Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Veci Hriscanin od vas je Jurivaka - koji je ateista!

Dobro jutro brate Mire. Nego kako da je veći Hrišćanin. Jer, iako ne veruje da je prauzrok svega apsolut - Bog, on razme da tvrdnje koje Bogu pripisuju adventisti, jer oni su najglasniji na ovom forumu, nisu u skladu sa Božijom svemoći, kontradiktorne su. O tome da je sa ateistima, naravno ne svim, jer američkli ateisti su sačuvaj me bože, čovek može da razgovara, pa čak i da se posvađa na normalnim osnovama.

No da se vratimo na temu. Juče sam napisao šta sam napisao, i ako treba opet ću. Da pojasnim, moj rat sa bibličarima u pokušaju je počeo onog trenutka kada je na temama o Hrišćanstvu svaka druga reč bila atnikatolicizam, pljuvanje po sakramentima i ismevanje i kada je glavni zaverenik, onaj koji se eto boji da ćemo ga mi maknuti, na moje pitanje kojoj to crkvi pripada, kada napada svakoga kratkim odgovorima, rekao da neće reći, a da mi kao odgovore na neke moje tvrdnje neće dati "biblijske stihove" jer ih ne zaslužujem. Jeli to apologetika? Jok, to je najobičija arogancija iz koje prosto vrca, ono njihovo" slušaj ti, mi imamo istinu, i prvo ćeš da nam ljubip slute, a onda ako zaslužiš mi ćemo te poučiti da postaneš dobar subotar, tj Hrišćanin" jer to je po njihovom isto. Polaze od toga da su oni čuvari svega svetog, mada je njima sveta samo baba Jela, i da svi ostali imaju ili da se pokore, ili da trpe uvrede. Takvi su svi. Ne samo ovaj oko čijeg je zavereništva i krenula ova tema.
Naučeni su da na svako pominjanje kontradikcija njihovog učenja sa Biblijom, odgovaraju sa horskim "LAAAŽ", UVREDAAAA" MI DAJEMO BIBLIJSKE DOKAZE..." a kada i to ne pomogne, e onda imamo ovo.
Po Crkvenom shvatanju termina ecclesia, oni nisu crkva, nego sekta, što nije nikakva uvreda nego činjenica. Da ne govorim o tome, a to sam već pisao na drugim mestima, da su na jedvite jade uspeli da za dlaku izbegnu naziv kulta. I kada tako nešto napišeš, dođe ti onaj zaverenik i kaže: "Tako su isto farizeji govorili za Isusa", bla, bla, bla. Naravno, neupućeni, "neutralni" posmatrač će prihvatiti ovaj njihov argument i posaditi se na njihovu stranu. No kada se neko udubi u delovanje takvih "zajednica" što po prirodi svog posla (psihijatri, psiholozi, detektivi), što kao ja na primer iz radoznalosti i interesovanja, onda počinju da se pojavljuju činjenice koje njima nikako ne idu u prilog.

Da ne dužim (mora se nešto ostaviti i za dalji tok borbe), ne nasedajmo na njihove provokacije, niti na njihove tvrdnje da je kod njih med i mleko, a kod nas "trule bundeve". Oni su klasična korporacija, sekta i kult upakovani tako da liče na crkvu, sve što imaju; argumentacija, učenja, zgrade, pismo, verovanja, su ili pokrali (Ellen Gould White je pabirčila šta god da joj se činilo prikladnim za ukrašavanje lešine Mileritskog datumarenja) ili kupili (status crkve u Srbiji je kupljen dva puta, prvi put u vreme SFRJ, drugi put nakon 2000, u SAD taj status duguju liberalnom ustavu i anglosaksonskom korišćenju reči church gde god da se stigne i za šta god da se stigne, o tome govore i "knjige" onog što ne zna razliku između pork i pig) kao što je to slučaj sa "teološkim fakultetom" u Beogradu, na Banonvom Brdu, čija je zgrada kupljena od one koju pljuju, tačnije iskoristili su krizu devedesetih godina i za male pare od Beogradske Nadbiskupije dobili prostor koji danas koriste za pravljenje budućih pljuvača po Crkvi. Ako neko misli da među njima nema sukoba, i trzavica, grdno se vara, kod njih je neprestana borba oko toga ko će i kako dovesti više "žrtava", što zbog desetka, što zbog poena na "istražnom postupku", korporacija su, a cilj svakog iole ambicioznijeg "čekalaca" je da se ugura u vrh, prvo lokalne ispostave SDA corp, a zatim i u General Conference. Za sve to im treba samo jedno: Ispovedanje vere u Ellen Gould White i njena pisanija, i naravno što više sakupljenih zombija, koji opet sakuljaju druge zombije i tako u krug.

Hoćeš još? Ima, ali mora nešto i za posle da se ostavi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Hoces li sada da sve to idem rec po reci i da trazim da to dokazes?
Sve cu da dokazem ako hoces, sa te liste si i ti ponavljao uvrede na nas racun, ne sve uvrede ali neke jesi!

A to sto nas prozivas ovde da smo ovakvi i onakvi, dok nase odgovore na te vase odvratnosti i uvrede dajes, a Tripove uvrede i bezobrazluk krijes, to samo govori o tebi i pokazuje da si isti kao i on. Pristrasan si i drzis mu stranu! Nijednom ga nisi javno ukorio kao ni Laodikeja a pravite se fini! I neces ga ni ukoriti, cak ga u private podstices da to radi i hvalis se "uspesnoscu vase operacije"! Dakle cutis i pravis se lud.

A normalno je da mi necemo cutati i biti nemi na ta vasa vredjanja. Ceo forum ste zagadili uvredama i napadima na nas racun, sve ste sracunali kako da nas licno napravite pokvarenim i zlim a da uz to diskreditujete i crkvu kojoj pripadamo!

Samo sto vam to nece proci, svi vide vase namere i dela!

Sto se tice mene, ja nisam bez greha i to priznajem, ali vas bezobrazluk je prelio casu! Vi necete nikad priznati svoje grehe, jer ste "umisljeni sveci". Hocete da nas zgadite ljudima a vas da opravdate! Zato ne smete Tripu nista ni da kazete jer biste time i sebe diskreditovali i prikazali gresnicima! Podmuklim radnjama se bavite!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sto se tice mene, ja nisam bez greha i to priznajem, ali vas bezobrazluk je prelio casu! Vi necete nikad priznati svoje grehe, jer ste "umisljeni sveci". Hocete da nas zgadite ljudima a vas da opravdate! Zato ne smete Tripu nista ni da kazete jer biste time i sebe diskreditovali i prikazali gresnicima! Podmuklim radnjama se bavite!

Neka prvi koji je bez greha baci kamen. Samo je jedan bez greha, a on je BOG. No da se vratimo na temu.

Nisu oni nikavi "sveci" nego misle da ih to što ne jedu meso, svinjetinu, ne piju kafu, ne piju alkohol, ne puše, "posmatraju shabat", bibličare, čini u Božijim očima svetim. To što pojedini ne veruju u Trojstvo, ili veruju iskrivljeno, što im je Božije Ja, Logos stvorenje, što poistovećuju pisanja babe udarene u glavu sa Bogom, to nije bitno. Svetost im je u iću, piću, subotama. Greh nije ono što greh jeste, nego kršenje "zakona". I posle kažu da nisu kao Fariseji, Sadukeji i pismoznanci. Jesu i te kako jesu, njihova su reinstalacija, ali samo po ponašanju, jer ni jednom jedinom iz ove tri grupe ne bi palo na pamet da budalaštine pripiše Bogu, niti da iz zakona izbaci obrezanje, a zadrži shabat i propise o ishrani izmenjenje tako da odgovaraju ličnom ukusu "proroka".

Mire, nisu oni ni neo judaizatori, niti Hrišćani, oni su miks, ili da upotrebim izraz njihove "malog svetla", amalgam. Sva njihova verovanja i u skladu sa time etika nastali su na održavanju u životu lešine Milerovog datumarenja. Jedna laž vodila je ka drugoj, druga ka trećoj, upetljavajući ih kao pile u kučine. Iz toga nema izlaza.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth i Mire, veoma pametno ste uradili sto ste otvorili ovu temu RATA.
Vidi se da imate dug staz i iskustvo u ratu, samo nastavite, mi vam dajemo prvenstvo na ovoj temi.
Psa neka vam je sa srecom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Darth i Mire, veoma pametno ste uradili sto ste otvorili ovu temu RATA.
Vidi se da imate dug staz i iskustvo u ratu, samo nastavite, mi vam dajemo prvenstvo na ovoj temi.
Psa neka vam je sa srecom.

Nije tema otvorena kako bi se ratovalo, nego kako bi se "zavjerenike razotkrilo". Pogledajmo.

Slape, mnogo sam ti zahvalan na ovim pitanjima i kritikama, jer neprestano nam dajes priliku da pred citocima foruma iznesemo istinu. Hvala na saradnji!

Slape, hvala ti na komentaru, jer si mi dao priliku da na forumu iznesem ono sto zaista Adventisti veruju.

Slape, monogo ti havala na saradnji! Da tebe nije ovde na forumu, meni nikad ne bi palo na pamet da postiram verovanje Hriscanske adventisticke crkve. Zato jos jednom hvala na sarasdnji.

Marko1932: Brate Tripo, veoma sam iznanadjen preciznoscu nase operacije. Ne samo da se Slape vise nigde ne pojavljuje na religiji, nego su izgleda automatski izbrisane i njegove teme. Nema one o sektasima niti one o protestantima. Ovo zaista vredi.
-----------------------------------------------------------------------------
Pogledajte ovaj "gemišt licemjerja i zavjereništva". Ne može Marko ni blizu izreći koliko je meni zahvalan - "Slape, mnogo sam ti zahvalan na ovim pitanjima i kritikama", "Slape, hvala ti na komentaru", "Slape, monogo ti havala na saradnji!", a onda Marko pokaže svu raskoš svog licemjerstva udružujući se s tripom, nadajući se kako će meni "začepiti usta" - Brate Tripo, veoma sam iznanadjen preciznoscu nase operacije. Ne samo da se Slape vise nigde ne pojavljuje na religiji, nego su izgleda automatski izbrisane i njegove teme. Nema one o sektasima niti one o protestantima. Ovo zaista vredi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rekao si doslovno da Postoje dve SILE. A to znači dualizam. Nisam ja ništa slagao.

Lagao si i te kao, i koristiš svaku priliku da lažeš i izvrćeš, jer ja nisam mislio na dualizam, već na biblijsko učenje po kome postoje dve sile koje se bore za prevlast nad čovekom, a to su Bog, i pali anđeo Lucifer sa svojim legijama demona, jer je i sam Isus rekao "KNEZ OVOG SVETA JE ĐAVO"

Žao mi je ako ne poznaješ bibliju.

I sledeće tvoje tvrdnje takođe jasno pokazuju da iznosiš laži i ništa drugo.

Dakle, odgovori su sledeći:

1. Gde u Bibliji piše da je molitva Duhu Svetom u stvari molitva Luciferu?

Ovo si izmislio i lažno pripisao da je neko to tvrdio.

Dakle, tvrdnja je bila "DA JE LAŽNA IDOLOPOKLONIČKA SLUŽBA DUHU SVETOME KLANJANJE LUCFERU"


2. Gde u Bibliji piše da je Isus 1844 po našem računanju vremena šetao od Svetinje do Sancta Sanctorum?

Piše u Danilu 8 i 9 poglavlje, da je tada po tačnom vremenskom razdoblju odpočelo očišćenje nebeske Svetinje po TIPOLOGIJI zemaljskog očišćenja koje je vršio zemaljski Prvosveštenik, ulazeći u drugi odeljak ili Svetinju nad Svetinjama.

3. Gde u Bibliji piše da je je verovanje u Trojstvo omega otpad?

I ovo si izmislio, jer Adventisti veruju u trojedinog Boga.

4. Gde u Bibliji piše da su vrata spasenja prvo zatvorena, a onda odškrinuta 1848?

I ovo si izmislio.

Vrata SVETINJE su zatvorena 1844 godine, a otvorena su vrata SVETINJE NAD SVETINJAMA u koju je Isus ušao.
Oni koji su odbacili ovu istinu, oni su ostali iza zatvorenih vrata Svetinje.

5. Gde u Bibliji piše da ljudske grehe otkupljuje i na sebi nosi sotona?

I ovo si izmislio.

Sotona ne odkupljuje ljudske grehe već Hristos koji je umro na krstu.

Sotona će na kraju kada se bude okončao sud a verni budu na nebu, biti bačen u ognjeno jezero sa svom prljavštinom greha da umre u ognjenom jezeru.

7. Gde u Bibliji piše da su Isus i Mihael jedna te ista osoba?

Piše u bibliji, i evo dokaza:

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ: `A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS: `A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg. ( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE: `kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE: `I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM: `I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju! ( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.

8. Gde u Bibliji piše da je Adam slavio shabat?

Piše u 1 knjizi Mojsijevoj.

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog
do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo"
( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 )

Dakle, Bog je "BLAGOSLOVIO SEDMI DAN I POSVETIO GA" za svetu upotrebu ljudima koje je stvorio.

9. Gde se u Bibliji pominje kafa, duvan, i vegetarijanska ishrana?

Bog je u starom zavetu dao principe ishrane i zdravog života.

Ko želi da se drogira ima sloboodnu volju za to jer se u bibliji ne pominje ni droga.

Ko želi Boga on živi čisto i moralno.

10. Gde u bibliji piše da su jutra i večeri u stvari godine?

U proročanstvima i proročkim vremenima jedan dan iznosi jedna godina.

Evo samo jednog primera.

"Potom lezi na levu stranu svoju, i metni na nju bezakonje doma Izrailjevog; koliko dana uzležiš na njoj toliko ćeš nositi njihovo bezakonje.
A ja ti dajem
godine bezakonja njihova brojem dana, trista i devedeset dana, i toliko ćeš nositi bezakonje doma Izrailjevog" ( Jezekilj 4. 4 - 5 )

11. Gde se u Bibliji pominje tipologija pisma?

Pominje se Tipologija elemenata u pismu.

Zemaljska Svetinja je TIPOS ili predslika nebeske Svetinje, Prvosveštenička zemaljska služba je TIPOS Isusove službe na nebu u nebeskoj Svetinji, Zemaljski Jerusalim je Tipos nebeskog Jerusalima...itd..itd..

Žao mi je što to ne znaš.

12. Gde se u Bibliji iz zakona uklanja obrezanje, a ostavlja Shabat?

Ne postoji obrezanje u deset zapovesti.

Obrezanje je deo obrednog zakona koji je TIPOS dolaska Isusa Hrista, i zaveta koji će Bog učiniti sa svim ljudima.

Deset zapovesti su večna univerzalna pravila morala.

13. Gde se u Bibliji pominje da je 4 (iako one nisu date po nikakvom brojčanom redu) najvažnija zapovest?

Ne piše, već je ona jedna od deset.

Date su po brojčanom redu.

14. Gde se u Bibliji kaže da je njen doslovni autor Bog?

Piše u bibliji da je tih deset od kojih je Subota četvrta zapovest napisao Bog prstom i dao Mojsiju na Sinaju.

"Tako načinih kovčeg od drveta sitima, i istesah dve ploče od kamena, kao što behu prve, i iziđoh na goru s dvema pločama u rukama.
I napisa na tim pločama šta beše prvo napisao, deset reči, koje vam izgovori Gospod na gori isred ognja na dan zbora vašeg; i dade mi ih Gospod.
I vrativši se siđoh s gore, i metnuh ploče u kovčeg koji načinih, i ostaše onde, kao što mi zapovedi Gospod"
( 5 Mojsijeva 10. 3 - 5 )

15. Gde se u Bibliji kaže da je Enoh na Saturnu?

I ovo si izmislio ili čuo od drugih.

Biblija ne kaže da je Enoh na Saturnu.

To je pokazano Ellen White u viđenju, da je Enoh bio prenesen na jednu od planeta u svemiru, ali ona nigde ne piše da je to bio Saturn ili bilo koja planeta.

16. Gde u Bibliji stoji da je spasenje u dekalogu?

Nije spasenje u dekalogu, već u Hristu.
Čovek koji se njemu predaje, on živi moralno po zapovestima zapisanim u bibliji kako reč Božja i poziva.

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje 14. 12 )

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 12 )
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Lagao si i te kao, i koristiš svaku priliku da lažeš i izvrćeš, jer ja nisam mislio na dualizam, već na biblijsko učenje po kome postoje dve sile koje se bore za prevlast nad čovekom, a to su Bog, i pali anđeo Lucifer sa svojim legijama demona, jer je i sam Isus rekao "KNEZ OVOG SVETA JE ĐAVO"

Žao mi je ako ne poznaješ bibliju.

I sledeće tvoje tvrdnje takođe jasno pokazuju da iznosiš laži i ništa drugo.

Dakle, odgovori su sledeći:


Ne, nisam ja lagao, nego vi. Svi odgovori koje si napisoa su klasična propaganda babe Jele. Veze to sa Biblijom nema. Inače, jesi dualista, to ti je bila i tvoja baba Ellen Gould White. Doslovni si napisao da POSTOJE DVE SILE NA ZEMLJI I U KOSMOSU - BOG I ĐAVO. A sada da se izvučeš vadiš citate iz biblije i tumačiš onako kako te je učila tvoja prokleta baba Ellen Gould White. Samo je jedna SILA KOJA DRŽI KOSMOS. BOG, pametnjakoviću. Sotona, ljubavnik Ellen Gould White, je knez ovoga sveta po dopuštenju i našim ljudskim gresima. Samo preko ljudi on može bilo šta da uradi. A ti si ga u svom bulažnjenju podigao na ravan BOGA.

Uzgred, Isus nije Mihael. Ali badava ja pišem. Mozak je zamenjem kodom prokletinja. Žalosno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Lagao si i te kao, i koristiš svaku priliku da lažeš i izvrćeš, jer ja nisam mislio na dualizam, već na biblijsko učenje po kome postoje dve sile koje se bore za prevlast nad čovekom, a to su Bog, i pali anđeo Lucifer sa svojim legijama demona, jer je i sam Isus rekao "KNEZ OVOG SVETA JE ĐAVO"

Njemu je na to sve odg. vidiš d aje pobijegao od tih tema gdje mu je i dat odg. da bi sebe ovim ubijeđivao kako je istina ono što tvrdi.
 
Natrag
Top