Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bili oni "tumači" Biblije ili ne znam šta, ako u Božija usta stavljaju riječi koje Bog nije izgovorio, onda je podvala Bogu! Naravno, Laodikejin citat koji sam komentarisao meni tako zvuči, jer, kao i svi vi, i ja imam svoje mišljenje o Bogu (makar on bio i imaginaran) i jednostavno ne vjerujem da bi Bog tako nešto tražio od ljudi.

Vidiš, baš zato je lakše i uljudnije razgovarati sa ateistom ili bilo kim drugim, nego sa "funamentalistima".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidiš da nisi u stanju da osporiš moje arg. Jesu pisci Biblije koji spominju subotu i desetak bili adventisti.

Bili adventisti? Pisci Biblije bili adventisti????????? Shabat kao dan odmora se prvi put pominje u knjizi Izlaska, pripisanoj Mojsiju, napisanoj najmanje 3500 godina pre nego što su baptistički mason i negova sledbenica, udarena malo više u glavu stvorili pokret "čekalaca", koji će tvrditi da je Inkarniranom ONOM KOJI JESTE bilo potrebno 1815 godina da nakon Uskrsnuća uđe u svetinju nad svetinjama, i to sve po tumačenju knjige proroka koji je govorio o Antiohu Epifanu....

Argument? Koji argument? Anahronističke budalaštine argument???? Ponašanje učenika koji meša babe i žabe samo da bi dobio i to jedva dvojku, argument? Wishfuill thinking argument? Ali nije za čudo, vama je i Adam bio subotar i nije jeo "pig"....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Bili adventisti? Pisci Biblije bili adventisti?????????

Uopšte nisi shvatio smisao mog pitanja koje je osporilo tvoju nauku.

Ali to neće promijeniti činjenicu da je ono što mi zastupamo nauka Biblije, a vaša paganske mitologije.

Shabat kao dan odmora se prvi put pominje u knjizi Izlaska, pripisanoj Mojsiju,

To bi ti volio da je takvo, ti Bibliju tumačiš po želji srca svog.

Nije Biblija pisana za formalni nivo razmišljanja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vidiš, baš zato je lakše i uljudnije razgovarati sa ateistom ili bilo kim drugim, nego sa "funamentalistima".
Znaš šta? Sada ću reći jednu "jeretičku" misao koja me odavno zaokuplja. "Družeći" se sa vama vjernicima dugi niz godina i čitajući vaše rasprave o Bogu i Bibliji, stekao sam utisak da ja Boga mnogo bolje razumijem nego mnogi od vas (čast izuzecima) koji u njega vjerujete. Naša ljudska percepcija je takva da svijet vidimo onakvim kakvi smo ustvari mi sami, a ne onakavim kakav on stvarno jeste. Ista takva je i ljudska percepcija Boga. Za neke je on osvetoljubljivi i strogi sudija koji grijehe ne oprašta, a za neke milosrdni i dobronamjerni tvorac prepun ljubavi i razumjevanja za nas smrtnike. Kada se ove dvije suprotnosti o poimanju Boga u nama pomire, onda ćemo biti na dobrom putu da Boga bolje razumijemo.
Danas milijarde ljudi vjeruju u Božije postojanje. To nije vjera radi puke vjere, nego radi nade u spasenje i vječni život. Ako to ljudima pruža utjehu, ako s tom vjerom lakše podnose mučnu svakodnevnicu ovozemaljskog bitisanja, onda je Boga, ako on stvarno ne postoji, trebalo izmisliti - kao što su ljudi i učinili!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Znaš šta? Sada ću reći jednu "jeretičku" misao koja me odavno zaokuplja. "Družeći" se sa vama vjernicima dugi niz godina i čitajući vaše rasprave o Bogu i Bibliji, stekao sam utisak da ja Boga mnogo bolje razumijem nego mnogi od vas (čast izuzecima) koji u njega vjerujete.

To je u velikoj mjeri tačno, znaš li šta je pokazalo istraživanje Filozofskog fakulteta vezano vjernike tradicionalnih religija i ateista, agnostika itd.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je u velikoj mjeri tačno, znaš li šta je pokazalo istraživanje Filozofskog fakulteta vezano vjernike tradicionalnih religija i ateista, agnostika itd.

Šta si ti? Samo je jedan bio i osta svima uvlakač. Lepo te je Mire nazvao sotonom. E pa ako je već tako. Ćeraćemo se još filozofe. Do te mjere dok štono reče moj pokojni ćaća ne pokažeš ko si i ne podviješ repinu. Na ovaj ili onaj način.

Svaka druga reč ti je formalizam, ponašaš se kao da si samo ti Pavle Simoviću, shvatio bibliju na pravi način. A shvatio je nisi, nego si pun sebe i baba Jelinog bulažnjenja.

Da, što je meni u srcu, a ti kao znaš šta je meni u srcu. Bog mi je u srcu, ali to nije onaj što ti ga je baba Jela unela.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ove riječi je neko"podvalio" Bogu! Bog jednostavno tako nešto nije mgao reći. Zašto bi čovjeku davao razum, a onda mu sugerisao da ga ne koristi? Suviše providno!

Koristiti razum DA, ali ne oslanjati se ili ne prihvatati svaki zaključak koji mi svojim ličnim razumom donesemo, jer biblija kaže "DA ČOVEK NE ZNA NI ŠTO JE LEVO, NI ŠTO JE DESNO" u odnosu na istinu.

To zna samo Bog, i ako nam on otkrije to je prava stvar.

Sve ostalo je lutanje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Koristiti razum DA, ali ne oslanjati se ili ne prihvatati svaki zaključak koji mi svojim ličnim razumom donesemo, jer biblija kaže "DA ČOVEK NE ZNA NI ŠTO JE LEVO, NI ŠTO JE DESNO" u odnosu na istinu.

Hmm, a Ellen Gould White je dobila "otkrovenje" od Boga? Ili je ipak činila ono za šta licemerno optužujete druge.

A evo šta Onaj Koji Jeste, Bog koji je OTAC, SIN i DUH SVETI kaže za mudrost:

"Mudrost odgaja sinove svoje,

i brine se za one koji je traže.

Tko ljubi nju, ljubi život,

i koji je rano traže, ispunit će se srećom.

Tko je posjeduje, baštinit će slavu,

i kamo god krene, Gospod ga blagoslivlja,

Služe Svetomu koji njoj služe,

i Gospod ljubi one koji ljube nju.

Tko nju posluša, sudi pravedno,

i tko se nje drži, on je na pouzdanu.

Ako se u nju ufa, onda je i baštini,

i ona ostaje u posjedu njegovih potomaka.

Jer iako ga u početku vodi putem krivudavim,

nagoni ga na tjeskobu i drhtavicu,

muči ga stegom svojom

dok se ne mogne u nj pouzdati,

iskušava ga zapovijedima svojim,

a na kraju će ga privesti pravom putu

i otkriti mu svoje tajne.

Ako odluta, ona ga ostavlja

i predaje njegovoj propasti. " Sir 4, 11-19
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Koristiti razum DA, ali ne oslanjati se ili ne prihvatati svaki zaključak koji mi svojim ličnim razumom donesemo, jer biblija kaže "DA ČOVEK NE ZNA NI ŠTO JE LEVO, NI ŠTO JE DESNO" u odnosu na istinu.

To zna samo Bog, i ako nam on otkrije to je prava stvar.

Sve ostalo je lutanje.
Pitanje je šta je lutanje i ko luta? Ljudski razum i iskustvo su najdrgaocijeniji za ljudsku spoznaju uopšte. Na tim fenomenima se zasniva cjelokupni razvoj i napredak ljudskog društva. Biblija kaže da je čovjek Božija slika i prilika, zar ne? Da li to uključuje ili isključuje i ljudski razum? Dabome da ga uključuje, jer sve drugo bi bila besmislica. Kada ti sumnjaš u mogućnost naše orjentacije - desno ili lijevo, onda to implicite znači da uvažavaš sintagmu o čovjeku kao Božijoj slici i prilici, ali ne uvažavaš da to obuhvata i naš razum! Eto to je nerazumjevanje Boga o kome sam govorio u prethodnom postu na ovoj temi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato je društvo došlo do ovog stadijuma morala, jer uz razum ne koristi veru, već ide glavom kroz zid.

Čovečiji razum odvaja čoveka od Boga ako njime ne upravlja Bog.

U kosmosu i na zemlji postoje dve sile, Bog, i đavo.

Biblija kaže "SLUGE STE ONOGA KOME SEBE DAJETE U POSLUŠANJE"

Božjim ljudima i njihovim razumom upravlja Bog, oni koji to nisu upravlja đavo.
 
Natrag
Top