Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tolerancija? O kakvoj toleranciji se govori kada se ona odnosi samo na one koji prihvataju vaše doktrine. To nije tolerancija, nego nametanje.

Pa to je vaš duh što je pokazala istorija, baš je naš duh tolerancija, što se posebno vidjelo u SAD kod vjerskih sloboda.

Vi niste tolerantni jedni prema drugima što i vidimo po događajima.

A kako bi bili prema nama.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa to je vaš duh što je pokazala istorija, baš je naš duh tolerancija, što se posebno vidjelo u SAD kod vjerskih sloboda.

Vi niste tolerantni jedni prema drugima što i vidimo po događajima.

A kako bi bili prema nama.

Prema vama? Dovoljno smo tolerantni što trpimo da nam nabeđeni pismounanci kukuriču i "evangeliziraju".Tolerancija zahteva obostrano poštovanje, a ne udovoljavanje tuđim zahtevima.
Od vas poštovanje dobili nismo, niti ćemo ga dobiti. Vaš cilj je dominacija i nametanje doktrine. Što sejete, to ćete i žnjeti. Niko od nas ne ide po vašim "sinagogama" i ubeđuje vas da grešite iako je to istina. Vi sa druge strane kao lešinari samo čekate prvu priliku da "evangelizirate" i da namećete svoje doktrine. Dakle, nema od udovoljavanja vašoj toleranciji ništa.

Izazivanjem i ponavljanjem "to je vaš duh" nećete takođe postići ništa, osim što smirujete svoju savest. Valjda tako svi EGWisti teraju sumnju od sebe, da im ne poremeti "božiji plan spasenja" preko ića, pića, subota i svega ostalog što ih je učila već pomenuta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Prema vama? Dovoljno smo tolerantni što trpimo da nam nabeđeni pismounanci kukuriču i "evangeliziraju"

Tolerantni ste jer danas cijeli svijet gleda šta se gdje radi, a imaju jači od vas. Inače bi mi prošli da nije toga kao pod Nemanjićima bogumili što su.

Dakle lažna tolerancija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tolerantni ste jer danas cijeli svijet gleda šta se gdje radi, a imaju jači od vas. Inače bi mi prošli da nije toga kao pod Nemanjićima bogumili što su.

Dakle lažna tolerancija.

Ne postoji lažna tolerancija. Nje ili ima ili je nema. Uostalom, vaša bivša braća Sola Scriptulatori su letnji dan po podne ganjali crnce, jevreje i katolike po SAD. Da li je to tolerancija? Da li je tolerancija progon katolika u Britaniji sve do druge polovine 19 veka?

Naravno sada će opet da sledi standardni arsenal "bibličara" u vidu, krstaških ratova, lova na veštice, inkvizicije, i ostalih ćoraka iz "barutane" klanjaoca ukradene knjige. Ali, sve to je predstavljalo odbranu. Krivicu za sve nosi onaj koji je prvi napao. A to ste kao i sada bili vi i vama slični.

Isto je bilo i sa vama omiljenim bogumilima, ili babunima kako ih naziva zakonik Stefana Uroša IV - Dušana. Rušenje pravoverja, nametanje doktrine, pozivanje na rušenje države. Uostalom, skoro svi koji sebe danas kite nazivom bošnjaka su pre nego što su prili muhamedov kult, bili što javno, što tajno bogumili. Čudo je da ih je ako je verovati vašim tvrdnjama o krvavim progonima ostalo toliko, još više ako se uzme u obzir da su kao što je i vaša "sveća" preporučivala krajem pretprošloga veka, odbijali da se žene i udaju. Čini se ipak da ti "progoni" nisu bili ni tako krvavi, ni tako opsežni kako to "bibličarska" istorija pokušava da nametne.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne postoji lažna tolerancija.

Čime dokazuješ da nema lažne? Ja imam dokaz, jel treba da ga priložim ovdje. I još 1 dokaz.

Nje ili ima ili je nema. Uostalom, vaša bivša braća Sola Scriptulatori su letnji dan po podne ganjali crnce, jevreje i katolike po SAD. Da li je to tolerancija? Da li je tolerancija progon katolika u Britaniji sve do druge polovine 19 veka?

Naravno sada će opet da sledi standardni arsenal "bibličara" u vidu, krstaških ratova, lova na veštice, inkvizicije, i ostalih ćoraka iz "barutane" klanjaoca ukradene knjige. Ali, sve to je predstavljalo odbranu. Krivicu za sve nosi onaj koji je prvi napao. A to ste kao i sada bili vi i vama slični.

Isto je bilo i sa vama omiljenim bogumilima, ili babunima kako ih naziva zakonik Stefana Uroša IV - Dušana. Rušenje pravoverja, nametanje doktrine, pozivanje na rušenje države. Uostalom, skoro svi koji sebe danas kite nazivom bošnjaka su pre nego što su prili muhamedov kult, bili što javno, što tajno bogumili. Čudo je da ih je ako je verovati vašim tvrdnjama o krvavim progonima ostalo toliko, još više ako se uzme u obzir da su kao što je i vaša "sveća" preporučivala krajem pretprošloga veka, odbijali da se žene i udaju. Čini se ipak da ti "progoni" nisu bili ni tako krvavi, ni tako opsežni kako to "bibličarska" istorija pokušava da nametne.

Ostatak besmislenog komentara neću ni da čitam.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čime dokazuješ da nema lažne? Ja imam dokaz, jel treba da ga priložim ovdje. I još 1 dokaz.

Besmisao je raspravljati se sa programiranima. Isto je kao pokušavati urazumljavanje botova. Ne ide, to je samo program.
Videli smo mi vaše dokaze, mentalni bolesnik (Rivera), notorni lažov (Hixslop), plagijator(EGW).... sve sam stručnjak do stručnjaka. Kredibilitet što bi rekao Žika Pavlović, "idi begaj"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam 26 godina u Adventizmu, I za to vreme ništa novo nisam čuo od protivnika osim ponavljanje istih laži I neistina o Adventistima, na koje sam mnogo puta odgovorio, ne samo na ovom forumu, već I na drugim protivničkim.

Dakle, cela postavka protivnika Adventista se zasniva na vešto smišljenim lažima, izvrtanjima tuđih reči I izjava I vađenjem istih iz konteksta, I pripisivanju drugima da nešto veruju ili da su o nečemu pisali, I ako nisu,

Dakle, ako neko želi da se informiše o učenjima I pisanjima Adventista, on to treba da uradi tako što će otići u Adventističku crkvu, I da se tamo informiše ako je I čuo nešto lose što se o njima iznosi sa strane, jer svedočim na osnovu ličnog iskustva, da su ono što se iznosi sa strane od protivnika, SVE laži I vešto smišljene prevare, kako bi se lovili neupućeni koji veruju u svašta a da predhodno nisu proverili u istinitost toga što se iznosi protiv Adventista.

Besmisao je raspravljati se sa programiranima. Isto je kao pokušavati urazumljavanje botova. Ne ide, to je samo program.
Videli smo mi vaše dokaze, mentalni bolesnik (Rivera), notorni lažov (Hixslop), plagijator(EGW).... sve sam stručnjak do stručnjaka. Kredibilitet što bi rekao Žika Pavlović, "idi begaj"

Evo upravo jedan očigledan dokaz, gde se ovde iznose takve gnusobe, da je to gnusno I čitati.

Ali kada čovek sebe proglasi Bogom I sudijom na zemlji kao DarthShone on zna I šta su čovečije pobude, I misli, I kakav je ko.

Ko želi da veruje DarthShoneu to može, što je svrsishodnije I smislenije nego provesti ceo blagovetni život u lažima.

Ko želi da veruje Bogu, I da sam ispita istinitost onoga što se iznosi, takođe to može.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja sam 26 godina u Adventizmu, I za to vreme ništa novo nisam čuo od protivnika osim ponavljanje istih laži I neistina o Adventistima, na koje sam mnogo puta odgovorio, ne samo na ovom forumu, već I na drugim protivničkim.

Dakle, cela postavka protivnika Adventista se zasniva na vešto smišljenim lažima, izvrtanjima tuđih reči I izjava I vađenjem istih iz konteksta, I pripisivanju drugima da nešto veruju ili da su o nečemu pisali, I ako nisu,

Dakle, ako neko želi da se informiše o učenjima I pisanjima Adventista, on to treba da uradi tako što će otići u Adventističku crkvu, I da se tamo informiše ako je I čuo nešto lose što se o njima iznosi sa strane, jer svedočim na osnovu ličnog iskustva, da su ono što se iznosi sa strane od protivnika, SVE laži I vešto smišljene prevare, kako bi se lovili neupućeni koji veruju u svašta a da predhodno nisu proverili u istinitost toga što se iznosi protiv Adventista.



Evo upravo jedan očigledan dokaz, gde se ovde iznose takve gnusobe, da je to gnusno I čitati.

Ali kada čovek sebe proglasi Bogom I sudijom na zemlji kao DarthShone on zna I šta su čovečije pobude, I misli, I kakav je ko.

Ko želi da veruje DarthShoneu to može, što je svrsishodnije I smislenije nego provesti ceo blagovetni život u lažima.

Ko želi da veruje Bogu, I da sam ispita istinitost onoga što se iznosi, takođe to može.

Nemam komentara, pa ovaj opet mene optužuje da se činim bogom. Ispada da se i svi koji prate, što profesionalno, što amaterski rad sekti, a SDA jeste sekta, prave bogom. Jesu li psihijatri bogovi? Psiholozi? Svi koji prate vaše delovanje na ljudski um? Svi koji znaju na koji način lovite žrtve?

Ništa novo se i ne može naći jer ste predvidljivi kao i svi sektaški pseudo hrišćanski kultovi. Matrica ponašanja vam je identična. Potpuno identična.
Dalje neću jer ćeš se "sablažnjavati" u standardnom maniiru onih koji su nezadovljni popovima, vernicima, ovim ili onim pobegli pravo u zagrljaj kulta.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bog DarthShone.
Od sada se klanjajte DarthShoneu.

Ti nisi pri sebi...

Ujedno, nisam ja tvrdio da mi se Isus javio i rekao da je trebao da dođe 1885, pa je promenio odluku jer je crkva zakazala. Da ne govorim o tome da postoji samo jedna Hristova Crkva, a da je ono na šta ti misliš kada kažeš crkva najobičnija korporacija nastala na lažima žene udarene u glavu, željne novca i moći.
 
Natrag
Top