Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bitan je Bozji stav a ne ljudski, a on je svoju crkvu osnovao od obicnih ribara i pastira.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Bog je ljubav, ako neki politicar danas pristupi crlvi - vi bi tog coveka odmah osudili sa ciljem da diskreditujete druge, a u Srbiji cela politicka struktura je Pravoslavna.
Oni posecuju crkvu, praznuju praznike u crkvi, primaju svestenstvo, itd..itd..

Budimo posteni u rasudjivanju i nemojmo gledati jednostrano.

Po vama - svi smeju sve, a kada su u pitanju Adventisti - oni su jedini crne ovce u celoj prici.

Bog gleda pobude i po tome rasudjuje.

Cekaj malo.
Kada se vasa crkva "kurva sa politikom" onda je " to u redu", a kada nasa radi isto onda " to nije uredu".

Ko vas je optuzio za kurvanje s politikom?
VI NAS OPTUZUJETE!
I ja ti pokazujem da vasa radi isto to za sta vi nas optuzujete. Tripo je zatrpao forum takvim primerima i zato sam ja postavio vase.
Vi nas pravite crnim ovcama, ne mi vas!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam licno protiv bavljenja politikom, i ne poznajem slucaj osim navedenih.

Bog ce suditi svakome za dela i pobude iz kojih nesto cini, pa sud prepustam njemu, niti rasudjujem o nekome na osnovu njegovih licnih pobuda i dela - vec sagledavam stav crkve, a ali i tada ne donosim zakljucke - jer ljudi pa i crkva se mogu pokvariti, ali je istina jedna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ja sam licno protiv bavljenja politikom, i ne poznajem slucaj osim navedenih.

Bog ce suditi svakome za dela i pobude iz kojih nesto cini, pa sud prepustam njemu, niti rasudjujem o nekome na osnovu njegovih licnih pobuda i dela - vec sagledavam stav crkve, a ali i tada ne donosim zakljucke - jer ljudi pa i crkva se mogu pokvariti, ali je istina jedna.

Pa ti si protiv bavljenja adventista politikom, i adventisticka crkva je protiv toga. Pa sto onda ne kazes Tripu da osudi Ben Carsona, a i ti ga ne osudis, nego za njegove političke govore jos kazes "amin".

A sa druge strane, bavljenje pravoslavnih i katolickih vernika politikom nazivas "kurvanjem".
A za vase bavljenje politikom kažeš "amin"?

To je po meni licemerno dvolicenje.
Ili osudi svako bavljenje politikom u celosti(kao i ja) , ili ga ne osudjuj uopste.
Ne mozes ti ucesce svojih pravdati a ucesce nasih u politici nazivati "kurvanjem".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako crkva pravi kompromis sa svetovnim vlastima ili obrnuto - to je u bibliji nazvano duhovno kurvarstvo, ali ovo je dato u otkrivenju iskljucivo u pogledu istorijskog kompromisa Vatikana sa carevima ovoga sveta u progonstvu Bozjeg naroda.

Da li Bog dopusta da neko iz redova njegove crkve bude u politickim vodama - ja to necu da sudim, jer sve zavisi od pobuda, a licno smatram da ovvo nije greh koji bi vodio coveka u smrt, jer smatram da politicar Hriscanin moze doprineti mnogo toga pozitivnog u korist ljudi i same crkve, i da Bog ,oze iskoristiti takvog coveka za delo svoje.

Moje licno iskustvo sa politicarima je mnogo pozitivnije - nego recimo sa Pravoslavnim svestenicima, koji gaje u srcu mnogo negativnih osobina, oholost i samouzvisenost, podozrivst, cinicnost, ironicnost, neozbiljnost, zatvorenost..itd..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ako crkva pravi kompromis sa svetovnim vlastima ili obrnuto - to je u bibliji nazvano duhovno kurvarstvo, ali ovo je dato u otkrivenju iskljucivo u pogledu istorijskog kompromisa Vatikana sa carevima ovoga sveta u progonstvu Bozjeg naroda.

Vas nitko neće progoniti. Vi ste sami svoji progonitelji, sami ste sebe prognali u paranoju vlastitih fiksacija.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji paranoja - vec rec Bozja koja govori o tome.

Mire - ti si covekkoji si pokazao pozitivni odziv prema istini.
Nemoj da te u tome sputaju ljudske emocije i vlastite misli, vec se moli Bogu da te povede tamo gde zeli da budes.

Pozdrav u ljubavi!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ako crkva pravi kompromis sa svetovnim vlastima ili obrnuto - to je u bibliji nazvano duhovno kurvarstvo, ali ovo je dato u otkrivenju iskljucivo u pogledu istorijskog kompromisa Vatikana sa carevima ovoga sveta u progonstvu Bozjeg naroda.

Crkva takvo vaše tumacenje ne prihvata.
A cinjenica je da prorocanstvo moze da tumači kako ko hoce i zato ono i nije merilo za postavljanje bilo kakve dogme, niti za optuzivanje drugih po tom pitanju.

Da li Bog dopusta da neko iz redova njegove crkve bude u politickim vodama - ja to necu da sudim, jer sve zavisi od pobuda, a licno smatram da ovvo nije greh koji bi vodio coveka u smrt, jer smatram da politicar Hriscanin moze doprineti mnogo toga pozitivnog u korist ljudi i same crkve, i da Bog ,oze iskoristiti takvog coveka za delo svoje.

Ako moze vaseg Ben Carsona Bog da iskoristiti u politici, onda moze i pravoslavnog vernika.

Moje licno iskustvo sa politicarima je mnogo pozitivnije - nego recimo sa Pravoslavnim svestenicima, koji gaje u srcu mnogo negativnih osobina, oholost i samouzvisenost, podozrivst, cinicnost, ironicnost, neozbiljnost, zatvorenost..itd..

Licno iskustvo ne govori nista.
I ja imam losa iskustva sa adv. recimo, da su isti takvi kako si opisao, a opet zato ne smatram adventiste lošim ljudima i ne sudim njihovu crkvu po mom iskustvu vec po teologiji.
Tako trebas i ti..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top