Protestantsko- prosvjetiteljsko divljaštvo

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Haha, Slape, prijavi se na natječaj za nove riječi. Ova je baš primjerena za Tripa.

Glede ovih Lutherovih (groznih) izjava i ja sam našla jednu koja odražava njegovu poremećenost. Ili se to zove šizofrenija?

«Ja, dr. Luther, nedostojni evanđelist našega Gospodina Isusa Krista, uvjeravam vas da ni rimski car, ni papa, ni kardinali, ni biskupi, ni svećenici, ni knezovi , čak ni gospoda neće moći učiniti ništa protiv ovih članaka, unatoč cijelom svijetu i svim vragovima […] Ja to potvrđujem, ja, dr. Martin Luther, govoreći u ime Duha Svetoga ».
«Ne priznajem da moju doktrinu može suditi bilo tko, čak ni anđeli.
Tko ne sluša moju nauku, ne može se spasiti."
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Haha, Slape, prijavi se na natječaj za nove riječi. Ova je baš primjerena za Tripa.


Lutherova je misao, naprotiv, shizoidna: Vel vel. S obzirom na to da je "razum vrlo velika đavolja kurva", zaključuje: sola fides. Uvjeren da su um i savjest kršćanina iznad očeva, papa i vijeća, on diktira: sola Scriptura. Potvrđujući da čovjek nije slobodan i da dobra djela nisu potrebna za spasenje, izjavljuje: sola gratia.

Glede ovih Lutherovih (groznih) izjava i ja sam našla jednu koja odražava njegovu poremećenost.
Ili se to zove šizofrenija?

«Ja, dr. Luther, nedostojni evanđelist našega Gospodina Isusa Krista, uvjeravam vas da ni rimski car, ni papa, ni kardinali, ni biskupi, ni svećenici, ni knezovi , čak ni gospoda neće moći učiniti ništa protiv ovih članaka, unatoč cijelom svijetu i svim vragovima […] Ja to potvrđujem, ja, dr. Martin Luther, govoreći u ime Duha Svetoga ».
«Ne priznajem da moju doktrinu može suditi bilo tko, čak ni anđeli.
Tko ne sluša moju nauku, ne može se spasiti."

Ne sestro u Kristu, nije to shizoidno, radi se o mnogo gorem poremećaju.

Narcisoidnom poremećaju ličnosti, koji za jedan od svojih simptoma ima i kompleks boga.

Bogu se ne sme prigovarati, u Boga se ne sme sumnjati, te šta o sebi netko tko piše kao Luther (ali i Ellen Gould Harmon White, pa i njezini akoliti, od kojih je na forumu najglasniji u tome upravo Ivan Ninčić Ivek - tripo41) poručuju drugima?

Da su oni, njihova "nauka" - "Ja Sam Koji Jesam".


 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Priča o Narcisu završava kobno, ne? :rolleyes: Narcis se utopio zagledan u svoj lik.
Zanimljivo, ali uopće nije čudno, takav je završetak onih koji nisu zagledani u Gospodina

Upravo tako, no znaš li da postoji još jedan osoba koja je uprkos činjenici da je gledala Gospodina pala?

Ili kako to psiholozi vole da kažu: "bio je to prvi narcis"...

PS. Mali hint.... narcisi se uvjek predstavljaju onakvima kakvi nisu.... (Ja sam koji nisam)...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
PS. Mali hint.... narcisi se uvjek predstavljaju onakvima kakvi nisu.... (Ja sam koji nisam)...

Darth, moramo biti pravedni.
Nisu svi protestanti isti. Ima tvrda i meka linija i k tome još puno nijansi. Za svačiji ukus.
Vidi što sam našla. :p Ovo su oni tvrđi?
To je taj "soj" koji se izgoni samo postom i molitvom? :rolleyes:




Sectas-religiosas.png
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, moramo biti pravedni.
Nisu svi protestanti isti. Ima tvrda i meka linija i k tome još puno nijansi. Za svačiji ukus.
Vidi što sam našla. :p Ovo su oni tvrđi?
To je taj "soj" koji se izgoni samo postom i molitvom? :rolleyes:




Pogledajte prilog 144031


Ahahahahahahahahahahahaha subotarski "rodovi", ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Da, to je taj soj koji se izgoni samo postom i molitvom - egzorcizmom....
 
Natrag
Top