Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Nisu to nikakva nečasna sredstva kada postoji opcija da se neko blokira. Sada ću pozvati i Laodikeju da blokira Slapa, kao što sam i Marka.

Pa neka Laodik. sam odluči da li će. A mireta i darta ćemo ostaviti da im osporimo arg. mada smo i slapu to radili.

Možeš ti i čitav Forum "u zrak dignuti", ali nećeš promijeniti činjenice. A činjenice su ovakve:

Antievanđelje je bio porođajni krik Adventističke sekte. Od 1844., pa narednih skoro deset godina, propovjedali su kako je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike, i kako je tada završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo je forum, a ne "Institut za proučavanje religije" u koji su na predavanje došli pačići, pa im "učitelj" deli lekcije i pomalo leči svoju narcisoidnost.

Darth, u pravu si. Ovo jeste forum, samo si izostavio da je ovo FORUM RELIGIJE na kome i trebaa da se diskutuje o religiji, a ne o mrznji, svadji i osveti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Darth, u pravu si. Ovo jeste forum, samo si izostavio da je ovo FORUM RELIGIJE na kome i trebaa da se diskutuje o religiji, a ne o mrznji, svadji i osveti.
Ko nam kaze, onaj koji se zaverio da makne sa foruma sve one koji mu se teoloski suprotstave. I nisam ja otvorio ovu temu da ikog maknem, pogotovo ne Tripa, nego da ukazem kako se ponasate i bar da vas podstaknem da se pokajete i postidite ako nista drugo. Ali cak ni to kod vas ne proizvodi stid. Vi se "ponosite time"!

A ti izmisljas gore, kako nemas vlast nad Tripom, i da ne znas ko je on? Pa da ti dam ko je on, bi li to ista promenilo? Ne bi nista, nego sam mislio da ces osuditi takvo ponasanje i izvinuti se sto si se udruzivao sa Tripom i sto ste kovali zavere i podmetali, ali ni to nisi u stanju, nego se pravdas. Ni Tripo se nece izvinuti, on se ponosi time!

Kada kazes zasto nasa crkva nije izbacila nevernike, ovo nije poenta, ne osudjujem ja ni vasu crkvu sto nije ni nasu, jer u svakoj ima takvih, i nemoguce je reagovati bas u svakom slucaju i ne reaguje se (a opet previdjas brojnost zajednice i nepravo sudis ne uzimajuci u obzir kvantitet - nas je vise u odnosu na vas, pa se stice utisak da je kod vas i vise dobrih). Ne osudjujem ja ni tebe sto ne delujes sluzbeno, vec sto ne reagujes ni na forumu sto ti je duznost, nego si se udruzio sa takvima..

Sto se tice ostalog napisanog gore, Jurivaka je covek 100% u pravu kada kaze da nam je Bog svima dao razum i da ga mi razumom trebamo spoznati, jer pise u bibliji da "vera nije slepa vera" (parafraziram) i "Bog zeli da ga trazimo i nadjemo..premda nije daleko ni od jednog od nas" (a misli se da ga mozemo spoznati putem prirode i onog sto je stvorio). A ovakve stvari, rekao samo i slazem se sa Jurivakom da i ja posmatrajuci vas ovakve, sve vise shvatam zasto Bog "cuti" , jer ovo ce svakog postenog udaljiti od takvih kao vi, i ostaviti ih bez teksta..

Iako je Jurivaka ateista on je jedini realan i posten na ovom forumu (mislim od vecine), i jedini razmislja, vi niti razmisljate niti ste u stanju, vise ste "roboti" koji imaju "umetne misli", i samo sprovodite program zajednice. Vi ste "radilice"! Zato se i desavaju ovakve stvari, jer vi radite ono sto vasa crkva i nalaze..

A takvi postupci ce sve iskrene ljude odbiti od Boga, ako on kao sto rece Jirivaka uopste "postoji", jer vera najpre treba ljudima da pruzi nadu utehu i mir, a vi ste ovde "zapoceli rat" i dosli ste "da osudjujete" one koji isto kao i vi veruju u Hrista, i to neprestano radite. A ti ovamo pricas jedno (kako trebamo da se udruzimo) a sa druge strane "nam radis o glavi". To licemerje sam zato razotkrio!

Na vama je sta cete dalje, jer "opratibse ne mozete", ma sta ovde pricali ili muljali.

A ja sam sa druge strane spreman i oprostiti i zaboraviti sve, kad biste vi promenili nacin svog ponasanja ali vam vise i za to ne verujem, jer moze biti da cete se primeniti samo zato da bi ste izbegli dalju osudu i razotkrivanje, a ne iskreno. A veruj mi, razotkricemo vas (otvoricu jos jednu temu o Tripovim biserima ako istrajete) , jer za sve sto ovo ste neiskreno ovde radili, cinili i pisali, ostavili ste trag, a za to sto ste ovaj forum nacinili nepodnosljivim mestom za bilo kakav normalan razgovor, sto ste oterali sve dobronamerne ljude i sto i dalje isto radite, snosicete posledice, jer mi necemo uopste pricati o veri, ne na takav nacin i pod ovakvim uslovima i u atmosferi koju diktirate i koju ste vi stvorili.

Podrzavam sve dobronamerne ljudez koji se bore protiv zloupotreba - Shonea, Slapa, Antoniju,Adriana i casnog Jurivaku (neka mi oproste oni koje sam izostavio) koji bi takodje zeleo da je atmosfera drugacija, mogu samo misliti kako je njemu dok ovo sve cita i posmatra..

Pozdravljam dakle sve one koji su dobre volje. A vama koji niste, koji bi samo da osudjujete i gledate jedino svoj interes, vama neka Bog pomogne! Laku noc.

Možeš ti i čitav Forum "u zrak dignuti", ali nećeš promijeniti činjenice.

Ne nasedaj brate, on hoce da te otera sa foruma. Kao - "ajde svi da ga blokiramo pa ce mu dosaditi da pise bezveze", to je i cilj, znas kakvi su! Nista ti ne mogu, pa ajde to..

Najvaznije je da ce drugi procitati, i sto ce ih to spasiti da se ne upetljaju u lazi..

Izvinjavam se zbog uzastupnog posta, proslo mi vreme za editovanje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dobro jutro Mire, dobro jutro Jurivaka, dobro Jutro Slape, Sudeći po vašim postovima, klanjaoci subote na ovom forumu nisu mirovali i opet su postavljali svoje histerične pretnje. Nemam nameru da te budalaštine čitam, jer ću odreagovati a onda će mi post biti brisan jer će se sledbenici anti evanđelja baba Jele naći uvređenim pa će prijavljivati postove, što već i rade. Njima je, po nagovoru glavnog zaverenika i cilj da se svako ko se činjenicama suprotstavi njihovom prozelitizmu i aroganciji ukloni sa foruma. Na bilo koji način. Da li će to biti samostalnim odlaskom, da li trajnim banovanjem, nije bitno. Ometajući faktor mora da ode. Naime, gde god da su se "internet" "evanđelisti" kulta subote pojavili, tu je na forumima nastajao haos. Prosto postavljaju se: "ili prihvati kult subote kao jedinu pravu verziju Hrišćanstva, (iako to nije Hrišćanstvo ), ili trpi da te mi "evangeliziramo" na taj način što ćemo ti skakati na glavi, gledajući te sa visine.
Da oni tako rade samo Katolicima i Pravoslavnima, bilo bi što kažu po jada, nego to rade i ostalim sledbenicima Sola Scriptura hereze, gde im je posao i lakši jer ovi drže autoritet biblije. Da nije tako, zar bi Evangelici, i ostali postavljali video zapise svojih predavanja na temu Milerovih produkata (baba Jelini i čiča Raseolovi) i njihovih dokazanih kontradikcija sa Biblijom.
Postavljao sam klipove o tome, ali većinu sledbenika SDA boli uvo za to, jedan navodno ne može da gleda video, glavni zaverenik ima muke sa engleskim (pig umesto pork) i tako dalje. Uz to, njihova baba, jer baba je bila, ih je lukavo pripremila na to eventualno razotkrivanje, tvrdeći da je to sve sotonin plan da se upropasti "remnant church".

@mire000, na žalost oni nisu Hrišćani, ma koliko to odvratno zvučalo. Ne samo zbog svog ponašanja, nego pre svega zbog svog verovanja. Nije Hrišćanstvo samo u pominjanju Hrista, ili Biblije. To naime rade i Muslimani, pa jesu li oni Hrišćani? Nisu. Jer njihov Isa nije isto što i ISUS. Tako je i sa Milerovim produktima. Pominju oni Isusa, ali taj Isus nije Isus Katolika - Pravoslavaca, Kopta, Melkita, pa ni ostalih protestanata. Ne po liku, nego po suštini. Isus koga mi slavimo i kome se klanjamo nije arhanđeo, nije stvorenje, nego Otelotvoreni Bog. Da ne govorim o njihovim hulama na Duha Svetoga. Ne možeš zvati Hrišćanima ljude čija zajednica, tačnije sekta nema čvrstinu doktrine osim kada se radi o učenju osnivača. Tačka. O metodama istih za lov na ljude da i ne govorim.

Hrišćanski jeste praštati, i ne mrzeti, ali se ja držim Isusovog. Ko nije sa nama, taj je protiv nas. Što i jeste istina. EGWisti jesu protiv nas, samim svojim postojanjem, i ispovedanjem antievanđelja.

@tripo 41 - Pavle Simović, argumente niko od vas nema, sem laži babe udarene u glavu, sluge sotone Milera i ostalih kojima Biblija služi za samozadovoljavanje. Tako da, ćeraćemo se još.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je puko naklapanje. Nisi odgovorio na glavnu dilemu u prethodnom mom postu: uključuje li i razum sintagma da je čovjek Božija slika i prilika?

Ta tvrdnja je ispravna.

Čovek je stvoren na sliku Božju, a Bog je razumno biće i podario je čoveka razumom.

Ipak, to ne isključuje moju, odnosno biblijsku tvrdnju iz mog predhodnog komentara koja glasi "U kosmosu i na zemlji postoje dve sile, Bog, i đavo.
Biblija kaže "SLUGE STE ONOGA KOME SEBE DAJETE U POSLUŠANJE"
Božjim ljudima i njihovim razumom upravlja Bog, oni koji to nisu upravlja đavo"


To znači, da je Bog dao čoveku razum, ali pošto postoji sila zla koja deluje u čovekovom biću, ljudi su zloupotrebili razum ne da služe Bogu i da slušaju njega i ono što im on govori i kako želi da čovek živi,, već su se okrenuli službi toj sili zla, slušajući njeno došaptavanje.

Tako je cela istorija prožeta ljudima čijim razumom vlada sotona, i iz toga je istorija bila takva kakva jeste, sa spiskom dela, misli, teorija, i filozofija, čijom bi dužinom mogla da se obmota cela zemaljska kugla i to nekoliko puta.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"U kosmosu i na zemlji postoje dve sile, Bog, i đavo.
Biblija kaže "SLUGE STE ONOGA KOME SEBE DAJETE U POSLUŠANJE"
Božjim ljudima i njihovim razumom upravlja Bog, oni koji to nisu upravlja đavo"

Dve sile?????!!!!! Bog i đavo dele vlast nad svime???!!!!

Ovo nije monoteizam, nego klasični gnostički dualizam, kojim vrca "Velika Borba". No to se dalo i očekivati.


Ko su Božiji ljudi? Ako bi smo pitali relativiste modernog sveta to su svi koji pripadaju vrsti Homo Sapiens Sapiens, ako bi smo pitali sledbenike raznoraznih kvazi hrišćanskih kultova, to bi bili ko? Samo oni koji slede kultnu "viziju" Boga. No nisu u pravu ni jedni ni drugi. Jer Istina nije tamo negde, nego je tu pred nama. Božiji čovek je onaj koji zna svoju nesavršenost i grešnost, i koji Boga voli i traži.

Ne onaj koji u božije ime za račun "proroka" ubija, misleći da tako stiče 72 sočne device, ili onaj koji kao papagaj ponavlja "zakon, zakon, zakon". Ateista koji čini dobra, iako u Boga ne veruje, više je Božiji čovek, nego li onaj koji tvrdi da u Boga veruje, a vera mu se samo na ispunjavanju pravila zasniva.

Ko su ljudi sotone? Po relativistima modernog sveta, svi koji navodno negiraju "ljudskost" raznoraznim budalaštinama i ideologijama., a po kvazi hrišćanskim kultistima, to su oni koji ne slede njihovu "viziju" Boga i tumačenja "njegovih" zakona.

Ljudi sotone su u stvari svi oni koji sebe postavljaju na mesto Boga, sebi daju za pravo da tumače dobro i zlo. Sotonini su i relativisti, i kvazi vernici. Bez njih, sotona nema moć. Njegova moć je nad ljudima koji se sami njemu predaju birajući svojom voljom laž.

Pravo Hrišćanstvo je sinteza vere i razuma, a ne dominacija jednog nad drugim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo lagati, jer ja nisam napisao "DA BOG I ĐAVO DELE VLAST, već da oni koji se predaju Bogu oni su Božji, oni koji greše od đavola koji ih kuša.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
DOBRO JUTRO DOBRI LJUDI HRISCANI,

Mire, hvala ti na tvom opisu kojim zelis da prikazes da mi nismo dobro. U pravu si, i nismo dobri, samo je Bog dobar i pravedam,a mi nismo. Ti si ovde izneo odlicnu osudu, samo cini mi se da si zaboravio da spomenes i ovo:

Sta hoces sad da kazem, da to nije satanizam i masonizam? ... Pa lupetate zestoko ...
Vi propovedate LAZNO EVANDJELJE, VI NISTE NISTA DRUGO DO SATANSKI SINOVI!
Takva vam je citava teologija,

Vidis Mire, nas osudjujes i napadas, a o svojim ispadima CUTIS!
Prema tome ne nalazim ni za kakvu potrebu da dalje komentarisem tvoj post.

----------------------------

Darth, pregledao sam tvoje postove, mogu da kazem da si odlican sudija i klevetnik.
Ne nalazima za potrebu da ti sada kopiram sve klevete, napde i uvrede koji si podneo protiv nas.
Samo ti nastavi tako, jer ti bolje ni neznas. Od vas na forumi jos nismo culi nista pozidivnoga dobroga i istinitoga.
Izgubio sam svaku nadu da cete se popraviti.
Toliko od mene za danas.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravo Hrišćanstvo je sinteza vere i razuma, a ne dominacija jednog nad drugim.

A dokazuje se djelima duhovnosti, a ne djelima jedenja nečiste hrane i kršenjem dekaloga.

I nisam ja otvorio ovu temu da ikog maknem, pogotovo ne Tripa, nego da ukazem kako se ponasate i bar da vas podstaknem da se pokajete i postidite ako nista drugo. Ali cak ni to kod vas ne proizvodi stid. Vi se "ponosite time"!

Otvorio si da se ovdje isprazniš.

Inače zato i otvarate. Po čemu je nečasna radnja ako postoji opcija za blokiranje i ako ja nagovaram nekoga za to.

Ti koji nemaš nikakvu percepciju biblijske moralnosti i ovdje si omanuo šta je moralno, a šta nije.

A nije ti grijeh da se trujete i da kršite dekalog, a ovo ti je grijeh. Svoju izokrenutu sliku moralnosti stalno dokazuješ.

I nastaviću da lobiram da blokiraju Slapa, a njihova je volja da li će prihvatiti ili ne.

Uopšte ne lobiram zato što se plašim njegovih arg. pa ja vaše arg. GAZIM tako što ih još kopiram i širim dalje.

Dakle nimalo se ne plašim vaših arg.

I slapove sam kopirao i tvoje i Dartove i Antonijine i Nelsimove i Adrijanove.

Ja ću da širim vaše besmilice da ih svi vide.

Tako da otpada tvoja besmislena tvrdnja da sam slapa blokirao jer nisam mogao da mu osporim argumente.
 
Natrag
Top