Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti raskoli nisu nista novi,i vec se pripremaju novi raskoli...sve do propasti te krive religije zvane vavilon Veliki koja je zavadila sve ljude po celoj zemlji,a narocito ova takozvana hriscanska .
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Tačnije ima ih III .
Nekada su činile Veliku Crkvu.
Sada su to sestrinske Crkve.
Ove tri Crkve su žive Crkve, njihova istorija još nije napisana niti svrha ispunjena.
Putem Promisli biće ispunjena Volja Božija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tačnije ima ih III .
Nekada su činile Veliku Crkvu.
Sada su to sestrinske Crkve.
Ove tri Crkve su žive Crkve, njihova istorija još nije napisana niti svrha ispunjena.
Putem Promisli biće ispunjena Volja Božija.

Servius, molim te pojasni koje su to III crkve. Ne računaš valjda pod crkvom onih 50.000 sekti nastalih nakon Luterovog zakucavanja teza?

Ako misliš na drevne crkve istoka, onda u redu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Svi znamo dasi bolestan , ali nismo znali dasi skroz puko , ljude vređaš i nazivaš ih šonjavima , dalisi ti :ludd/:

Nemoj tako antonija, nije lepo, on je samo umislio da smo mi "učenici" koje treba da nauči "azbuku" i "abecedu".... a znaš kakvi su "učitelji", vole da malko neposlušne "učenike" ponižavaju. No na njegovu žalost, niti sam "njegov učenik" niti pridajem ikakvog autoriteta kako njemu, tako i njegovom "učenju", i više poštovanja imam za mudrost prosečnog roma muzičara, nego li za i jednog adventistu, jehovistu ili bilo kog arogantnog "Bibličara" spremnog da poistoveti islam i Hrišćanstvo, samo zato što islam zabranjuje svinjetinu, alkohol i ima "poštara" ravnog bogu.

U odniosu na njega je prosečni đakon Crkve i Istoka i Zapada, doktor nauka, a baba sa pijace veći stručnjak teologije od Ellen Gould White, i svih Pioneers uzetih zajedno na kub.
 
Natrag
Top