Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da je pošteno, nije i nikada neće biti. Ali adventisti su poznati po tome da privlače takve ljude, i da im je poštenje malo ambivalentno. "Poštarka" im je bila takva. [/QUOTE]
EGWajtista "nezabludivi". Ako je istina sto pises, da adventisti takve privlace, kako se to moglo odgoditi da i tebe ne privuku, jer si upravo takav kako duge opisujes. Steta!

Stvartnoslam sead:
Marko, Darth je u pravu. Ima vas 50 000 protestantskih denominacija. I to ti lijepo piše baš na onoj stranici s koje si kopirao kako vas je 33 000. :) 33 000 vas je bilo prije 16 godina (2003.), a danas vas je 50-tak tisuća.
E moj Slape "nezabludivi". Mozes li nam kazati koliko ima vas Katolickuih zajednica koje su odvojene jedna od druge?
Posto neprestano prosipas lazi da ima 55000 protestanckih zajednica, mozes li nam reci koliko svega ukupno u svetu ima hriscanskih zajednica?????
Ako ne odgovoris na ova dva pitanja, ostaces lazov zauvek.
Zbog cega izvrces istinu. Lepo sam ti dostavio izvestaj u kom je jasno navedeno da postoji 33000 verskih zajendica na koje je podeljeno celo hriscanstvo. Onda i sma vidis koliko je tvoja izjava da ima 50000 protestantskih zajenica besmislena, a znas da to nije istina.
Prema tome i tvoja crkva je ubrojana u onih 33000 zajednica.
Dakle ocekujemo od vas odgovor, na koliko nezavuisnih zajednica je podeljen katolicizam?
Drugo, koliko verskih zajednica se odvojilo direktno od vase crtkve?










Quote Edit
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Marko, Marko. Ja nisam EGWista. Ja sam Katolik, Hrišćanin. sin Una Sancta Catholica Et Apostolica Ecclesia. Ja se ne klanjam prorocima udarenim u glavu, niti se pokoravam njihovim tumačenjima Pisama.
Tako da nema potrebe da žalite. Jer da mi i život zavisi od toga odrekao se svoje vere nikada ne bih. Ponajmanje bih Istinu menjao za laž.

Verujte u šta god hoćete, ja vas obratiti ne želim, niti hoću. Ako birate mrak, svojom voljom ste ga izabrali, dokazi su vam izneti, na vama je da se odlučite, a Bog će znati kako i šta sa vama. Milosrdan je i milostiv, pa vas neće kazniti, ne zato što ste sledili "zakone" nego iz drugih razloga.

A vaša "crkva" koja to nije, ma šta vi tvrdili, zaista privlači takve kao što je Tripo, Miloš Bogdanović, Pavle Simović (možda ga pomenuh dvaput), Miroljub Petrović, i mnogi drugi u čijim je telima duh satane.

Ja na vašu žalost nisam rekao da ste vi lično takvi, ali, niko nije kriv što su vam takvi koje sam pomenuo najglasniji i što ih sledite. A sledite ih ne zato što govore i čine istinu, nego zato što su najglasniji u onome što je zajednicu kojoj ste odličili da pripadate i stvorilo.

Na vašu žalost oni jesu adventizam.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Posto neprestano prosipas lazi da ima 55000 protestanckih zajednica, mozes li nam reci koliko svega ukupno u svetu ima hriscanskih zajednica?????

Netočno. :) Ja čitavo vrijeme tvrdim da vas ima 50 000. Vidi gore - Marko, Darth je u pravu. Ima vas 50 000 protestantskih denominacija. 33 000 vas je bilo prije 16 godina (2003.), a danas vas je 50-tak tisuća.

Zbog cega izvrces istinu. Lepo sam ti dostavio izvestaj u kom je jasno navedeno da postoji 33000 verskih zajendica na koje je podeljeno celo hriscanstvo

Evo stranice s koje si ti uzeo podatak o 33 000 kršćanskih denominacija.

115718

Ali Marko, :) ovo je podatak iz 2001. godine. Kužiš? Vi pismolatri se razmnožavate k'o gljive poslije kiše. Evo još podataka s ove stranice koju si i ti koristio.

115719

Vidi Marko. Riječ je o podacima iz 2001. godine. I vidi gore (podvučeno) što kaže autor: We will see below that most (about 97%) of the "Independent" churches are indeed Protestants.

Prijevod: U nastavku ćemo vidjeti da je većina (oko 97%) "nezavisnih" crkava zapravo protestanti. :) Kužiš, Markane?

Reći ćeš, a koliko ih je danas, ako ih je 2001. bilo 33 000. Da si malo prošvrljao po ovoj stranici na kojoj si našao ovih "33 000", našao bi odgovor i na to pitanje. Evo:

115720

Evo Markane:

2001 god. - 33 800 denominacija
2007 god. - 39 000 denominacija
projekcija 2025. god. - 55 000 denominacija

A koliko vas je danas?

Godišnji prirast iznosi: (55 000 - 33 800)/25 = 848/godinu

Danas je broj: 33 800 + 19 x 848 = 49 912

97% protestantskih denominacija: 0.97 x 49 912 = 48 414 :):)

Ako ne odgovoris na ova dva pitanja, ostaces lazov zauvek.

A tko sada ostaje lažov?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Danas je broj: 33 800 + 19 x 848 = 49 912

97% protestantskih denominacija: 0.97 x 49 912 = 48 414 :):)

A tko sada ostaje lažov?

Na stranu to što ih je toliko. Problem je u tome što su svi oni međusobno sukobljeni oko tumačenja, i to čak istih redaka jedne te iste knjige. Da ne govorim o tome što svako od njih za sve ostale kaže da je otpao. Koliko je poznato, nema 50.000 Bogova, nema 50.000 istina.

Ps. Broj će se samo povećavati, jer se množe geometrijskom progresijom. Dovoljno je da se neko ne slaže sa zvaničnim "tumačenjem", sakupi sledbenike i eto nove "crkve".

Prava kakafonija.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, Marko. Ja nisam EGWista. Ja sam Katolik, Hrišćanin. sin Una Sancta Catholica Et Apostolica Ecclesia.

Darth, ucesnici ovog foruma to jos nisju mogli da primete na tebi, tvome ponasanju i brzopletoj kritici.
Ajde reci na, sta si na ti izneo ovde na forumo dobroga iz tvoje crkve? NISDTA!
Na nikad nisma bio katolik, ali poznajem dobr evernike Katolicke crkve. Evo jedne i ovde a to je Antonijsa!
Od tebe neprestano slusamo klevete i neistine o Adventistima i dokle god tako radis, pripada ti pocasno ime EGWajtista "nezabludivi".


Ponajmanje bih Istinu menjao za laž.[/QUOTE]

Nemoj i za to da se brinse to si ti odavno vec ucinio.

Verujte u šta god hoćete, ja vas obratiti ne želim, niti hoću. Ako birate mrak, svojom voljom ste ga izabrali, dokazi su vam izneti, na vama je da se odlučite, a Bog će znati kako i šta sa vama. Milosrdan je i milostiv, pa vas neće kazniti, ne zato što ste sledili "zakone" nego iz drugih razloga.[/QUOTE]

Eto svi vidimo, Darth ni u kom slucaju ne bi mogao da zavrse cak ni jedan komentar de ne napadne Adventiste..
Darth, mnogo ti hvala sto si tako dobar dusebriznikm svoje brace Adventista, ali ne bi bilo suvisno da makar malo razmislis o sebi i svome bezakonju.


A vaša "crkva" koja to nije, ma šta vi tvrdili, zaista privlači takve kao što je Miloš Bogdanović, Pavle Simović (možda ga pomenuh dvaput), Miroljub Petrović, i mnogi drugi u čijim je telima duh satane.[/QUOTE]

Darth, ne mislim da sa tobom treba da diskutujem sta je Crkva a sta nije, ali da nasa crkva privlaci takve kao sto si ti, privukla bi prvo tebe, jer ispunjavas uslove navedeni.
niko nije kriv što su vam takvi koje sam pomenuo najglasniji i što ih sledite.[/QUOTE]

Ha ha ha. E pa ovo treba da se zabelizi, to je humor GODINE! On one, svoje drugove s kojima je pio kafu, slivovicu i puso Dravu, proglasi nekim vodjama.
Po svemu se vidi da si diplomirao u njihovoj skoli, jer ti ih najbolje razumes
.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da su imali istinu ostali bi zajedno, ali je nemaju. Nego su se borili za prevlast, ko će imati više sljedbenika.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Na stranu to što ih je toliko. Problem je u tome što su svi oni međusobno sukobljeni oko tumačenja, i to čak istih redaka jedne te iste knjige. Da ne govorim o tome što svako od njih za sve ostale kaže da je otpao. Koliko je poznato, nema 50.000 Bogova, nema 50.000 istina.

Ps. Broj će se samo povećavati, jer se množe geometrijskom progresijom. Dovoljno je da se neko ne slaže sa zvaničnim "tumačenjem", sakupi sledbenike i eto nove "crkve".

Darth, pa eto ti se na forumu ne slazes ni sa jednim od nas. Jeli to razlog da sada osnujes novu zajednicu da povecas proj de te ne nazovu zabludelim.

Darth pozvao sam te da nam kazes imas li ista protiv gornjega opisa ZAKONA od WGW, a ti ne dajes nikakav odgovor. To znaci da se slazes. Jeli tako?
 
Natrag
Top