Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ko ponavlja isto to smo videli gore!

To si ti!

Ti neprestano postavljas iste ankete i iste vesti, sa istim tvrdnjama, na koje sam ja vec odgovorio i time skreces temu izbegavajuci pitanja koje sam postavio. A sve iz razloga da sakrijes kako su tvoji reformatori pozivali na ubijanje katolika!

Ko ne ostvari ovdje raj na Zemlji neće ga dobiti ni na nebu.

Rekao sam:

"Ne interesuje me tvoje izvrtanje,

A izvrtanje država vaših? Ukrajina centar pravoslavlja tu se prvo raširilo, velelepni hramovi, a duša prazna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ko ne ostvari ovdje raj na Zemlji neće ga dobiti ni na nebu.



A izvrtanje država vaših? Ukrajina centar pravoslavlja tu se prvo raširilo, velelepni hramovi, a duša prazna.

Neprestano spamujes i skreces temu da bi sakrio moja pitanja na koja nemas odgovor!

Ponavljas neke analize i vesti koje em ne daju odgovor na postavljeno pitanje em sam na sve njih dao ljudski odgovor a ne decji kao ti. Ti izvodis decje konstatacije i neprestano se nadmeces kao da je ovo fudbalska utakmica!

Rekoh:

"Ne interesuje me tvoje izvrtanje. U vestima i analizama koje dajes nisu obuhvaceni pravi pravoslavci koji posecuju bogosluzenja, vec obicni ljudi iz sveta koji se nazivaju vernicima samo na papiru! To su oni koji se drogiraju opijaju idu na rok koncerte i bave se svetskim poslovima i politikom! Tacka!

Tvoja manipulacija vestima i anketama kao i drustvenim prilikama, samo pokazuju nepostenje!!!

Svet danas nije verski opredeljen, i nijedna drzava nije vezana za veru, da bi smo mi mogli ocenjivati stanje drzava prema verskoj opredeljenosti. Vec se one ocenjuju prema drustvenom i ekonomskom poretku, uredjenju i zakonima..

To je moj odgovor na ovo gore, i on je posten.

A ti opet izbegavas pitanje:

Zasto su Martin Luter, Melanhton i Cvingli pozivali na ubijanje katolika i koristili drzavne aparate u sprovodjenju represije i gusenja slobode savesti nad onima koji nisu verovali kao i oni?

Kada katolici ubijaju onda je to od djavola, a kada vi ubijate to je rod od Boga?

Dvostruki standardi i pretvaranje, predstavljate sebe svecima a ruke vam ogrezle u krvi!"
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde da stvari postavimo ovako.

Crkva Bozja se prepoznaje po istini koju poseduje, a koja je zapisana u bibliji, i Bog podize crkvu, i ovu istinu u crkvi ustanovljava.

U okrilju Bozje crkve ima i zita i kukolja.
Zito radja rodove vere i posvecenja, kukolj radja rodove bezakonja.

Bitna je celokupna orijentacija crkve, a ne delo pojedinaca unutar nje.

Crkva naravno mora da se ogradjuje o dela onih koji su u crkvi a cine kukolj, i cak da taj kukolj iscupa iz svojih redova, ukorom, ili cak iskljucenjem.

Druga stvar je kada je sama organizacija izrasla iz kukolja, i tada mi imamo rodove koji su se pokazali u realnosti mracnog srednjeg veka, gde je princip delovanja organizacije bio zlocinstvo prema verskim neistomisljenicima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Hajde da stvari postavimo ovako.

Crkva Bozja se prepoznaje po istini koju poseduje, a koja je zapisana u bibliji, i Bog podize crkvu, i ovu istinu u crkvi ustanovljava.

U okrilju Bozje crkve ima i zita i kukolja.
Zito radja rodove vere i posvecenja, kukolj radja rodove bezakonja.

Bitna je celokupna orijentacija crkve, a ne delo pojedinaca unutar nje.

Crkva naravno mora da se ogradjuje o dela onih koji su u crkvi a cine kukolj, i cak da taj kukolj iscupa iz svojih redova, ukorom, ili cak iskljucenjem.

Druga stvar je kada je sama organizacija izrasla iz kukolja, i tada mi imamo rodove koji su se pokazali u realnosti mracnog srednjeg veka, gde je princip delovanja organizacije bio zlocinstvo prema verskim neistomisljenicima.

Sad ti je odjednom bitna celokupna orjentacija crkve? Pa naravmo da protestanti nece tvrditi da su zlocinci, ali ubijali su, a njihove vodje kao Martin Luter su na to pozivale!

Dakle u startu su izrasli iz kukolja!!!

A zasto ti optuzujes nas, a pravdas vas, kad celokupna orijentacija nase pravoslavne crkve nije ubijanje vec mir i evandjelje?

Kako ces ti optuziti nas, a pravdati vas? Ne mozes to, jer si optuzujuci jedne optuzio i druge!!! I jedni i drugi su ubijali na identican nacin, cak su iste metode koristili!!!

Dakle, ti dvolicis i izvlacis se neprestano!!!

I o kakvom kukolju ovde govoris?
Pa to su pojedinci u crkvi, dok je crkva sama osnovana na cvrstim temeljima!

Nas osnivac je Hristos, u njemu nema mane, a vas osnivac je Martin Luter i on je propovedao ubijanje katolika! Dakle iz kukolja ste izrasli!

Kazes treba se ograditi od onih koji cine nepravdu? Pa sto se onda ne ogradjujete od Martina Lutera, Melanhtona, Cvinglija i Kalvina nego ih jos velicate u svojim knjigama kao svece Bozje i ljude koje je vodio Sveti Duh?

Pa vasa prorocica se od njih uopste ne ogradjuje! Vec za njihovu nauku tvrdi da nije njihova vec citiram: "Bozja nauka"! Onda je izgleda Bog ucio ubijanju katolika, gusenju slobode savesti, kao i sklapanju pakta sa drzavnim organima u cilju represije. Dakle sve ono nama zamerate ste i vi radili!

I ne samo da ste u proslosti to radili, vec radite i danas, ako cemo koristiti Tripov princip "izjednacavanja drzave i vere", sto ja tvrdim da je neispravno, vi ste onda i danas zlocinci!

Cekam da Tripo odgovori na sve ove izjave reformatora, a dotle, vi ste raskrinkani!

Ako ne verujes ovim izvorima navescu ti samo protestantske, tako da ne mozes da se izgovaras kako to oni nisu izjavili, jer jesu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Reformaciju je podigao sam Gospod, da ovaj svet izvuče iz tiranije mračnog srednjeg veka, iz reka krvi od ubijenih protestanata, ali i umnih ljudi toga vremena, koje je činila RKC.
Takođe da svet bude obasjan jevanđeoskim istinama.

Iz takve reformacije se rodilo i dobro, ali i poneko zlo, ljudi koji su to koristili za svoje interese, po principu žita i kukolja.

RKC, pa i SPC nisu nikada objavljivale jevanđelje, već crkvene dogme, i to pod pretnjom smrću, ili progonom, to je čista istorijskla činjenica.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Reformaciju je podigao sam Gospod, da ovaj svet izvuče iz tiranije mračnog srednjeg veka, iz reka krvi od ubijenih protestanata, ali i umnih ljudi toga vremena, koje je činila RKC.
Takođe da svet bude obasjan jevanđeoskim istinama.

Iz takve reformacije se rodilo i dobro, ali i poneko zlo, ljudi koji su to koristili za svoje interese, po principu žita i kukolja.

RKC, pa i SPC nisu nikada objavljivale jevanđelje, već crkvene dogme, i to pod pretnjom smrću, ili progonom, to je čista istorijskla činjenica.

Daj ne lupetaj tu, sam idejni tvorac reformacije je Martin Luter. On je pozivao na ubijanje katolika, ako je njega vodio Bog onda je sam Bog ubica ljudski!

Protestanti su pobunjenici protiv vlasti i Pape, normalno je da su kao takvi stradali , kao oni koji prave nerede i izazivaju, buneci se protiv postojeceg poretka i crkve!

Zato ih je crkva i predavala vlasti koja ih je kaznjavala smrcu kao uzurpatore! Nista drugo nisu ni zasluzili kad su papu nazivali antihristom i bunili se protiv postojeceg poretka i izazivali nerede!

Sve izvrcete namerno! Niste nimalo nevini!

Sami ste posedovali sprave za mucenje, Melanhton je bio desna ruka Lutera, i predsedavao je protestantskom inkvizicijom! Grmeo je sa govornice kako treba ubijati katolike!

Engleska je pobila na hiljade katolika!
Da ti se prevrne zeludac kad citas!

I sad ti pricas o nekom Bozjem vodjstvu, a ruke vam u krvi do lakata!

Tamo ucis da Bog moze i preko coveka ciniti sud i ubijati?

Pa kako moze preko Lutera a ne moze preko Pape? Zasto bi Luter bio Bozji covek a Papa nije???

Pa vi ste prevaranti! Manipulisete biblijom, istorijom i dvolicite!

I na forumu pokazujete svoje pravo lice!

Do sad ste bili miroljubivi i nevini, a sad kad sam dokazao da ste zlocinci, sad ta zverstva minimizujete i pravdate tvrdeci da su to "Bozji sudovi"!

Pa vi ste sramota!

Uz propovijedanje da su Srbi i Hrvati neprijatelji i trovanje ljudi precima i bitkama, skidanja glava Turcima itd.

Jeste, napad je najbolja odbrana!
Ti u svojoj inferiornosti nista drugo i nisi u stanju!

Kad Luter grmi kako treba ubijati katolike, kako i jevreje treba proterati i pobiti, kako ostale protestante treba bicevati i eliminisati , onda je on Bozji sluga koji je sprovodio sud Bozji!

A kad Papa ili neko drugi to izjavi onda je on sotona!

Zali Boze vase nauke!

Pa vi ste "vuci u jagnjecoj kozi", koji sve izvrcu da bi sebe opravdali i da bi pobedili na forumu.

Pokusavate oterati sve sa foruma, da bi ostali sami da sejete lazi!

Sramota!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Sad ti je odjednom bitna celokupna orjentacija crkve? Pa naravmo da protestanti nece tvrditi da su zlocinci, ali ubijali su, a njihove vodje kao Martin Luter su na to pozivale!

Znači protestanti su kada ubijaju, a kada nisu korumpirani i kada manje puše i piju onda je to do države. Objektivno nema šta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E moj Mire, stade ti na stranu progonitelja koji su ubijali nevine ljude, žene, i decu.

I kažeš "PRAVILI NEREDE"



 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Daj ne lupetaj tu, sam idejni tvorac reformacije je Martin Luter. On je pozivao na ubijanje katolika, ako je njega vodio Bog onda je sam Bog ubica ljudski!


Kada je Luter pred svoju smrt napisao dekrete protiv Jevreja, sami njemački knezovi su ih poništili i primili mnoštvo Jevreja koji su bili progonjeni u katoličkom svijetu.

Duh reformacije je već prosvjećivao karakter protestanata.

Katolici su bili rasisti i antisemiti i prije nacizma i u priličnoj mjeri su i danas, a protestanti su se odrekli svog vjerovanja decenijama prije pojave nacizma. Svo vrijeme protestantizma, od XV veka do tridesetih godina XX veka, protestantski narodi su imali tolerantan duh prema Jevrejima, a i poslje nacizma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top