Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, mene ne zanimaju odnosi u vasoj crkvi, vec sagledavam samo realno stvari.

Sada ja imam jedno pitanje za tebe.

Zasto Srpska pravoslavna crkva onda ne zatrazi od Rusije, Bugarske, Rumunije, Grcke, itd.. da ukinu svoje crkve i da postave Srpsku pravosllavnu crkvu kao jedinu legitimnu u tim drzavama?

Vidis u koji paradoks ti padas.

Govoris da ne moze u Crnoj gori biti druge crkve osim Srpske pravoslavne, a u druigim drzavama okruzenja sve drzave imaju svoje nezavisne crkve.

Meni nije bitno, jer ja nisam Pravoslavne vere da bih se time bavio.

Moju crkvu je podigao Hristos, za druge to je njihova stvar.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Moju crkvu je podigao Hristos, za druge to je njihova stvar.

Najistaknutiji među pojedincima koji su proizašli iz mileritskog pokreta i poveli u osnivanju Crkve adventista sedmog dana bili su Joseph Bates i James i Ellen White. (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

:) Evo, Adventisti sami, u svom "adventističkom katekizmu" (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana), priznaju i tvrde da su crkvu ASD osnovali ljudi - Joseph Bates, James White, Ellen White i još neki.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Najistaknutiji među pojedincima koji su proizašli iz mileritskog pokreta i poveli u osnivanju Crkve adventista sedmog dana bili su Joseph Bates i James i Ellen White. (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

:) Evo, Adventisti sami, u svom "adventističkom katekizmu" (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana), priznaju i tvrde da su crkvu ASD osnovali ljudi - Joseph Bates, James White, Ellen White i još neki.

Pa to svi znaju. Pitam se samo kako su onda oni, to jest kako sebe uopšte mogu nazivati "ostatkom" i Hrišćanima. Zar nije sama činjenica da je Isus ustanovio Crkvu poznata i priznata istina. A znamo šta je negiranje poznate i priznate istine... Hula na Svetog Duha.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa to svi znaju. Pitam se samo kako su onda oni, to jest kako sebe uopšte mogu nazivati "ostatkom" i Hrišćanima. Zar nije sama činjenica da je Isus ustanovio Crkvu poznata i priznata istina. A znamo šta je negiranje poznate i priznate istine... Hula na Svetog Duha.
Kad bi vasa crkva bila priznata istina, pokazala bi se tako svetu, a ne bi se hiljade grupa, odvajele od nje zbog toga sto je uvodila paganske obicaje?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kad bi vasa crkva bila priznata istina, pokazala bi se tako svetu, a ne bi se hiljade grupa, odvajele od nje zbog toga sto je uvodila paganske obicaje?

Znači, za otpadništvo i otpadnike od Kristove crkve kriva je Crkva, a ne otpadnici. :) Krasna logika. Ovom Markovom logikom, za Judino otpadništvo i izdaju nije kriv Juda, kriv je Isus.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, za otpadništvo i otpadnike od Kristove crkve kriva je Crkva, a ne otpadnici. :) Krasna logika. Ovom Markovom logikom, za Judino otpadništvo i izdaju nije kriv Juda, kriv je Isus.

To za Isusa su pojedini skriptulatorski autori već tvrdili nakon objavljivanja gnostičkog "Judinog evanđelja".

Slape, nije to Markova logika, nego logika svakog krivca, uvek je drugi kriv za njegovu krivicu. Nikoga od protestanata niko nije bio po ušima da se "bune" i otpadnu. Sami su svojom slobodnom voljom odlučili da oni presuđuju šta je po Bogu, a šta nije.

Kao i Juda Iškariotski, i oni su se "osetili razočaranima" i "morali" su da prodaju Istinu za 30 srebrnjaka. To su i uradili, jer samo se o srebrnjacima i radilo. O moći, zemaljskoj moći, nad stvarima i ljudima. Henri VIII jer mu papa nije dao poništenje braka sa Katarinom Aragonskom, Luter jer se u svom "tripovoskom" egu osetio povređenim što se prodaju indulgencije, a on ne sme da se po senu valja sa redovnicama, Cvingli jer mu nisu dali da on sam tumači Pisama, Kalvin jer mu je želja bila da bude papa i car (što je i dobio u Ženevi zavodeći torturu kakve nije bilo ni u preteranim opisima Inkvizicije) i utiče na sve ove koji nam ovde kokodaču o prednosti Biblije nad Crkvom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
stvarnoslap je napisao(la):
Znači, za otpadništvo i otpadnike od Kristove crkve kriva je Crkva, a ne otpadnici. :) Krasna logika. Ovom Markovom logikom, za Judino otpadništvo i izdaju nije kriv Juda, kriv je Isu [/QUOTE]
Slape ne lupaj gluposti: "Koja dusa sgresi, ona ce umereti" To ti je biblijski odgopvor.
Da se crkva od apostola do dana drzala apostolskog ucenje, odvajanja bi bila minimalna. Odvajale su se pojedine grupe zbog uvodjenja laznog ucenja u crkvu.


Slape, nije to Markova logika, nego logika svakog krivca, uvek je drugi kriv za njegovu krivicu.


Znamo mi Darth da vi biste zeleli da ubedite ljude da su gresni oni koji su pobegli od va, mozda i jesu, ali to ne odobrava vase skretanje sa pravoga puta.


Kao i Juda Iškariotski, i oni su se "osetili razočaranima" i "morali" su da prodaju Istinu za 30 srebrnjaka. [/QUOTE]

Darth, a da li bi moglo da bude da ste se i vi ugledali na Judu pa prodali apostolsko ucenje za novac, kao i Juda?

Luter jer se u svom "tripovoskom" egu osetio povređenim što se prodaju indulgencije.
[/QUOTE]


Pa sta ti kazes, zar prodavanje oprosnica nije bezumlje?,
Drugo, Litera ste vi vaspitali, pa zar bi i mogao da bude drugaciji od vas?

a on ne sme da se po senu valja sa redovnicama, [/QUOTE]
Pa kao i drugi svecenisi sto rade danas. Zavetuju se da ce se uzdrzavati od braka, ali ne i od seksa.
[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, za Judino otpadništvo i izdaju ipak je kriv Isus. Isus ga je vaspitao, kako bi mogao ispasti drugačiji od Isusa? :)

Molim???? A tko to tvrdi?

Dakle Isus je "vaspitao" Judu (Yehuda Bar Simeon, poznatiji kao Yehuda Issicariot), inače blagajnika, i onog istog koji je kada je Isus pomazan, rekao da je bolje da su to skupoceno miro prodali i novac podelili siromasima.

Pitam se samo da li je po "Bibličarima" Isus rekao da ga gore pomenuti izda, tačnije proda jer je "jadničak" bio razočaran što Isus nije Farisejsko Sadukejski meiija, tj nije onaj koji će okruniti Israela vladarskom krunom nad svim narodima, snagom mača? Jeli ga Isus vaspitao da se obesi?

Mislim krasna "teologija", ali to je tako u skladu sa "Bibličarima" tako dragim "Planom spasenja" po kome se događaji odvijaju ovako:

Isus "vaspitava" Judu, namerno ga razočarava, i navodi ga da ga izda, da bi se "ispunila Pisma", Juda izvršava zadatak, a onda se u maniru Masade (do koje ima još punih 40 godina) samoubije. Isusa bese na stub (po Raselovcima) gde on daje Ocu (Jehovi, takođe po Raselovcima) kaparu za "spasenje", po planu i programu, dogovorenom (po Mileritzima) nakon čovekovog pada, tri dana (gde su tri noći pitaju se "Bibličari") kasnije Isus je uskrsnuo (Jehova ga je rekonstruisao, ali je u žurbi zaboravio da mu izleči rane od eksera i koplja), četrdeset dana se Isus pojavljuje pred učenicima, uznosi se na nebe i tamo sledećih 1811 godina pali tamjan u nebeskoj svetinji, da bi 22.10.1844 (po tata Mileru i ćerki mu Ellen, sinu Charlesu) otišao u svetinju nad svetinjama, seo na tron, prvo zatvorio, a onda i odšktinuo vrata, započevši Istražni postpuak i čišćenje "nebeske svetine" (po već pomenutim). Tu čeka da mu anđeli, pred kojima Otac (jehova po Raselovcima, mora da opravda svoju odluku da spase čoveka) pozovu da završi istražni postpuak, i onda će njegov "bata" (po ranim radovima Ellen G.W. i po "tipologiji" Pisama) da isplati ostatak žrtve, pred okuplnjenim rekonstruisanim i probuđenim mnoštvom ostatka (1444.000), koji će nastaviti da živi u večnosti na novoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top