Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Bitan je Bozji stav a ne ljudski, a on je svoju crkvu osnovao od obicnih ribara i pastira.
Luka je bio skolovani lekar, a Pavle je bio takdoje skolovani farisej.On nije svoju crkvu sastavio od prostih ljudi zato sto ne znaju nista vec je On sa razlogom izabrao najgresnije ljude koji su imali iskru ljubavi u sebi koju je On hteo da rasplamsa.
Crkva treba da s ebavi nekim delovima politike i da se mesa u neke stvari. Na primer imamo abortuse, istopolne brakove, naravno da ce crkva da se mesa u takve stvari i da ce politicare da interesuje njeno misljenje.
Pravoslavnim svestenicima, koji gaje u srcu mnogo negativnih osobina, oholost i samouzvisenost, podozrivst, cinicnost, ironicnost, neozbiljnost, zatvorenost..itd..
Nisi ti upoznao RPavoslavlje kako treba, da jesi bio bi pravoslavan.

Zeleo bih ovo da zakljucim sto se tice PRavoslavlja.Crkva bilo kakva treba da se delimicno mesa u politiku kad su u pitanju abortusi, istopolni brakovi, rusenje hramova i manastira i sl.
Niko ne sme PC da osudjuje jer se sve crkve mesaju u politiku i kad treba i kad ne treba.Ucestvovanje u polistici, politicki govori u crkvama, politicko izjasnjavanje su zabranjeni u PC, kanoni to zabranjuju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upoznao sam iz licnog iskustva, njeno ucenje i poreklo ucenja, kao i njen licni odnos prema veri i shvatanju vere i prakticnog zivota i sveta.

Biti Pravoslavne vere - to je istinska duhovna tama, otupelost, i duhovna letargija.
Tu nema Boga - vec samo praznina, filozofija sa kojom covek kada dodze u dodir - ona mu je kao dim u nozdrvama.

Hvala Bogu za sve one koji se iscupali iz ovog stanja svesti koje vodi ljude u duhovnu smrt.

Upoznati Boga i njegov plan spasenja, i sluziti njemu na ispravan nacin - to nema nikakvu cenu za bilo sta drugo na ovom svetu.
To je istinska sloboda u Isusu, put slave Bozje, radosti, mira, istinske ljubavi, i sluzbe za Boga i bliznje, put ovencan nebeskom slavom i stalne Bozje prisutnosti.

Hvala Bogu na svima koji krenu ovim putem istinske vere i posvecenja.. Amin!
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Upoznao sam iz licnog iskustva, njeno ucenje i poreklo ucenja, kao i njen licni odnos prema veri i shvatanju vere i prakticnog zivota i sveta.
Nisi da jesi ne bi bio adventista, i ja sam bio pravoslavan pa sam postao adventista jer sam mislio sto i ti, ali onda sam otkrio istinu koju ti ne mozes da vidis iako ti je pred nosom.
Biti Pravoslavne vere - to je istinska duhovna tama, otupelost, i duhovna letargija.
Tu nema Boga - vec samo praznina, filozofija sa kojom covek kada dodze u dodir - ona mu je kao dim u nozdrvama.
Niej tako, ne znas kako je, jer nisi doziveo stvarnost.
Hvala Bogu za sve one koji se iscupali iz ovog stanja svesti koje vodi ljude u duhovnu smrt.

Upoznati Boga i njegov plan spasenja, i sluziti njemu na ispravan nacin - to nema nikakvu cenu za bilo sta drugo na ovom svetu.
To je istinska sloboda u Isusu, put slave Bozje, radosti, mira, istinske ljubavi, i sluzbe za Boga i bliznje, put ovencan nebeskom slavom i stalne Bozje prisutnosti.

Hvala Bogu na svima koji krenu ovim putem istinske vere i posvecenja.. Amin!
Sve sto si rekao se stice u Pravoslavnoj crkvi i vise od toga, to mozemo naci i kod protestanata pa mozda i kod rimokatolika, ali kod vas nisam video ni treaga tome, vi ste vestacka sekta nastala od strane ljudi u 19. veku kad su nastali i teosofija, antroposofija, zapadni okultizam, spiritizam, to je vek kad su se svi ovi surogati javili pa i vi kao hriscanska sekta, ocigledno je da je HAC pokret ciji je uzrok bio period u kome je nastala, peiod iscekivanja da se nesto veliko dogodi, Hristovog dolaska koji nije dosao(djavoli su vam se smejali), teosofi su takodje cekali mesiju kao i vi i dosao im je takozvani Krisna Murti za koga su mislili da je mesija tj. reinkarnacija Hristova, i mnoge druge sekte su cekale da dojde mesija carstvo bozie i sl.Vi ste jedni emdju mnogima i svaki covek razuman uvidece da ste kao i sve ostale sekte koje sucekale mesiju, a nisu Ga docekale posledica romantizma.Laodikeja nikada niej kasno, ako otvoris svoje srce istini uvideces je.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam istinu spoznao, i cak sta vise - Bog mi se licno objavio, osvedocio me Duhom u istinu i to i dalje cini, govorio mi, prosvetljavao, iskustva koja sam doziveo sa njim ne bih menjao za nista na ovom svetu, za nikakvu ljudsku ideologiju ili filozofiju.

U Pravoslavlju nema Boga ni istine, i covek ne moze nikakvo zivo iskustvo da dozivi u zajednici sa njim, jer gde nema istine - Duh Sveti ne duluje da bi tu istinu zapecatio u ljudsko srce, a on to ne moze kroz ljudske dogme koje imaju poreklo u mnogobostvu, vec kroz edukaciju u reci Bozjoj, i covdekovim dopustenjem da ga Bog kroz tu rec i uticajem Duha Svetoga promeni.

Ja sam obisao neke manastire i vecinu crkava - i video sam da tu nema nicega, da su ti ljudi monasi i vladike daleki, da sa njima ne mozes da uspostavis nikakav prisan odnos.
Na samo pominjanje reci Bozje - ti ljudi kao da beze, gledaju podozrivo, cak i u strahu.

Normalan sled bi bio da primis brata, da ga zagrlis ako treba, da budes otvoren za razgovor na osnovu pisma..
Ja sam video nesto suprotno - da su ljudi u Pravoslavlju Duhovno bolesni sa simptomima istinske duhovne letargije i ucmalosti, ljudi koji u sebi nose dusevnu borbu koja je proizvod praznine koju pokusavaju da prikriju formom - i ako su svesni svoje duhvne bede i nemoci da bilo sta ucine po tom pitanju, ali i dalje svesno nastavljaju dakoracaju putem mraka i samoobmane.

Secam se primera jednog svestenika Pravoslavne crkve - koji je svojevremeno sa sinom prolazio pored Adventisticke crkve u Beogradu i usao na propoved koja je bila u toku - koju je vodio pastor Radisa Antic.

U toku propovedi ovaj svestenik je ustao i zajedno sasinom prisao propovedaonici sa zeljom da nesto kaze.
A ono sto je rekao je sledece "da shvata da je on sve vreme ziveo u zabludi, da je osvedocen da je ovo Bozja crkva, i da ce odmah cim se vrati u svoju parohiju otkazati duznost i sa sinom postati Adventista"

Propovednik ga je zagrlio i ovaj covek je tada plakao.

Hvala bogu na ovakvim iskustvima.. Amin!
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja sam istinu spoznao, i cak sta vise - Bog mi se licno objavio, osvedocio me Duhom u istinu i to i dalje cini, govorio mi, prosvetljavao, iskustva koja sam doziveo sa njim ne bih menjao za nista na ovom svetu, za nikakvu ljudsku ideologiju ili filozofiju.
Ja verujem da je to djavo.
U Pravoslavlju nema Boga ni istine, i covek ne moze nikakvo zivo iskustvo da dozivi u zajednici sa njim, jer gde nema istine - Duh Sveti ne duluje da bi tu istinu zapecatio u ljudsko srce, a on to ne moze kroz ljudske dogme koje imaju poreklo u mnogobostvu, vec kroz edukaciju u reci Bozjoj, i covdekovim dopustenjem da ga Bog kroz tu rec i uticajem Duha Svetoga promeni.
Ti to ne znas u to te je djavo ubedio an rpvo si vidjenje pao i on te ima pod svoje.
Ja sam obisao neke manastire i vecinu crkava - i video sam da tu nema nicega, da su ti ljudi monasi i vladike daleki, da sa njima ne mozes da uspostavis nikakav prisan odnos.
Na samo pominjanje reci Bozje - ti ljudi kao da beze, gledaju podozrivo, cak i u strahu.
Nisi video, ocima si gledao, ali nisi video i usima si slusao, ali nisi cuo.
Secam se primera jednog svestenika Pravoslavne crkve - koji je svojevremeno sa sinom prolazio pored Adventisticke crkve u Beogradu i usao na propoved koja je bila u toku - koju je vodio pastor Radisa Antic.

U toku propovedi ovaj svestenik je ustao i zajedno sasinom prisao propovedaonici sa zeljom da nesto kaze.
A ono sto je rekao je sledece "da shvata da je on sve vreme ziveo u zabludi, da je osvedocen da je ovo Bozja crkva, i da ce odmah cim se vrati u svoju parohiju otkazati duznost i sa sinom postati Adventista"

Propovednik ga je zagrlio i ovaj covek je tada plakao.

Hvala bogu na ovakvim iskustvima.. Amin!
Kako da verujem lazima?
NE mogu.Bio sam i video sam nemam.Ja znam tonu adventista koji su bili i videli neistinu i vratili se u pravoslavlj.U HAC postoji smao forma citanja reci sa papira nema zivog iskustva sa Bogom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su tvoja misljenja.
Tu nema sta da se vidi i cuje jer nema Duha koji govori, i nema iskustva jer su ona proizvod istine.
Tu je samo praznina i duhovna letargija,

Tvoje iskustvo je slicno tim Adventistima koji su otisli - a ima ih mnostvo u Adventizmu - ljudi koji nikada stvarno nisu sebe predali Bogu cele.

Ti ljudi sede u Adventistickim crkvama - ali nikada nikakvo iskustvo nisu doziveli, jer ga nisu trazili, niti su bili potpuno otvoreni za Boga i ono sto bi on Duhom mogao daucini u njima.

Ja sam ga doziveo - kaoi i svi iskreni Adventisti svuda u svetu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako mogu da kažu da su crkva Božja a ratovali su međusobno u Gruziji i sada ratuju u Ukrajini (povremeno) zatim napetost u Pridnjestrovlju. Dakle svi iste vjere a gledaju se preko nišana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako mogu da kažu da su crkva Božja a ratovali su međusobno u Gruziji i sada ratuju u Ukrajini (povremeno) zatim napetost u Pridnjestrovlju. Dakle svi iste vjere a gledaju se preko nišana.

Ne ratuju vernici, vec ratuju "svetovni ljudi" formalni pripadnici crkve.
ZATO NE LAZI!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top