Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Laž uvek porobljava, uvek. No, za razliku od istine, hladne i oštre kao dvosekli mač, laž je "mila ušima", i pruža "utehu". Sve to i možda i ne bi bilo tako strašno da jednom prihvaćena, laž ne traži širenje, narasta i hrani se novim lažima.

Upravo tada je već kasno. Od slobodnog bića, oni koji izaberu laž, jer im je "utehu" pružila, bila mila ušima, postaju robovi, koji i ne mogu drugačije nego da služe svog gospodara. A isti, upravo i traži da se laž širi,. umnožava. Uostalom, pisac Toma Sojera i Haklberija Fina, napisao je "A lie travels around the globe while the truth is putting on its shoes. " ili za one koji ne znaju engleski, "Za vreme u kome istina obuva cipele, laž je već proputovala celim svetom".
Darth jeli ti to iz iskustva tvrdis?
Slazem se, laz je otrov koji ne truje samo nosioca nego truje i okolinu oko sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, nego onu koju poznaje ceo svet, i drustvo, i same crkve.
O tome pise u istoriji.
Svojevremeno se Jovam Pavle II javno izvinio za ono sto je RKC cinila tokom srednjeg veka.
Znaci dajes laznu istoriju! Sta vredi da ja citiram istoricare koji ovo opovrgavaju kada je tebi zvanicna istorija za osnovni razred ok. Ali nije ti ok kada ista tvrdi da je 'biblija mit'. Tu se vidi tvoja neiskrenost. Ti istoriju koja ti ide u korist uvazavas a onu koja ti ne ide u korist ne uvazavas!

Meni je i jedna i druga lazna, a da je lazna, i da su istoriju pisali pobednici vidimo na osnovu cinjenica. Dovoljno je d pretrazis i d nadjes naredbu ruskog cara koji kaze za zemlju Tartariju, citiram - "da im se zatee pleme i seme i da vise nikada ne budu pomenuti u istorija"! Tartarija je bilo ogromno carstvo na podrucju danasnje rusije i sire, ali zvanicna istorija ih predstavlja obicnim seljacima nomadakim plemenom. Ipak mi nalazimo u analima i da su imali cara i zastavu i na mapama je ucrtano njihovo carstvo koje je obuhvatalo tada skoro citav poznati svet!

Takvu okrnjenu istoriju 'koju su pisali pobednici' ti nama ovde poturas! I ne zelis kristicki da osmotris jista, samo zato sto ti to ne ide u prilog!

Cista neiskrenost!

Tako si odbacivao i ono sto istoricari kazu za Lutera, pa sad to ne mozes vise poreci! Jer to kazu sada i protestanti priznaju! A oni su to sakrili, zvanicna istorija nista o tome ne kaze, osim ako malo dublje prokopas. Isto je i ovde slucaj, tvoji protestanti su sakrili pravu istoriju crkve!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Celovita istorija iz razlicitih izvora o srednjem veku pise identicno.

Sta mi imamo sa zaverom crkava da iznose krivotvorenu istoriju da bi prikrile svoje zlocine.

Same crkve priznaju ovu istoriju mracnog srednjeg veka, ali potom kazu "DA, ALI TO JE BILO ZATO I ZATO"

Uvek izgovori i izvlacenja, a nikad suocenje sa istinom.

Ponavljam jedino je papa Jovan Pavle ii skupio hrabrost da prizna i izvini se javno za srednji vek.

To je posteno, i za pohvalu, bez obzira sto je on na drugoj strani.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Celovita istorija iz razlicitih izvora o srednjem veku pise identicno.

Sta mi imamo sa zaverom crkava da iznose krivotvorenu istoriju da bi prikrile svoje zlocine.

Same crkve priznaju ovu istoriju mracnog srednjeg veka, ali potom kazu "DA, ALI TO JE BILO ZATO I ZATO"

Uvek izgovori i izvlacenja, a nikad suocenje sa istinom.

Ponavljam jedino je papa Jovan Pavle ii skupio hrabrost da prizna i izvini se javno za srednji vek.

To je posteno, i za pohvalu, bez obzira sto je on na drugoj strani.

Ništa čovjek ne razumije..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ništa čovjek ne razumije..

Mora tako, jer u protivnom pada "protestantsko" pronalaženje "velike apostaze" u postojanju same Crkve Kristove. Naime, pojedinim se "kćerima" Lutherovog zakucavanja teza, pričinjava da se proročanstvo o "velikoj apostazi" odnosi na Crkvu, koja je naravno po njima izvor svih zala jer je, upravo ona, opet po njima otpala od "pravog učenja".

Naravno, pitanje koje se postavlja, je šta je to pravo učenje? Da li je to ono koje evo već 2000 godina prenosi i propoveda Crkva, ili je to ono što na 50.000 različitih načina, uglavnom suprotstavljenih, prenose "kćeri" opsesije okrnjenim Starim Zavetom (Jer puni Stari Zavet, ima samo Crkva Kristova, ostali koriste okrnjeni kanon), koji o gle čuda iste tumače doslovno?

Upravo je to pitanje svih pitanja, jer odgovor na njega razotkriva i pravu pozadinu Hislopa, Rivere, Petrovića, Bogdanovića, Simovića, Veitha, i svih onih koji ponavljaju priču o "zloj i otpaloj Crkvi".

Dakle, šta je to što je u učenju Crkve, a što navodno označava "otpad"? I od čega "otpad"? Kako će se sa druge strane, one nastale Luterovim zakucavanjem teza, čuti najmanje 50.000 glasova, a kako se iz te kakafonije ne može razaznati ništa, osim jedne jedine činjenice, a to je opsesija Starim Zavetom (koji, ponavjam je kod "protestanata" okrnjen), može se zaključti sledeće.

Po Sola Scriptulatorima, posebno ovima sa kojima raspravljamo ovde na forumu, "otpad" je u stvari prestajanje sleđenja Mojsija (onako kako su ga oni "protumačili"), dakle Crkva je po njima "otpala" jer nije više sledila Fariseje, Sadukeje i Pismoznance.

Da li ta njihova "tvrdnja" počiva na čvrstim temeljima?

Istorija, ma koliko se oni trudili da je zamaskiraju i masakriraju svojim "pronalaženjem" tajnih "dokumenata" i novih "tumačenja", doslovno kaže Ne.

No, kako oni istoriju, ako ne govori što se njima sviđa ne priznaju, da vidimo šta kaže Knjiga koju oni navodno drže autoritetom.

Na žalost, i Knjiga ih demantuje, i to kako sama Evanđelja, tako i Djela Apostolska, o poslanicama Sv. Apostola Pavla da i ne govorim.


Dakle, plodovi Lutherovog zakucavanja teza nalaze se u veoma teškoj situaciji, koju samo od Boga darovana logika može da razreši.

Postavimo to ovako:

1. Biblija je Sveta, i prenosi Apsolutnu istinu

2. Autori Djela Apostolskih i Sv Apostol Pavle lažu kada govore da se na Hrišćane ne odnosi Mojsijev zakon.


Koja od ove dve tvrdnje je po "protestantima" tačna?

Pazite, ako odaberu da je druga tvrdnja tačna oni će negirati prvu tvrdnju. Jer samo jedna od ove dve tvrdnje može biti tačna.


Ako je prva tačna, onda je druga, jer se i Djela Apostolska i Poslanice Sv Apostola Pavla nalaze upravo u Bibliji, netačna.

Logika je jasna da jasnije ne može biti.

PS. nikakve "mudrolije" i bajke o nekakvim "hrišćanima" koje je progonila Crkva, nikakve "objave" kakafoničara američkog "revivala" ne mogu srušiti logiku.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ponavljam jedino je papa Jovan Pavle ii skupio hrabrost da prizna i izvini se javno za srednji vek.
A zasto se vi niste izvinuli za svoje zlocine i zasto vasa istorija od protestantskih reformatora pravi svece a od nasih zlocince? Ako si iskren covek razumeces da se radi o podmetnutoj istoriji koju su napisali pobednici.

Pa niste vi nimalo sveti kao sto se predstavlja, ruke su vam do lakata u krvi, i to smo vec dokazali. Jedino sto istorija o tome cuti (ona za osnovnu skolu), dok oni malo obrazovaniji ovo itekako znaju!

Znaci ne radi se ovde o "nedostatku istorijskih dokaza" (kako ti zelis predstaviti) , vec se radi o namernom prikrivanju i prekrajanju istorije! Vladari daju narodu istinu 'na kasicicu' - polovicnu istinu. Prikazuju im ono sto oni zele da oni veruju. Zapakovali su sve u mrznju prema crkvi samo iz jednog razloga, da se rese Pape. I upravo zbog te propagande i zbog mrznje i averzije koju su stvorili, poraslo je bezakonje i nemoral do te mere da je i drustvo ugrozeno.

Papa se izvinuo, i treba da se izvini u ime svih onih koji su zloupotrebljavali polozaj. Nema nista lose u tome.

Ali kome ste se vi izvinuli?

Nikome!

Nasa crkva je inace, pod uticajem protestantske propagande zaboravila svoju pravu istoriju! Ali ide vreme i vec je nastalo kada ce se otvoriti arhive, a onda ce se saznati istina! To pravi istoricari vec uveliko rade, ja sam citirao samo par njih.

Vasa istorija je dakle lazna, i tu nema govora!

Kazi mi, kako je moguce da pisac knjige "Vavilonska Misterijska Religija" povuce svoju knjigu zbog nedostatka istorijskih dokaza a vi odbijate da istu povucete iz prodaje? Pa je i dalje prodajete kao 'Bogom danu'? Zar nije to neiskreno i zar time ne varate ljude namerno?

Tako i ovde radite, ne zelite se suociti sa nedostatkom dokaza, ne zelite cuti istiricare koji tvrde suprotno (da nasa crkva nije cinila zlocine i da paganizma u crkvi nema)! Ne zelis ni ti poslusati Ralfa Vudroa koji je zbog nedostatka dokaza povukao svoju knjigu! Ne zelis to, jer ti to rusi koncepciju!

A ko je onda neiskren i ko se pravi lud? Pa vasa crkva i vi se ovde pravite ludi!

A znas i sam da smo mi dosta dugo slusali vasu pricu o 'praganizmu u crkvi' i 'zlocinima u crkvi' , a sada se vi ne zelite suociti sa svojim zlocnima i cuti istinu da paganizma nema!

Pa nista nije crno belo!

I ta prica o paganizmu, nije bila zvanicno poznata sve do 15. veka, tek od pojave protestantizma se pominje i prihvata u istoriji. A zar nije to malo sumnjivo? Zasto jevreji nikada crkvu nisu optuzili za paganizam, pa imali bi dobru osnovu? Znas i sam zasto, zato sto smo mi od njih preuzeli sve, od Bogosluzenja umetnosti pa nadalje, i o tome pise istorija..

Dakle, mi na osnovu cinjenica vidimo, da je sadasnja istorija laz, da je promenjena prekrajana i manipulisana prema potrebi onih na vlasti! Carevi i vladari su se zeleli resiti Pape i crkve i zato su menjali istoriju!

Ko ovo ne vidi, taj nista ne zna o istoriji a ko sebi ne zeli priznati, taj je neiskren prema sebi!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I ta prica o paganizmu, nije bila zvanicno poznata sve do 15. veka, tek od pojave protestantizma se pominje i prihvata u istoriji. A zar nije to malo sumnjivo? Zasto jevreji nikada crkvu nisu optuzili za paganizam, pa imali bi dobru osnovu? Znas i sam zasto, zato sto smo mi od njih preuzeli sve, od Bogosluzenja umetnosti pa nadalje, i o tome pise istorija..

Hebreji nisu, ali su zato klanjaoci crnog kamena iznosili takve tvrdnje, i dan danas ih iznose.

Ps. Scriptulatori idu i dalje od širenja laži putem "istorijskih" dokumenata. Pogledaj recimo ovo:

Kod:
http://humansarefree.com/2018/04/the-vatican-removed-14-books-from-bible.html

Iako je istina sasvim drugačija, tačnije Protestanti su uklonili tih 14 knjiga iz svojih "Biblija".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa ovo je smesno, kazu vatikan uklonio 14 knjiga a u stvari su ih protestanti uklonili iz biblije. A sve ovako lazu..
Bilo bi smešno da nema onih koji zbog svog "animoziteta" prema Vatikanu nisu spremni da u to poveruju, Na veliku žalost ima takvih i među Pravoslavnima, mada bi pravilnije bilo reći među "pravoslavnima", jer da su ti koji u ovo poveruju zaista Pravoslavni, znali bi da ovo i mnoge druge stvari nisu istina.

Što se tiče laganja, ne samo da to lažu, nego su sve i zasnovali na lažima.
 
Natrag
Top