Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Niko to nije ni rekao, receno je da "moze da laze" i da niko ne sazna, a vama ocigledno to nije ni bitno da li laze, bar ne ovde na forumu, tako se i ponasate! Da je drugacije vi bi i Tripa iskljucili iz crkve kao nevernika. Nemoj da moram da govorim da si ti na funkciji u crkvi i da imas vlast to uciniti odnosno pokrenuti postupak. Ali to ne radis vec se udruzujes sa njim, time sramotis kompletnu crkvu! Ovaj Tripo se samo pretvara da je nesto sto nije! On je dakle vasa sramota! A otkrice se kad tad ko je.
Zasto onda ne iskljucite Tripa nego ga jos i podrzavate? Posebno ti koji si na funkciji u crkvi ga podrzavas, to je skroz licemerno! Ja nemam reci cime se vi sve bavite! Dok vam odgovara da nas on napada ovde na forumu dotle cutite i pravite se ludi, a sad posto ovo sve vise nije naivno, sad ste se uspanicili pa ne znate sta da radite. Ko vam je kriv kad sa djavolom tikve sadite!

Mire, pricas kao da ne poznajes ucenje Adventisticke crkve. Mi nemamo udbu mi FBI da pratimo vernike crkve. Mogu ce je da se nekakav nadje upravo tako kako si ti napisao. Ali to nije poenta, vazno je ono sto crkva uci i sto od vernika trazi da veruju i tako zive. A kad je medju Hristovim ucenicima bio jedan Juda, izdajnik, nije garancija da takvih nema u nasoj pa i u tvojoj crkvi. MEDJUTIMJ, IZUZETCI NISU MEREILO.

Drugo, kazi mi koliko je katolika za vrem kumunizam bilo komunista? Pola vernika cerkve ili vise? Pa zatp tvoja crkva nije iskljucivala NEVERNIKE? Vidis Mire, pa na osnovu toga ja ne mogu nda kazem da Katolicka crkva veruje u ateizam. Crkva je ostala ono sto je i bila, a pojedini njeni vernici su gresili.

Pitao si me zasto ne iskljucite Tripu? Mire, znas li ti ko ima pravo da iskljuci neurednog verniksa? To moze jedino da ucini lokalna crkva u kojoj je on clan.
Vidis kako ne poznajes pravila crkve. Medjutim, ja neznam nista o Tripu. Ti tvrdis da je nekakav ucitelj, doktor i da nije Crnogorac, a ja bas nista neznam o njemu.
Pa kad je tako otkuda od mene trazis da ga ja iskljucim? Mire, smesan si!


Ne pravi se lud! Jel treba da kopiram papire da postavljam i time jos vise da vas diskreditujem? Nemoj sebe dovoditi u jos goru situaciju! Poznavanje Velike Borbe je uslov, to mu dodje isto sto i poznavanje vere, mozda nije ustaljeno ali te godine su to trazili..[/QUOTE]

Mire, to si mi rekao da ti je Pujic rekao da citas Veliku Borbu. Vidis mire, ja ne kazem da ti to Pujic nije predlozio. Nemam pojma zbog cega da ti to predlozi? Zar ti nije rekao da dobro proucis verovanja Crkve, jer obicno to se trazi.
Ako ti imas dokaze za to daj postiraj ih. Meni to nije poznato.


Drugo, reko si: " time jos vise da vas diskreditujem?" Mire, samo ti diskredituj koliko ti je voklja. Ono sto kazem to je ono sto ja znam i verujem. Ne pricam ti nikakve price ni pretpostavke.
Samo pazi da diskreditujucu nase, sebe ne diskredidujes?

A sta ti bi da ovo napise: "sad posto ovo sve vise nije naivno, sad ste se uspanicili pa ne znate sta da radite."

Uspanicili! Neznamo sta radimo! Pa moji komentari koji su sazeti i odredjemi pokazuju da je to samo tvoja zelja i besmislica.
Nema tu nikakve panike niti ima ikave potrebe da je imamo. Samo ti nastavi da nam se predstavuis!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Evo Tripinih bisera: (Napravicu posebnu temu samo njegove bisere da postavljam)

Samo ti nastavi, to je veoma zabavno za prvi razred osnovne. Uvredio si se sto te je Tripo nazvao licemerom, a ti nas SINOVIMA SOTONSKIM, pa mislis da si bolji od njega.
Ljudi daj uozbilji te se mnogo ste poditinjavili.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo ti nastavi, to je veoma zabavno za prvi razred osnovne. Uvredio si se sto te je Tripo nazvao licemerom, a ti nas SINOVIMA SOTONSKIM, pa mislis da si bolji od njega.
Ljudi daj uozbilji te se mnogo ste poditinjavili.

Vidiš koliko je isfrustriran, sam se otkrio i ja nađem ko je, a on hoće da se osveti, da otkrije ko sam i da me maknu iz crkve.

Vidiš koliko je to nizak karakter osobe. Povrijeđena gordost.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidiš koliko je isfrustriran, sam se otkrio i ja nađem ko je, a on hoće da se osveti, da otkrije ko sam i da me maknu iz crkve.

Vidiš koliko je to nizak karakter osobe. Povrijeđena gordost.

Јок, не треба нико да из култа макиње "такве паметњаковиће" исти га и заслужује, јер на таквим је лажним основама и настао. Џаба му и Институ за изучавање религије, џаба све. Библичарски отпад остаје то што јесте. Гехзена.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Јок, не треба нико да из култа макиње "такве паметњаковиће" исти га и заслужује, јер на таквим је лажним основама и настао. Џаба му и Институ за изучавање религије, џаба све. Библичарски отпад остаје то што јесте. Гехзена.

A biblijskih i istorijskih dokaza nigde, samo prazne zajedljive priče..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A biblijskih i istorijskih dokaza nigde, samo prazne zajedljive priče..

Prazne?? Zajedljive??? Ne, samo Istina. Sekta koja sebe naziva "hrišćanskom" i koja dozvoljava da joj "vernici" ne veruju u Trojstvo, ne zaslužuje naziv "hrišćanske".

Vama je reč "proroka" jednaka Božijoj, vi se ubijate da dokažete da je žena udarena u glavu govorila istinu, mi ne. U najmanje 15 stvari je ona u kontradikciji sa Biblijom, pa je vi i dalje držite kao put ka "istini". Ako je već tako, licemerno je da druge napadate za bilo šta. Jer, niko od nas ne stavlja ljudske budalaštine iznad Boga. Vi to radite i još čerečite Bibliju da bi ste ojačali to svoje verovanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pričaš gluposti i prazne priče.

Adventisti veruju u tro jedinog Boga, ali ti ne veruješ, već u jednnu ličnost.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Adventisti veruju u tro jedinog Boga, ali ti ne veruješ, već u jednnu ličnost.

Ne, Ovo je ono u šta ja verujem:


Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

A vi, vama je sve u EGW i njenom bulažnjenju. Uz to. bilo ko od nas vernika Crkve, da kaže da ne veruje u Trojstvo, sam je sebe isključio iz Crkve. Dok kiod vas, u sve veruj, ali ako ne veruješ u EGW otpadnik si.

Mi u Boga verujemo, a ne u mrtva slova na paparu tumačena bulažnjenima "vesnice" i raznoraznih "genija".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu.

A zar ne kažete i više svetih sabornih apostolskih pravoslavni crkava uz ovo?

svetu katoličku i apostolsku Crkvu.

Vidjeli smo ta djela svetosti.

I iščekujem uskrsnuće mrtvih.

Zar vi ne iščekujete reinakarnaciju, s obzirom da vjerujete da duša izlazi i vraća se u tijelo.

Јок, не треба нико да из култа макиње "такве паметњаковиће" исти га и заслужује, јер на таквим је лажним основама и настао. Џаба му и Институ за изучавање религије, џаба све. Библичарски отпад остаје то што јесте. Гехзена.

Opet prazna priča.

Гехзена.

Zar nije Gehena?

Kod vas je već Gehena, vidimo to svaki dan.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
BIBLIJA I DOKAZI

Čitam ove vaše rasprave i doktrinarne i svađalačke, i ne bih da se miješam u te rasprave, ali ne mogu a da ne primijetim jednu stvar koja napadno „bode oči“. Za svako mišljenje koje se ovdje iznese, pojedinci traže dokaz iz Biblije!? To je pogrešno i sa filozovskog i sa logičnog aspekta.

Sa filozovskog radi toga što je Bog (ako je vjerovati Bibliji) dajući čovjeku razum, to učinio da bi čovjek taj razum upotrebljavao i promišljao svijet u kome se zatekao i život kojim živi. Pri tome, Bog čovjekov razum nije ničim ograničio ili ga lišio bilo koje mogućnosti razumskog rezonovanja. Dakle, sve što čovjek razumom zaključuje, radi to alatom koji je dobio kao Božiji dar!

Sa logičkog aspekta, tražiti dokaz u Bibliji za svaku čovjekovu misao, takođe je pogrešno, jer je čovjekov život toliko raznolik i disperzivan, da Biblija ni izbliza ne obuhvaća sve aspekte toga života. Ako je Biblija knjiga koja reguliše odnose Boga i Čovjeka, a imajući u vidu istorijsko vrijeme kada je ona nastala, odnosno, kada su nastali tekstovi koji čine Bibliju, apsolutno moramo uvažiti činjenicu o složenosti života i međuljudskih odnosa tada i danas.

Neki ovdje, ovaj problem pokušavaju riješiti tkz. kontekstom – ako nešto ne piše u Bibliji, onda se pozivaju na biblijski kontekst koji sveobuhvatno tretira odnos Boga i čovjeka. Ali, ništa lakše nego kontekstom manipulisati! Tu dolazi do izražaja ono što se u psihologiji naziva racionalizacija – kontekst se prilagođava trenutnoj potrebi dokazivanja svoje tvrdnje.

Ps. Nemojte za ovo moje mišljenje tražiti da dam dokaz iz Biblije!:)
 
Natrag
Top