Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da li je to sada slučaj? Osuđuješ sve druge denominacije a svoju idealizuješ. Blago se ograđuješ od skandaloznih postupaka "pojedinaca" s opravdanjem "ko sam ja da im sudim" i "bog će im suditi". Dakle, kod drugih uočavaš trn u oku a kod svojih ti promakne tovar drva za loženje.
Svi su na istoku bili jeretici za vreme Maksima Ispovednika, svi patrijarsi i svi episkopi sem jednog monaha koji je na kraju trijumfovao jer istina uvek pobedi.Ja se ne slazem i ne podrzavam nikakav rat niti pokolj.
Odnosi se na svetovne vlasti koje su pravile kompromis sa Rimokatolickom crkvom u progonstvu Bozjeg naroda tokom mracnog srednjeg veka.
Ko je po tebi Bozji narod?
Vestice i onaj francuski baron koji je zaklao na stotine beba tj. zrtvovao ih demonu, a spalila ga inkvizicija?
Bogumili koji kazu da je SZ Bog zapravo Demijurg tj. zli Bog i odbacuju SZ?
Valdezani koji ni ono sto vi propagirate ne uce?
Pravoslavni?
Monofiziti koji ne veruju da je HRistos bio i covek?
Nestorijanci koji ne veruju da je Hristos zacet bez odnosa?
Svi oni imaju mnogo dalje ucenje vasem od RKC.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Amin.

Bog je ljubav, i neka blagoslovi sve nacije da ga upoznaju, jer on je umro za sve ljude, i svi su pred njim jednaki.

Amin za vas, amin za nas.
Pa kako mozete tako pricati?
Isus nije ucestvovao u vlasti, rekao je "moje carstvo nije deo ovoga sveta", trebaju li se sluge Bozje mesati u politiku?

Vi sami kazete da je to "kurvanje sa politikom", vasi kad to rade "onda je to ok" i to je "amin", a nasi kad isto rade, onda je to "kurvanje".

Svaki savez sa drzavnim vlastima je "kurvanje", pogotovo sa vlastima amerike, jer vi njih oznaciste "zveri", samim sotonom.
To je isto kao i sklopiti pakt sa sotonom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amin za vas, amin za nas.
Pa kako mozete tako pricati?
Isus nije ucestvovao u vlasti, rekao je "moje carstvo nije deo ovoga sveta", trebaju li se sluge Bozje mesati u politiku?

Vi sami kazete da je to "kurvanje sa politikom", vasi kad to rade "onda je to ok" i to je "amin", a nasi kad isto rade, onda je to "kurvanje".

Svaki savez sa drzavnim vlastima je "kurvanje", pogotovo sa vlastima amerike, jer vi njih oznaciste "zveri", samim sotonom.
To je isto kao i sklopiti pakt sa sotonom.

Bog je ljubav, ako neki politicar danas pristupi crlvi - vi bi tog coveka odmah osudili sa ciljem da diskreditujete druge, a u Srbiji cela politicka struktura je Pravoslavna.
Oni posecuju crkvu, praznuju praznike u crkvi, primaju svestenstvo, itd..itd..

Budimo posteni u rasudjivanju i nemojmo gledati jednostrano.

Po vama - svi smeju sve, a kada su u pitanju Adventisti - oni su jedini crne ovce u celoj prici.

Bog gleda pobude i po tome rasudjuje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ucenje Bozje reci i njegovo providjenje u pogledu crkve - ne podleze stereotipima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top