Religija i zdravlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da Stvarnoslap, u tvojim snovima Ellen White ima ulogu Duha Svetoga.

Pitam se kako se ne postidis za svoje besomucno laganje i izvrtanje.
To znaci samo jedno, da si ti covek bez savesti, koji je oguglao za bilo kakav uticaj Svetog duha koji bi te naveo da uvidis svoju bedu, i pokajes se.
Sa druge strane, sve pokazuje da sa tobom nije bas nesto u redu.

Njeni spisi su nadahnuti, i u tom smislu Du Sveti preko njenih spisa uvodi ljude u istinu, ali taj duh Sveti nije Ellen White, vec sila koja je nadahnula te spise.

A ti lazi koliko zelis, i ko to moze slusati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jelena sama tvrdi da onaj tko odbacuje njene spise zapravo odbacuje Boga. Ona se sama izjednačava sa Duhom Svetim, dakle bogohuli.

I drugo, u vjerovanju broj 18 Adventisti deklariraju kako ih spisi Ellen White uvode u istinu. Dakle, ne samo Jelena za samu sebe, nego i Adventisti tvrde za Jelenu da ima ulogu Duha Svetoga - uvodi ih u istinu.

Upravo tako. Ali oni naravno to "ne tumače" tako, i sve će učiniti da one koji s pravom iznose istinu da su oni i kult kome pripadaju Hula Nad Hulama, prikažu kao sotone, lažove.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da Stvarnoslap, u tvojim snovima Ellen White ima ulogu Duha Svetoga.

Pitam se kako se ne postidis za svoje besomucno laganje i izvrtanje.

Isus svjedoči o Duhu Svetom: Iv 16,12-13: Još vam mnogo imam kazati, ali sada ne možete nositi. No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti što čuje i navješćivat će vam ono što dolazi.

Adventisti deklariraju svoje vjerovanje o Ellen White - Vjerovanje broj 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. ....

Dakle, ono što je Kristovim sljedbenicima Duh Sveti, koji ih uvodi u istinu, adventistima je to bila za života Ellen White, a nakon njene smrti "neprekidni i autoritativni izvor istine" jesu njeni spisi. Evo, upravo tako deklariraju adventisti u jednom od 28 svojih vjerovanja.

Naravno, Jelenaši će sada ponovo nasrnuti na mene, napast će me i nazvati lažovom i pokvarenjakom, a Laodikeja me je zbog iznošenja ovih činjenica čak nazvao životinjom. I to životinjom koju je zaposjeo legion demona. Evo, nešto slično tvrdi i u ovom svom postu, citiram ga:

Laodikeja: To znaci samo jedno, da si ti covek bez savesti, koji je oguglao za bilo kakav uticaj Svetog duha koji bi te naveo da uvidis svoju bedu, i pokajes se.
Sa druge strane, sve pokazuje da sa tobom nije bas nesto u redu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno, Jelenaši će sada ponovo nasrnuti na mene, napast će me i nazvati lažovom i pokvarenjakom, a Laodikeja me je zbog iznošenja ovih činjenica čak nazvao životinjom. I to životinjom koju je zaposjeo legion demona. Evo, nešto slično tvrdi i u ovom svom postu, citiram ga:

Laodikeja: To znaci samo jedno, da si ti covek bez savesti, koji je oguglao za bilo kakav uticaj Svetog duha koji bi te naveo da uvidis svoju bedu, i pokajes se.
Sa druge strane, sve pokazuje da sa tobom nije bas nesto u redu.

Naravno da će tako uraditi, jer to im je način odbrane. Naime, oni za svakoga ko se usudi da im iznese istinu govore da su od sotone. Takve izjave imaju dva cilja, samozavaravanje, smirivanje savesti (koju po njoj ne smeju smatraju otelotvorenjem Duha Svetoga i ne smeju imati) kao i delovanje na drugoga, na one koji ne pripadaju njihovom kultu, ali i na one koji istinu o kultu iznose. To rade od samog početka postojanja kulta.

Naime, cilj je da ti, ja, bilo ko ko iznosi istinu o njima, ovim uvredama koje oni u svojoj posednutosti upućuju, posumnjamo u to što iznosimo i povučemo se, ako već ne prihvatamo njihova bulažnjenja koja "verovanjima" nazivaju. Lukava taktika je u pitanju. Ujedno, to su ponavljam radili i od samog osnivanja, histerično su verovali i branili Miloreove laži u toj meri da je policija morala da deluje.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kakvu kasetu pominjes? Ne mogu sad da kupujem knjigu. Pitao sam jel u pitanju neka vrsta kuvara ili je to cisto promocija zdrave hrane? Treba mi kuvar.

Mire, mislio sam da za toliko razumes Engleski i da si pratio ono sto sam prilozio. To je doktor medecine i naucnik za ishranu. On ne daje nikakve kuvare, nego naucno objasnjava koji sastojci koji se nalaze u raznim biljkama, vocu i povrcu koriste zdravlju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Stvarnoslap jednom lazov i izvrtac, uvek ostaje to isto.
Jeste, svi lazu samo vi ne.. Eno na temi o "kolosanima 2:16" sam prigovorio i Slapu i Shone-u, jer vam nabacuju da je EGW otelotvorenje Duha Svetoga, pa su to objasnili. Kazu da ne misle bukvalno da HAC to uci, vec da ona vama licno to predstavlja. Jer vi nju toliko fanaticno branite, da celu bibliju posmatrate kroz prizmu njenog ucenja, kao da je ona licno Sveti Duh. Znaci kako onda oni lazu? Ne lazu oni, nego njima tako izgleda..

I time sam skinuo sa sebe odgovornost, jer vi kazete da Tripu prigovaram sve i svasta a njima ne. Eto rekao sam..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci kako onda oni lazu? Ne lazu oni, nego njima tako izgleda..

Ne po nama, nego je to po dokazima tako. Shodno tome, postoji li način da osim što ponavljaju da lažemo (klasična Mileritska odbrana, poznatija u psihologiji i psihijatriji kao "odbrana negacijom") dokažu da ovo što iznosimo protiv njih nije tačno? NE

Dakle, ponavljam po ko zna koji put. Ni spisi, ni lukavo sakrivanje pravog značenja istih, niti bilo šta, ne mogu dokazati da optužbe za Hulu nad Hulama nisu dokazima argumentovane. Jedini način na koji mogu da dokažu da to što dokazi potvrđuju nije tačno, dakle da mi "lažemo", je da se potpuno odreknu, osude, sva učenja, sva dela, sve objave, samu ličnost Ellen Gould Harmon White. Ništa manje od toga.
 
Natrag
Top