Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada zanemaris sve druge tekstove koji govore da je Is Bog jednak Ocu - to moze tako da izgleda.
Ali to je tvoj propust i propust Jehovinih svedoka.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kada zanemaris sve druge tekstove koji govore da je Is Bog jednak Ocu - to moze tako da izgleda.
Ali to je tvoj propust i propust Jehovinih svedoka.
A gde ti to pise da je Isus jednak svome Ocu???
Pa da mu je brat blizanac pa ni on ne moze da mu bude jednak,a kamoli sin.
Jesu li po tebi i braca blizanci jednaki???
Efesanima 4:6
6 Jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima, i kroza sve, i u svima nama.
Bog je samo Jedan i to je Otac.
Svi ostali nisu pravi bogovi.
Mojsije i Isus su jedini od ljudi koji su dobili od samog Svemoguceg Boga Jehove tu titulu BOGA da bi kroz njih uspostavio dva Saveza i pokazao svoju moc i vlast svima.
CRO Psalm 83:19 Nek’ znaju: ti si komu je ime Jahve, jedini Višnji nada svom zemljom.
(Ps. 83:19 CRO)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne mogu da kopiram sve tekstove kao uporedne dokaze koje imam na drugoj temi, a ti sam znas koji su to tekstovi jer sam ih upravo tebi predocavao.
Evo pronasao sam te tekstove i odgovorio sam ti na temi "DA LI JE HRIST JEHOVA"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne mogu da kopiram sve tekstove kao uporedne dokaze koje imam na drugoj temi, a ti sam znas koji su to tekstovi jer sam ih upravo tebi predocavao.
Evo pronasao sam te tekstove i odgovorio sam ti na temi "DA LI JE HRIST JEHOVA"
I ne treba da kopiras sve tekstove ovde jer je ovo tema koja je razlika izmedju Boga i Bogova.
Biblijski ,jevrejski Bog se zove Jehova. Svi ostali Bogovi su lazni ,osim dva koja su privremena. Jedan je bio Mojsije,a drugi je Isus Hrist koji ce vladati kao Bog 1000 godina i nakon poslednje kusnje ,titulu boga vratiti svome Bogu i Ocu da Bog bude Bog u svemu.
1.Kor 15:28 A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
I to je to.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prevod Danicic - Karadjic kaze "PODLOZITI OCU DA BUDE BOG SVE U SVEMU"

Ovo ne znaci da ce Hrist podpasti pod nekakvu Bozju vlast gde ce Bog biti nad njim, vec to znaci kako i pise u bibliji "DA JE ISUSU PREDANA SVA VLAST I NA NEBU I NA ZEMLJI" u pogledu rukovodjenja i ostvarivanja plana spasenja.
On je to spasenje ostvario na krstu, on posreduje u nebeskoj Svetinji, i on ce doci po drugi put kao car i sudija.

Kada se plan spasenja u potpunosti ostvari, tada ce i uloge Isusa Hrista prestati, i on ce ponovo zauzeti mesto pored Boga koje mu je oduvek pripadalo, da bude zajedno sa Ocem "BOG SVE U SVEMU"

To je smisao pomenutog teksta.

Na jednom mestu o Isusu je zapisano "On CE CAROVATI I CARSTVU NJEGOVOM NECE BITI KRAJA"

Dakle, Isus ce carevati zajedno sa Ocem kao vecni Bog jednak Ocu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Prevod Danicic - Karadjic kaze "PODLOZITI OCU DA BUDE BOG SVE U SVEMU"

Ovo ne znaci da ce Hrist podpasti pod nekakvu Bozju vlast gde ce Bog biti nad njim, vec to znaci kako i pise u bibliji "DA JE ISUSU PREDANA SVA VLAST I NA NEBU I NA ZEMLJI" u pogledu rukovodjenja i ostvarivanja plana spasenja.
On je to spasenje ostvario na krstu, on posreduje u nebeskoj Svetinji, i on ce doci po drugi put kao car i sudija.

Kada se plan spasenja u potpunosti ostvari, tada ce i uloge Isusa Hrista prestati, i on ce ponovo zauzeti mesto pored Boga koje mu je oduvek pripadalo, da bude zajedno sa Ocem "BOG SVE U SVEMU"

To je smisao pomenutog teksta.

Na jednom mestu o Isusu je zapisano "On CE CAROVATI I CARSTVU NJEGOVOM NECE BITI KRAJA"

Dakle, Isus ce carevati zajedno sa Ocem kao vecni Bog jednak Ocu.
E to se zove Umetnost izvrtanja Bozje reci...
A ko je to poslao Isusa na zemlju?,a ko mu je dao Svetog Duha???A ko ga je vaskrsnuo iz mrtvih??? A ko mu je dao svu vlast na 1000 godina??? Jel to Isus sam sebi???,i jos sam sebe ograncio na 1000 godina???
ajde bre Laodikejac,pa i mala deca mogu lako da razotkriju sta je laz a sta je istina.
jedino zbog tudjeg autoriteta mogu da cute ,dok ne podivljaju i odu u besne ateiste...
jer ateizam je mnogo bolji od tvog filozofiranja i izvrtanja Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije izvrtanje vec sagledavanje u kontekstu pisma o prirodi i ulogama Isusa Hrista.
Biblija nije kontradiktorna, a vi je takvom cinite.

Sto se tice tvojih opaski da je Bog ucinio ovo imi ono u pogledu Isusa, vec sam objasnio na drugoj temi "DA SE TU RADI O USLOVNOSTI" odnosno - da je Isus uslovno bio zavistan od Oca i prikazan kao manji od njega, zbog uloge da se rodi kao covek u smrtnom telu, slican nama.
U nebeskoj realnosti Isus je Bog jednak Ocu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije izvrtanje vec sagledavanje u kontekstu pisma o prirodi i ulogama Isusa Hrista.
Biblija nije kontradiktorna, a vi je takvom cinite.

Sto se tice tvojih opaski da je Bog ucinio ovo imi ono u pogledu Isusa, vec sam objasnio na drugoj temi "DA SE TU RADI O USLOVNOSTI" odnosno - da je Isus uslovno bio zavistan od Oca i prikazan kao manji od njega, zbog uloge da se rodi kao covek u smrtnom telu, slican nama.
U nebeskoj realnosti Isus je Bog jednak Ocu.

Daleko od toga da je Isus ikada bio jednak Bogu Ocu,a kamoli danas na nebu.
Gde si ti u Bibliji video da je Isus jednak svome Bogu?
Jel u Jovanu 20:17 Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
Zar ovaj stih nije dovoljan da se vidi da Isus ima svoga Boga???,dakle Isus nije pravi Bog,on je samo jedan od bezbroj Sinova Bozjih.
losa ti je filozofija.pokazi kojim stihom ti potvrdjujes da Isus nije podlozan svome Jehovi Bogu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja dadoh odgovor pa je neko slep.

"USLOVNO" je Bog otac i Isusov Bog, i uslovno je on ucinjen manjim od njega, cak i od andjela ( kako kaze rec Bozja ), zbog tela koje je preuzeo rodjenjem.

Uporedne tekstove da je Isus jednak Ocu sam vec postavljao.

To sto vi cinite vadeci pojedinacne tekstove i prikazujuci ih u krivom svetlu van celine, prvoklasni je zlocin protiv Boga i njegove reci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja dadoh odgovor pa je neko slep.

"USLOVNO" je Bog otac i Isusov Bog, i uslovno je on ucinjen manjim od njega, cak i od andjela ( kako kaze rec Bozja ), zbog tela koje je preuzeo rodjenjem.

Uporedne tekstove da je Isus jednak Ocu sam vec postavljao.

To sto vi cinite vadeci pojedinacne tekstove i prikazujuci ih u krivom svetlu van celine, prvoklasni je zlocin protiv Boga i njegove reci.
A da nije mozda Jehova Bog i "USLOVNO" govorio"???
Prvi put! Matej 3:17 I gle, glas s neba koji govori: Ovo je Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji.
Drugi Put! Маrko 9:7 I postade oblak te ih zakloni; i dođe glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni; Njega poslušajte.
 
Natrag
Top