Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste Pravoslavna crkva progonila, dolazili su agenti na evangelizacije organizovane u raznim salama, pravili gluposti, i cak svestenici govorili protiv predsednika Asd Raise Antica "ko je taj Raisa Antic da nam krade stado"

Jesu Evropska unija i papa uputili zahtev da Srbija mora da postuje verske slobode, jer se Adv crkva zalila preko predstavnika za krsenje verskih sloboda.

Jeste jedan od uslovuslova za ulazak Srbije u Eu postovanje verskih sloboda, kao i ostalih.

Jesu poslednja dva Patrijarha Ekumenska, a Ekumenizam podrazumeva ujedinjenje svih crkava i vera.

Nemoj razvodnjavati cinjenice.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jeste Pravoslavna crkva progonila, dolazili su agenti na evangelizacije organizovane u raznim salama, pravili gluposti, i cak svestenici govorili protiv predsednika Asd Raise Antica "ko je taj Raisa Antic da nam krade stado"

Ja sam rekao da su neki svestenici podlegli toj histeriji! Ali to nije bilo sa vrha crkve! Bas taj Radisa Antic je bio prijatelj Patrijarhu Pavlu!

Jesu Evropska unija i papa uputili zahtev da Srbija mora da postuje verske slobode, jer se Adv crkva zalila preko predstavnika za krsenje verskih sloboda.

Bez razloga ste se zalili, jer crkva nije vrsila progon. To su cinili pojedinci u crkvi ali prvenstveno samozvani "strucnjaci za sekte", imas ih i danas.

Jeste jedan od uslovuslova za ulazak Srbije u Eu postovanje verskih sloboda, kao i ostalih.

Rekao sam "to crkvu ne obavezuje"! Kad bi crkva mislila da progoni ona bi to cinila i danas!

Jesu poslednja dva Patrijarha Ekumenska, a Ekumenizam podrazumeva ujedinjenje svih crkava i vera.

Pravoslavna crkva ne tezi ujedinjenju svih vera, vec samo ujedinjenju sa katolicima. To sto se na savetu crkva raspravlja su neka interna pitanja i ticu se saradnje. Katolici takodje ne ucestvuju u tome osim kao posmatraci..

Izraz "ekumenski" je cesto zloupotrebljavan. Ekumenizam su osmislili protestanti a ne katolici! I katolicka crkva uopste i ne ucestvuje, cak kategoricki navodi da jedinstvo sa protestantima nije moguce osim sa pravoslavnom crkvom. Katolici dakle ne zele da se ujedine!

Nemoj razvodnjavati cinjenice.

Ja ne razvodnjavam, ja lepo iznosim cinjenice. Patrijarh Pavle je bio licni prijatelj Radise Antica. Nemoguce bi bilo da crkva na celu sa njim progoni adventizam!

To sto su se neki svestenici pobunili i govorili - "ko je Radisa Antic da nam odvlaci stado" svedoci u prilog ovog prijateljstva! Bili su ljubomorni na njega i na prijateljstvo sa Pavlom, na njegov uticaj!

"Agenti" koje pominjes nisu agenti crkve, vec samozvani svestenici koju su se osetili pozvanim da nesto preduzmu, a bilo ih je malo, vecinom su to bili agenti iz drzavne bezbednosti..

P.S. ti umesto da hvalis ovo prijateljstvo sa Patrijarhom Pavlom, govoris o progonstvu crkve. To se tako ne radi ako zelis da promovises adventizam. Treba pohvaliti ono sto je dobro. Taj Radisa Antic kojeg pominjes ne bi nikad ovako pisao. On hvali Patrijarha, i ne kori crkvu za ono sto nije skrivila..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravoslavna crkva ne tezi ujedinjenju svih vera, vec samo ujedinjenju sa katolicima.

A ne mogu se sami sa sobom ujediniti. Dvije najveće pravoslavne države ratuju.

Još sam davno ovdje rekao da na njih dolazi nevolja jer su iskvareni.

Ko im je kriv sada neka snose posljedice izbora svoje religije.

Znali su na Krimu da prevrću stolove adventistima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znali su na Krimu da prevrću stolove adventistima

Ti treba da brines o sebi i svom duhovnom stanju, a ne da vodis brigu o tome ko kome prevrce stolove! Bozji je posao da sudi!

To cime se ti bavis su telesne misli. Duhovan covek se nece baviti drugima, nece osudjivati, vec ce se baviti sobom i teziti da postane savrsen covek, kako bi spreman docekao Hrista!

Za onog koji zeli da postane slican Hristu ovo nema nikakve koristi, jer se Hriscani ne ugledaju na ljude! Njima je Hristos primer!

Nisu ni apostoli provodili vreme osudjujuci fariseje, nabijajuci im na nos grehe, vec su pisali i govorili kako se ljudi mogu spasiti kroz Hrista!

U svim poslanicama NZ fariseji su mozda jednom pomenuti kod Pavla i to ne u negativnom kontekstu!

Ti o Hristu uopste ne pises, samo napadas one koje smatras farisejima.. A to nije evandjelje!

Ovim zavrsavam.. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti treba da brines o sebi i svom duhovnom stanju, a ne da vodis brigu o tome ko kome prevrce stolove! Bozji je posao da sudi!

Opet si došao da se ment. prazniš, nisam ti ja kriv što si bio u takvoj porodici.

To cime se ti bavis su telesne misli. Duhovan covek se nece baviti drugima, nece osudjivati, vec ce se baviti sobom i teziti da postane savrsen covek, kako bi spreman docekao Hrista!

Za onog koji zeli da postane slican Hristu ovo nema nikakve koristi, jer se Hriscani ne ugledaju na ljude! Njima je Hristos primer!

Nisu ni apostoli provodili vreme osudjujuci fariseje, nabijajuci im na nos grehe, vec su pisali i govorili kako se ljudi mogu spasiti kroz Hrista!

U svim poslanicama NZ fariseji su mozda jednom pomenuti kod Pavla i to ne u negativnom kontekstu!

Ti o Hristu uopste ne pises, samo napadas one koje smatras farisejima.. A to nije evandjelje!

Ovim zavrsavam.. Pozdrav.

Ja se ovde ne bavim sa tobom. Eto ti dva najveća pravosl. naroda ratuju, a govorio si kako eto stoje PC u Rusiji i Ukrajini. Ko im je kriv sada neka snose posledice izbora paganske religije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Opet si došao da se ment. prazniš, nisam ti ja kriv što si bio u takvoj porodici.

Strasno, koliko covek moze nisko pasti da nekom vredja porodicu? Mislio sam da si Hriscanin ili da si se promenio. To "mentalno praznjenje" je ocigledno slucaj kod tebe.

Ja se ovde ne bavim sa tobom

Ja ako sam te spomenuo to je bilo iz dobre namere, a tvoja namera je da vredjas i izazoves.. Nemoj me vise citirati, tvoji komentari me ne interesuju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ako sam te spomenuo to je bilo iz dobre namere,

Ti si izmislio , nije bilo iz dobre namere.

Strasno, koliko covek moze nisko pasti da nekom vredja porodicu?

To nije vređanje, to je konstatacija i to si zaslužio.

Mislio sam da si Hriscanin ili da si se promenio. To "mentalno praznjenje" je ocigledno slucaj kod tebe.
Baš mene briga šta ti misliš.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti si izmislio , nije bilo iz dobre namere.

Iz dobre namere je bilo, nisam hteo da te uvredim..

i to si zaslužio

Mozda sam zasluzio za ono sto sam ranije pisao, ali ovaj put nisam hteo da te uvredim.. Oprosti mi.

Ti znas i sam da ti ovo steti duhovno. Posle ces opet otici da se kajes. Bog zna najbolje da nije dobro to sto radis.. Neka ti bude milostiv..

Necu vise odgovarati, dovoljno sam rekao, a ti ako shvatis shvatices..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top