Religija i zdravlje

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Doslovno su isprogramirani

Darth, pa svi mi vidimo da si TI isprogramiran kada si prihvatio zablude umesto istine!

I upravo tu dolazimo do srži koja i te kako ima veze sa temom. Religija i zdravlje. Naime, iako oni tvrde da vera pomaže fizičkom zdravlju (sa čime bi se moglo složiti, jer ako čovek ima nadu koju mu vera pruža, manje će biti izložen zdrastvenim problemima) postavlja se pitanje koja vera.

Evo koja vera je u pitanju:


1. Verujete li u Boga Oca, Sina i Svetog Duha?

2. Priznajete li Smrt Gospoda Isusa Hrista kao zrtvu svoga otkuoljenja od greha I verujete li da ste Bozjom miloscu, kroz veru u Njegovu prolivenu krv spaseni od greha I osude smrti?

3. Prihvatate li Isusa Hrista za svog licnog Spasitelja, verujuci da Bog u Hristu oprasta sve vase grehe?


A tvoj pokusaj da to pripises Eleni Vajt je obicna glupost i besmislica!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
da li bi ga primili za vernika ako bi izjavio da ce i dalje svetkovati Subotu a nece nedelju?

To ne postoji kao uslov krstenja, dakle ne bi ovo nikada ni pitali! Vi uslovljavate krstenje priznanjem EGW! A za krstenje je jedino vera u Hrista uslov!

S druge strane, nije bitno da li vernik drzi nedelju jer nedelja nije uslov krstenja, i nije uslov biti Hriscaninom, kao ni subota! Nisu bitni dani ni praznici! Trazi se samo vera u Hrista i pokajanje! I uslov nikada ne sme biti nijedan drugi covek osim Isusa Hrista!

Ma kad vi krstavate bebe, koje ne znaju ni da su zive, a kamo li da mogu da veruju u bilo sta.

U bibliji se krstavaju i bebe, jer Hristos je krsten Svetim Duhom jos u utrobi kao i Jovan. Kad je dosao da se krsti odrastao na jordan, uopste nije bilo potrebe za tim, vec je to samo predstavljalo formu! Dakle, ispunjavali su formu, a vec su oboje bili krsteni od strane Boga!

Za njihovo krstenje su inace bili odgovorni njihovi roditelji, koji su krstenje i prihvatili - Devica Marija i Zaharija za Jovana. Tako je i danas u crkvi. Roditelji krste decu i svedoce umesto njih! A kad se odrasli krstavaju ne zahteva se nista drugo osim vere u Isusa Hrista!

Navedi gde su to apostoli kod krstenja zahtevali ista osim vere u Hrista?

Dok vi zahtevate veru u Elen White!

Vidis Mire, prva TRI pitanja posvecena su verovanju u Boga i u Hrista i Njegove zasluge!

Sesto pitanje zahteva veru u Elen White! Znaci vi uslovljavate krstenje prihvatanjem smrtne zene. A to niko od apostola nikada nije trazio, niti se zahtevao ista drugo osim vere u Isusa Hrista!

Po tebi su trebali pitati "priznajete li vi Pavla za tumaca Svetog Pisma", pa kakve su to gluposti?

Prema tome tvoja izjava je besmislena

Tvoja izjava je besmislena, jer niko nikada nije trazio da prihvatis Pavla za tumaca Svetoga Pisma! A vi trazite d se prihvati zena - Elen White!

Znaci uslovljavate krstenje iskazivanjem vere u coveka, a Hristos to nikada nije trazio! Jedini uslov da vernik bude krsten je priznanje Hrista!

Drugo, u sestom pitanju niko ne trazi od vernika da veruje u EGW, umesto Hrista. Od vernika se samo trazi da prizna da je EGW primila Duhoni dar i nista vise

To je isto kao da su trazili da prihvate Pavla za proroka i tumaca Svetoga Pisma! A gde si ti nasao u bibliji da su to od ikoga trazili?

Totalne blasfemije propovedate!

Nadam se da si uocio veliku razliku i da si shvatio da je tvoja izjava o zameni Hrista za EGW pogresna.

Nije pogresna, jer nijedan apostol nikada nije zahtevao da njega priznas kao tumaca Biblije i proroka da bi mogao da se krstis! Trazila se samo vera u Isusa Hrista!

A to je ono sto je Pavle napisao da su govorili:

"svaki od vas govori: ja sam Pavlov, a ja sam Apolosov, ja pak Kifin, a ja Hristov. Da li se Hristos razdelio? da nije Pavle raspet za vas? ili ste kršteni u ime Pavlovo? Hvala Bogu što ni jednoga od vas nisam krstio osim Krispa i Gaja, da ne bi ko rekao da ste u moje ime kršteni..."

Dakle, vi uslovljavate krstenje prihvatanjem zene - proroka! I postavljate je kao tumaca biblije! I niko ne moze biti krsten ako ne prihvati tu zenu!

Nas prigovor je sasvim opravdan, dok god vi ne izbacite tacku 6., vi se zapravo krstavate u Elen White!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dakle, vi uslovljavate krstenje prihvatanjem zene - proroka! I postavljate je kao tumaca biblije! I niko ne moze biti krsten ako ne prihvati tu zenu!
L A Z !

Tacka 6 ne zahteva verovanje u Elen Vajt, nego verovanje da je ona primila duhovni dar, a duhoni darove Sveti Duh daje kome hoce, koji mogu da prime mnogi vernici crkve.

"A On je dao jedne apostole, jedne proroke, a jedne evandjelisti, a jedne pastire i ucitelje. Da se sveti priprave za sluzbu, na sazidanje tela Hristova." Efescima 4, 11. 12.

Zar ti ne verujes da Sveti Duh daje dartove pojedinim vernicima i da ih osposobljava za sluzbu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
L A Z !

Tacka 6 ne zahteva verovanje u Elen Vajt, nego verovanje da je ona primila duhovni dar, a duhoni darove Sveti Duh daje kome hoce, koji mogu da prime mnogi vernici crkve.

"A On je dao jedne apostole, jedne proroke, a jedne evandjelisti, a jedne pastire i ucitelje. Da se sveti priprave za sluzbu, na sazidanje tela Hristova." Efescima 4, 11. 12.

Zar ti ne verujes da Sveti Duh daje dartove pojedinim vernicima i da ih osposobljava za sluzbu?
On je dao proroke naravno, ali se krstenje ne uslovljava verom u nekog coveka - proroka vec verom u Isusa Hrista!

Pavle je takodje bio prorok i nadahnut, ali se nije zahtevalo da vernik prizna njega za proroka, da bi bio krsten!

Zasto vi to zahtevate u slucaju Elen White?

Sad si i meni poceo da vices kako - "lazem". A cim neko obori vase ucenje vi histericno pocnete da dramite!

Ako ti ovo toliko smeta, ja to necu vise ni pominjati, ali je ocigledno da ti samome sebi ne mozes da dokazes da si u pravu, pa zato i dramis!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
On je dao proroke naravno, ali se krstenje ne uslovljava verom u nekog coveka - proroka vec verom u Isusa Hrista!

I ne samo to. Bog zaista jeste "dao" proroke, ali ni jedan jedini prorok Božiji nije govorio i naučavao bilo šta što je u kontradikciji sa već objavljenim. Duh Sveti ne govori danas jedno, sutra druga, a prekosutra ko zna šta treće.

O tome da ni hebreji ne zahtevaju ispovedanje vere u objavu nekog "proroka" da i ne govorim.

Jedini "monoteisti" koji bogu (namerno malim slovom jer je upitno radi li se o pravom Bogu ili o sotoni) koji smrtnog čoveka (proroka) stavljaju uz "boga" su muslimani i adventisti sedmog dana. Prvi zvanično u svojoj shadadi, a drugi prikriveno kao uslov "krštenja" i deo fundamentala "vere".

Ponoviću, u Shema Israel se ne pominju ni Abraham, ni Mojsije... niti se u Crkvi u verovanju uz Boga stavlja bilo ko od mnoštva svetaca i svetica.


Pavle je takodje bio prorok i nadahnut, ali se nije zahtevalo da vernik prizna njega za proroka, da bi bio krsten!

Naravno da nije, niti je ikome to padalo na pamet.

Zasto vi to zahtevate u slucaju Elen White?

Zato što bez nje oni ne postoje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato što bez nje oni ne postoje.

Laganje se nastavlja.

Adventistima nije potrebna Ellen White, jer se njihova vera zasniva na bibliji, a Ellen White tu biblijsku nauku objasnjava jednostavnim modernim jezikom.

Ellen White je vise za one koji bibliju ne mogu da razumeju, pa je Bog upravo dao dar prorostva u novom zavetu da bi ta nauka bila razumljiva svima koji imaju problem da je razumeju.

Dakle, DarthShoneova tvrdnja da Adventisti ne postoje bez Ellen White je potpuni promasaj, jer Adventisti svoju veru temelje na bibliji, i ona je bila temelj zivota i Ellen White.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
On je dao proroke naravno, ali se krstenje ne uslovljava verom u nekog coveka - proroka vec verom u Isusa Hrista!

Mire, ponovo ti guras svpju LAZ!
Gde ti u 6. pitanju nalazis da se trazi verovanje u ELen Vajt? Nema ga!
Evo kako to pitanje glasi:


6. Prihvatate li biblijdko ucenje o duhovnim darovima I da li verujete da je dar Duha prorostva jedan od obelezja Crkve ostatka?

Pitanje nije da veruje u EGW, nego da li veruje da Sveti Duh daje darove Crkvi od kojih je i dar prorostva. Zato nemoj stalno da izmisljas ono sto nije istinsa.



Mire:
ali se krstenje ne uslovljava verom u nekog coveka - proroka vec verom u Isusa Hrista!

Mire, ti ne zelis da prihvatis istinu pa zbog toga izmisljas gluposti.
Zar ova pitanja ne svedoce svima jasno da se mi krstavamo u ime Isusa Hrisata


1. Verujete li u Boga Oca, Sina i Svetog Duha?

2. Priznajete li Smrt Gospoda Isusa Hrista kao zrtvu svoga otkuoljenja od greha I verujete li da ste Bozjom miloscu, kroz veru u Njegovu prolivenu krv spaseni od greha I osude smrti?

3. Prihvatate li Isusa Hrista za svog licnog Spasitelja, verujuci da Bog u Hristu oprasta sve vase grehe?

4. Verujete li da je Biblija nadahnuta Bozja rec i jedino pravilo zivota za pravog hriscanina?


Postavio si pitanje zasto vi trazite da neko VERUJE?
Mire. pa to ne trazimo mi nego Hristos:


ISUS JE IZJAVIO: "Idite i naucite sve narode... uceci da drze sve sto sam vam zapovedio." Matej 28,19.
"Koji uzveruje i pokrsti se, spasce se; a koji ne veruje, osudice se." Marko 16,16.

To potvrdjuje, da krstenje beba koje ne znaju ni da postoje nije po Hristovom ucenju.
U Bibliji nigde ne nalazimo zapovest da se krstavaju bebe, a vi to ipak cinite.



Sad si i meni poceo da vices kako - "lazem". A cim neko obori vase ucenje vi histericno pocnete da dramite!

MIRE, NISI TI OBORIO NASE UCENJE, JER JE ONO BIBLIJSKO.
KAD BI VI IMALI ARGUMENT VERODOSTOJNE ONDA BI MOGLI OBORITI ONE ST SE SUPROTI BIBLIJE, ALI POSTO NEMATE ARGUMENTO ZATO IZMISLJATE I PRIPIUSUJETE NAM ONO STO NI MI NE VEREUJEMO. PRESTANI DA NAM PRIPISUJE NEISTINE, PA NECEMO NI IMATI RAZLOGA DA TO POBIJAMO.

Mire, samo jos jedno pitanje:
Kada pstor krstava vernika u Adventistickoj crkvi, dali kaze: "Krstavam te u ime Elene Vajt", ili jasno kaze: "KRSTAVAM TE U IME OCA, SINA I SVETOG DUHA."
Ovim ti je sve receno.
Prema tome tvoje insistiranje da to prikazes drugacije nego sto jest, vidis da je pogresno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ponovo ti guras svpju LAZ!
Gde ti u 6. pitanju nalazis da se trazi verovanje u ELen Vajt? Nema ga!

Evo kako to pitanje glasi:

6. Prihvatate li biblijdko ucenje o duhovnim darovima I da li verujete da je dar Duha prorostva jedan od obelezja Crkve ostatka?

Ne lazem ja nego vi! Zasto nas stalno nazivate lazovima?

Ne bi pitanje bilo ovako koncipirano da se misli samo na priznavanje "duhovnih darova". Ne bi insistirali kako je to "obelezje crkve ostatka" da se ne misli na priznavanje Elen White za koju vi smatrate da je imala taj dar!

Ona je "imala obelezje crkve ostatka" odnosno dar prorostva i to je dokaz da ste vi prava crkva! Ako se kroz nju nije ispoljio taj dar prorostva, vi ne mozete biti "crkva ostatka"!

Znaci, na osnovu Elen White, vi stojite ili padate kao crkva! I na tom "svedocanstvu" ste osnovani! ---> “svedočanstvo Isusovo je Duh proroštva”. (Otkrivenje 19,10)

Citiram sa vaseg sajta:

"Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i ispoljio se u službi Elen G. Vajt." (www. adventisti. net)

A onda ide pitanje (na krstenju):

6. Prihvatate li biblijsko ucenje o duhovnim darovima I da li verujete da je dar Duha prorostva jedan od obelezja Crkve ostatka?

Znaci, ovim pitanjem se namece vera u Elen White!

I nemoj Marko da se pravis lud! Mene ne mozes da prevaris, ja sam bio adventista i znam sta ucite u detalje! Znam sta su me pitali na krstenju i znam znacenje toga!

Zato ti ovo nece proci.. Ponasaj se ozbiljno!


*Osim toga, ti si prethodno i priznao da se zahteva vera u Elen White pre krstenja, citiram te: "Od vernika se samo trazi da prizna da je EGW primila Duhoni dar i nista vise?". Time si pokazao da si svestan da vi zahtevate veru u Elen White pre krstenja, a sad pricas da se to ne zahteva!

Ponavljam, ako ti je neprijatno zbog ove teme necu je ja pominjati, ali nemoj stalno da vices 'laz laz...' i pravis ljude zlima, samo zato sto oni iznose argumente koji ti se ne svidjaju ili ti ne shvatas sustinu upucenog prigovora!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, gde ti je odgovor na ovo?

Kada pstor krstava vernika u Adventistickoj crkvi, dali kaze: "Krstavam te u ime Elene Vajt", ili jasno kaze: "KRSTAVAM TE U IME OCA, SINA I SVETOG DUHA."
Ovim ti je sve receno
.
Prema tome tvoje insistiranje da to prikazes drugacije nego sto jest, vidis da je pogresno.

Izjavio si da Adventisti se krstavaju u ime Elene Vajt umesto Hrista. I ja sam ti odgovorio da je to laz.

Ovo su dokazi:
1. Verujete li u Boga Oca, Sina i Svetog Duha?
2. Priznajete li Smrt Gospoda Isusa Hrista kao zrtvu svoga otkuoljenja od greha I verujete li da ste Bozjom miloscu, kroz veru u Njegovu prolivenu krv spaseni od greha I osude smrti?
3. Prihvatate li Isusa Hrista za svog licnog Spasitelja, verujuci da Bog u Hristu oprasta sve vase grehe?
4. Verujete li da je Biblija nadahnuta Bozja rec i jedino pravilo zivota za pravog hriscanina?

Vidis Mire, Biblija je pravilo za hriscane, ane kaze da su spisi EGW.


Pa sada sam zakljuci dali je istina ono sto si izjavio?


Mirte:
6. Prihvatate li biblijsko ucenje o duhovnim darovima I da li verujete da je dar Duha prorostva jedan od obelezja Crkve ostatka?

Znaci, ovim pitanjem se namece vera u Elen White!

Ponovo nisi u pravu. Ne tarzi se verovanje u Elen Vajt kao osobu, nego se trazi priznanje da je ona dobila jedan od darova Duha.
Nego se
izricito trazi od kandidata da veruje u Tri lica Bozanstva, u Isusa Hrtista i njegovu zrtvu otkupljenja.
Zato onaj koji krastava svecano izjavljuje: "Krstavam te u ime Oca, Sina i svetoga Duha".
Tacno je to da mi verujemo da je dohoni Dar prorostva prila Elen Vajt, ali nikad niko nije krsten u njeno ime, pa nasigurno tvrdim da nisi ni ti u njeno ime krste
,
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne lazem ja nego vi! Zasto nas stalno nazivate lazovima?

Time brane sebe i iluziju u koju su poverovali. Ponavljaju "laž, laž" ubeđujući sebe da Istina nije istina.

Ne bi pitanje bilo ovako koncipirano da se misli samo na priznavanje "duhovnih darova". Ne bi insistirali kako je to "obelezje crkve ostatka" da se ne misli na priznavanje Elen White za koju vi smatrate da je imala taj dar!

Naravno da ne bi. Pitanje i jeste tako koncipirano da zavede, dakle prevari neupućenog "vernika" veštim korišćenjem cirkularne logike, tako drage kultistima, A tu istu cirkularnu logiku koriste i kod odbranjivanja subotarenja, gde vešto postavljaju pitanja o Zakonu, a onda sledi direktno nametanje shabata. Isti princip, koriste i kod nametanja lažnog proroka, žene koja nije znala šta govori.
 
Natrag
Top