Religija i zdravlje

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa zasto onda osudjujete crkvu kada pored biblije uvazava i Svete Oce? I vi na isti nacin uvazavate Elen White!

Znaci, opet sebi dajete autogolove!

Ne može se častiti istovremeno apostolske i svete oce i njihove spise, i s druge strane Ellen White i njene spise. Apostolski i sveti oci su mučeničkom smrću svjedočili svoju vjeru u Krista vjerujući i naučavajući kako su Kristovi samo oni koji blaguju Euharistiji - pravo tijelo i pravu krv Isusovu. A Ellen White i Adventisti sedmog dana sve do danas, jednako kao što su pogani Rimljani optuživali kršćane za kanibalizam, također optužuju Isusove sljedbenike za kanibalizam zbog Euharistije.

Marko ja ne bih mogao biti krsten da nisam prihvatio Elen White kao proroka! Da sam kojim slucajem izjavio da ne priznajem Elen White ja ne bih bio krsten!

Naravno. Adventist, akademik im Miloš Bogdanović najčršće zagovara klanjanje proročici Ellen White.

Nije Ellen White Duh prorostva, vec Sveti Duh koji daje dar prorostva, i zato se spisi Ellen White nazivaju Duh prorostva, ili svedocanstva Duha prorostva.

Riješimo gornju "jednadžbu" koju je postavio Laodikeja

Duh prorostva = Sveti Duh (1)
spisi Ellen White = Duh prorostva (2)
--------------------------------
Rješenje jednadžbe:

Iz jednadžbe (1) izlučimo: Sveti Duh = Duh prorostva, uvrstimo u jednadžbu (2) i dobijemo:

spisi Ellen White = Sveti Duh

:) Matematika 7 ili 8 razreda.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Onda to znaci da kanon biblije nije konacan i da mu se mogu nadodati i noviji proroci!

Kanon jeste konačan, a sam Bog doslovno kroz Novi Zavet kaže: "Tanakh i Ketuvim (Zakon i Proroci) su do Ivana (Yohanan bar Zakariahu) Krstitelja.

Pa zasto onda osudjujete crkvu kada pored biblije uvazava i Svete Oce? I vi na isti nacin uvazavate Elen White!

Ne na isti način, mi od Crkvenih otaca ne pravimo kult i njihove spise ne držimo ravnim Pismima. Ujedno, oni Crkvene oce smatraju hereticima (apostatama čak). Ne radi se o istovetnom uvažavanju.

Marko ja ne bih mogao biti krsten da nisam prihvatio Elen White kao proroka! Da sam kojim slucajem izjavio da ne priznajem Elen White ja ne bih bio krsten!

Upravo o tome celo vreme pišemo kako Slap i ja, tako i mnogi drugi koji potvrđuju da se adventisti krštavaju u Ellen Gould Harmon White.

Uzgred, jesi li nakon napuštanja kulta i vraćanja u krilo Majke Crkve kršten ovoga puta u ime pravog Boga Oca - Sina - Duha Svetoga? Jer krštenje u SDA je heretičko i ništavno.

Evo sam si napisao, pitaju te u drugom pitanju da li prihvatas EGW! A pitaju te isto i na razgovoru pre krstenja!

Duh Prorostva je ovde Elen White!

Ponoavljam, oni se krštavaju u nju. Dakle šta je onda ona?

Ne može se častiti istovremeno apostolske i svete oce i njihove spise, i s druge strane Ellen White i njene spise. Apostolski i sveti oci su mučeničkom smrću svjedočili svoju vjeru u Krista vjerujući i naučavajući kako su Kristovi samo oni koji blaguju Euharistiji - pravo tijelo i pravu krv Isusovu. A Ellen White i Adventisti sedmog dana sve do danas, jednako kao što su pogani Rimljani optuživali kršćane za kanibalizam, također optužuju Isusove sljedbenike za kanibalizam zbog Euharistije.

Naravno da ne može, uz sve to Apostolski i Sveti Oci su kroz svoje spise i svoj život svi od reda bili pravoverni i možda najvažnije svoj život položili za Krista, uz sve to ni jedan od otaca nije bio subotar (kako i bi kada Pismo jasno kaže šta je za Kristove obavezno.

O tome da su Euharistiju slavili, Križ nosili, već je mnogo puta ponavljano.


Naravno. Adventist, akademik im Miloš Bogdanović najčršće zagovara klanjanje proročici Ellen White.

Hmm, zar je čitav Dekalog, njime posednutih EGWista spao samo na subotarenje? Jer to što gimnazijalac, odgajivač šišmiša preporučuje, a oni tako i rade kršenje je ovoga:

1. Ja Sam Gospodin Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene

O njihovom kršenju zapovesti Ne Ubij već je mnogo puta napisano i rečeno.


Riješimo gornju "jednadžbu" koju je postavio Laodikeja

Duh prorostva = Sveti Duh
spisi Ellen White = Duh prorostva
--------------------------------
Rješenje jednadžbe:

spisi Ellen White = Sveti Duh

:) Matematika 7 ili 8 razreda.

Spisi Ellen Gould Harmon White = Ellen Gould Harmon White

Shodno jednačini koju si postavio, ako su spisi Ellen Gould Harmon White = Sveti Duh,

iz toga proizilazi da je:

Ellen Gould Harmon White = Sveti Duh (emanacija, ne otelotvorenje)

Naravno, ova će tvrdnja biti skandalozna ili začuđujuća samo onome ko ne poznaje ostale delove verovanja Adventista Sedmog Dana.

Uporedimo li ta verovanja sa onim u šta veruje Crkva Kristova, nalazimo da Adventisti Sedmog Dana (puni naziv, jer ovo je veoma ozbiljno) Ellen Gould Harmon White ne samo da pripisuju epitete i časti Duha Svetoga, nego i epitete i časti koje sa pravom nosi Mistično Telo Kristovo, sama Crkva.

Dakle, Ellen Gould Harmon White je za njene sledbenike, ne samo "prorok", ne samo emanacija Duha Svetoga (jer preko nje, njenih vizija i spisa tumače Sveto Pismo) nego i Crkva. Što naravno i sama Ellen Gould Harmon White i tvrdi, rekavši da njenim padom (padom njenih vizija) pada i ono što sebe naziva "vernim ostatkom".


Shodno tome, šta su Adventisti Sedmog Dana? Crkva? Sekta? Ni jedno ni drugo, nego kult.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, rekao sam ti jasno da to sto ti tvrdis nije istina.

Prvo:
ADVENTISTI NE UCE niti veruju DA SU SPISI ElENE VAJT RAVNI BIBLIJI!

Drugo:
Elen Vajt je napisala: "Malo paznje posvecujemo Bibliji. Zato je Bog dao manje svetlo da povede ljude i zene ka vecem svetlu."
Review and Herald, Jan. 15 1903.

Mire, dali si najzad razume: Da za Adventiste Spisi Elene Vajt nisu ravni Bibliji? Dali si shvatio da je EGW licno izjavila da su oni Manje svetlo koje void Vecom svetlu?

Mire:
Licno znam da ovo pitaju na krstenju! I zamisli da im odgovoris kako ne prihvatas EGW i odbcujes njene spise, sta bi bilo? Sigurno ne bi bio krsten! [/QUOTE]

Mire, u pravu si. Ako neko ne bi prihavtio ucenje Adventisticke crkve ne bi mogao ni biti krsten kojim cinom postaje vernik Adventisticke crkve. Mi ne primamo one koji ne veruju za clanove Crkve.

Evo pitanja koja se postavljaju pre krstenja:


5 Verujes li da je Biblija nadahnuta Bozja Rec i Jedino pravilo vere i zivota svkaog hriscanina?

8. Prihvatate li ucenje o duhovnim darovima i da li verujete da je Duh Prorostava jedan od njih kao znak Crkve ostatka?

Mire, jesi li uocio veliku razliku izmedju ova dva pitanja?

Tacno je da mi prihvatamo spise Elene Vajt koji su plod duhovnih darova i koji su korisni za poucavanje, ali ih ne izjednacujemo sa Biblijom. Biblija je iznad njuh.


Eto Mire, izneo sam ti nepobitne dokaze koji jasno potvrdjuju da tvoje izjave ne slazu se sa ucenjem Adventisticke crkve.

Nikako ne mogu da razumem zbog cega ti toliko nastojis da prikazes ucenje Adventisticke crkve onakvim kako ono nije?





Quote Reply

Report
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Onda to znaci da kanon biblije nije konacan i da mu se mogu nadodati i noviji proroci!

Mitr, pa valjda znas da nisu svi proroci pisali Bibliju. Neki jesu, ali ima ih i bilo ih je koji nisu pisali nista.

To nema nikave veze sa Kanonom Biblije. Niko nista ne dodaje niti oduzima od Boblije.

Duhovni darovi su razliciti, i svaki od proka ima svoj zadatak zbog cega je pripio odredjeni dar.


Mire:
Duh Prorostva je ovde Elen White! [/QUOTE]

Ponovo pogresan zakljucak. Nije Ellen Vaju Duh prorostva, nego su to njeni spisi. Produk, a ne osoba!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ponovo pogresan zakljucak. Nije Ellen Vaju Duh prorostva, nego su to njeni spisi. Produk, a ne osoba!

Izvinite, ali ne ide to tako. Prvo, ti spisi su od nje proizašli, osim ako zaista ne verujete da je nju posednuo Bog? A, to predstavlja hulu, jer Bog, onako kako Ga Pismo opisuje ne deluje tako. Posebno ako se u obzir uzme da su su njene objave u kontradikciji sa Pismima, isto kao što su sa Pismima u kontradikciji izjave i objave Williama Millera.

Jer:

1. U Svetom Pismu nema niti je data i najmanja mogućnost da je moguće izračunati datum drugog dolaska.

2. U Svetom Pismu shabat nigde nije označen kao obavezan, kao uslov spasenja za Hrišćane.

3. U Svetom Pismu nema preseljenja iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama

4. U Svetom Pismu nema čišćenja Svetinje nad Svetinjama

5. U Svetom Pismu nema uspavanih - nepostojećih duša

6. Sin, Druga osoba - ipostas - lice Boga nigde se u Svetom Pismu ne poistovećuje sa stvorenjem (anđelom)

7. U Svetom Pismu nema ni naznake nekakvog "Istražnog Postupka" niti "zatvorenih, pa odškrinutih vrata"

. . .


Dakle, autor, izvor njenih objava i spisa koje vi poistovećujete sa Duhom Svetim, nikako ne može biti Duh čije se delovanje očituje kroz Pisma. Ne može, jer Bog nikada nije kontradiktoran, posebno ne sa samim sobom. Shodno tome, ona je izvor spisa, a kako vi te spise smatrate "Duhom Proroštva", onda je ona za vas Duh Proroštva.

Uostalom to i potvrđujete jer se i pored svih kontradikcija u njenim spisima ne odričete nje i njenih spisa. Da ne govorim o tome da vaš brat po "veri" iznošenje dokazanih činjenica o njoj naziva HULOM.

Možda adventisti imaju iskrivljeno shvatanje termina HULA, ali na smrtno biće, se ne može HULITI. Posebno ne na biće koje iznosi blasfemije i još tvrdi da mu je to rekao Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Upravo o tome celo vreme pišemo kako Slap i ja, tako i mnogi drugi koji potvrđuju da se adventisti krštavaju u Ellen Gould Harmon White.

Naravno, ako ne priznajes Elen White, ne mozes biti krsten!

Uzgred, jesi li nakon napuštanja kulta i vraćanja u krilo Majke Crkve kršten ovoga puta u ime pravog Boga Oca - Sina - Duha Svetoga? Jer krštenje u SDA je heretičko i ništavno.

Krsten sam na rodjenju u crkvi a tek kasnije u adventistickoj..

Prvo:
ADVENTISTI NE UCE niti veruju DA SU SPISI ElENE VAJT RAVNI BIBLIJI!

Rekao Marko, a u praksi nije tako!
Cak postoje citati koji potvrdjuju da se na spise EGW gleda kao na spise ravnim bibliji!

Drugo:
Elen Vajt je napisala: "Malo paznje posvecujemo Bibliji. Zato je Bog dao manje svetlo da povede ljude i zene ka vecem s

Manje svetlo je bio i Jovan Krstitelj i sami apostoli su manje svetlo, pa su njihovi spisi jednako sveti! Isto se gleda i na spise EGW!

Kako nesto sto je "nadahnuto Svetim Duhom" moze biti smatrano da ne pripada Bozjoj reci? Sve ono sto je rekla predstavlja Bozju rec za vas. To cak ne treba ni dokazivati, svaki adventista to zna!

Mire, u pravu si. Ako neko ne bi prihavtio ucenje Adventisticke crkve ne bi mogao ni biti krsten kojim cinom postaje vernik Adventisticke crkve. Mi ne primamo one koji ne veruju za clanove Crkve.

Mislis onaj koji odbije da prihvati EGW nece biti krsten?

Znaci upravo je onako kako sam i rekao!

Umesto da je krstenje "U Ime Oca Sina i Svetoga Duha" i priznanje Trojstva uslov za krstenje, vi postavljate drugi uslov, a to je priznanje ELEN WHITE!

Zar nije onda tacno sto kaze Shone da se vi "krstavate u Elen Gould White"?

8. Prihvatate li ucenje o duhovnim darovima i da li verujete da je Duh Prorostava jedan od njih kao znak Crkve ostatka?

Ovde lepo kazu da moras da prihvatis EGW kao proroka da bi bio krsten! U suprotnom, krstenje se odbija!

Znaci uslov za krstenje je "priznanje Elen White"!

Tacno je da mi prihvatamo spise Elene Vajt koji su plod duhovnih darova i koji su korisni za poucavanje, ali ih ne izjednacujemo sa Biblijom. Biblija je iznad njuh.

U gornjem pitanju se ne trazi samo priznanje "duhovnih darova", vec priznanje "Duha prorostva" koji je manifestovan u radu Elen White!

Citiram:

Prihvatate li ucenje o duhovnim darovima (ucenje o darovima ukljucuje i proricanje) i da li verujete da je Duh Prorostava jedan od njih (nema potrebe insistirati ovde na samo jednom daru ako se time ne zeli isticati Elen White) kao znak Crkve ostatka?

Eto Mire, izneo sam ti nepobitne dokaze koji jasno potvrdjuju da tvoje izjave ne slazu se sa ucenjem Adventisticke crkve.

Nisi ti izneo nista sto pobija moje reci. Zapravo, ti svojim recima dokazujes da sam u pravu!

Mire, rekao sam ti jasno da to sto ti tvrdis nije istina.

I nicim nisi dokazao da nije istina.

Mitr, pa valjda znas da nisu svi proroci pisali Bibliju. Neki jesu, ali ima ih i bilo ih je koji nisu pisali nista.

Sve sto su proroci pisali nalazi se u bibliji! Elen White je pisala i njene reci se zato jednako uvazavaju kao da su biblijske! Iako ih vi niste stavili u jednu knjigu!

Ponovo pogresan zakljucak. Nije Ellen Vaju Duh prorostva, nego su to njeni spisi. Produk, a ne osoba!

Njeni spisi su "Duh prorostva"! Tako je!
I u vasem pitanju vi dokazujete da onaj koji ne prihvati njene spise ne moze biti krsten!

Citiram opet:

8. Prihvatate li ucenje o duhovnim darovima i da li verujete da je Duh Prorostava jedan od njih kao znak Crkve ostatka?

Hoce reci, prihvatate li "Duh prorostva" koji se ispoljio u radu i delovanju Elen White, kroz nasu crkvu?

Nema smisla insistirati "samo na jednom daru" (prorockom), ako se time ne zeli istaknuti uloga Elen White!

Dakle, vama je EGW toliko bitna, da vi na njoj insistirate i prilikom krstenja!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Citiram opet:

8. Prihvatate li ucenje o duhovnim darovima i da li verujete da je Duh Prorostava jedan od njih kao znak Crkve ostatka?

Hoce reci, prihvatate li "Duh prorostva" koji se ispoljio u radu i delovanju Elen White, kroz nasu crkvu?

Nema smisla insistirati "samo na jednom daru" (prorockom), ako se time ne zeli istaknuti uloga Elen White!

Nema dileme što je to njima. Oni sami to potpuno jednoznačno i jasno deklariraju u svom vjerovanju broj 18:

Vjerovanje broj 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. ....
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U gornjem pitanju se ne trazi samo priznanje "duhovnih darova", vec priznanje "Duha prorostva" koji je manifestovan u radu Elen White!

Citiram:

Prihvatate li ucenje o duhovnim darovima (ucenje o darovima ukljucuje i proricanje) i da li verujete da je Duh Prorostava jedan od njih (nema potrebe insistirati ovde na samo jednom daru ako se time ne zeli isticati Elen White) kao znak Crkve ostatka?

A sada uporedi to sa ovim:


Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje.

I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom, raspet umro i pokopan; sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih; uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve.

Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela i život vječni. Amen.

Ovo, Apostolsko verovanje se u vidu pitanja i odgovora nakon odreknuća od sotone izgovara na obredu krštenja u Crkvi.

Nigde se i slovima nigde ne pominju pojedinačne osobe li njihovo delovanje (spisi) kao uslov za krštenje. Ponavljam, ni javno ni prikriveno.

Nema dileme što je to njima. Oni sami to potpuno jednoznačno i jasno deklariraju u svom vjerovanju broj 18:

Vjerovanje broj 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. ....

I u koga se onda oni "krštavaju"? U Ellen Gould Harmon White.

Naime, nju čak i ne moraju da pomenu u završnom delu "krštenja", dovoljno je da je prihvatanje nje i njenih spisa uslov za krštenje.

Dakle, čak i da "krštenje" završavaju sa u ime "Oca, Sina, Duha Svetoga", ne krštavaju se u Boga, nego u Ellen Gould Harmon White.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dakle, čak i da "krštenje" završavaju sa u ime "Oca, Sina, Duha Svetoga", ne krštavaju se u Boga, nego u Ellen Gould Harmon White.
U uvodnom delu pre krstenja kada se postavljaju pitanja, tu se trazi da vernik izrazi veru i potvrdi da priznaje Elen White i ostale tacke adventnog ucenja. Tek kasnije, oni krstavaju vernika u "Ime Oca Sina i Svetoga Duha", a prilikom tog cina ne pominju EGW!

Reci ce zato da "nije tacno, da krstavaju u Elen White" ali je ona uslov da bi se krstenje uopste i odrzalo!

Kod nas se ne zahteva nikakva vera ni u sta drugo osim u Boga Isusa Hrista!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top