Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Marko. Marko tvrdi da su za sve Lutherove grijehe krivi katolici, jer su, kaže Marko, "katolici vaspitali Luthera". :) Zato ja, koristeći Markovu logiku i tezu, zaključi kako je i Isus kriv za Judine grijehe, jer ga je Isus vaspitao jednako kao i ostale apostole.

Odgovorio sam u gornjem postu kakvo je to "vaspitanje" po njima bilo. No to se da i očekivati od nekoga kome je smrtna osoba identična trećoj osobi Trojstva. I takav neko nas optužuje da Hulimo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Najistaknutiji među pojedincima koji su proizašli iz mileritskog pokreta i poveli u osnivanju Crkve adventista sedmog dana bili su Joseph Bates i James i Ellen White. (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

:) Evo, Adventisti sami, u svom "adventističkom katekizmu" (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana), priznaju i tvrde da su crkvu ASD osnovali ljudi - Joseph Bates, James White, Ellen White i još neki.

Da, ali uz Bozje vodstvo i njegova otkrivenja koja je dao da se od Adventnog pokreta osnuje crkva.

Pa to svi znaju. Pitam se samo kako su onda oni, to jest kako sebe uopšte mogu nazivati "ostatkom" i Hrišćanima. Zar nije sama činjenica da je Isus ustanovio Crkvu poznata i priznata istina. A znamo šta je negiranje poznate i priznate istine... Hula na Svetog Duha.

Isus nije ustanovio Rimokatolicku i Pravoslavnu crkvu, vec prvu apostolsku crkvu sa sedistem u Jerusalimu.

Rimokatolicizam je nastao kao ogranak Vavilonsko Rimske filozofije koja je polovinom 2 veka samo preobuceno u Hriscansko ruho, a kojoj je konacni legitimitet dao Kanstantin, a Justinijan potom i sediste delovanja Vatikan sa sve riznicom i vojskom.
Pravoslavlje je deo Rimske crkve koji se 1054 godine odcepio od maticne crkve.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dakle Isus je "vaspitao" Judu (Yehuda Bar Simeon, poznatiji kao Yehuda Issicariot), inače blagajnika, i onog istog koji je kada je Isus pomazan, rekao da je bolje da su to skupoceno miro prodali i novac podelili siromasima.
Pitam se samo da li je po "Bibličarima" Isus rekao da ga gore pomenuti izda, tačnije proda jer je "jadničak" bio razočaran što Isus nije Farisejsko Sadukejski meiija, tj nije onaj koji će okruniti Israela vladarskom krunom nad svim narodima, snagom mača? Jeli ga Isus vaspitao da se obesi?
Isus "vaspitava" Judu, namerno ga razočarava, i navodi ga da ga izda, da bi se "ispunila Pisma",

Ljudi, mozete li mi objasniti, da li su Slape i Darth toliko ograniceni ljudi ili imaju korumpiranu mastu.
Do sada su napadali Adventiste, a sada su poceli napadati i ismejavati i Hrista. Izgleda da su budisti, ili muslimani!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Izvor: Alexander Hislop! (patološki lažov beskrajnih razmjera):bfghb:

Preteča Aleberta Rivere, omiljenog izvora "tripologa" adventizma sedmog dana, inače je isti podržavalac unutrašnje borbe između EGWista fundamentalista, na čiju stranu staje, i onih "mokrijih" progresivnijih, spremnih da posumnjaju u "otelotvorenje Duha proroštva", za šta već pomenuti, inače patoiloški lažov i mentalni bolesnik, prevarant kakvog nema, optužuje Isusovce, koje on naziva Jezuitima.

Reference za "ugled" koju koristi i takva "institucija" kao što je Pavle Simović, i njegov mentor Južnoafrički biolog i adventista na svom sajtu Amazing Discoveries.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Preteča Aleberta Rivere, omiljenog izvora "tripologa" adventizma sedmog dana, inače je isti podržavalac unutrašnje borbe između EGWista fundamentalista, na čiju stranu staje, i onih "mokrijih" progresivnijih, spremnih da posumnjaju u "otelotvorenje Duha proroštva", za šta već pomenuti, inače patoiloški lažov i mentalni bolesnik, prevarant kakvog nema, optužuje Isusovce, koje on naziva Jezuitima.
Reference za "ugled" koju koristi i takva "institucija" kao što je Pavle Simović, i njegov mentor Južnoafrički biolog i adventista na svom sajtu Amazing Discoveries.
Darth ti si potpuno izgubljen. Pa zar i Alberta Riveru, tvog brata katolika, jezuitu, svestenika i biskupa, pripisusje Adventistima?
Rivera, nema nikakve veze sa Adventistima. A to sto prica protiv svoje brace katolika, to vi raspravljajte, a nemorate i svoje djubre da nama nudite!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zar tebi Tripo nije zabranio čitati moje postove? Kako znaš što ja pišem? :)

Slape, on tebe i mene naziva ograničlenima. Dobro, možda i jesmo ograničeni, ali barem ne sledimo ovde prevarante:

Miroljub Petrović


Miloš Bogdanovioć - adventista navodno izbačen jer je ganjao maloletnice, jedan od idola i uzora Tripovih


 
Natrag
Top