Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
Ja gledam,posto sam "free user" da izbegnem tih famoznih 15. minuta cekanja izmedju svakoga rar.-a,a ponekada i nekoliko puta po 15. min. izmedju svakoga rar-a! Zato pitam za skriptu,jer koliko sam ja skapirao,ako imas u JDownloaderu skriptu za ruter izbegavas cekanje.Racunaj kada skidas nesto od 14-15 rar-a,za svaki,zavisi,ti je potrebno po petnestak minuta,plus u najboljem slucaju cekas 15 minuta izmedju svakoga... za jedan program ti je potreban citav dan.

Za skidanje sa RAPIDA najbolji je CRYPLOAD.Kada želim nešto da skinem samo ubacim linkove u njega i on sve radi.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
jeste...zato imas tutorial, ovde na forumu gde je sve lepo objasnjeno kako da podesis jdownloader, da restartuje modem, da nebi cekao citavih 15 minuta....
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
jeste...zato imas tutorial, ovde na forumu gde je sve lepo objasnjeno kako da podesis jdownloader, da restartuje modem, da nebi cekao citavih 15 minuta....

Za moj ruter,Telekomsrbija Pirelli DRG 226A jos uvek nepostoji skripta da bih moga da podesim JDownloader po njoj!!Znas ono u podesavanjima,izaberi ruter... To nekazem ja vec svi koji imaju ovaj modem.Zar ja nebih podesio JDownloader do sada da moze?Zvao sam i call centar Telekoma,cak i oni nemaju skriptu za njega.Kao to je nov modem,od nove godine smo poceli da ga koristimo,cim budemo dobili skriptu javicemo vam jer Vi ste medju hiljadama korisnika koji su nam postavili to pitanje...

Dodato posle 1 31 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za skidanje sa RAPIDA najbolji je CRYPLOAD.Kada želim nešto da skinem samo ubacim linkove u njega i on sve radi.

Skinuo sam crypload,ovde u tutorijalima,na podesavanju Crypload stoji da iz foldera router izbrisemo sve i da u njega iskopiramo "myrouter.crl" iz racunara. Gde se nalazi taj Myrouter.crl,ja nemogu da ga nadjem u racunaru,kako si ti to podesio?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
Za moj ruter,Telekomsrbija Pirelli DRG 226A jos uvek nepostoji skripta da bih moga da podesim JDownloader po njoj!!Znas ono u podesavanjima,izaberi ruter... To nekazem ja vec svi koji imaju ovaj modem.Zar ja nebih podesio JDownloader do sada da moze?Zvao sam i call centar Telekoma,cak i oni nemaju skriptu za njega.Kao to je nov modem,od nove godine smo poceli da ga koristimo,cim budemo dobili skriptu javicemo vam jer Vi ste medju hiljadama korisnika koji su nam postavili to pitanje...

Dodato posle 1 31 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Skinuo sam crypload,ovde u tutorijalima,na podesavanju Crypload stoji da iz foldera router izbrisemo sve i da u njega iskopiramo "myrouter.crl" iz racunara. Gde se nalazi taj Myrouter.crl,ja nemogu da ga nadjem u racunaru,kako si ti to podesio?

Ja imam wireless bez rutera ja sam ga stavio u my documents i on radi bez problema,sada za ruter ne znam kako se podesava,ali probaj ovako.Ja ga ostavi tokom noci da mi skida i uglavnom mi uvek sve skine.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ok druze,sada skida.Bio sam preuzeo direktno sa njihovog linka Cryptload i nije hteo da skida,nema uopste opciju da se instalira,dize se direktno sa deskopa,sada sam preuzeo odavde Cryptload instalirao ga,sam je sve prepoznao,i ruter i IP adresu nista nisam morao da ga podesavam i evo sada sam ga probao ,radi.Jedino jos da probam da skinem nesto od nekoliko rar-a da vidim koliko je cekanje izmedju njih,da vidim dali je brze nego sa JDownloaderom.Hvala ti.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
isto ti je cekanje i kod jednog i kod drugog. rapid odredjuje vrijeme , a ne downloaderi.
jedini ti je spas da imas dinamicku ip pa da restartujes modem ili da to odradjuje jd, ako imas staticku kupi premium ili cekaj, zaboravi na skripte i ostalo
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
instalirao sam Cryptloader,resetovao modem,poceo preuzimanje Windowsa 7 diamond gold normalno preko Cryptloadera,skinuo mi je prvi part od 300 MB i odmah nastavio skidanje drugog parta bez cekanja!!!Ako ovako nastavi do kraja,nikada vise JDownloader.Taj isti Windows 7 sam bio poceo preko JDownloadera da skidam,ostavio ga preko noci,ujutru kada sam se probudio skinuo je prvi part a na drugom pise:"sacekajte 15 min.".Znaci on je celu noc vrteo "sacekajte 15 min."

Dodato posle 5 Sati 24 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Sto ovoliko pada brzina preuzimanja?Poceo je sa 118 Kb/s,sada je stigao do part 5 i spustio je brzinu na 20 Kb/s!To je vise nego petoduplo.Do cega to zavisi??

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

isto ti je cekanje i kod jednog i kod drugog. rapid odredjuje vrijeme , a ne downloaderi.
jedini ti je spas da imas dinamicku ip pa da restartujes modem ili da to odradjuje jd, ako imas staticku kupi premium ili cekaj, zaboravi na skripte i ostalo

Ja imam dinamicku IP adresu,mada neznam koja je razlika izmedju njih,nisam ni obradjao paznju.Sada kada si mi ti to napisao,pogledao sam u ugovoru koji sam sklopio sa Telekomom i stoji da imam jednu dinamicku IP adresu.Cim si ti to napomenuo verovatno to nesto znaci.

Dodato posle 1 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za skidanje sa RAPIDA najbolji je CRYPLOAD.Kada želim nešto da skinem samo ubacim linkove u njega i on sve radi.

Svaka cast brate,do 5 sekundi je maksimalno cekanje izmadju partova,nekada samo trepne i nastavlja dalje.Kazi mi samo,kada god zavrsi part,u donjem desnom cosku mi izbaci onaj code text,znas ona iskrivljena slova da upises,ali mu nista neznaci.Ja upisem on ponovo trazi i sve tako dok neides na X da ga sklonis i onda nastavlja dalje.Jel moze to da se skloni,da ne izbacuje taj code tekst kada mu iovako nista neznaci?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
7
instalirao sam Cryptloader,resetovao modem,poceo preuzimanje Windowsa 7 diamond gold normalno preko Cryptloadera,skinuo mi je prvi part od 300 MB i odmah nastavio skidanje drugog parta bez cekanja!!!Ako ovako nastavi do kraja,nikada vise JDownloader.Taj isti Windows 7 sam bio poceo preko JDownloadera da skidam,ostavio ga preko noci,ujutru kada sam se probudio skinuo je prvi part a na drugom pise:"sacekajte 15 min.".Znaci on je celu noc vrteo "sacekajte 15 min."

Dodato posle 5 Sati 24 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Sto ovoliko pada brzina preuzimanja?Poceo je sa 118 Kb/s,sada je stigao do part 5 i spustio je brzinu na 20 Kb/s!To je vise nego petoduplo.Do cega to zavisi??

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Ja imam dinamicku IP adresu,mada neznam koja je razlika izmedju njih,nisam ni obradjao paznju.Sada kada si mi ti to napisao,pogledao sam u ugovoru koji sam sklopio sa Telekomom i stoji da imam jednu dinamicku IP adresu.Cim si ti to napomenuo verovatno to nesto znaci.

Dodato posle 1 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Svaka cast brate,do 5 sekundi je maksimalno cekanje izmadju partova,nekada samo trepne i nastavlja dalje.Kazi mi samo,kada god zavrsi part,u donjem desnom cosku mi izbaci onaj code text,znas ona iskrivljena slova da upises,ali mu nista neznaci.Ja upisem on ponovo trazi i sve tako dok neides na X da ga sklonis i onda nastavlja dalje.Jel moze to da se skloni,da ne izbacuje taj code tekst kada mu iovako nista neznaci?

Jel ti trazi COD za upisivanje kada skidas sa megauploada,za RAPID netraži nista.Ako hoces da skidas sa megauploada meni se najbolje pokazao IDM5,preko firefox-a skine skripte koje ti omogućuju da preskočis kod (skripta sama upise kod) i preskace čekanje od 45 sec,odmah ti se pojavi dugme download.Ja koristim IDM5 kada skidam sa megaupload-a,a CRYPTLOAD za skidanje sa rapida.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
instalirao sam Cryptloader,resetovao modem,poceo preuzimanje Windowsa 7 diamond gold normalno preko Cryptloadera,skinuo mi je prvi part od 300 MB i odmah nastavio skidanje drugog parta bez cekanja!!!Ako ovako nastavi do kraja,nikada vise JDownloader.Taj isti Windows 7 sam bio poceo preko JDownloadera da skidam,ostavio ga preko noci,ujutru kada sam se probudio skinuo je prvi part a na drugom pise:"sacekajte 15 min.".Znaci on je celu noc vrteo "sacekajte 15 min."

Dodato posle 5 Sati 24 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Sto ovoliko pada brzina preuzimanja?Poceo je sa 118 Kb/s,sada je stigao do part 5 i spustio je brzinu na 20 Kb/s!To je vise nego petoduplo.Do cega to zavisi??

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Ja imam dinamicku IP adresu,mada neznam koja je razlika izmedju njih,nisam ni obradjao paznju.Sada kada si mi ti to napisao,pogledao sam u ugovoru koji sam sklopio sa Telekomom i stoji da imam jednu dinamicku IP adresu.Cim si ti to napomenuo verovatno to nesto znaci.

Dodato posle 1 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Svaka cast brate,do 5 sekundi je maksimalno cekanje izmadju partova,nekada samo trepne i nastavlja dalje.Kazi mi samo,kada god zavrsi part,u donjem desnom cosku mi izbaci onaj code text,znas ona iskrivljena slova da upises,ali mu nista neznaci.Ja upisem on ponovo trazi i sve tako dok neides na X da ga sklonis i onda nastavlja dalje.Jel moze to da se skloni,da ne izbacuje taj code tekst kada mu iovako nista neznaci?

ako je dinamicka ip , znaci da downloader sam kod svakog skidanja mjenja ip i tako ti omogucuje da necekas,a mozes i ti rucno restartati modem,na forumu je boki postavio tutorijal kako namjestiti jd i cryptload za dinamicke adrese,kod staticke ti je stalna ip ,pa rapid i svaki takav server ti vidi stalno istu ip pa zato cekas,jer te prepoznaje po ip,znaci dok dinamicke vidi da kao skida vise korisnika i nemas cekanje. nadam se da ti je sad malo jasnije. a kod mega uploada to je pravilo da moras ukucati kod da bi skidao,to nije samo za free korisnike,nego i za premium, ja sam na premiumu i opet mi trazi kod skidanja da ukucam ona cetiri broja. ovo sam napisao malo u grubo iz glave,pogledaj bokijev tutorijal i bice ti sve mnogo jasnije.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ali nije mi jasno,gledao sam do sada sto puta to sto je boki objasnio podesavanje JDownloadera.U JDownloaderu udjem na postavke pa na Live header/curl,pa upisem korisnik:Telekom.Sifra:Telekom,IP:192.168.1.1,ali ono ispod veliko belo polje za skriptu,e to nemam,to mi fali da bih posle kada idem na gumb "promeni IP adresu" da mi prihvati.Ovako kada to uradim napise mi:ponovno uspostavljanje veze nije uspelo.Na izaberi ruter,kazem ti moj ruter Pirelli DRG A226G nepostoji.Da ga tu ima,kada ga oznacis on bi sam sa desne strane,u ono belo polje,odredio skriptu.Nije mi uopste jasno kako to da uradim kada u listi za izaberi ruter nema ime mog rutera sto znaci da nemam skriptu za njega.U tutorijalu kako stoji,to treba da se uradi,pa na promeni IP,onaj "smaijli" da se osmehne,da JDownloader prihvati to,ali kod mene,neznam,neznam,uopste mi nije jasno kako da uradim zbog gore navedenih razloga.Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top