Religija i zdravlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
“Cena placena za nase otkupoljenje, beskrajna zrtva koju je prineo nas nebeski Otac dajuci svoga Sina da umre za nas, sve to treba da nas nadahne uzvisenim mislima o onome sta bismo mogli da postanemo u Hristu… Prestup je sinove ljiudske nacinio sotoninim podanicima. Verom u Hristovu zrtvu pomirnicu Adamovi sinovi mogu da postanu Bozji sinovi. Uzimajuci ljudsku prirodu Hristos je uzdigao covecanstvo. Gresni ljudi dobili su priliku, da povezani sa Hristom zaista mogu da postanu dostojni imena ‘sinovi Bozji’. Takva ljubav je neuporediva. Deca nebeskog Cara! Dragosenog li obecanja! Tema za najdublje razmisljanje! Nenadmasive li ljubavi prema svetu koji Ga nije ljubio! Ova misao ima moc da ukroti dusu i navede um na pokornost Bozjoj volji. Sto vse proucavamo bozanski karakter u svetlosti krsta, to jasnije otkirivamo milost, neznost i oprostenje, povezane sa nepristrasnoscu i pravdom; to nam jasiji postaju nebroujeni dokazi neogranicene ljubavi i neznog milosrdja koji nadmasuj ceznju ljubavi majke prema zalutalom cedu. Put Hristu, str. 12.
Kakve to veze ima sa temom?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nije im stalo do svog zdravlja, a tobože stalo im je do našeg spasenja.

Nisu u stanju da vole sebe, a kažu da vole druge.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Evo koliko je Tripo bio u pravu, kaze da je bog poslao bolest da kazni kineze sto jedu slepe miseve a nas ostale narode da ubije jer smo nevernici?

Pobija ga nobelovac, koji je pronasao umetnutu sekvencu HIV virusa u COVD-19, sto znaci da je virus sasvim sigurno napravljen ljudskom rukom!


* Hoce li Tripo sada priznati da je svojim izjavama govoreci u Bozje ime povredio i naseg Tvorca? Hoce li povuci sve sto je lazno izrekao za njega, govoreci da Bog ubija ljude virusima? Nece! Jer on se Boga i ne boji!

Ja mislim da ima. Zar ovo nije forum religije? Zar bi ti zeleo da pricamao bilo sta na forumu koji je za to odredjen?
U tom teksu je srz relogije, i ako si ga pazljivo procitao bilo bi dobro da o njemu ozbiljno rasmislis
Marko ja taj tekst od EGW znam napamet. Lep je tekst, ali ne mozes ga stavljati bilo gde..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo koliko je Tripo u pravu, kaze da je bog poslao bolest da kazni kineze sto jedu slepe miseve a nas ostale narode da ubije jer smo nevernici?

To što pomenuti u svojoj aroganciji lupeta, isključivo znači da ga ne treba slušati, niti mu pridavati važnosti time što se o njegovim lupetanjima uopšte i raspravlja. Uostalom, po mentalno, tačnije duhovno zdravlje je pogubno slušati i slediti kako takve trovače istine, kakav je pomenuti, tako i one koji "slatko uvijaju" i pišu "lepe tekstove".

Uzgred, to što neko veruje da mu je od Boga očuvanje telesnog zdravlja primarno, ili veruje da mu je to put spasenja ne bi trebalo da bude problem, jer pod jedan Bog nas je stvorio kao pojedince, pod dva ne trebamo da ikome sudimo po hrani, ponašanju, ali isključivo samo dok taj neko ne počne da to stvoje verovanje nameće drugima kao jedini ispravni put ka Bogu, i ili sebe predstavlja kao boljeg, pravednijeg od drugih.

Hajde, navedi mi primer bilo kog monaha, podvižnika, bilo Istoka, bilo Zapada, koji je svoju askezu, ili svoje životne navike nametao kao ispravan put do Boga? Kao jedini ispravni put do Boga? Navedi mi bilo kog sveca Crkve Hristove koji je svoju odluku da postom se bori protiv kušnji telesnog nametao kao pravilo koje vodi do spasenja. Navedi bilo kog od mistika kojih je Istok Crkve pun, a da je corpore sano (zdravo telo) smatrao uslovom spasenja, i to propovedao?

Ima li takvog u dvomilenijumskoj istoriji Crkve? Nema, niti će ga biti.

Tako da, ovakve teme su bespredmetno trošenje vremena i neurona u dokazivanju nečega što je i onima koji tek površno poznaju Hrišćanstvo, i duhovnost istog poznato. A to je da Hrišćanstvo, svaki vid nametanja "zdravlja" kao vida puta ka spasenju smatra idolopoklonstvom, kultom tela i mešanjem u Božije.

Shodno tome, svako ko za sebe tvrdi da je Hrišćanin, a implicitno, ili podmuklo, sakriveno nameće "zdravlje" kao način za ostvarivanje spasenja, lažno se predstavlja i zavodi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Hajde, navedi mi primer bilo kog monaha, podvižnika, bilo Istoka, bilo Zapada, koji je svoju askezu, ili svoje životne navike nametao kao ispravan put do Boga?
Ne mogu ti navesti ni jedan takav primer kod nas jer ga nema!

A to samo govori sa kakvim ljudima mi imamo posla! Nikada ni jedan duhovni otac ili Hriscanin nije svoju odluku, askezu ili podviznistvo, odluku da se uzdrzava od odredjene hrane zbog zdravlja - nametao kao jedini put spassnja ili kao evandjelje!

Ali ti mogu navesti jedan primer iz biblije, naime, oni koji su takvo sta nametali kao obavezno (zapovedali uzdrzavanje od jela pranje ruku i sl) bili su fariseji i otpadnici, postovaoci slova i zakona! I protiv njih je pisao Pavle i nas Gospod Isus Hristos!

Ono sto je sada vaznije po meni je da je ovaj nobelovac razbio Tripa i njegovu laznu teologiju o Bogu koji kaznjava ljude virusom na komade!

Ali kao da mi to vec nismo znali, znali smo, ali radi drugih da i oni vide...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali ti mogu navesti jedan primer iz biblije, naime, oni koji su takvo sta nametali kao obavezno (zapovedali uzdrzavanje od jela pranje ruku i sl) bili su fariseji i otpadnici, postovaoci slova i zakona! I protiv njih je pisao Pavle i nas Gospod Isus Hristos!

Da, tako su Fariseji radili, ali i Sadukeji, Pismoznanci. Čitahu i "slediše" Pisama, a kada im se Bog pred očima pojavio, kada im je, jer su izgubili (ako su ga ikada i imali) razumevanje poruke koju su im preci zapisivali, pojašnjavao tu poruku, oni su hteli da ga ubiju, a to samo potvrđuje činjenicu da oni u Isusu Boga videli nisu. Tako i ovi današnji koji baštine sve hereze s konca i konopca skinute, .

Ono sto je sada vaznije po meni je da je ovaj nobelovac razbio Tripa i njegovu laznu teologiju o Bogu koji kaznjava ljude virusom na komade!

Kako i da ga ne razbije kada je Tripo, ali i svi kao on, akolita kontra znanja. "Teologiju" Milerita s lakoćom razbija i dete od 5 godina, kamoli da je neće razbiti naučnik ili teolog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
a to samo potvrđuje činjenicu da oni u Isusu Boga videli nisu. Tako i ovi današnji

Mnogi od njih u njemu ne vide Boga, unizavaju mu Bozanstvo. Sto dovoljno govori.. (cast izuzecima).

I danas sve isto veruju i rade kao i njihovi prethodnici, a bastine i sve hereze kasnijih gnostika i cak se identifikuju sa njima jer kazu da su poreklom od njih, upravo od onih protiv kojih su pisali apostoli u Svetom Pismu!

Kako i da ga ne razbije kada je Tripo, ali i svi kao on, akolita kontra znanja. "Teologiju" Milerita s lakoćom razbija i dete od 5 godina, kamoli da je neće razbiti naučnik ili teolog.

Zato on i ponavlja da smo mi kao deca od 3 do 5 godina, jer su mu svi rekli da mu je teologija decja. Zato i kaze da smo mi kao deca, jer ga to vredja..

Kad sam napisao da je 'kukavica', on je ponavljao da smo to mi! Kad sam rekao da leci svoje frustracije ovde, on je ponavljao da sam ja frustriran. On kao dete neko kad se igra - "sve sto kazes to si ti".

A ja uopste ne mislim da ga uvredim, ja ga zalim i zelim da mu pomognem.. Evo, nek sada pobije nobelovca, pa neka dokaze da virus nije napravio covek vec njegov 'bog'!

Ne moze!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Zato on i ponavlja da smo mi kao deca od 3 do 5 godina, jer su mu svi rekli da mu je teologija decja. Zato i kaze da smo mi kao deca, jer ga to vredja..

Bavljenje nečijom ličnošću dokazuje da nemate arg. za svoje tvrdnje.

Propovedate trovanje nezdravom hranom, a kao nama želite dobro.

Zato ja vaše komentare uzimam, a ne vi moje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mnogi od njih u njemu ne vide Boga, unizavaju mu Bozanstvo. Sto dovoljno govori.. (cast izuzecima).

Da je samo o unižavanju reč, nego je reč o negiranju.

Zato on i ponavlja da smo mi kao deca od 3 do 5 godina, jer su mu svi rekli da mu je teologija decja. Zato i kaze da smo mi kao deca, jer ga to vredja..

Kad sam napisao da je 'kukavica', on je ponavljao da smo to mi! Kad sam rekao da leci svoje frustracije ovde, on je ponavljao da sam ja frustriran. On kao dete neko kad se igra - "sve sto kazes to si ti".

Sve to što ponavlja samo pokazuje, tačnije dokazuje da ima narcisoidni poremećaj ličnosti.

A ja uopste ne mislim da ga uvredim, ja ga zalim i zelim da mu pomognem..

Njemu može pomoći samo Bog, ali on ga se u svojoj aroganciji odrekao, i traži, služi, kurva se, sa drugim "bogovima", sa "bogom" Ellen Gould Harmon White, sa "bogom" svog "razuma", sa "bogom" svog ega.
 
Natrag
Top