Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Teorija "DA BOG NIJE SVEPRISUTAN" je uvreda za Boga, jer Bog sve vidi, i to jasno pise u bibliji. U Jeremiji 23 poglavlje 24 stih stoji "MOZE LI SE KO SAKRITI NA TAJNO MESTO DA GA JA NE VIDIM - GOVORI GOSPOD. NE ISPUNJAVAM LI JA NEBO I ZEMLJU - GOVORI GOSPOD" Sto se tice Adama, Bog je coveka u raju stvorio sa slobodom izbora, ali mu je rekao da ne jede plod sa zabranjenog drveta, sto covek nije poslusao. Bog je video Adamov i Jevin cin jedenja ploda sa zabranjenog drveta, ali ih nije sprecio jer je to bio njihov izbor da prekrse Bozju zapovest, i iz razloga jer Bog nikoga coveka ne prisiljava da mu sluzi, vec postavlja pred coveka izbor, savetujuci ga da prihvati ono sto je za coveka najbolje. Bozje pitanje Adamu koji se sakrio nakon pada "GDE SI" ne znace da Bog nije znao gde je Adam u tom trenutku, vec je to bio vise Bozji vapaj coveku "GDE SI O COVECE, ZASTO SE SKRIVAS, ZASTO BEZIS OD MENE" Bog sve zna, i vidi svaku nasu misao. To je jasno biblijsko ucenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Teorija "DA BOG NIJE SVEPRISUTAN" je uvreda za Boga, jer Bog sve vidi, i to jasno pise u bibliji. U Jeremiji 23 poglavlje 24 stih stoji "MOZE LI SE KO SAKRITI NA TAJNO MESTO DA GA JA NE VIDIM - GOVORI GOSPOD. NE ISPUNJAVAM LI JA NEBO I ZEMLJU - GOVORI GOSPOD" Sto se tice Adama, Bog je coveka u raju stvorio sa slobodom izbora, ali mu je rekao da ne jede plod sa zabranjenog drveta, sto covek nije poslusao. Bog je video Adamov i Jevin cin jedenja ploda sa zabranjenog drveta, ali ih nije sprecio jer je to bio njihov izbor da prekrse Bozju zapovest, i iz razloga jer Bog nikoga coveka ne prisiljava da mu sluzi, vec postavlja pred coveka izbor, savetujuci ga da prihvati ono sto je za coveka najbolje. Bozje pitanje Adamu koji se sakrio nakon pada "GDE SI" ne znace da Bog nije znao gde je Adam u tom trenutku, vec je to bio vise Bozji vapaj coveku "GDE SI O COVECE, ZASTO SE SKRIVAS, ZASTO BEZIS OD MENE" Bog sve zna, i vidi svaku nasu misao. To je jasno biblijsko ucenje.
Aha,znaci i ti bi isto tako uradio????
Kazao si svojoj cerki ili sinu da ne jede ono sto su ljudi iz deratizacije ostavili da truju pacove,da ne uzme da jede,jel ce umreti..... i potom vidis ih kako uzimaju i jedu i neces da ih sprecis ????
Jesi li ti takva osoba???
Da je Bog sveprisutna osoba ,ne bi imalo potrebe da to kaze jer je uvek sa njima.
To se kaze onima nad kojima nisi sveprisutan.
Ili zamisli direktora fabrike ili sefa koji svojim radnicima kaze da nesto ne smeju da rade da ne naprave stetu. Oni ih vide preko sigurnosne kamere da rade lose.Zar ne bi odmah intervenisao kako radnici ne bi napravili stetu???,a kamoli Bog Jehova.
Nisu li tako cinili fariseji???i optuzivali Isusa u svakoj prilici za sve i svasta.
Ogromna je razlika uzmedju znanja i saznanja,ali voleo bi da ti ova slika bude pred ocima ...
Sad me zanima,dal ti kao zrela osoba ne bi intervenisao kod svojih bliznjih u slicnoj situaciji,ili bi ih pustio da nadrlaju u bilo kom pogledu...?
Dal shvatas kolku stetu nanosis i Jehovi Bogu i Bibliji sa takvim ucenjem da je Jehova Bog video da ce mu Adam i Eva umreti i pustio ih??? A sta cemo za heruvima kojeg je ostavio da ih cuva??? Pa sta ce im ako on sve vidi???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tvoja optuzba upucena Bogu da laze - je van svake pameti.
Bog je taj koji govori Istinu,ali sotona je taj koji zavodi ljude da misle da je sotonsko tumacenje ispravno.
Koji bi to roditelj ,bilo otac bilo majka gledala svesno da joj dete ide u smrt,a da ga ne spasi,a moze da ga spasi???
Ti hoces da nabedis Boga da je svesno dozvolio da mu deca Adam i Eva odu u smrt i da svesno dozvoljava da se svi mucimo???
Onda takav Bog ne bi imao ni trunke ljubavi,i to vise lici Sotoni negoli Jehovi Bogu.
Zar se deci ne ponavlja stotinu puta ista stvar???ali dzaba ,za tebe je Bog ubica jer nije spasao Adama i Evu vec ih je pustio u sigurnu smrt.Strasno. i to sve da bi ti dokazao da si ti u pravu da je Bog sveprisutan...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si potpuno promasio biblijsko ucenje, i iznosis svoje licne teorije, i jos optuzujes Boga da je on kriv za Adamov i Jevin pad, jer je negde bio pa nije video da spreci da jedu plod sa zabranjenog drveta.
A gde je po tebi bio, da nije mozda gledao omiljenu seriju na televiziji, ili na pecanju?
Ja sam odgovor dao i on je potpuno biblijski i konacan.
Teorija "DA BOG NIJE SVEPRISUTAN" je uvreda za Boga, jer Bog sve vidi, i to jasno pise u bibliji. U Jeremiji 23 poglavlje 24 stih stoji "MOZE LI SE KO SAKRITI NA TAJNO MESTO DA GA JA NE VIDIM - GOVORI GOSPOD. NE ISPUNJAVAM LI JA NEBO I ZEMLJU - GOVORI GOSPOD"
Sto se tice Adama, Bog je coveka u raju stvorio sa slobodom izbora, ali mu je rekao da ne jede plod sa zabranjenog drveta, sto covek nije poslusao.
Bog je video Adamov i Jevin cin jedenja ploda sa zabranjenog drveta, ali ih nije sprecio jer je to bio njihov izbor da prekrse Bozju zapovest, i iz razloga jer Bog nikoga coveka ne prisiljava da mu sluzi, vec postavlja pred coveka izbor, savetujuci ga da prihvati ono sto je za coveka najbolje.
Bozje pitanje Adamu koji se sakrio nakon pada "GDE SI" ne znace da Bog nije znao gde je Adam u tom trenutku, vec je to bio vise Bozji vapaj coveku "GDE SI O COVECE, ZASTO SE SKRIVAS, ZASTO BEZIS OD MENE" Bog sve zna, i vidi svaku nasu misao. To je jasno biblisko ucenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti si potpuno promasio biblijsko ucenje, i iznosis svoje licne teorije, i jos optuzujes Boga da je on kriv za Adamov i Jevin pad, jer je negde bio pa nije video da spreci da jedu plod sa zabranjenog drveta.
A gde je po tebi bio, da nije mozda gledao omiljenu seriju na televiziji, ili na pecanju?
Ja sam odgovor dao i on je potpuno biblijski i konacan.
Teorija "DA BOG NIJE SVEPRISUTAN" je uvreda za Boga, jer Bog sve vidi, i to jasno pise u bibliji. U Jeremiji 23 poglavlje 24 stih stoji "MOZE LI SE KO SAKRITI NA TAJNO MESTO DA GA JA NE VIDIM - GOVORI GOSPOD. NE ISPUNJAVAM LI JA NEBO I ZEMLJU - GOVORI GOSPOD"
Sto se tice Adama, Bog je coveka u raju stvorio sa slobodom izbora, ali mu je rekao da ne jede plod sa zabranjenog drveta, sto covek nije poslusao.
Bog je video Adamov i Jevin cin jedenja ploda sa zabranjenog drveta, ali ih nije sprecio jer je to bio njihov izbor da prekrse Bozju zapovest, i iz razloga jer Bog nikoga coveka ne prisiljava da mu sluzi, vec postavlja pred coveka izbor, savetujuci ga da prihvati ono sto je za coveka najbolje.
Bozje pitanje Adamu koji se sakrio nakon pada "GDE SI" ne znace da Bog nije znao gde je Adam u tom trenutku, vec je to bio vise Bozji vapaj coveku "GDE SI O COVECE, ZASTO SE SKRIVAS, ZASTO BEZIS OD MENE" Bog sve zna, i vidi svaku nasu misao. To je jasno biblisko ucenje.
Ti pogresno tumacis biblijske stihove.dal od adventistickog ucenja ili licno necu da ulazim,ali evo doticni stih sto si citirao iz Jeremije23:
24 Može li se ko sakriti na tajno mesto da ga ja ne vidim? Govori Gospod; ne ispunjam li ja nebo i zemlju? Govori Gospod.
Moze li se neko sakriti od Boga?Moze da proba ,ali Bog ce ga videti ili naci,kao i ljudska poslovica "naci cu te ma u misju rupu da si se sakrio"
Eto ti primer sigurnosnih kamera.Radi sta hoces ,pogledacu video zapis i naci cu te.
Ali ti si bukvalista,ti sve shvatas bukvalno.
Ti nebulozama zelis da svoju pravednost stavis ispred Bozje pravednosti.
To sa "Sveprisutnoscu" je sotonina zamka za naivne.
To je isto kao i Sotonine optuzbe na Bozji racun,a ima ih podosta.
Da li bi ti na Bozjem mestu kao "sveprisutan",da vidis Adama i Evu kako jedu zabranjen plod i znas da ce umreti....da li bi ih zaustavio ili im dozvolio da to ucine??? Jel bi to ucinio iz ljubavi ili zbog sveprisutnosti???
Sta bi bilo koji ljudski roditelj ucinio na Bozjem mestu
-spasao svoju decu ili-
-dopustio im da poginu???
Jesmo li mi stvoreni po Bozjem ili sotoninom oblicju?
Razmisli pre nego odgovoris.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog SVE vidi u svakom trenutku, poznaje svaku nasu misao, on vidi i kada nam opadne jedna dlaka sa glave.
To nije Adventisticko subjektivno ucenje vec biblijsko koje poseduje Adventisticks crkva, a tvoj problem je sto vise verujes sebi i svedocima, nego Bogu i njegovoj reci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bog SVE vidi u svakom trenutku, poznaje svaku nasu misao, on vidi i kada nam opadne jedna dlaka sa glave.
To nije Adventisticko subjektivno ucenje vec biblijsko koje poseduje Adventisticks crkva, a tvoj problem je sto vise verujes sebi i svedocima, nego Bogu i njegovoj reci.
Ti bukvalno shvatas svaku rec,pa ako tako cinis evo jdno pitanje za tebe,ma dva pitanja.
Da li bi ti sprecio samoubicu da se ubije???
Ogroman broj ljudi bi sprecio samoubicu da se ubije,a zasto???
A zasto Bog onda ne bi sprecio Adama i Evu da se ubiju ako ih je video sta ce da urade???
Mozemo biti po Bozjem ili po sotonskom oblicju,
Sta bi uradili ljudi po Bozjem oblicju ,a sta oni po sotonskom oblicju???
Konkretno,kad bi TI video nekoga da hoce da se ubije,bi li ga spasao ili NE???
Dal je Bog video da Adam i Eva hoce da se ubiju,da umru ako jedu zabranjeni plod?,ili ih je lagao kao sto je rekao Sotona.
Kome vise verujes?Jehovi,ili sotoni?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nista ne razumes.

Bog je namerno postavio drvo poznanja dobra i zla u Edemskom vrtu, i dao im zapovest da ne jedu plod sa tog drveta, a to je ucinio da bi Adama i jevu stavio na probu ili test poslusnosti, inace - zasto bi Bog uopste to i cinio.

Adam i Jeva su pali na tom ispitu poslusnosti, a Bog ih nije u tome sprecio jer je to bila njihova slobodna volja.

Da ih Bog predhodno nije obavestio da ne jedu sa tog drveta jer ce umreti, onda bi i moglo da se kaze da Bog snosi odredjenu vrstu odgovornosti.
Ali, Bog im je rekao, i oni su sami svojevoljno odlucili da prekrse Bozju zapovest.

To se od vremena Adama i Jeve desava kroz celu istoriju, da ljudi konstantno grese, i mi vidimo da ih Bog u tome ne sprecava.
A razlog je upravo taj, sto on postuje covekovu slobodu izbora.
On u reci svojoj kaze "POSTAVIO SAM PRED TEBE ZIVOT I SMRT, BLAGOSLOV I PROKLETSTVO. ZATO IZABERI ZIVOT, DA BUDES ZIV TI I SEME TVOJE" ali on nece silom naterati coveka sta da odabere, niti ce ga spreciti ako izabere zlo.

To nema veze sa time da li Bog nesto vidi ili ne ( a vidi sve u svakom slucaju ), vec postovanje covekove slobode izbora, kojom ga je obdario.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti nista ne razumes.

Bog je namerno postavio drvo poznanja dobra i zla u Edemskom vrtu, i dao im zapovest da ne jedu plod sa tog drveta, a to je ucinio da bi Adama i jevu stavio na probu ili test poslusnosti, inace - zasto bi Bog uopste to i cinio.

Adam i Jeva su pali na tom ispitu poslusnosti, a Bog ih nije u tome sprecio jer je to bila njihova slobodna volja.

Da ih Bog predhodno nije obavestio da ne jedu sa tog drveta jer ce umreti, onda bi i moglo da se kaze da Bog snosi odredjenu vrstu odgovornosti.
Ali, Bog im je rekao, i oni su sami svojevoljno odlucili da prekrse Bozju zapovest.

To se od vremena Adama i Jeve desava kroz celu istoriju, da ljudi konstantno grese, i mi vidimo da ih Bog u tome ne sprecava.
A razlog je upravo taj, sto on postuje covekovu slobodu izbora.
On u reci svojoj kaze "POSTAVIO SAM PRED TEBE ZIVOT I SMRT, BLAGOSLOV I PROKLETSTVO. ZATO IZABERI ZIVOT, DA BUDES ZIV TI I SEME TVOJE" ali on nece silom naterati coveka sta da odabere, niti ce ga spreciti ako izabere zlo.

To nema veze sa time da li Bog nesto vidi ili ne ( a vidi sve u svakom slucaju ), vec postovanje covekove slobode izbora, kojom ga je obdario.
Ti si jedan od mnogih koji veruje da je Bog stvorio Zemlju za doslovnih 6 dana od 24 sata,pa osnovno prvo pitanje za tebe.
1.Ako je Bog stvorio Zemlju za 6 dana,zar ne moze sve nase probleme da resi za jedan dan,vec cekamo 6000+ godina???
2.Jesmo li mi stvoreni po Bozjem oblicju ili sotonskom???Kako reagujemo ako vidimo samoubicu da hoce da se ubije???
Da li ga pustimo da se ubije ili ga spasavamo???
Kolko puta decu opominjemo i ponavljamo po hiljadu puta???
A kojeg su to dana Adam i Eva zgresili???
Dakle optuzio si Boga da je video kako Adam i Eva grese i da ce da umru i nije trepnuo ,dozvolio im je da jedu taj plod,a posle kao ih prozivao gde su???
A za nas danas tvrdis tako da Bog uziva sto se mucimo vise hiljada godina??? Pa dal znas da ljudi masovno ostavljaju religiju zbog tvog takvog zlobnog Boga.
 
Natrag
Top