Religija i zdravlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nije bitno sta coveku izgleda, vec sta je istina.

Ti kao bivsi Adventista bi trebao da znas da Adventisti ne uce da je Ellen White Sveti Duh.

Tu ludost mogu da izmisle krajnje neposteni i zlonamerni ljudi.

Oni su potvrdili da adventisti to ne uce zvanicno. Sta vise zelis? A vi nju zaista i pravite ravnu Svetom Duhu, jer njenim tekstovima vi tumacite bibliju. Ne moze se biblija tumaciti nicim drugim do Svetim Duhom! Ne mogu ja uzeti Laodikejine tekstove i njima tumaciti bibliju, ili Kulu Strazaru i njima tumaciti bibliju, to je bogohuljenje, a vi to radite! I sta sad hoces reci, da oni lazu? Iskreno, ma koliko tebi to delovalo bezobrazno s njihove strane, nisu oni daleko od istine.. Vi izlazite iz okvira biblije a sebe zovete "sola scriptura", to je apsurdno!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je vase zakljucivanje.

Tako bih i ja mogao reci za vase svete Oce, za Nikolaja Velimirovica, Patrijarha Pavla, Oca ili starca ovog ili onog, koji su pisali i tumacili bibliju, da su oni Sveti Duh.

To su sto vi radite krajnje gluposti.

Dakle, nijedan covek koji pise na osnovu biblije nije Sveti Duh, pa ni Ellen White.

Sveti Duh naime moze nadahnuti coveka da napise nesto u njegovo ime, sto je slucaj i sa Ellen White ( drugima se ne bi bavio ).

Na kraju krajeva, biblija je sama sebi dovoljna, i u njoj se nalazi istina.
Ko je razume njemu Ellen White nije potrebna.

Ta istina nije proizvod onoga sto pise Ellen White, vec proizvod onoga sto pise u bibliji.
Ellen White je u nadahnucu iznosila tu biblijsku postojecu istinu na jedan pristupacan, moderan nacin, razumljiv svakom coveku.

Kada sam ja upoznavao istinu, ja sam je spoznao iskljucivo iz biblije, jer za Ellen White nisam ni znao, niti sam citao njene knjige.
Tek kasnije kada sam poceo da citam njene knjige, spoznao sam da Ellen White iznosi tu cistu biblijsku istinu koju sam ja vec spoznao i ona me promenila, i sam Bog mi je progovorio kako putem biblije, tako i putem njenih knjiga.
Nadahnuce izmedju te dve realnosti, biblije i spisa Ellen White je identicno, jer je isti Duh nadahnuo i biblijske pisce i Ellen White.
Kao i biblija i knjige Ellen White vode coveka ka Bogu, putem pokajanja i obracenja koje cesto budu praceni i suzama.

U tom smislu, Ellen White iznosi biblijsku istinu,, i ne znam sta vi imate licno sa tim.

Vi treba da se bavite onima koje vi smatrate da su pisali u ime Bozje, a ne da zagledate iza tudjih vrata.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oni su potvrdili da adventisti to ne uce zvanicno. Sta vise zelis? A vi nju zaista i pravite ravnu Svetom Duhu, jer njenim tekstovima vi tumacite bibliju. Ne moze se biblija tumaciti nicim drugim do Svetim Duhom! Ne mogu ja uzeti Laodikejine tekstove i njima tumaciti bibliju, ili Kulu Strazaru i njima tumaciti bibliju, to je bogohuljenje, a vi to radite! I sta sad hoces reci, da oni lazu? Iskreno, ma koliko tebi to delovalo bezobrazno s njihove strane, nisu oni daleko od istine.. Vi izlazite iz okvira biblije a sebe zovete "sola scriptura", to je apsurdno!

Šta želi? Pa da im priznamo da su u pravu. Ali, to dobiti neće nikada, doslovno nikada.

Pod jedan, nama se, kako Katolicima (posebno katolicima) tako i Pravoslavnima, od strane EGWista upućuju svakojake zamerke, od koji se u ovom slučaju mogu izdvojiti zamerke po pitanju čašćenja svetaca, ili Bogorodice čak, gde nas oni, EGWisti nazivaju idololatrima, dok se kada se pomene Ellen Gould Harmon White, isti nalaze uvređenima, i kukaju kako mi iznosimo laži.

Stvar je još gora ako se ono što oni iznose kao optužbe uporedi sa onim što oni zaista čine. Naime, mi se Bogorodici, svecima i sveticama obraćamo za zagovor, ne smatramo ih "utešiteljima" i vodičima ka Istini, jedinim vodičima ka Istini. Oni njihovu Ellen Gould Harmon White i njene "spise", objave takvima smatraju.


Da ne govorim o onom najvažnijem, a to je da ni jedan od svetaca, svetica Božijih, kako Crkve Istoka, tako i Crkve Zapada, o Bogorodici da i ne govorim, nije prenosio poruku koja je u suprotnosti sa već objavljenim učenjem. Ni jedan od njih nije bio u kontradikciji sa Pismima, NI JEDAN JEDINI.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Stvarno vise ne vredi!

Svi videi koji se suprote zvanicnom stavu o korona virusu, njihovoj izmisljenoj istoriji, njihovom laznom sletanju na mesec, loptastoj zemlji ili bilo cemu drugom sto se kosi sa njihovom paradigmom a u sta zele da ubede svoje ovce, nemilosrdno se uklanja!

To nije slucaj samo sa youtube, vec sa svim drustvenim i socijalnim mrezama. Pitanje je samo vremena, kada ce to morati da rade i ovde na forumu (a bice toboze, zbog zastite autorskih prava, bla bla.. i sl.)

Nije vise moguce poslati ni privatan video sa takvim materijalom, jer odmah iskace obavestenje o toboze krsenju nekih pravila.. Znaci nadgledaju i privatnu prepisku!

Sloboda govora kakvu smo do sada poznavali na internetu polako prestaje da postoji! (mislim da ovo zasluzuje i novu temu).

IMG_20200704_203310.jpg
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sloboda govora kakvu smo do sada poznavali na internetu polako prestaje da postoji! (mislim da ovo zasluzuje i novu temu).

Čudi me samo da se ne prijavljuju i skidaju silni "klipovi" o "armagedonu" koji samo što nije, negde oko 22.10.2020....

No, znajući kako su marksisti tolerantni prema takvim "verama", dok im Hrišćanstvo, ono pravo smeta, onda i nije za čudo ova cenzura i gašenje slobode govora.

Ps. Nevezano za temu, ali kako znam da je omiljena meta optužbi za cenzuru upravo Crkva, i da otrovne strelice poodavno odašilju pobornici upravo gore navedenih priča o "armagedonu", nije zgoreg podsetiti da iako se hvališu kako su za slobodu govora (jer kod njih ima i tritnitaraca, i trijadista, i unitarista, i arijanaca, i ovih i onih) sloboda govora nije ako se u sve sumnja i sve podleže kritici, osim učenja, "djela" i spisa smrtne žene udarene u glavu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Čudi me samo da se ne prijavljuju i skidaju silni "klipovi" o "armagedonu" koji samo što nije, negde oko 22.10.2020....
E vidis, to se ne skida, kao ni videi o vanzemaljcima, satanistima, masonma, vesticama i slicno.. To je sve dozvoljeno, cak se i preporucije!

Ali ravana zemlja, videi o laznoj istoriji sveta, tehnologiji starih civilizacija (o tehnologiji koju oni sistematski unistavaju bukvalno bombardujuci arheoloska nalazista), o laznoj pandemiji ili npr. o umesanosti Bila Klintona, Hilary Klinton i ostalih politicara u pedofiliju, to se sistematski sve uklanja!

Na kraju ljudi koji istrazuju i koji su dosli do odredjenih saznanja, da bi izbegli algoritam kojim youtube uklanja videe, moraju da promene glas u robotski.

Ne znam dokle ce jos i to moci, evo primer:


No, znajući kako su marksisti tolerantni prema takvim "verama", dok im Hrišćanstvo, ono pravo smeta, onda i nije za čudo ova cenzura i gašenje slobode govora

E tu smo mi predstavljeni na njihovim platformama kao - kanibali, satanisti, pagani, ubice, fanatici, pedofili, ili oni koji guse slobodu veroispovedanja.. U moru takvih videa koji su protiv nas, zaista nije ni vazno vrsiti cenzuru, jer mi od njih do reci ne mozemo doci..

Ali kada nesto ispliva na povrsinu, kao sto je ovo o laznoj pandemiji o virusu, ili o ravnoj zemlji, njihovom laznom sletanju na mesec, o laznoj istoriji, porobljavanju ljudi i kada to postane svetska pretnja, onda se njihov algoritam koji to sankcionise pali..

Toliko o njihovoj demokratiji!

Da napomenem, da cifra pregleda i subscrajbera samo na ravnu zemlju nije nimalo mala, naprotiv zastrasujuce je velika.. A da ne govorim o drugim videima, poput Dejvida Icke-a, sa milionskim pregledima, i njega su zbog toga i banovali..

Ps. Nevezano za temu, ali kako znam da je omiljena meta optužbi za cenzuru upravo Crkva
Ovo ne radi crkva, vec upravo sistem koji su oni stvorili, njihov tkz. "demokratski sistem" [demo (demonska) - kratija].

Ako je katolicka crkva sankcionisala okruglu zemlju, spaljivala i mucila one koji su to podrzavali.. pa kako to oni sada rade isto?

Ne, sve je ovo laz, treba prokopati dublje i pronaci da crkva nikada nikome nista nije branila, to je njihova propaganda, oduvek nam pripisuju ono sto oni sami rade. A to sto rade je cista propaganda, satanizam, i sada je vec ocigledan! A veruj mi postace jos ocigledniji, a narod ce se tada probuditi, i doci ce do progona..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A to sto rade je cista propaganda, satanizam, i sada je vec ocigledan! A veruj mi postace jos ocigledniji, a narod ce se tada probuditi, i doci ce do progona..

Sledbenicima palog serafa se žuri. Isto onako kako im se žurilo i u XX stoleću. Žele ostvaranje svojih materijalističkih snova, isto onako kako su Farizeji pomagali judejske pobune protiv Rima, da bi na kraju i sami stradili od zelotskih fanatika, koji ne samo da nisu bili ikakve mesije, nego ni po Bogu nisu činili. Tako će i ovi za svoja 1000 godišnja "carstva" ostati kratkih rukava.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Oni su potvrdili da adventisti to ne uce zvanicno. Sta vise zelis? A vi nju zaista i pravite ravnu Svetom Duhu,

Mire, bilo bi veom korisno da pazis sta izjavljujes, jer uporediti bilo koga smrtnika sa Bogom (Svetim Duhom) mogla bi biti hula .
NIJE ISTINA DA ADVENTISTI Ellen WHITE PRAVE RAVNU SVTOM DUHU!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, bilo bi veom korisno da pazis sta izjavljujes, jer uporediti bilo koga smrtnika sa Bogom (Svetim Duhom) mogla bi biti hula .
NIJE ISTINA DA ADVENTISTI Ellen WHITE PRAVE RAVNU SVTOM DUHU!
Jeste Marko hula kada ti spise jedne zene stavljas na isti rang sa biblijom, i tvrdis da su njeni spisi nadahnuti Svetim Duhom isto kao sto je biblija!

Zar biblijski kanon nije "konacan"? Sto mu dodajete?

I ako biblija "samu sebe tumaci" to znaci da ostatak biblije vama tumaci Elen White!

A vi sebe nazivate "sola scriptura"? Ali niste 'sola scriptura' kada vi pored biblije imate jos jednu bibliju - Elen White!

I nije tacno da vam ona nije "poput Svetog Duha" jer vi uz pomoc njenih spisa tumacite bibliju, a Sveti Duh je taj koji treba da tumaci bibliju a ne smrtna zena svojim spisima!

Dakle, kada vi pomocu nje tumacite bibliju vi nju prakticno izjednacujete sa Svetim Duhom koji treba da vrsi tu funkciju!

I to je hula!

*Znaci, njihov prigovor je opravdan! Iako vi nju 'bukvalno ne smatrate Svetim Duhom', to tako ispada u praksi!

Da li ti je sada jasno zasto oni to govore? Nisam to rekao ja, oni su, ali se slazem da je to veliki problem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jeste Marko hula kada ti spise jedne zene stavljas na isti rang sa biblijom, i tvrdis da su njeni spisi nadahnuti Svetim Duhom isto kao sto je biblija!

Mire, pa zar ti jos nisi naucio da adventisti ne stavljaju spise Elene Vajt u isti rang sa Biblijom?

"Biblija je merilo kojom se moraju ispitati sva ucenja i iskustva". Adventisticki hriscani veruju str. 275.

Zar ti to ne dokazuje da je za adventiste Biblija iznad svega ostaloga. Prema tome spisi Elene Vajt nisu ravni Bibliji.

Elen Vajt je napisala: "Malo paznje posvecujemo Bibliji. Zato je Bog dao manje svetlo da povede ljude i zene ka vecem svetlu."
Review and Herald Jan. 20, 1903, p. 15.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top