Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Mire, nekada si bio istinoljubiv, dobar čovek, a od kada si odbacio istinu sotona te je potpuno obuzeo, i poprimio si sve negativne osobine, a ponajviše duh laži, prevare, pripisivanja svega i svačega, i svake prljavštine.
Izvinji što to kažem, ali u tvojim rečima nema ničega što bi prikazalo Duh dobrote, ljubavi.

Izvinjavam se uredniku, ali šta može dovesti do većeg raskola i propasti od sataninog uticaja u neposvećenim pojedincima, ako se takve pojave ne iskorene bilo iz crkve, ili samog čoveka.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, Mire, nekada si bio istinoljubiv, dobar čovek, a od kada si odbacio istinu sotona te je potpuno obuzeo, i poprimio si sve negativne osobine, a ponajviše duh laži, prevare, pripisivanja svega i svačega, i svake prljavštine.
Izvinji što to kažem, ali u tvojim rečima nema ničega što bi prikazalo Duh dobrote, ljubavi.

Vama nije dobar niko ko ne podrzava vase ucenje. Ti da mozes videti sebe i Tripa ocima drugih, stideo bi se. Ta vasa ignorancija i neistinoljubivost toliko upada u oci da se ne moze sakriti. Tvoj brat se krsti u tvojoj crkvi i na krstenju laze da veruje u Trojstvo. I ti umesto njega da osudis, ti meni prigovaras sto mu odgovaram i drugima sto odgovaraju na njegove napade. Stavise pridruzujes mu se u tim napadima. Ja sam duboko razocaran u tebe, mislio sam da si drugaciji. Ja ne bi trpeo to ni da sam adventista. I bas zbog takvih kao vi sam uvideo sve lazi kojima ucite, mislim na one teoloske...

Pa kod jeste duh raskola, prvo sa KC, a onda međusobno.

Glavno da kod vas nema raskola. Podelili ste se na najmanje 3 zajednice u startu a danas se i dalje delite.. Generalno ako posmatramo protestantizam jos je gore stanje - milion sekti okupljenih oko iste knjige.

To sto su se nase vodje posvadjale, vec sam dokazao da nije raskol. Mi jedni drugima priznajemo kontinuitet krstenja i sakramente.. Sto ce reci - JEDNA VERA JEDNO KRSTENJE (pise i u bibliji, stoga smo mi "jedna crkva") .. U Hristovo vreme je takodje bila ista podeljenost izmedju fariseja sadukeja i drugih, pa Isus nije rekao da je crkva "pala". Vama se to ne moze priznati, jer vi ni jedna drugoj ne priznajete krstenje i sakramente! A da ne govorimo o tome da niste odrzali ni kontinuitet dogme kroz vekove, vec ste naknadno "vrsili rekonstrukciju verovanja prve crkve" - sto odmah dokazuje da niste crkva po kontinuitetu, vec ste "novonastala crkva"! Jedini koji imamo kontinuitet dogme i apostolski kontinuitet smo mi! Vi ste sekta!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Glavno da kod vas nema raskola. Podelili ste se na najmanje 3 zajednice u startu a danas se i dalje delite.. Generalno ako posmatramo protestantizam jos je gore stanje - milion sekti okupljenih oko iste knjige.

Kod nas su djela pokazala da nema raskola. A kod vas i djela i razlaz, sve u negativnom smislu.

Sto ce reci - JEDNA VERA JEDNO KRSTENJE (pise i u bibliji, stoga smo mi "jedna crkva")

Da jedna vjera u kojoj se drže svih 10 zapov. a ne 9, u kojoj se nije jela nečista hrana.

Djela pokazuju da niste vi ta jedna vjera.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kod nas su djela pokazala da nema raskola. A kod vas i djela i razlaz, sve u negativnom smislu.

Tako je, dela su u startu pokazala kakvi ste, vas duhovni otac Martin Luter je ubijao anabaptiste! Vi protestanti ste ubice jedni drugih!

Da jedna vjera u kojoj se drže svih 10 zapov. a ne 9, u kojoj se nije jela nečista hrana.

Uh uh, a ne pise da treba, umisljeni oholi ponosni i arogantni. Mislite da vas je Bog izabrao, odisete mrznjom i prizeljkujete drugima smrt i propast, navescujete kraj sveta i "zatvorena vrata" spominjuci poplave, puni ste oholosti sa laznim prorocima i piramidolozima poput Laodikeje i MrSavkica. I ti si prorok, navescujes sud i smrt, mene si osudjivao da umrem i da me Bog kazni!

Kazi mi, kako to da vam je Bog i jednima i drugima javio za poplave unapred koje su navodno sud nad nama tj. nasom crkvom, a dogmatski se razilazite po pitanju Trojstva i drugih stvari?

Zanimljivo da se vi ni u cemu ne slazete osim u pišanju nad nama!

Nego vam to Bog nije javio, vec satana pothranjuje vasu sujetu!

Jadni ste i prevareni ljudi!!!

Djela pokazuju da niste vi ta jedna vjera.

Ponavljas kao papagaj, kad budem imao vremena otvoricu stranicu o vasim delima kojima se toliko hvalite i na koje ste toliko ponosni! Nisam hteo, ali zasluzili ste!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tako je, dela su u startu pokazala kakvi ste, vas duhovni otac Martin Luter je ubijao anabaptiste! Vi protestanti ste ubice jedni drugih!

To je netačno, sve njegove odluke su poništili njemački knezovi.

Uh uh, a ne pise da treba, umisljeni oholi ponosni i arogantni.

To ste vi, zato vas Bog ponižava, sve što obožavate (hramove, teritorije itd.) vam Bog uništava i oduzima.

Mislite da vas je Bog izabrao,

A vi ne mislite.

odisete mrznjom i prizeljkujete drugima smrt i propast,

To je vaš duh. Totalni promašaj da nas osporite našim arg.

navescujete kraj sveta

Zar to nije radio Isus?

"zatvorena vrata" spominjuci poplave, puni ste oholosti sa laznim prorocima i piramidolozima poput Laodikeje i MrSavkica. I ti si prorok, navescujes sud i smrt, mene si osudjivao da umrem i da me Bog kazni!

Za vas nije teško biti prorok, od vas se očekivao haos i raskoli. Ko je Savkić?

Kazi mi, kako to da vam je Bog i jednima i drugima javio za poplave unapred koje su navodno sud nad nama tj. nasom crkvom, a dogmatski se razilazite po pitanju Trojstva i drugih stvari?

Pa ti ne znaš da je najbitniji karakter Božji, pa tek onda priroda. Naravno da su za vas predviđene poplave itd. Poniženja isto.

Zanimljivo da se vi ni u cemu ne slazete osim u pišanju nad nama!

Opet naš arg. upućuješ nama. :beee:

Jadni ste i prevareni ljudi!!!

Kod vas je jad i čemer od onoga što se dešava, braća se ubijaju na frontu, mrze se, proklinju.

osim u pišanju nad nama!

Vi to radite jedni drugima. Lijep grad Odesa, bio sam u njemu 98. god. ali ima ružna vijest iz tog lijepog grada od prije nekoliko godina.



Ponavljas kao papagaj, kad budem imao vremena otvoricu stranicu o vasim delima kojima se toliko hvalite i na koje ste toliko ponosni! Nisam hteo, ali zasluzili ste!

Jedva čekam. Radujem se toj temi. Zato vi imate raskole, ne samo razdvajanje crkava nego haos od toga ste napravili.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao ste Mire jedna crkva kada vas je mnoštvo sa različitim teorijama i učenjima, obredima običajima i ritualnom praksom, različitim svecima.. sa različitim odlukama koje se tiču rada crkava.. itd.

U tom haosu čovek ne zna ni šta treba da veruje, ni koga da slavi, ni šta da praktikuje, niti koje odluke da prihvata.

Adventistička crkva je jedna, sa identičnim učenjem u bilo kojoj Adventističkoj crkvi u svetu, jer su sve povezane u Generalnu konfeerenciju.

Toliko o raskolu, jer tu se i ne zna šta je raskol, a šta ne.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kao ste Mire jedna crkva kada vas je mnoštvo sa različitim teorijama i učenjima, obredima običajima i ritualnom praksom, različitim svecima.. sa različitim odlukama koje se tiču rada crkava.. itd.

Nisu to odavno, više puta su potvrdili u zadnje vrijeme.

U tom haosu čovek ne zna ni šta treba da veruje, ni koga da slavi, ni šta da praktikuje, niti koje odluke da prihvata.

Zato imaju haos i raskole.
 
Natrag
Top