas brt, katolik, svetenik i, biskup Alberto Rivera.

Ne mozes se ni ti oprati tudjom prljavom vodom a to radis![/QUOTE]
Pa ja se ni ne perem nikakvim vodama, jer ne iznosio svoje, nego ponavljam ono sto su vasi dusebriznici izjavili. Ako imas primedbu salji je njima.


Gde je tu "reciprocitet" ja da govorim o prljavstinama koje cine moji svestenici a ti da cutis o svojim?

Mire, ja ni ne mislim da ponavljas njihove prestupe, niti da ih branis, jer ih niko ne moze odbraniti, ali zar nemas nista da kazes na te izvestaje, koji su vasi, a ne moji?
Kada je Papa dao tako ozbiljnu izjavu, ne mislim da bi je iko trebao niti mogao pobiti.
Ali zato bar ne izjavis da je to zlo koje oni cine, a ne da napadas mene sto sam to prilozio. To ste trazili, jer ni ne zelite konstruktivnu diskusiju o veri i istini, nego izmisljate i pljujete po drugimas.


To nije istina, zaboravljas da sam ja u vasoj crkvi od malih nogu i da znam sve sta radite. To o iskljucenju se uopste ne primenjuje! Ni nad obicnim vernicima a kamoli vodjama! [/QUOTE]

Mire, znas da sam ziveo i radio u Biosni, Vojvodin, Srbiji, Francuskoj I Americi. I znam neke pastora koji su smenjeni I iskljuceni, a svedok sam da su I neki vernici bili iskljuceni. Prema tome, ne mozes reci da ti poznajes bolje rad crkve od mene.
Adventisticka crkva iskljucuje prestupnike.


Koji Pastor je iskljucen kod vas zbog takvih stvari? NIJEDAN!
Mogao bih ti navesti nekoliko imena koje sam ja dobro poznavao. Ponovo si rekao neistinu, a ja sam tome svedok.


Znam itekako od malih nogu sam u vasoj crkvi!
Mozda ti mislis da znas, ali tvoje izjave pokazuju, da ne znas.


Marko, ja znam da ti nisi los, a ovo sto radis, radis zbog crkve, ja te razumem. [/QUOTE]
Mire, ponovo gesis. Sta bih ja dobroga ucinio za moju cerkvu iznosenjem te vase prljavstine. To uposte nije tako.
Nego na ovaj potez vi ste me nagnali, neprekidnim iznosenjem neistina o Adventisdtima. Ti se samo povodis sa Slapom i Darthom, sto je pogresno, a mi smo lepo diskutovali u pocetku.
Slape i Darth, nista konstruktivno i pametno nisu jos izjavili na ovom forum, nego samo pljuvanje i lazi o Adventistima. Darth ne moze da zavrsi ni jednu jedinu recenicu, a da ne izrazi mrznju prema Adventistima. To je uzrok da sam mu ja podneo pod nos vase prestupa, a nista drugo. I ja jos uvek smatram da je to pogresno, jer od toga samo djavo ima koristi I niko drugi.


Pogledaj Jovana, mi se ne slazemo teoloski, ali je sasvim druga prica s njim. [/QUOTE]

Najzad potpuno se slazem sa tobom. Jovan je mozda jedini na forumu koji diskutuje o predmeto kao sto sam predlozio. Nije nikakav problem sto se bilo cije izjave ne uklapaju u moje verovanje I poznavanje istine, zato smo ovde da diskutujemo. Medjutim, od Dartha I Slapa, nismo videli nijednu tako razumno diskusiju kao sto je vidimo kod Jovana. Tako oni su poveli kolo u pogresnom pravcu, I ako nastave tako ce i dalje biti, ali to ne bi smelo da se nadje medju hriscanima, a kamo li da se samo time bave.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nego na ovaj potez vi ste me nagnali, neprekidnim iznosenjem neistina o Adventisdtima. Ti se samo povodis sa Slapom i Darthom, sto je pogresno, a mi smo lepo diskutovali u pocetku.

Marko, nisi objektivan. Ja za razliku od vas jesam, jer znam kako razmisljate bio sam na vasoj strani. Sad sam na drugoj i mogu se staviti u vasu poziciju. Ja znam da ovo boli, ali 95% iznetog je istina, medjutim postoji 5% neistina koje smo mi napisali, a tih 5% su "preuvelicavanja". A to radite i vi!

S druge strane, ako su tebe nasi postovi nagnali da ovako reagujes, sta mislis koliko su vasi postovi nas nagnali? A ti nijednom nisi osudio one koji takve prljavstine postavljaju i sad ih jos iz osvete i ti postavljas. To nije lepo!

Sam znas da je vecina toga u medijima preuvelicavanje, sracunato radi bolje prodaje, a znas da isto to postoji i kod vas, samo medijima niste interesantni jer na vama ne mogu zaraditi. Da je vreme 90-ih vi bi bili u novinama a ne mi, jer je tada vladala "antisektaska histerija". Ipak danas je drugacija situacija, pa smo mi na udaru..

Ako si ti protiv ovoga daj primer svojim delima, a nemoj se izvlaciti i jos se svetiti nama.. Da zelis zaista prekinuti sve ovo, jednako bi osudio kako nas tako i sve ove tvoje koji to isto rade.

Ja pak ne vidim da si ti na to spreman.

A kada smo kod toga "naterali ste me", na kraju cete i mene naterati da otvorim temu o adventistickim prljavstinama, a kada se to desi, nece vam uopste biti lepo, jer imam materijal.

Ti Marko da zelis ovo da prekines osudio bi sve jednako i nas i njih. Ipak, ti mislis da smo mi "zli", da mrzimo adventiste ili sta ti ja znam. Niko vas ne mrzi.

Ostalo necu da komentarisem, da se nastavljam, naravno da nisi u pravu..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, nisi objektivan. Ja za razliku od vas jesam, jer znam kako razmisljate bio sam na vasoj strani. Sad sam na drugoj i mogu se staviti u vasu poziciju. Ja znam da ovo boli, ali 95% iznetog je istina, medjutim postoji 5% neistina koje smo mi napisali, a tih 5% su "preuvelicavanja". A to radite i vi!

S druge strane, ako su tebe nasi postovi nagnali da ovako reagujes, sta mislis koliko su vasi postovi nas nagnali? A ti nijednom nisi osudio one koji takve prljavstine postavljaju i sad ih jos iz osvete i ti postavljas. To nije lepo!

Sam znas da je vecina toga u medijima preuvelicavanje, sracunato radi bolje prodaje, a znas da isto to postoji i kod vas, samo medijima niste interesantni jer na vama ne mogu zaraditi. Da je vreme 90-ih vi bi bili u novinama a ne mi, jer je tada vladala "antisektaska histerija". Ipak danas je drugacija situacija, pa smo mi na udaru..

Ako si ti protiv ovoga daj primer svojim delima, a nemoj se izvlaciti i jos se svetiti nama.. Da zelis zaista prekinuti sve ovo, jednako bi osudio kako nas tako i sve ove tvoje koji to isto rade.

Ja pak ne vidim da si ti na to spreman.

A kada smo kod toga "naterali ste me", na kraju cete i mene naterati da otvorim temu o adventistickim prljavstinama, a kada se to desi, nece vam uopste biti lepo, jer imam materijal.

Ti Marko da zelis ovo da prekines osudio bi sve jednako i nas i njih. Ipak, ti mislis da smo mi "zli", da mrzimo adventiste ili sta ti ja znam. Niko vas ne mrzi.

Ostalo necu da komentarisem, da se nastavljam, naravno da nisi u pravu..
Mire, hvala na savetu. Mmedjutim, posto ti imas mnogo vise razloga da svoje osudis, ucini to sada, pa cemo imi videti da tako postupimo.
Bratski pozdrav
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Dali se ovo može smatrati , religijskom vjesti ,ili Božjim čudom , zaključite sami , ali je u svakom slučaju zanimljivo , pa pogledajmo

##############################################################

Što se točno dogodilo na snimci, teško da ćemo ikada doznati. Ono što se može vidjeti doista izgleda kao čudo.


Autor: CroExpress

Serdar Binici (40) iz Adane je spašen od teških ozljeda, možda i smrti, nakon što ga je neznanac u prolazu potapšao po ramenu i rekao mu da pripazi.

Otac troje djece u tom se trenutku okrenuo i izbjegao veliku metalnu ogradu koja je jurila prema njemu.

Nakon objave snimke rekao je medijima da ne zna tko je bio čovjek i zašto ga je potapšao. 'Da me metalni okvir kamiona pogodio u glavu, možda ne bih bio ovdje', kazao je.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, hvala na savetu. Mmedjutim, posto ti imas mnogo vise razloga da svoje osudis, ucini to sada, pa cemo imi videti da tako postupimo.
Bratski pozdrav

Za sta da ih optuzim? Evo optuzicu ih za kako rekoh 5% preuvelicavanja koje postoji u njihovim postovima, desava se i meni da pomalo preuvelicam.

A ja sam i pozvao i evo sad cu opet pozvati Slapa i Dartha da prestanu da iznose vase prljavstine ako vi prestanete to da radite nama.

Prljavstina ima i sa jedne i sa druge strane. A zar ova tema da bude mesto gde ce se iznositi djubre? Zar ne bi trebalo da se na njoj iznose pozitivne stvari koje velicaju Hriscanstvo kao takvo?

Ali kazem, prestanite pa cemo i mi prestati. Ako oni ne prestanu sa napadima tada, nakon sto vi promenite svoj nacin diskusije, onda cu imati zasto da ih optuzim. Onda bi to stvarno bilo bezrazlozno napadanje.

Dakle, ocekujem kako na ovoj temi tako i na drugima da sva trojica pocnete postavljati pozitivne komentare a ne kao do sada negativne koji su usmereni na to da naruze nasu veru.

Imate li vas trojica ista pozitivno da kazete o nasoj pravoslavnoj veri ili pak o svojoj adventistickoj, da pokazete svetu sta cinite za Hrista i za evandjelje?

Evo, Antonija ti je pokazala kakvi postovi treba da se nadju na ovoj temi, sledite njen primer.

Dali se ovo može smatrati , religijskom vjesti ,ili Božjim čudom , zaključite sami. .
Covek govori na snimku kako je zatvarao prodavnicu i onda ga je neki covek potapsao po ramenu i rekao da "pogleda iza sebe". Covek koji ga je potapsao je medjutim nakon toga potpuno nestao, po njegovim recima, a ovaj je izbegao sigurnu smrt..

Iako je mozda rezirano (kamera nije sigurnosna vidi se po kretanju) ipak je ovo primer kakvi postovi treba da se postavljaju. Zato svaka cast!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali kazem, prestanite pa cemo i mi prestati. Ako oni ne prestanu sa napadima tada, nakon sto vi promenite svoj nacin diskusije, onda cu imati zasto da ih optuzim. Onda bi to stvarno bilo bezrazlozno napadanje.

Dakle, ocekujem kako na ovoj temi tako i na drugima da sva trojica pocnete postavljati pozitivne komentare a ne kao do sada negativne koji su usmereni na to da naruze nasu veru.

Imate li vas trojica ista pozitivno da kazete o nasoj pravoslavnoj veri ili pak o svojoj adventistickoj, da pokazete svetu sta cinite za Hrista i za evandjelje?

Nema od toga ništa. Prvo, adventisti ne mogu bez napadanja jer im je to osnova doktrine. Drugo, čak i da pokušaju (što se neće dogoditii) dijametralno su nam suprotne doktrine da bi sa njima mogao da se vodi iole normalan razgovor. Naime, moraju odustati od svopg prozelitizma, a to je po uslovom da imaju dobru volju veoma teško. Očigledni ti je primer Jovan, sa kojim se kako tako može komunicirati, ali se i njemu otme ponekada da ubaci EGWističku doktrinu.

Ovo nije moje mišljenje niti neki moj "duh" nego realnost. Prosto, da bi se diskisja svela na normalan razgovor ne može se polaziti sa tvrdnjama "Ja imam istinu, a ti si otpao", posebno ako se zna da njihovi argumenti ne stoje.

Ne sme biti sektašenja. Što je naravno veoma teško izvesti, jer sagovornike ne interesuju realne teme nego samo nametanje doktrine i ponižavanje sagovornika do tačke kada druga strana ili odustane i ode, ili se prikloni nametnutoj doktrini.

Lepo je mire što to pokušavaš, ali ne ide, shvati ne ide. Oni nisu kao David Wood, ili onaj austraslijski Evangelik kojima je Evanđelje na pameti, evanđelje očišćeno od sektaškog tumačenja. Oni prosto moraju da nametnu svoju doktrinu, i neće birati sredstva da to urade. Sektašenje im je u osnovi vere. Ne Hrist, ne Evanđelje, nego doktrina Ellen Gould White.

Tražio si da postavljaju pozitivne primere? Koje primere? Broj "krštenih"? "Zdrav život"? Subote? Nema od toga ništa, jer to su već postavljali i samo to i mogu da ponude. Ništa drugo. Kao i kiućenje tuđim perjem, gde protestantizam, koji je takođe meta njihovih napada propagiraju kao osnovni element "uspeha" pojedinih država.

Sa druge strane, ako očekuješ da postave pozitivne primere iz Pravoslavlja ili Katoličanstva, to se takođe neće dogoditi, osim ako isti ne potvrđuju njihovu doktrinu. Pa čak i tada će pljuvati i napadati, jer nije njima cilj upoznavanje bogatstva različitosti Tradicija Hrišćanstva, nego pokoravanje i konverzija svih ostalih. I nije ovde u pitanju ovo ili ono, nego konstantni napadi na sve što i katolici i pravoslavci drže svetim i primoravanje da se to odbaci i prihvati shabat, istražni postupak, trijada umesto trojstva, ili čak odbacivanje istog, "healthy life" i nezabludnost Ellen Gould White.

Da li je ovo poslednje prihvatljivo pravoslavnima? Da li im je prihvatljivo da prihvate primat žene mrtve već 104godine? Da prihvate nezabludnost nekoga ko nema apostolsko nasleđe i ko je u kontradikciji kako sa Biblijom tako i sa samim sobom, a čija su pisanija čitana i od strane okultista i satanista? Da li je? Nije. Niti je to isto prihvatljivo katolicima.

Za tebe ne znam, ali što se mene tiče, nikada neće dobiti to što traže. Ne zato što sam tvrdoglav, niti zato što mi je navodno "takav duh", nego zato što bi izvinjavanje ili prestanak iznošenja realnih činjenica o njima i njihovoj doktrini značilo priznavanje da su oni u pravu, a to onda znači i da je njihova doktrina ispravna. A ispravna NIJE.

Da Hulim, da bih zadovoljio sektaše namere nemam.


Šta seju, to će i žnjeti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Papa odbio ostavku kardinala Barbarina, žrtve u šoku

Blicnews
Mogu li da te pozovem da od sad postavljas pozitivne vesti? Ima li ista u PC I KC sto bi ti nazvao pozitivnim i ovde postavio ili prosto moras da siris mrznju svojim postovima?

Ajde bar na ovoj temi da promenimo nacin komunikacije. Jel moze?

Nema od toga ništa. Prvo, adventisti ne mogu bez napadanja jer im je to osnova doktrine.

Nema veze sta mi mislimo, ajde da vidimo jesu li su sposobni pisati pozitivne stvari ili uvek moraju negativno?

Očigledni ti je primer Jovan, sa kojim se kako tako može komunicirati, ali se i njemu otme ponekada da ubaci EGWističku doktrinu.

To nije problem, sve dok razlog pisanja nije "namerna satanizacija" protivnika!

Prosto, da bi se diskisja svela na normalan razgovor ne može se polaziti sa tvrdnjama "Ja imam istinu, a ti si otpao", posebno ako se zna da njihovi argumenti ne stoje.

To sam i ja rekao milion puta, ne moze se voditi normalan razgovor ako je jedna strana toliko uverena da ne dopusta mogucnost greske! Obe strane moraju dopustiti mogucnost greske da bi razgovor bio moguc.

Lepo je mire što to pokušavaš, ali ne ide, shvati ne ide.

Nema veze, ja hocu da pokusam, po ko zna koji put. Evo, imaju priliku da se drugacije predstave na ovoj temi. Pa da vidimo...
 
Natrag
Top