Religija i zdravlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
“Devet vodecih uzroka smrti su povezani sa izborom naseg zivota, a vodeci uzroci smrti MOGU BITI SPRECENI.” Isdto, str.2,

OVO SU TI UZROCI: U Americi umre godisnje: (Statistika od 1990.)
1.
Pogresna ishrana i nedostatak fizickih vezbe 582.000 zivota
2.
Upotreba duvana ............................................ 480.000
3.
Alkohol ............................................................... 107.000
4. Infektivne bolesti ............................................. 90.000
5. Otrovi ................................................................. 60.000
6. Vatreno oruzje .................................................. 35.000
7. Seksualne bolesti ............................................. 30.000
8. Motorna vozila ................................................. 25.000
9. Upotreba droge ............................................... 20.000
To Marko nije evandjelje. Isus je rekao da ne trebamo biti opsednuti fizickim zdravljem vec se brinuti se za duhovno i to zna svaki Hriscanin! Samo vi insistirate na fizickom!

Kad u otkrivenju kaze "nece u njega uci nista pogano" ne misli na fizicku prljavstinu vec duhovnu! I na tome je akcenat!

Niko ovde nije protiv zdravlja, ali nije ni fanatik! Osim nekih pojedinaca, zna se kojih..

Osim toga, amerkance koje si naveo, bukvalno truju brzom hranom, raznim aditivima, bojama, gumama, plastikom i metalima koje stavljaju u hranu. I to se radi namerno.. Vise nije sigurna ni biljna hrana na kojoj insistirate koja je postala GMO, mi danas da bi bili zdravi trebalo bi bukvalno da nista da ne jedemo!

Zato akcenat nije i ne moze biti na hrani!
Niti na bilo kakvom ciscenju, pranju ruku i slicno, protiv cega je Hristos govorio!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A tamo su statisticki najbrojnija grupacija protestanti pa oni najvise i stradaju!

Jadno i bedno da ponavljaš arg. koji sam davno osporio.

A ne smes da nas pozoves u tu vasu grupu da damo tvoje izjave! Jad i beda..

Kao i ovo ovde.

A mi tvoje gluposti ne mozemo da stavimo da svi vide, jer nam ne das pristup grupi!

Što niste uzeli odavde i kopirali. Naravno leni ste, niti šta čitate, niti se trudite, samo znate guglati za pojmove o kojima niste imali blage veze.

Leni ste u veri, leni za Bibliju, leni za rasp. sav jad i beda vaših arg. se sveo da ponavljate meni ono što sam rekao ja vama.

I da sebi tako umirite savest da je bar 1-1 u rezultatu rasprave. Zato ja dajem vaše arg. i naravno osporavanje.

Da mnogi vide besmislenost vaših arg.

Znam ja šta je tvoj pokvareni motiv da dođeš na FB. Kao da ovde nismo rasp. nego i ti sam znaš da nemaš arg.

Zato imaš muku da samom sebi dokazuješ laži, jer si bio osvedočen u istini pa te to sada muči.

To je još gore stanje nego kod onih koji nisu nikada bili advent. Tako se muči P4 koji je bio osvedočen da je Isus Bog.

Onda mu je ubačena sumnja i on sada ima muku, a on sebi dokazuje da nije Bog, a ne nama.

Tako i ti sebi dokazuješ da PC ima nauku Biblije. Znaš da nema. A ne znaš šta si koment. pre nekoliko godina, zato što zastupaš lažnu nauku.

Pa iz laži ideš u još veće laži. Zato sam ja tebi nalazio očigledne kontradikcije, a ti meni ne možeš.

E zato će svi da vide kakvi ste ovde u debati.

Da ste ovde moju nauku osporili ja bih prišao vama i ne bih dao ništa na FB, ali zato ću ja dajem jer nisam len kao vi.

Nego sam pretraživao, kopirao. Samog sebe si se stidio i negirao, pa tek onda priznao svoje ime i prezime.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Zato imaš muku da samom sebi dokazuješ laži, jer si bio osvedočen u istini pa te to sada muči.

To je još gore stanje nego kod onih koji nisu nikada bili advent. Tako se muči P4 koji je bio osvedočen da je Isus Bog.

Medicinski stručnjaci kažu da nema strašnije muke, a naš Spasitelj Isus još dodaje da joj "nema lijeka ni u ovom ni u budućem vijeku", od muke koja pogađa one koji odbace Boga Utješitelja - Duha Svetog.

P.S. Kako li je tek onima koji ponavljaju kako se u Trojstvo, na mjesto Duha Svetog, ugurao sam đavo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
To Marko nije evandjelje. Isus je rekao da ne trebamo biti opsednuti fizickim zdravljem vec se brinuti se za duhovno i to zna svaki Hriscanin! Samo vi insistirate na fizickom!
Kad u otkrivenju kaze "nece u njega uci nista pogano" ne misli na fizicku prljavstinu vec duhovnu! I na tome je akcenat!
Niko ovde nije protiv zdravlja, ali nije ni fanatik! Osim nekih pojedinaca, zna se kojih..

Dobro jutro Mire.
Mi uopste ne insistirama samo na zdre, nego to sam stavio sto potvrdjuje da su zakljuci Elene Vajt o zdravl;ju naucno potvrdjeni.


Osim toga, amerkance koje si naveo, bukvalno truju brzom hranom, raznim aditivima, bojama, gumama, plastikom i metalima koje stavljaju u hranu. I to se radi namerno.. Vise nije sigurna ni biljna hrana na kojoj insistirate koja je postala GMO, mi danas da bi bili zdravi trebalo bi bukvalno da nista da ne jedemo![/QUOTE]

Sto se tice Amerikanaca i njihove ishrane, u pravu si, ali nije mnogo bolje ni u Evropi, ishrana je postala univerzalna. Svaka zemlja danas ima tzv, brzu uslugu hrane.

Nije potrebno da nista ne jedemo, eto adventisti se priblizno drze saveta o zdravlju, pa eto dokazano je da su zdraviji, jer manje obolevaju od raka za 30-36 posto i zive duze 10 godina od svojih suseda. To ti je dokaz, iako jedu bilje koje jeste osteceno raznim hemikalijama.

Zato akcenat nije i ne moze biti na hrani! [/QUOTE]

Pa niko ni ne misli da je hrana najvaznija, svakako vazno je kakav duhovni zivot vodimo, ali ne zaboravi, da je u zdravom telu i duh zdrav. Nadam se da si sada razumeo, da mi ne mislim da je hrana najvaznija, vera, nada i predanje sebe Bogu su najvazniji, ali eto desilo se da nauka potvrdjuje izjeve Elene Vajt o zdravlju iako nikad nije bila dljak nijedne skole koja uci kako treba da se hranimo.

“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkriva osobine Bozjeg karaktera i nijedna jota ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, vec je radi covekobvog otkupljenja sebe zrtvovao u Hristu. “Bog bese u Hristu, i svet pomiri sa sobom.” (2. Korincanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.

"Onda kad razmisljamo o planu spasenja mozemo steci pravu sliku Bozjeg karaktera. Delo spasenja bilo je delo Njegove ljubavi, ali i jedini Bozji dar da se spase gresni i zavedeni ljiudki rod otkriva beskrajnu dubinu Bozje neznosti i saucesca. ‘Jer Bogu tako omilje svet da je i Sina svojega jedinorodnoga dao da ni jedan koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vgecni.” Jovan 3,16 Ovim darom ljudi su podignuti iz propasti i ponizenja izazvanog grehom da postanu Bozja deca. MS II, strk 273-4, prevod.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To Marko nije evandjelje. Isus je rekao da ne trebamo biti opsednuti fizickim zdravljem vec se brinuti se za duhovno i to zna svaki Hriscanin! Samo vi insistirate na fizickom!

Kakve projekcija tuđih postupaka kroz svoje tumačenje zdravlja, ovo ide preko reda.

Kad u otkrivenju kaze "nece u njega uci nista pogano" ne misli na fizicku prljavstinu vec duhovnu! I na tome je akcenat!

To po tebi znači da će ući nepokajani narkomani, alkoholičari, pušači.

Niko ovde nije protiv zdravlja, ali nije ni fanatik! Osim nekih pojedinaca, zna se kojih..

Jeste jer se trujete i jer napadate druge koji zdravo žive i zastupaju zdravlje.

Zato akcenat nije i ne moze biti na hrani!

A evo i dokaza za to. Ko je duhovno zdrav, taj će se i zdravo hraniti.

Niti na bilo kakvom ciscenju, pranju ruku i slicno, protiv cega je Hristos govorio!

Nije Isus bio protiv toga nego je farisejima zamerio da samo to potenciraju.

Ma vi nemate pojma o Bibliji.

Ovo dajem odmah jutros.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jadno i bedno da ponavljaš arg. koji sam davno osporio.
Cime si osporio?

Kao i ovo ovde.
Cime si osporio da ne smes da nas primis u grupu, jer bi te tamo osramotili?

Znam ja šta je tvoj pokvareni motiv da dođeš na FB. Kao da ovde nismo rasp. nego i ti sam znaš da nemaš arg.
Zasto bi ja hteo da dodjem na FB, ako nemam cime bi te osporio? Nego ti znas da cu te tamo osramotiti. Ti mozes samo prikrivanjem i izvrtanjem nasih postova da nas ismejavas! Bavis se cenzurom.

Kakve projekcija tuđih postupaka kroz svoje tumačenje zdravlja, ovo ide preko reda.
Projekcija si ti sam, projektovao si se na Milosa Bogdanovica!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Cime si osporio da ne smes da nas primis u grupu, jer bi te tamo osramotili?

Osporio? Čime molim te? Bulažnjenima "duha proroštva" - lupetanjima žene udarene u glavu koja je ne samo bila kontradiktorna sa Svetim Pismom, nego i sama sa sobom? Time? Osramotili? Koga? Ujedno, šta mi imamo da tražimo u njihovoj sinagogi, u njihovom kovenu? Šta mi imamo sa njima? Ništa.

Projekcija si ti sam, projektovao si se na Milosa Bogdanovica!

Šta se drugo moglo očekivati od nekoga ko ima Narcisodini poremećaj ličnosti osim projekcije i tvrdnje da se drugi projektuju. Svojim ponašanjem pokazuje klasične simptome.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Osporio? Čime molim te? Bulažnjenima "duha proroštva" - lupetanjima žene udarene u glavu
Nije osporio nicim, da je bar osporavao nesto, nego samo tvrdi da jeste..

Smesno..

Šta se drugo moglo očekivati od nekoga ko ima Narcisodini poremećaj ličnosti osim projekcije i tvrdnje da se drugi projektuju. Svojim ponašanjem pokazuje klasične simptome.

Njima je idol Milos Bogdanovic, njima petorici.

Jesi video kako doticni pise postove? (stavio je Slap sliku). On u roku od 2 min na drugoj temi vec postavi novi post! I tako redom po svim temama.. Razmak izmedju njegovih postova nije veci od 2-3 minute..

A to je fizicki nemoguce za jednu osobu!

Ja sam ranije mislio da on ima neki program preko kojeg pise postove, alli program to nije u stanju, to ne moze da radi jedna osoba!

_________________________________________
Nego, nevezano za ovu temu, sredio sam onu skriptu za linux. Pa sad lepo radi, ikone su razlicite za sve web aplikacije u taskbaru.

Ali sam morao da hakujem firefox. Pa sam spakovao firefox u 'appimage' (nightly verziju), i linkovao ikonu web aplikacije za '/tmp' folder, pa onda kod starta firefox je preuzme kao svoju. A to moze samo na 'developer' verziji. Zato oni na Pepermint OS-u nisu ni uspeli..

E sad, ne znam da li sam dobro upakovao firefox u 'appimage', tj. da li fale neke biblioteke i da li ce raditi na svim distribucijama. Kod mene radi..

Jako dobra stvar, odusevljen sam.. Mozes da imas brdo web aplikacija, prakticno sam batalio store.. Imas sta god ti treba - spotify, youtube music, pixlr (web appllikacija za obradu slika), instagram, messenger, youtube, mediafire, deviantart, gmail, google maps, hangouts, whatsapp, discord, solitair, tetris, mine...

Cak sam dodao i serbianforum kao aplikaciju :D

Ali puno je to posla.. Kad bi sad upakovao ovo kao svoj app, onda stalno moram da updejtujem, kako oni updejtuju firefox :p
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Cena placena za nase otkupoljenje, beskrajna zrtva koju je prineo nas nebeski Otac dajuci svoga Sina da umre za nas, sve to treba da nas nadahne uzvisenim mislima o onome sta bismo mogli da postanemo u Hristu… Prestup je sinove ljiudske nacinio sotoninim podanicima. Verom u Hristovu zrtvu pomirnicu Adamovi sinovi mogu da postanu Bozji sinovi. Uzimajuci ljudsku prirodu Hristos je uzdigao covecanstvo. Gresni ljudi dobili su priliku, da povezani sa Hristom zaista mogu da postanu dostojni imena ‘sinovi Bozji’. Takva ljubav je neuporediva. Deca nebeskog Cara! Dragosenog li obecanja! Tema za najdublje razmisljanje! Nenadmasive li ljubavi prema svetu koji Ga nije ljubio! Ova misao ima moc da ukroti dusu i navede um na pokornost Bozjoj volji. Sto vse proucavamo bozanski karakter u svetlosti krsta, to jasnije otkirivamo milost, neznost i oprostenje, povezane sa nepristrasnoscu i pravdom; to nam jasiji postaju nebroujeni dokazi neogranicene ljubavi i neznog milosrdja koji nadmasuj ceznju ljubavi majke prema zalutalom cedu. Put Hristu, str. 12.
 
Natrag
Top