Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Raspad Pravoslavlja

Aleksandrijska patrijaršija donijela odluku da se ne spominje patrijarh Kiril na liturgiji.

Etos
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Teleoperater A1 sabotira molitvu krunice

Uoči sutrašnje javne molitve krunice na Trgu bana Jelačića koju predvode muškarci, Veselko Kralj, voditelj Bratstva muževi katolici, na Facebooku je objavio informaciju da mu je ‘mobilni operater Tomato’ trajno ukinuo broj mobitela s kojeg je slao poruke s pozivom na javnu molitvu krunice i to, kako piše Kralj, zbog ‘moguće terorističke prijetnje’.

Mobilni operater mu je nakon toga trajno ukinuo broj mobitela, kako navodi Kralj u objavi na Facebooku, citirajući djelatnika koji mu je rekao: “S obzirom na moguću terorističku prijetnju, vaš broj je suspendiran trajno!”

Naveo je i što je točno pisalo u poruci zbog koje mu je navodno suspendiran broj mobitela:

”Hvaljen Isus i Marija!
Tko? Muškarci katolici.
Što? Kad vam otmu sve, ostat će vam dvije ruke. Sklopite ih na molitvu (sv. Krunice) i tada ste najjači. bl. Alojzije Stepinac
Gdje? Trg bana Josipa Jelačića
Kada? Subota, 3.12. u 8.30h
Zašto? Na to pitanje sam si odgovori.
Božji blagoslov”.
--------------------

Vrlo interesantno - đavlina se očito boji sklopljenih čovjekovih ruku uz molitvu. A osobito se boji, reklo bi se prema ovome primjeru, 'muške molitve' sklopljenjih ruku i na koljenima na čast Isusove majke Blažene Djevice Marije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Trener Boston Celticsa na pitanje je li upoznao kraljevsku obitelj: Upoznat sam samo s jednom kraljevskom obitelji’


Trener Joe Mazzulla i Boston Celticsi upisali su 18. pobjedu sezone protiv Miami Heata 134-121, ali to nije postala glavna vijest. Naime, na utakmici su nazočni bili britanski princ William i njegova supruga Kate i jedno novinarsko pitanje bilo je – je li ih imao prilike upoznati. “Isus, Marija i Josip? Upoznat sam samo s jednom kraljevskom obitelji. Ne znam previše o ovima. Ali nadamo se da su navijači Celticsa”, jasno je odgovorio ovaj trener i oduševio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Licemjeri se mole da ih drugi vide.

Matej 6,5 I kad se moliš Bogu, ne budi kao licemjeri, koji rado po zbornicama i na raskršću po ulicama stoje i mole se da ih vide ljudi. Zaista vam kažem da su primili platu svoju.

Ovo su tvoji, farizeji, subotari. Ovako vi činite.

Mi kršćani to činimo iz potpuno suprotnih pobuda i razloga, kao kada su apostoli, primivši Duha Svetoga na Pedesetnicu, izišli na Jeruzalemski trg.

Dj 2,4-6: Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti. A u Jeruzalemu su boravili Židovi, ljudi pobožni iz svakog naroda pod nebom. Pa kad nasta ona huka, strča se mnoštvo i smete jer ih je svatko čuo govoriti svojim jezikom.
 
Natrag
Top