Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nisi normalan.Ja kazem da su oni pljackali i ubijali SPC, a ti kazes da ih je SPC podrzavala.Tebe je najbolje ignoristati.

Ok i?

To znaci da crkva mora da se ogradi o bilo kakve zlocine, politicke, vojno drzavne, ratne poduhvate u proslosti i sadasnjosti, da uzme rec Bozju i da je objavi naciji koja propada u nemoralu i bezakonju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
SPC to čak i podržava i odobrava. Amfilohije opravdava zločine nad muslimanima.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
I kako to doakzuje da sam rekao ono što si spomenuo?
Kakav je covek koji veruje u Boga,a gresi crn ili beo?
Siv.Nije sve crno belo, crno belo podrazumeva krajnosti i to bi znacilo da psotoje totalno dobri i totalno zli ljudi, a ni jedan takav covek ne postoji ni potpuno bezgresan ni potpuno zao.
To znaci da crkva mora da se ogradi o bilo kakve zlocine, politicke, vojno drzavne, ratne poduhvate u proslosti i sadasnjosti, da uzme rec Bozju i da je objavi naciji koja propada u nemoralu i bezakonju.
To i pokusava, to i ja pokusavam.
SPC to čak i podržava i odobrava. Amfilohije opravdava zločine nad muslimanima.
Crkva ne opravdava ko god da opravdava od episkopa crkva ne opravdava.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
05.11.15-Danas_thumb.jpg
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
To je pogresno slazem se, ali nije ucenje crkve i dao sam mnoge primere da su patrijarsi bili jeretici.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
"S kojom se kurvaše carevi zemaljski".

Kandidat za predsednika Amerike - Adventista Ben Carson drzi govor u crkvi.
Pogledajte kako su okitili crkvu zastavama, sve je u duhu predizborne kampanje!

 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
To je pogresno slazem se, ali nije ucenje crkve i dao sam mnoge primere da su patrijarsi bili jeretici.

Da li je to sada slučaj? Osuđuješ sve druge denominacije a svoju idealizuješ. Blago se ograđuješ od skandaloznih postupaka "pojedinaca" s opravdanjem "ko sam ja da im sudim" i "bog će im suditi". Dakle, kod drugih uočavaš trn u oku a kod svojih ti promakne tovar drva za loženje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kandidat za predsednika Amerike - Adventista Ben Carson drzi govor u crkvi.
Pogledajte kako su okitili crkvu zastavama, sve je u duhu predizborne kampanje!



Amin.

Bog je ljubav, i neka blagoslovi sve nacije da ga upoznaju, jer on je umro za sve ljude, i svi su pred njim jednaki.

"S kojom se kurvaše carevi

Odnosi se na svetovne vlasti koje su pravile kompromis sa Rimokatolickom crkvom u progonstvu Bozjeg naroda tokom mracnog srednjeg veka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top