Protestantsko- prosvjetiteljsko divljaštvo

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nisi možda najbolje razumela. Mislio sam na ličnosti koje on hoće da istakne tj. njegova oprobana metoda dezinformacija kada uzima kao reper "pojedince" i ističe njihove mane i onda to prikazuje kao osobenost pokreta kojima pripadaju. Nisam mislio na ljude koji učestvuju u diskusiji kao "probrane" :). Nije meni problem i sa više sagovornika koji imaju drugačije mišljenje.

Dobro. Hvala. Sad razumijem. :)
Ako sam dobro razumjela Slapa, on je želio s nekoliko baš jakih primjera pokazati da je prosvjetiteljstvo- antikršćansko. (Moguće da su imali dobre ideje, ali su ih provodili nasilno. I to ih je obilježilo. Ovo je moja opaska)

Ono što mislim jest da razum suvremenih ljudi ne shvaća da može postojati određeni događaj koji se svijetu prikazuje s univerzalnom vrijednošću, a to je kršćanstvo i Isusova Radosna vijest spasenja. Ta tvrdnja je skoro odvratna za modernog čovjeka koji je naučio, baš preko prosvjetiteljstva, da on sam razmišlja i donosi zaključke i po njima živi, a time je opasno suzio principe na kojima se čovjek, kao stvorenje Božje, temelji.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti ne znaš ni što je metodologija. Kako bi i znao, kad si školu završio kod bravara Jovana Deretića.

P.S. Jovan Deretić je završio bravarski zanat, interesantno, k'o i tito, a sam se okitio titulama - doktor, profesor, akademik. :bfghb:

Ne, nije on kriv što ne zna metodoligiju. Nije ju je i mogao naučiti.
Uostalom kako i bi, kada je sve što je mogao saznati učio od promotera kontra znanja.

Ono što mislim jest da razum suvremenih ljudi ne shvaća da može postojati određeni događaj koji se svijetu prikazuje s univerzalnom vrijednošću, a to je kršćanstvo i Isusova Radosna vijest spasenja. Ta tvrdnja je skoro odvratna za modernog čovjeka koji je naučio, baš preko prosvjetiteljstva, da on sam razmišlja i donosi zaključke, a time je opasno suzio principe na kojima se čovjek, kao stvorenje Božje, temelji.

Razum modernog čovjeka je duboko zaražen materijalizmom, solpsticizmom, hedonizmom, i naravno gnosticizmom (kod onih koji "žele da saznaju").

Otuda i znanost koja se pretvara u kult, znanost koja život van zemlje traži, tražeći ga ljudskim metodama i ljudskim spoznajama.

Ali, nije znanost kriva.

Znanost je alat.

Namjera je krivac.

A namjera je: "MI SMO ELOHIMI" po svojoj volji. - MJERA SVIH STVARI JE ČOVJEK. A, nas ima 8 milijardi, pravi panteon na krv posvađanih "bogova" željnih moći, obožavanja, dominacije, željnih svemoći i besmrtnosti.

Bogova koje obične bakterije, obični virusi vraćaju na zemlju.

Čitaj Joba, čitaj kraj knjige o Jobu. Sve će ti biti jasnije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ono što mislim jest da razum suvremenih ljudi ne shvaća da može postojati određeni događaj koji se svijetu prikazuje s univerzalnom vrijednošću, a to je kršćanstvo i Isusova Radosna vijest spasenja. Ta tvrdnja je skoro odvratna za modernog čovjeka koji je naučio, baš preko prosvjetiteljstva, da on sam razmišlja i donosi zaključke i po njima živi, a time je opasno suzio principe na kojima se čovjek, kao stvorenje Božje, temelji.

"Prosvjetitelji protestanti" su sami deklarirali kako je njihova temeljna borba, borba protiv autoriteta. A prvi i najveći autoritet kršćaninu jest BOG. I zato je sam Protestantizam u 16. stoljeću, a onda protestantsko prosvjetiteljstvo u 18. stoljeću u biti borba protiv Boga.

Kada vidite kakav im je divljak bio ćaća, ne ćete se ni čemu čuditi. Čitajte:

Martin Luther: Ako uspijem ukinuti misu, tada vjerujem da sam potpuno pobijedio Papu. Na misu kao na stijenu oslanja se cijelo papinstvo s njegovim samostanima, biskupijama, kolegijima, oltarima, službama i naucima … Padne li svetogrdni i prokleti običaj održavanja misa, tada se mora sve srušiti.

Martin, Luther: „Ovamo na poljubac! Đavao se posrao u hlače i opetovano ispraznio trbuh. To je pravo svetište što Židovi i što Židov želi biti, ljubiti, žderati, lokati i klanjati se, a đavao neka opet ždere i loče, što takvi učenici mogu bljuvati, gore i dolje izbacivati (…) Đavao ždere svojom anđeoskom surlom i ždere s užitkom što Židov bljuje i raspršuje iz gornje i donje njuške.

Martin Luther: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti svoje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.
--------------------
Nastavit će se.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Dobro. Hvala. Sad razumijem. :)
Ako sam dobro razumjela Slapa, on je želio s nekoliko baš jakih primjera pokazati da je prosvjetiteljstvo- antikršćansko. (Moguće da su imali dobre ideje, ali su ih provodili nasilno. I to ih je obilježilo. Ovo je moja opaska)

Isto tako mogu i ja sa mnogo više jačih pojedinaca da pokažem suprotno. Ali šta dobijamo? Dobiijamo nepovezanu sliku. Prava slika je prikaz opštih principa ili univerazalije pricnipa na osnovu kojih se vidi jesu li ispravni ili ne. Pojedinačni primeri, i što je još simptomatičnije kod njega detalji u okviru samih pojedinačnih primera ljudi koje navodi, su toliko izlovana incidenca da je zaista ne nerelevantno nego ispod časti uopšte na tom detinjem nivou i raspravljati. Svatko ima razuma pa može priceniti da takav pristup je veoma nezreo.

Ono što mislim jest da razum suvremenih ljudi ne shvaća da može postojati određeni događaj koji se svijetu prikazuje s univerzalnom vrijednošću, a to je kršćanstvo i Isusova Radosna vijest spasenja. Ta tvrdnja je skoro odvratna za modernog čovjeka koji je naučio, baš preko prosvjetiteljstva, da on sam razmišlja i donosi zaključke i po njima živi, a time je opasno suzio principe na kojima se čovjek, kao stvorenje Božje, temelji.

Prosvetiteljstvo kao opšta ideja je najbolji sistem. Kao i demokratija koja je deo toga. Naravno, kao što se sa svime može manipulirati tako može i sa ovim. Ali manipulativa nije zapravo dokaz protiv tog sistema. Jer u demokratiji se najbolje vidi ko ima kakve pobude. Recimo, u represivnim sistemima gde se ne sme ispoljiti sopstveno mišljenje, se ne može videti prava namera srca jer je ona sputana strogim propisima. Ali u demokratiji može. I zato je ona dobra da detektuje ko je kakav kada ima slobodu izabrati dobro ili zlo.

Zato nije prosvetiteljstvo krivo za nečije incidence već njegovo srce koje treba da se menja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isto tako mogu i ja sa mnogo više jačih pojedinaca da pokažem suprotno.

Navedi ih ako možeš. Nemaš ih, pa ih zato ne navodiš. :bfghb:

Prosvetiteljstvo kao opšta ideja je najbolji sistem.

Jedina mu je mana što nema dokaza i primjera za ovo. :)

Ako sam dobro razumjela Slapa, on je želio s nekoliko baš jakih primjera pokazati da je prosvjetiteljstvo- antikršćansko.

Upravo tako. Jovanova primjedba na moje navođenje pojedinačnih primjera, gluplja je od govna koje dopusti da ga vrana kljuca. Bit ću krajnje slikovit. Njegova primjedba jednaka je ovome, netko kritizira kršćanstvo spominjući što je Isus govorio i činio i njegovi apostoli, a onda mi kršćani branimo kršćanstvo ovako: Ne spominjite Isusa i apostole, to su samo pojedinačni slučajevi. :ludd/::ludd/:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Protestantsko i prosvetiteljsko divljaštvo??!!

Gore je od toga.

Radi se o liceernim, usukanim oportunistima spremnim na sve samo zarad profita.

Sve debilne i sotonske ideologije dolaze iz tog lonca.

Sve.

Počevši od New Age pre New Age-a (pa i sam New Age) u vidu "zdravstvene reforme", gde ocatomani i alkoholičari "leče" druge od svoje "bolesti" zabranjujući alkohol, pa onda imamo porast kriminala tokom prohibicije, isto kao i danas kada se poslednjih četiri decenije vodi rat protiv duhana, ali se zato, pazi sad, forsira Canabis Sativa, da ne spominjem veganstvo, koje je poprimilo oblike kulta (nije poprimilo, nego se samo razotkrilo).

Hoćete dalje?

Ima, ima.

Kontrola posedovanja oružja, (koje je alat, i ne može samo po sebi vršiti nasilje), nametanje "pacifizma" i "tolerancije" (pri čemu se aposlutno netolerantno ponašaju prema onima koji ne slede njihove budalaštine)....

Hoćete još?

Ima, ima...

Calvinovo nepismeno čitanje Svetog Augustina dovodi do prezira prema siromasima,(predestinacija) koji se smatraju krivim za svoje stanje (niko nije kriv osim samih siromaha, tvrde ovi licemeri), dok se istovremeno gomila bogatstvo, a isto nameće kao vid Božijeg blagoslova (mantra banjalučkog filozofa i ovdašnjeg trola "Iveka")...

Briga o planeti (sic) svodi se na uvođenje "novih tehnologija" za koje se zna da bez kontrolisane energije zvezda - fuzije, nisu ni "zelene" ni jefitne, uz istovremeno zagovaranje depopulacije i demaskulanizacije upravo onih država i naroda u kojima su ovi licemerni oportunisti - divljaci, većina.

Gnostičko nametanje (kroz medije) i širenje kontra znanja, debilnosti o mladoj zemlji.....

Hoćete još?

Ima....

Ista kuhinja čoveku doslovno gadi Boga, jer niko ne može voleti nekog ko samo zanoveta i kome su preči propisi i "zakoni" od čoveka, niko ne može voleti nekoga ko nije ništa drugo do NE BIĆE (a takvim ga ovi licemeri predstavljaju), što opet iste (licemere) navodi da željni profita (a to i jeste njihov "Bog") ponude ideoogije oslobođenja, po kojima ima N rodova i polova,

A to opet vodi ka bezverju.

Uostalom, gde ćemo naći bolji premer toga od činjenice da ovi licemerni "divljaci" imaju ženske ili šta već svećenice koje kada im dosadi da "propovedaju", napuste svoju "veru" i postanu prodavačice svog tela, bilo metaforički, bilo doslovno, za novac.

Jer novac i moć su cilj ovih licemernih "divljaka", a Bog (koga i ne poznaju, jer ono što propovedaju Bog i nije) samo i isključivo samo jedno od sredstava za postizanje tog cilja.
 
Natrag
Top