Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nemam nameru da gledam šta je lažni "nastavnik" postavljao kao odgovor.

Hoće prljavu igtu. Najobičnija kukavica koja izaziva nekakvim kopiranjem. Pa kad je tako hrabar, neka postavi linkove gde je kopirao. linkove stranica na Facebooku. Ako sme. Neka postavi.

A ne sme jer se boji da se njegova anonimnost ne sruši.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Eno gospodin Tripo dokazuje svoju nameru da nas sve ukloni sa foruma. Znao sam ja njegovu reakciju, zato sam i namerno napisao uvredljivu poruku na temi "tehnika i vera". Pa makar me i banovali zbog toga, nisam mario, da vidite cime se doticni bavi.

Dobio sam upozorenje od administratora..

E tako, a sad gospodin Tripo nek se dici "svojim duhom". A to je duh izazivanja reakcije, da bi se sagovornik nagnao da neprimereno odreaguje i tako ga uklone. Duh podmetanja.

Nije mu uspelo ovaj put, nece ni drugi put. Ali sve jedno, ja bih vas pozvao sve, da ga prijavimo, mislim da ovo stvarno vec prevazilazi sve moguce granice, dokazuje s kim imamo posla, i ako se ne borimo njihovim sredstvima, cime cemo? Argumentima mozda?

Pa nasi argumenti se i ne vide od svesilnog trolovanja i bombardovanja doticnog, pogledajte teme, na svakoj je on postavio zadnji kom.

Samo jos da vam kazem, primetili ste da sve manje i manje pisem, i na kraju cu prestati, jer ne zelim u takvoj atmosferi pisati, a prestacete i vi. A oni ce ostati da troluju i misionare, i to je i cilj, stvoriti nemogucu situaciju da svi ostali odu a oni ostanu da misionare, preuzimaju forum.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije mu uspelo ovaj put, nece ni drugi put. Ali sve jedno, ja bih vas pozvao sve, da ga prijavimo, mislim da ovo stvarno vec prevazilazi sve moguce granice, dokazuje s kim imamo posla, i ako se ne borimo njihovim sredstvima, cime cemo? Argumentima mozda?

Ako postupiš kao on, onda te je porazio. Osim toga, Tripo na forumu je kao "strašilo na ulazu u adventistički tor".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako postupiš kao on, onda te je porazio. Osim toga, Tripo na forumu je kao "strašilo na ulazu u adventistički tor".
Mislis? U cemu da me porazi ako ga prijavim? A sta ako sutra dobijete ban zbog njega svi? Ako vam podmetne? Ko ce pisati? Zar ne vidis da su sve rasterali? To im je taktika.

Ma nije njemu do razgovora i dokazivanja, vec da moze sve bi vas rasterao, da smo na ratistu pobio bi nas.

Dok sa druge strane uziva u tome da pise protiv nas, on uziva da se mi sa njim raspravljamo. Treba mu uskratiti to zadovoljstvo. To mu je najveca kazna da ne moze da pise. Jer cim mu odgovoris ti si mu dao satisfakciju i podstakao njegov ego, to mu je hrana, on se hrani time, jer misli da nas uzasno nervira, izivljava se nad nama podmecuci nam svakojake lazi, cekajuci reakciju da se mi iznerviramo. I time da nas ukloni.

Zar takvoj osobi treba dopustiti izivljavanje i pisanje, ne samo izivljavanje nad nama, nego i nad drugima koji bi mozda ucestvovali u diskusiji da njega nema?

Secas se da je banovao Taramanu, i tebe je hteo da banuje, a da ne pricam o drugima koje je sve oterao sa foruma.

Pa nismo mi u pitanju Slape, nego i buducnost ovog foruma, ja zaista nemam s kim razgovarati osim sa tobom Shoneom, Antonijom, Jovanom Adrijanom koji ponekad svrati.. Svi ostali su otisli zbog navalentnosti doticnih jer to nije normalna komunikacija, to je izazivanje, bombardovanje i vredjanje.. To je rasterivanje neistomisljenika.

Zar im treba ovo dozvoliti?

U pravu si, Tripo je "strasilo na ulazu u adventisticki tor" . Ali ne bi trebali zarad jednog coveka sve ovo da trpimo jer mi imamo argumente. Da nemamo argumente pa ajde da drzimo Tripa kao opciju odvracanja.. Ali nasi argumenti su validni i dovoljni su svakome ko zeli shvatiti, a oni posto ne mogu da nas u argumentima poraze, zato sve ovo i rade, a pogotovo Tripo boreci se i neprimerenim sredstvima.

Ja znam da ti volis sa Tripom da se raspravljas, volim i ja, argumenti su mu nikakvi, ali cemu to kad mi nemamo normalnu diskusiju? To odvraca iskrene ljude ne samo od adventizma, vec i od Hriscanstva uopste..

Bojim se, ne da ovo predstavlja ruznu sliku adventizma, oni su sebe vec upropastili, vec da skodi i Hriscanstvu i nama uopsteno. Zato kazem.

Ovde bi trebalo da biti mnostvo ljudi koji zive svoju veru i svedoce svojim zivotom svu lepotu Hriscanske vere. Ali nema ih! A sta mislis zasto? Pa rasterali su ih. Napali ih, izazvali ih, optuzili i naruzili!

Nego mozda si ti u pravu, mozda je ovaj forum zaista postao brana protiv adventista! Samo ovaj forum nikada nece doziveti da na njemu zazive lepe Hriscanske teme, upravo zbog toga sto vlada borba i rat, nikada nece svedociti o Hristu i evandjelju. I meni je zbog toga neizmerno zao.

Ja cu verovatno potraziti drugi forum koji se bavi lepim temama, a na ovaj svracati cisto da sprecim da ljude ne prevare..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E tako, a sad gospodin Tripo nek se dici "svojim duhom". A to je duh izazivanja reakcije, da bi se sagovornik nagnao da neprimereno odreaguje i tako ga uklone. Duh podmetanja.

Nije mu uspelo ovaj put, nece ni drugi put. Ali sve jedno, ja bih vas pozvao sve, da ga prijavimo, mislim da ovo stvarno vec prevazilazi sve moguce granice, dokazuje s kim imamo posla, i ako se ne borimo njihovim sredstvima, cime cemo? Argumentima mozda?

Gospodin? Retko kome manje pristaje taj naziv. Vidi, njegov duh i jeste duh podmetanja, ulagivanja, vređanja, izazivanja. Uz to je kukavica i lažov. Da, lažov. Jer konstantno preti kopiranjem i postavljanjem naših komentara na socijalne mreže, a za isto ne donosi nikakve dokaze. Cilj mu je da se mi upecamo, prestanemo da komentarišemo, i da nas izazove da prasnemo, da bi on onda glumio nevinašce, a uprava naivno nasela na njegovo kmenčanje.

Pitao si čime da se borimo? Samo jednim sredstvom se protiv takvog možeš boriti. I on je toga svestan. Zato i ne postavlja linkove navodnih Facebook stranica gde navodno kopira i ismeva nas.

Uz opravdanu sumnju da to on uopšte i radi, mada on zaista jeste takva osoba, razlog zašto ne postavlja linkove je očigledan. Prvim linkom bi bio razotkriven njegov identitet. Doslovno razotkriven. Nakon toga, sve i da ga neko prijavi i on bude banovan, pa se nakon svega ponovo pojavi sa drugim nalogom, način pisanja bi ga razotkrio, i ponovo bi njegov identitet bio razotkriven. A on to ne želi, jer je on u krugovima adventista "institucija"

Ako postupiš kao on, onda te je porazio. Osim toga, Tripo na forumu je kao "strašilo na ulazu u adventistički tor".

O tome i govorim. Biti kao on, znači poraz. Ujedno, on je zaista adventističko strašilo, jer pokazuje pravo lice "poštarkinog" kulta.


Mislis? U cemu da me porazi ako ga prijavim? A sta ako sutra dobijete ban zbog njega svi? Ako vam podmetne? Ko ce pisati? Zar ne vidis da su sve rasterali? To im je taktika.

Ma nije njemu do razgovora i dokazivanja, vec da moze sve bi vas rasterao, da smo na ratistu pobio bi nas.

Dok sa druge strane uziva u tome da pise protiv nas, on uziva da se mi sa njim raspravljamo. Treba mu uskratiti to zadovoljstvo. To mu je najveca kazna da ne moze da pise. Jer cim mu odgovoris ti si mu dao satisfakciju i podstakao njegov ego, to mu je hrana, on se hrani time, jer misli da nas uzasno nervira, izivljava se nad nama podmecuci nam svakojake lazi, cekajuci reakciju da se mi iznerviramo. I time da nas ukloni.

Zar takvoj osobi treba dopustiti izivljavanje i pisanje, ne samo izivljavanje nad nama, nego i nad drugima koji bi mozda ucestvovali u diskusiji da njega nema?

Mire, ako sutra zbog njega neko dobije ban, zauzvrat će on dobiti zagorčavanje kakvom se nije nadao. Ujedno, i Hrišćane su njegovi miljenici izbacivali iz sinagoga, tukli ih, ubijali, tako da još jedan Krst zbog Isusa i nije nepoželjan.

Naravno da njemu nije do razgovora. On žeči dominaciju i uživa u ponižavanju. Da smo na ratištu kažeš, on bi nas pobio. Teško, adventisti su alergični na oružje, a kako je kukavica, samo bi naređivao da nas pobiju. O tome da bi mu to malo teže bilo za postići, je druga i posebna priča.

Mire, radi se o ličnosti koja želi dominaciju, a takve ignorišeš, a to ih najviše boli, Pazi, nije on problem, nego oni koji slede njega jer pripadaju istom kultu.

I tu dolazimo do

Bojim se, ne da ovo predstavlja ruznu sliku adventizma, oni su sebe vec upropastili, vec da skodi i Hriscanstvu i nama uopsteno. Zato kazem.

Ovde bi trebalo da biti mnostvo ljudi koji zive svoju veru i svedoce svojim zivotom svu lepotu Hriscanske vere. Ali nema ih! A sta mislis zasto? Pa rasterali su ih. Napali ih, izazvali ih, optuzili i naruzili!

Nego mozda si ti u pravu, mozda je ovaj forum zaista postao brana protiv adventista! Samo ovaj forum nikada nece doziveti da na njemu zazive lepe Hriscanske teme, upravo zbog toga sto vlada borba i rat, nikada nece svedociti o Hristu i evandjelju. I meni je zbog toga neizmerno zao.

A to nažalost jeste istina, jer gde god da se adventisti pojave i gde im se dozvoli da rade ovo što rade, nema više govora o tome da se vodi ikakva rasprava. Zato i jeste ovo postalo brana protiv adventizma. Zato se i vodi rat na forumu. A mi smo ne svojom krivicom izazvani da kako kažeš pokažemo lošu sliku Hrišćanstva. Baš zato se i upiremo da argumentima dokažemo da adventisti ne samo da nisu Hrišćani, nego i da nemaju osnova da sebe predstavljaju nekakvim braniocima i poznavaocima Hrišćanstva.

Naravno da ti je žao, ali tako je kada se arogantnim stvorovima i kultovima dozvoli da se nametnu. Odi na pouke.org,. odi na verujem.org, čisto verske forume, i videćeš kako se i članovi i uprava bez imalo skrupula razračunavaju sa pokušajima nametanja tumačenja. Nemoj misliti da adventisti i jehovisti ili bilo ko sličan ili identičan njima nije pokušao da i te forume zagadi i preotme. Pokušali su i dalje pokušavaju, ali im se ne dozvoljava da to urade. Čak su im i čisto katolički forumi meta. I tamo isto kao i ovde pokušavaju da dominiraju, izazivaju, i prijavljuju korisnike. No nije im uspelo, jer su u svojoj aroganciji prijavili admina. Sledile su opomene, a zatim ban, pre koga je korisnik silansi objavio imena i prezimena svih vodećih adventista na ovim prostorima. Naravno nakon bana adventističkih izazivača, post je obrisan.

Zatvaranje i odustajanje od rasprave zato što trol ne prestaje, nije rešenje brate moj. Nikada i nije bilo, jer to on i želi da postigne. Ujedno kako misliš da se istina Evanđelja i sva lepota Hrišćanstva pokaže svetu ako nema nas? Ostavivši forum njima, prikazujemo Hrišćanstvo onakvim kakvo ono nije.

Internet jeste ogromno mesto, ali svako odustajanje je ravno povlačenju pred vucima u jagnjećoj koži. Da li je Sveti Apostol Pavle mislio da treba odustati? Drugi apostoli? A njih su i tukli i ubijali.

Nemoj odustajati. Ne zato što treba da nas je više, nego zato što ne treba dozvoliti da "poštarkini" akoliti predstavljaju Hrista Njegovu poruku onakvim kakvi nisu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mislis? U cemu da me porazi ako ga prijavim? A sta ako sutra dobijete ban zbog njega svi? Ako vam podmetne? Ko ce pisati? Zar ne vidis da su sve rasterali? To im je taktika.

:mig::roll::beee:Ovo i gore cijeli onaj tekst moram kopirati. Već sam juče tvoje besmislice slao advent.

Ljudi su popadali od :roll: mada je to u suštini za žaljenje.

Ja znam da ti volis sa Tripom da se raspravljas, volim i ja, argumenti su mu nikakvi, ali cemu to kad mi nemamo normalnu diskusiju?

Baš volite, a više puta ste se iznervirali, Slap mora da uzme pauzu od nekoliko dana da meditira da se smiri, kao i ti.

A i da izguglate ono što vam treba.

:beee::roll::mig:

Bojim se, ne da ovo predstavlja ruznu sliku adventizma, oni su sebe vec upropastili, vec da skodi i Hriscanstvu i nama uopsteno.

To opet projekcija. :roll::beee::mig:

Secas se da je banovao Taramanu,

Zar sam ja urednik. Pa Taramana je vaš, a isto ste se i vi pokazali kao i on.

:beee::roll::mig:

amo ovaj forum nikada nece doziveti da na njemu zazive lepe Hriscanske teme,

Hoćeš reći da ti podilazimo, vama na toj strani, zato i jesi otišao u PC, da ti pričaju priču kako si dobar, fin, duhovan.

Lažne crkve pričaju takvu priču, tebi smeta crkva koja ukorava za grijehe, tu se osjećaš neugodno, takva je Hristova Crkva.

I vidjeli smo tvoje vrijeđanje od prije neki dan. Svima ću to da pokažem na FB.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mislis? U cemu da me porazi ako ga prijavim?

Tada te je "navukao" da se spustiš na nivo njegove prljavštine.

A sta ako sutra dobijete ban zbog njega svi? Ako vam podmetne?

To je moguće jedino ako mu je "pajdaš" netko od onih koji nas mogu banirati. A ako je tako, onda o nama ne ovisi ništa, ponašali se ovako ili onako.

Ko ce pisati? Zar ne vidis da su sve rasterali? To im je taktika.

Njihova taktika ovdje upravo je njih i koštala. Ja mislim da samo poremećen čovjek može doći ovdje, čitati i poželjeti da postane adventist sedmog dana.

Ma nije njemu do razgovora i dokazivanja, vec da moze sve bi vas rasterao, da smo na ratistu pobio bi nas.

OK, ali neka ga i neka i dalje služi kao "strašilo".

Pa nismo mi u pitanju Slape, nego i buducnost ovog foruma, ja zaista nemam s kim razgovarati osim sa tobom Shoneom, Antonijom, Jovanom Adrijanom koji ponekad svrati.. Svi ostali su otisli zbog navalentnosti doticnih jer to nije normalna komunikacija, to je izazivanje, bombardovanje i vredjanje.. To je rasterivanje neistomisljenika.

Zar im treba ovo dozvoliti?

Potpuno te razumijem. Ali ako dvojiš - "otjerati njega" ili otići s foruma - ja ti predlažem: ne spušaj se na njegov nivo prljavštine i ne napuštaj forum.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je moguće jedino ako mu je "pajdaš" netko od onih koji nas mogu banirati. A ako je tako, onda o nama ne ovisi ništa, ponašali se ovako ili onako.

To je samo još veći razlog da ne odustanemo.

Njihova taktika ovdje upravo je njih i koštala. Ja mislim da samo poremećen čovjek može doći ovdje, čitati i poželjeti da postane adventist sedmog dana.

Da ih je samo ovde koštala. Nego su takvi i van foruma. Prosto samo poremećena osoba zaista može čitajući, slušakući adventiste poželeti da se priključi takvom kultu. Dovoljno je da pogledamo kakve osobe isti privlači, i ko ga predstavlja, pa da se neko dobro zapita pre nego poveruje da adventsiti uopšte rade za Boga.


Potpuno te razumijem. Ali ako dvojiš - "otjerati njega" ili otići s foruma - ja ti predlažem: ne spušaj se na njegov nivo prljavštine i ne napuštaj forum.

Slažem se. Ne bi trebao da dopusti satani da ga nadvlada.

Jer vidi, način na koji dežurni trol deluje je do poslednje tačkice identičan načinu na koji satana napada čoveka. Satana izaziva, vređa, podmuklo ponižava i čoveka koji se bori sa svojom grešnošću navodi da odustane. Istog trenutka kada njegova žrtva odustane, ili prihvati sataninu igru, gotova je.

Zato, a svi smo svedoci njihovog načina delovanja, adventiste nikako ne treba zvati Hrišćanima, čak ni onima koji su u zabludi. Pravi Hrišćanin naime, nikada neće bratu govoriti da je pao, da je otpao, i da ga greške čine manje Božijim. Adventisti to rade, na tome im je zasnovana "evangelizacija", a Tripo je to doveo do maksimuma.

Poslušajte ovaj video, na engleskom je, čovek koji ga je radio je protestant, možda ima pogrešne postavke u svom verovanju, ali opis delovanja satane je veoma indikativan.

Uporedite načine na koji satana po ovom propovedniku napada čoveka, i načine na koji adventisti "evangeliziraju" i mnoge stvari će nam biti jasnije.


Satana poziva da se odustane od borbe sa grehom, da se izgubi poverenje u Božiju milost. Adventisti govore kako nas "zakon" spašava iako je rečeno da :

"Braćo: S Kristom suukopani u krštenju, u njemu ste i suuskrsli po vjeri u snagu Boga koji ga uskrisi od mrtvih. On i vas, koji bijaste mrtvi zbog prijestupa i neobrezanosti svoga tijela, i vas on oživi zajedno s njime.

Milostivo nam je oprostio sve prijestupe, izbrisao zadužnicu koja propisima bijaše protiv nas, protivila nam se. Nju on ukloni pribivši je na križ." Kol 2, 12-14

Po njima, mi smo propustili da iskupimo svoje grehe, propalice smo, i treba "da odustanemo. jer spaisiti se nećemo, nismo Božiji. No, ako se obratimo njima, ako postanemo kao oni, bićemo spašeni."

Uz sve to, setimo se šta je satana citirao kada je kušao Isusa.
 
Natrag
Top