Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato brate, sa njima nema normalnog razgovora, jer oni imaju "odbojnost" prema svemu sto im mi govorimo, oni su programirani i njihov um to ne moze primiti!

Nažalost, u pravu si. Oni imaju odbojnost, alergiju, prema svemu što dovodi u pitanje, ili još gore, što razotkriva kao obmanu i maglu baš ono na čemu im počiva "sigurnost vjere". Njima su to Ellen White i njeni spisi, kao što su nama kršćanima apostoli, Tradicija Crkve i Sveto pismo. Da bismo ih razumijeli što bolje, neophodno je da se probamo "staviti u njihovu kožu". Zato zamislimo slijedeće:

Nađemo se na ovom forumu, ili nekom sličnom mjestu, i netko nam predoči neoborive činjenice i dokaze kako su apostoli najobičniji prevaranti i "prodavači magle". Po tome, naravno, sve sa čime su nas apostoli do toga časa povezivali, nestane kao magla, ispari. Krist je izmišljeni lik "prodavača magle". Sveto pismo "kompilacija tih pokvarenjaka". A Crkva, što drugo do "sotonina sinagoga". Ovako zamišljena situacija Adventistima sedmog dana ovdje, i nekim drugim na drugim mjestima, se stvarno dogodila. Njima su upravo ovdje predočene neoborive činjenice i dokazi kako je Ellen White notorna lažna proročica, i njeni spisi "riječi proročice koja je govorila u drskosti" (Pnz 18,21-22: Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.)

Tek kad ovo razumijemo, stavljajući se na ovaj način "u njihovu kožu", razumijet ćemo njihovu reakciju i "alergiju" na činjenice koje razobličiju i Ellen White i njihovu zajednicu koju su crkvom smatrali i nazivali.

Sve se srusi kao kula od karara i on se oslobadja. To sam ja doziveo, oni ne.

Zato ih nitko ovdje ne može ni razumijeti koliko ih ti razumiješ.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To se moze reci za Tripa da se on projektuje, on zaista mrzi..

Ali nisu svi takvi, nego su ih tako naucili da vredjaju i napadaju. Odnosno ucili su ih da je crkva "kurva" i da smo po njima svi koji tu crkvu branimo "pokvarenjaci", sto rece Tripo za nas optuzujuci nas sve redom da smo "pokvareni".

Mire, ako su ih tako naučili, a jesu, onda se oni zaista projektuju. Ne lično, nego kao zajednica. Shvataš li da se onda tu radi o manipulaciji svešću. Masovnoj.

I ako ti kazu da oni ne smatraju pripadnike drugih crkava pokvarenima, opet ako im se suprotstavis, primetices da ce te odmah okarakterisati kao "pokvarenog". Jer je to duboko u njima, ta "manija gonjenja".

A ne vide koliko su izmanipulisani, stvorili su im otpor i barijeru, da im ne prodre u um, da automatski sve sto se suprotstavlja njihovoj "istini" okarakterisu kao da je "od djavola".

Time je i onaj koji im se suprptstavlja "prevaren" ili namerno "pokvaren" i "iznosi lazi"!

Nema treceg!

Oni brate sebi ne dopustaju mogucnost greske. Programirali su ih da tako misle, da su"oni u pravu" a svi drugi su prevareni i grese, i ako ih ne poslusaju i ako im se suprotstave, onda su "izmanipulisani ili namerno lazu"!

A bas to "programiranje", je ravno "opsednutosti"!

Ne vide koliko su izmanipulisani??? Mire, ne mogu da vide, jer im je usađeno da svaku sumnju tretiraju kao da dolazi od đavola. Sve što je suprotno kodu koji su prihvatili je za njih ili od đavola, ili plod mržnje, zavisti i zlobe prema "njihovoj" odabranosti.

Dragi moj brate, niko ne može da nas namerno izmanipuliše ako mi to svojom voljom ne dozvolimo. Tako i sa ovim programiranjem. koje zaista jeste ravno posednutosti. U stvari ono i jeste posednutost. Ona najopasnija. koju ne sprovode niži demoni, pali anđeli i njihova stvorenja, nego sam poglavar svih njih, Ha Satanael.


U stvari programiranje uma i jeste opsednutost sa naucnog stanovista, i to i jeste sotonska rabota, nju radi djavo na razlicite nacine, on programira coveka, sto putem hipnoze, sublimirajucim porukama, reklamama, autosugestijom, muzikom i slicno..

Da, i to možda najgori vid posednutosti. Posebno u ovom slučaju, kada se za posednuće koristi Biblija. A to još jednom dokazuje da đavola ne zaustavlja Biblija, jer on je i koristi da posedne ljude.


Dok onaj koji je u dusi iskren, koji nema ponosa, koji je od Boga pozvan, njemu ovaj program pukne kad tad, u doticaju sa istinom. Sve se srusi kao kula od karara i on se oslobadja. To sam jadoziveo, oni ne.


Brate, ponoviću nešto što mislim da i sam duboko u sebi znaš. Bog je taj koji ima, izraziću se root access od naših umova. Dovoljno je samo da ga makar i delićem sekunde pozovemo, sumnjajući u program koji nam se nameće, dovoljno je samo da osetimo nelagodu zbog nečega, i On, započinje svoje. Njemu je to odmah, nama je to proces, u zavisnosti koliko smo duboko dozvolili da malver prodre, jesmo li odmah osetili ili je to otišlo duboko, proces koji ne da može, nego jeste bolan i strašan, ponekada se i mora završiti reinstalacijom sistema (slom). Nemoj misliti da Bog uživa u tome, ali to moramo proći, jer tada se u nama bori kod Istine, i malver laži.

Sloboda zaista boli, ali samo zato što su nam laži ropstva iz nekog razloga bile slađe. A taj razlog je najčešće naš ego.


Nažalost, u pravu si. Oni imaju odbojnost, alergiju, prema svemu što dovodi u pitanje, ili još gore, što razotkriva kao obmanu i maglu baš ono na čemu im počiva "sigurnost vjere". Njima su to Ellen White i njeni spisi, kao što su nama kršćanima apostoli, Tradicija Crkve i Sveto pismo. Da bismo ih razumijeli što bolje, neophodno je da se probamo "staviti u njihovu kožu". Zato zamislimo slijedeće:

Nađemo se na ovom forumu, ili nekom sličnom mjestu, i netko nam predoči neoborive činjenice i dokaze kako su apostoli najobičniji prevaranti i "prodavači magle". Po tome, naravno, sve sa čime su nas apostoli do toga časa povezivali, nestane kao magla, ispari. Krist je izmišljeni lik "prodavača magle". Sveto pismo "kompilacija tih pokvarenjaka". A Crkva, što drugo do "sotonina sinagoga". Ovako zamišljena situacija Adventistima sedmog dana ovdje, i nekim drugim na drugim mjestima, se stvarno dogodila. Njima su upravo ovdje predočene neoborive činjenice i dokazi kako je Ellen White notorna lažna proročica, i njeni spisi "riječi proročice koja je govorila u drskosti" (Pnz 18,21-22: Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.)

Tek kad ovo razumijemo, stavljajući se na ovaj način "u njihovu kožu", razumijet ćemo njihovu reakciju i "alergiju" na činjenice koje razobličiju i Ellen White i njihovu zajednicu koju su crkvom smatrali i nazivali.

Sve to stoji, ali stoji i jedna veoma važna stvar, koju čini se zaboravljamo. Adventisti nisu u svoju "veru" dospeli niti slučajno, niti iz neznabožačkog okruženja. Oni su svoju "veru" izabrali, odbacivši Crkvu , poverovavši bez trunke sumnje da je sve ono što su ranije znali, ili čuli, verovali, lažno ili iskrivljeno, poverovavši da je tumačenje Biblije koje su čuli sa amvona iskrivljeno. Crkvu kojoj su pripadali zamenili su nečim sasvim drugim.

Tako da, je veoma teško imati osećaja razumevanja za njiihov kod i ponašanje. Jer oni su svoj kod izabrali, a reakcija i alergija na činjenice im je implicitno nametnuta kao vid odbrane kulta. Naime, ako je to zaista tako kako ti kažeš, iako se mogu složiti da bi smo se i mi osećali veoma slično, zašto tako nisu odreagirali kada su im akoliti Ellen Gould White iznosili napade na Crkvu kojoj su ranije pripadali?

Mislim da svi znamo razlog, a on je pridavanje autoriteta knjizi. EGWistički akoliti nisu, kao što bi to možda ateistički komunistički napadači na Crkvu i osnove naše vere, učinili, dekonstruisali Bibliju, čak naprotiv, stavljali su akcenat na "autoritet" pisama.

Zato oni i kmeče, vrište da mi "napadamo" Bibliju kada kažemo da iste bez Crkve nema. Zato i papagajsko ponavljanje "Biblijske istine ovo, Biblijske istine ono."


Zato ih nitko ovdje ne može ni razumijeti koliko ih ti razumiješ.

Da, zato ih on i razume, ali ponekada se i brat Mire nađe zapanjen. Ja sa druge strane se ne zapanjujem, jer sam svestan šta može da učini satana citiranjem pisama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve to stoji, ali stoji i jedna veoma važna stvar, koju čini se zaboravljamo. Adventisti nisu u svoju "veru" dospeli niti slučajno, niti iz neznabožačkog okruženja. Oni su svoju "veru" izabrali, odbacivši Crkvu , poverovavši bez trunke sumnje da je sve ono što su ranije znali, ili čuli, verovali, lažno ili iskrivljeno, poverovavši da je tumačenje Biblije koje su čuli sa amvona iskrivljeno. Crkvu kojoj su pripadali zamenili su nečim sasvim drugim.

Točno, oni su to odabrali, bez ičije prijetnje smrću. Koji ljudi postaju sektaši? Ja bih rekao da su to "bogobojazne oholice". Koliko god je ovo apsurdno, bogobojazan čovjek nije oholica i oholica nije bogobojazan, čovjek mora u sebi imati oba ova elementa da bi bio "rođeni sektaš". "Bogobojaznost" ga "tjera tražiti Boga", a oholost ga "vodi u sektu", koja mu jamči superiornost u svemu i nad svim drugim ljudima. Svi koji ne vjeruju kao on (sektaš), ili su bezbožnici ili otpadnici. Nitko ne zna o Bogu, pogotovo nitko ne pozna "Božji karakter", koliko to zna sektaš. S obzirom da je ovakvo razumijevanje i Boga i odnosa prema Bogu potpuno strano, potpuno suprotno, Evanđelju, sektaši uz Bibliju moraju imati i "sekundarne spise", koji su zapravo iznad Biblije. Adventisti sedmog dana su najbolji primjer za ovo. Oni će u svom vjerovanju broj 18 licemjerno napisati: "Biblija je mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva.", a u stvarnosti će se ponašati ovako:

"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise Ellen White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima. (G.A. Irwin, Mark of the Beast, 1911. god.)

Pazite, "duh proroštva" (spisi Ellen White) su "jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa". Ako je tako, onda je obmana, laž, da je Biblija mjerilo kojim se ispituje svako učenje. Spisi Ellen White su iznad Biblije, jer su oni "jedini nepogrešivi tumač Biblije". Bibliju možemo objesiti mačku o rep , ako je ne znamo "točno tumačiti", a jedino spisi Ellen White točno tumače Bibliju. :) Kužite? Bez tumača Biblije, spisa Ellen White, Bibliju možete slobodno zapaliti.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo je stvarno smejurija Marko sto pises :)

Ja ne znam jel ti stvarno mislis da vas adventiste Darth mrzi pa zeli da vam podmetne?

Znas da nije tako, a pises kao da jeste. I ti i Laodikeja isto pisete.

Mire mozda ti mislis da je tako, ali svi ostali na forumu vide i svedoci su da Slape i Darth iz dna duse mrze Adventiste zato sto nisu u stanju da argumentima pobiju njihopvo ucenje.
A ja dobro zna i dugo vremena trpim klevete i spletke koje nemaju niscega sa istinom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Točno, oni su to odabrali, bez ičije prijetnje smrću. Koji ljudi postaju sektaši? Ja bih rekao da su to "bogobojazne oholice". Koliko god je ovo apsurdno, bogobojazan čovjek nije oholica i oholica nije bogobojazan, čovjek mora u sebi imati oba ova elementa da bi bio "rođeni sektaš". "Bogobojaznost" ga "tjera tražiti Boga", a oholost ga "vodi u sektu", koja mu jamči superiornost u svemu i nad svim drugim ljudima. Svi koji ne vjeruju kao on (sektaš), ili su bezbožnici ili otpadnici. Nitko ne zna o Bogu, pogotovo nitko ne pozna "Božji karakter", koliko to zna sektaš. S obzirom da je ovakvo razumijevanje i Boga i odnosa prema Bogu potpuno strano, potpuno suprotno, Evanđelju, sektaši uz Bibliju moraju imati i "sekundarne spise", koji su zapravo iznad Biblije. Adventisti sedmog dana su najbolji primjer za ovo. Oni će u svom vjerovanju broj 18 licemjerno napisati: "Biblija je mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva.", a u stvarnosti će se ponašati ovako:
"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise Ellen White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima. (G.A. Irwin, Mark of the Beast, 1911. god.)

Naravno da je tako. Još uvek mi u mislima odvzvanjaju reči sa veronauka kada nam je župnik pred Krizmu, zabavljajući nas tada pubertetlije na naše nepoznavanje razlika između vernika i pobožnog čoveka/ žene, rekao da je vernik neko ko svim srcem svojim, svom dušom svojom, veruje u i veruje Bogu. Pobožan, ili kako si ih ti nazvao "bogobojazan" čovek ne samo da može biti ohol, ne samo da može biti u dubini svoje duše loš, nego u najvećem broju slučajeva toga nije ni svestan. Vera vernika ogleda se u normalnosti života, odnosa prema drugome, doslovno je dečija, raširenih očiju. Vera, ili tačnije "vera" pobožnika je sva u spoljašnjosti, u pravilima, i često može preći u sujeverje.

I baš kod tih, kod pobožnika, i žena i muškaraca, dolazi do nezadovljstava, jer oni Boga ne traže zbog Boga samoga, nego zbog sebe, i ponoviću i te kako mogu biti oholi. Svugde ih možeš naći, oni najbolje znaju kako ko treba da se ponaša, kako da se moli, kada da se moli i tako dalje. Onog trenutka kada autoritet Crkve iz bilo kog razloga zamene autoritetom Biblije, otvorili su širom vrata lovcima na duše. A da autoritet Crkve zamene onim Biblije, dovoljno je da ih u njihovoj "pobožnosti" i zanovetanju novi župnik - pop ne primećuje, ili da im se zajednica ne čini dovoljno "okrenutom" Bogu. Kako u stvari Boga nisu ni tražili, jer da jesu, našli bi Ga, osećaju prazninu svog ega, koju kao gladni vukovi dočekuju sektaši. Tu idu pohvale oko poznavanja Biblije, pa aplauzi za spoljašnje "pobožnosti" , sleđenja pravila i tome slično. Istovremeno njihovo nezadovoljstvo, koje ih je i dovelo do kandži sekte, dobija "potvrdu" u vidu već svima poznatih optužbi za "otpad", paganstvo, satanizam, okultizam i sve ostalo.

Oni koji su se na glavu kako svešteniku, tako i ostalima u zajednici penjali oko načina molitve, posnih i nemrsnih dana, "morala", sada će postati najrevnosniji ravnatelji shabata, "zdravog života" i "branitelji" Biblije, pozivaoci na "obraćenje" jer ponoćni urlik samo što nije, a vrata su samo odškrinuta.

Da, Slape, pravi vernik, nikada neće biti u tolikoj napasti da napusti svoju veru i zameni je sektaškim lažima. Pobožnik, ne samo da će pasti pod tom napasti, nego će je jedva i dočekati, jer samo tu u sekti može u potpunosti da iskaže svoje duboko licemerje. I pun će elana, pun sebe, pljuvati po onoj od koje je otpao, radeći sve da i drugi krenu njegovim putem, istovremeno, loveći nepravilnosti u iskazivanju "vere" svojih novih braće i sestara, jer sekta na tom principu i počiva.


Pazite, "duh proroštva" (spisi Ellen White) su "jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa". Ako je tako, onda je obmana, laž, da je Biblija mjerilo kojim se ispituje svako učenje. Spisi Ellen White su iznad Biblije, jer su oni "jedini nepogrešivi tumač Biblije". Bibliju možemo objesiti mačku o rep , ako je ne znamo "točno tumačiti", a jedino spisi Ellen White točno tumače Bibliju. :) Kužite? Bez tumača Biblije, spisa Ellen White, Bibliju možete slobodno zapaliti.

O tome sam i pisao. "Pobožnici" ne traže Boga, nego nekoga koga će slediti, i čijim će se pravilima služiti da drugima nameće svoju volju.

Naravno da su spisi, reči i djela Ellen Gould White za njene sledbenike, jedini način tumačenja, i za njih jesu iznad Biblije. Jer kako drugačije objasniti prelaženje preko Pavlovih poslanica? Kako objasniti prelaženje preko "dan i čas niko ne zna do li Otac"? Kako objasniti najmanje 50 kontradikcija koje njenim sledbenicima ne bodu oči? Nikako. Zato, ponavljam, a ovo za Markovu informaciju, nije nikakv mržnja nego gole i hladne činjenice, oni, zloupotrebljavaju Bibliju kao mamac, i nisu niti Biblijski, niti Hrišćani.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nađemo se na ovom forumu, ili nekom sličnom mjestu, i netko nam predoči neoborive činjenice i dokaze kako su apostoli najobičniji prevaranti i "prodavači magle". Po tome, naravno, sve sa čime su nas apostoli do toga časa povezivali, nestane kao magla, ispari.
...
Tek kad ovo razumijemo, stavljajući se na ovaj način "u njihovu kožu", razumijet ćemo njihovu reakciju

Lepo si sve ovo objasnio. To mnogo boli, zato se i ponasaju tako..

Ipak, racionalan covek kada mu neko predoci dokaze da su recimo apostoli prevaranti, nece averzijom reagovati vec ce se zapitati "cekaj mozda sam ja nesto prevideo" . Ali ovi ovde se boje i da provere. Istina ne moze pasti ako je istina, i nema straha proveri, ali to govori da se oni duboko u sebi boje cim nece da provere..

Zato ih nitko ovdje ne može ni razumijeti koliko ih ti razumiješ.

Tesko je razumeti ovo onome ko to nije doziveo..

Mire, ako su ih tako naučili, a jesu, onda se oni zaista projektuju. Ne lično, nego kao zajednica. Shvataš li da se onda tu radi o manipulaciji svešću. Masovnoj.

Brate radi se o manipulaciji svescu i to onoj podmukloj satanskoj. Adventisti to ne rade toliko ocigledno i mnogo je perfidnije i manja je bol i blokada kada se to desi, ali je ovo kod J.S. zaista strasno, to boli i suvise, jer su oni mnogo vise vezani za zajednicu, i psiholoski su od nje zavisni, i to im pokida um na parampatcad. Oba slucaja sam doziveo. To se recima ne moze opisati. To je strasno. A onaj koji to prodje, posle toga ima i posledice, ako nije dovoljno jak, moze cak i da poludi. Zato kod njih imas i samoubistva, i nisu dzabe novine o tome pisale..

To je psihicka tortura, ako si gledao kako dzihadisti idu u smrt sa osmehom na licu da se raznesu bombom upravo je to ista vrsta opsednutisti u pitanju. I adventisti i Jehovini Svedoci se zato smese. A to sam ja doziveo, ispran, opsednut um. sotona to uradi ljudima!

koliko smo duboko dozvolili da malver prodre, jesmo li odmah osetili ili je to otišlo duboko, proces koji ne da može, nego jeste bolan i strašan, ponekada se i mora završiti reinstalacijom sistema (slom)

Upravo tako se i zavrsava, lomi se i kida citava struktura, mora doci do reinstalacije sistema, jer se taj malver samo tako uklanja.. To je ono sto sam ja doziveo. Mozes da ocistis sistem, ali po pravilu uvek nesto ostane, i ti hteo ne hteo na kraju zavrsis u nekoj drugoj sekti slicnoj. Jer nisi ocistio sve.

Koji ljudi postaju sektaši? Ja bih rekao da su to "bogobojazne oholice". Koliko god je ovo apsurdno, bogobojazan čovjek nije oholica i oholica nije bogobojazan, čovjek mora u sebi imati oba ova elementa da bi bio "rođeni sektaš". "Bogobojaznost" ga "tjera tražiti Boga", a oholost ga "vodi u sektu", koja mu jamči superiornost u svemu

I ne znas koliko si u pravu, upravo ovi ovde su svi takvi - "bogobojazne oholice"! A sotona to koristi. Koristi "oholost" i daje im oblik poboznosti koji im prija i zadovoljava njihovu sujetu.

Takvima nema pomoci, dok god su oholi.

Mire mozda ti mislis da je tako, ali svi ostali na forumu vide i svedoci su da Slape i Darth iz dna duse mrze Adventiste

Ja ne znam od koga si ti cuo da svedoci o nekakvoj mrznji ovde, ali to se vama pricinjava, jer vam je um zatrovan.

I meni se tako cinilo ranije, ja sam Slapa optuzivao da laze i mrzi. Ali nisam dopustio sebi da budem iracionalan. Prevladao je razum.

Ti Marko dopustas da ti usadjene predrasude, koje su ti usadili adventisti pomute sagledavanje. Ti nisi nepristrasan i ne mozes ni pojmiti kako nepristrsni ljudi ovo sagledavaju. A veruj mi vide to sasvim drugacijim ocima nego vi, vi ste u nezavidnoj poziciji.

Zasto se vec jednom ne zapitas - "da nije mozda ono sto Slap i Darth pricaju istina"? Pa onda lepo to proveris. Nego ti odbacujes sve vec unapred i ides linijom napada i vices kako oni "lazu"?

Gde ti je tu racionalnost?

Sagovornik se ne napada, vec se njegove tvrdnje proveravaju. A vi to niste uradili.

I baš kod tih, kod pobožnika, i žena i muškaraca, dolazi do nezadovljstava, jer oni Boga ne traže zbog Boga samoga, nego zbog sebe, i ponoviću i te kako mogu biti oholi

I jesu oholi vecina, a ono malo iskrenih dozivi da im se otvore oci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire mozda ti mislis da je tako, ali svi ostali na forumu vide i svedoci su da Slape i Darth iz dna duse mrze Adventiste zato sto nisu u stanju da argumentima pobiju njihopvo ucenje.
A ja dobro zna i dugo vremena trpim klevete i spletke koje nemaju niscega sa istinom.

[/QUOTE]
Adventisti nisu u svoju "veru" dospeli niti slučajno, niti iz neznabožačkog okruženja. Oni su svoju "veru" izabrali, odbacivši Crkvu , poverovavši bez trunke sumnje da je sve ono što su ranije znali, ili čuli, verovali, lažno ili iskrivljeno, poverovavši da je tumačenje Biblije koje su čuli sa amvona iskrivljeno. Crkvu kojoj su pripadali zamenili su nečim sasvim drugim.
Pogresno Darth. Adventisti nisu odbacili CRKVU, jer su sami CRKVA. Adventisti odbacuju ono sto je uneto u crkvu iz neznabostva, i nastoje da zive u skladu sa Hristovom naukom, koja je sacuvana u Sveto pismu..

Da, zato ih on i razume, ali ponekada se i brat Mire nađe zapanjen. Ja sa druge strane se ne zapanjujem, jer sam svestan šta može da učini satana citiranjem pisama.
[/QUOTE]
E moj Dart, nisi ti ni svestan sta sotona preko tebe postize!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E moj Dart, nisi ti ni svestan sta sotona preko tebe postize!

Ako je za vas adventiste pravi Bog, i pravo učenje sotona (a jeste uzimajući u obzir ko su vam uzori). sa iskrenim zadovoljstvom ga slobodnom voljom prihvatam.

U toj meri da se iako nikada nisam bio niti ću hvala Bogu biti adventista sedmog dana, odričem shabata, istražnog postupka, zdravstvenih propisa, tumačenja Biblije po adventističkom ključu, vaših krekera i soka od grožđa, vaših fundamentala, i pre svega Ellen Gould Harmon White, svih djela njezinih i svog sjaja njezina.

Shvatite veće jednom, ni vi ni Laodikeja nećete postići ništa time što na već poznati adventistički način kletavama i nazivanjem sotonom napadate one koji iznose istinu o vašem kultu.

Već sam ranije napisao, meni iz kuće adventista nije izlazio, slušao sam ja i čitao sve te vaše tirade i upoređivao ih, razgovarao i sa popom, i sa sveštenikom, sa rabinom. Da stvar po vas bude još gora, imao sam i te kakvih prilika da uporedim vaše "učenje" sa onim "Kule Stražare" i našao i te kakvih paralela. Jedni druge mrzite, i u svakom vidite satanu. a samo ste vi, kako adventisti, tako i "kula stražara" u pravu. Nažalost niste.

Prosto je, ako neko zaista želi da bude judaista, obrezaće se, postati judaista i onda sa punim pravom slaviti i šabat, i mlađake i sve praznike. Neće se licemerno kititi krstom i Evanđeljem uz zadržavanje judaizma (po ključu) ili posednuto ponavljati "Jehova, Jehova" kao što to rade vaša mlađa braća po Mileru.

Ono što vi po nagovoru onog što vam preti igrankom ovde radite je ponavljanje da ja vas mrzim jer navodno ne mogu da vas pobedim argumentima. Dve stvari u tome nisu tačne.

Niti ja vas mrzim, niti ste argumentima nepobedivi. Jer da jeste, ne bi ste uporno pokušavali da Mireta ubedite, da greši. Svo ovo vaše, Laodikejino, Kainosovo upinjanje je samo dokaz da argumenata nemate. Jer pobednik se ne ponaša tako.

Sve što činite, činite da smirite sebe, jer ruši se vaš sistem. Ujedno, nemojte mi igrati na licemerno "Hrišćanstvo" i vašu navodnu zabrinutost za moju dušu. Prvo jer u dušu ne verujete, drugo radije ću postati ateista nego i pomisliti da spasenje potražim izvan Crkve kojoj pripadam, o tome da pravu veru menjam za bulažnjenja vaše proročice da i ne govorim.


To je psihicka tortura, ako si gledao kako dzihadisti idu u smrt sa osmehom na licu da se raznesu bombom upravo je to ista vrsta opsednutisti u pitanju. I adventisti i Jehovini Svedoci se zato smese. A to sam ja doziveo, ispran, opsednut um. sotona to uradi ljudima!

Da brate Mire, to jeste psihička tortura, programiranje ubeđivanjem da rade za "Gospoda". Vidi, mene je Marko opet optužio da radim za račun satane. Veoma interesatno, i to je vid psihičke torture, i igranja na strah od satane, tačnije na buđenje dela savesti. Naime, oni naivno veruju da samo pominjanje satane kod vernika može da izazove efekat povlačenja, jer niko ko je vernik (po njihovom shvatanju vere, a takvi su i muslimani i jehovisti) neće hteti da ima išta sta palim serafom. Nažalost, kod mnogih im to uspeva, ali ne i kod onih koji svim srcem svojim, svom dušom svojom, veruju da su na strani Boga, i da ako je neko sa satanom, to su onda oni koji ih optužuju, jer ne zaboravi stana je opajdara.

Ujedno, dragi moj brate, ta njihova "opsesija" satanom, da mu čak pripisuju i "štab za dezinformacije" je neverovatna. Prosto se čini da po njima pali seraf, bog ovoga sveta, opajdara, neprijatelj, ništa drugo i ne radi nego napada adventiste (pitam se samo zbog čega) i jadne jehoviste. Niko mu naime drugi ne pada na pamet??

Ta i takva izjava, opet pokazuje njihovu oholost, jer sebe smatraju nekavim "izabranicima Božijim", a svi ostali su satanini. Čudno je da to isto smatraju i jehovisti. Mislim, veoma čudan Bog, koji eto ima dvoje "izabranika" koji sikću pre podne jedan na drugoga, a od podneva sikću na ceo svet.

Dok je u stvari istina, ona prava, mnogo opasnija. Satana mrzi čoveka istom onom mržnjom kojom mrzi Boga. Bogu ne može ništa, ali čoveka može da zavede i upropasti. Na bezbroj različitih načina. A jedan od najlakših mu je da glumi anđela svetla, u nekim slučajevima se predstavlja i kao sam Bog, da izvrće i citira Pisma.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mire mozda ti mislis da je tako, ali svi ostali na forumu vide i svedoci su da Slape i Darth iz dna duse mrze Adventiste zato sto nisu u stanju da argumentima pobiju njihopvo ucenje.

Da vas ne mrzim svjedok mi je Bog, a za lažna učenja proročice Ellen White i ostalih utemeljitelja Adventizma sedmog dana naveo sam stotine argumenata. Nažalost, vaša alergija na argumente potpuno vas je oslijepila za argumente.

P.S. Ja ću s argumentima i dalje nastaviti, baš zato da neke druge ljude ne zadesi "adventističko sljepilo".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da vas ne mrzim svjedok mi je Bog, a za lažna učenja proročice Ellen White i ostalih utemeljitelja Adventizma sedmog dana naveo sam stotine argumenata. Nažalost, vaša alergija na argumente potpuno vas je oslijepila za argumente.

P.S. Ja ću s argumentima i dalje nastaviti, baš zato da neke druge ljude ne zadesi "adventističko sljepilo".

Slape, ne vredi. Oni zaista misle da ih nas dvojica mrzimo, u toj meri su zatvorili svoje oči da im je svaka kritika, svaki vid negiranja njihovog "verovanja" ravan mržnji, sotonskim spletkama i tome slično.

Da si naveo samo stotine, nego i više nego stotine argumenata, ja postavljao video snimke,i opet ne žele da vide. Jer nije problem kada neko zaista ne vidi, nego kada ne želi da vidi jer se svetlosti boji. To je ta njihova alergija na argumente.

Slobodno nastavi sa argumentima, i ja ću, jer ne radi se o njima, nego da drugi ne postanu alerhični na svetlo.

PS. čini se da je baš to i razlog što nas napadaju. bez otvaranja očiju oni ne mogu da "evangeliziraju".
 
Natrag
Top