Protestantizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zašto onda subotari ne vjeruju Bogu, nego bogohulnici i plagijatorici Ellen White. O Isusu možete misliti da je jednak đavlini, kako ovdje tvrdi Jovan, ali nisi subotar ako ne ispovjedaš vjeru u proročicu. Divota od sekte.


Pricas gluposti lazuci.

Verujemo Bogu, i Ellen White je verovala Bogu, i nije nista plagirala.

Ostalo sam dao odgovor.

Sve si izmislio i lazes.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Kazes "VI SE KLANJATE ELLEN WHITE" i ako je mnogo puta demantovana ova laz - ti je ponavljas milion puta, kao da hoces Adventiste silom da navedes da u nju poveruju, Adventiste koji znaju da je to laz.

Paradoksalan si, sarkastican, odvratan u svakom slucaju.
Što se tiče vaše Ellen White vaše lažljive apologetike, Stvarnoslap samo piše istinu , ito golu istinu , prema tome ti čovjeka vređaš samo zato što piše istinu.

Sigurno Hriscani ne treba da veruju papama ubicama, kurvarima i pedofilima, vec Bogu.

Da pravi vjernici vjeruju u Boga , a ne gatarana , i novcu photomania-13cd9cc49cef1206aedde551c67534f6.jpg

Zašto onda subotari ne vjeruju Bogu, nego bogohulnici i plagijatorici Ellen White.
Pa nemogu vjerovati u dve stvari , znase vjeruju plagijatorici , i novcu photomania-13cd9cc49cef1206aedde551c67534f6.jpg a Bog imje u drugom planu .

Sama ta činjenica, čak i da izuzmemo sve ostalo, je dovoljna da se za njih s punim pravom kaže da su kult. Ne sekta, nego nešto mnogo opasnije, kult.

I naravno, oni to i jesu. Nasrtljivi falsifikatorski, prevarantski kult žene koja nije znala šta govori.
Pozdrav Sone , znaš tu kod njih postoji još jedan problem, znaš li da adventisti nisu vjerovali u TROJSTVO sve do 1931. Do tada su svi pomrli začetnici advetizma , to jest prvi pijoniri . Ako uzmemo da je adventni pokret nastao sredinom 19. stoljeća, vidimo da adventisti nisu 80 godina vjerovali u temeljnu kršćansku istinu o trojedinom Bogu. Za Adventiste Krist nije bio dio trojstva, vjerovali su, kao i Jahovini svjedoci (koji su se također razvili iz adventizma) da je on Mihael.

Pitanje
Da li bi Bog vodio jedan takav heretički pokret?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pozdrav Sone , znaš tu kod njih postoji još jedan problem, znaš li da adventisti nisu vjerovali u TROJSTVO sve do 1931. Do tada su svi pomrli začetnici advetizma , to jest prvi pijoniri . Ako uzmemo da je adventni pokret nastao sredinom 19. stoljeća, vidimo da adventisti nisu 80 godina vjerovali u temeljnu kršćansku istinu o trojedinom Bogu. Za Adventiste Krist nije bio dio trojstva, vjerovali su, kao i Jahovini svjedoci (koji su se također razvili iz adventizma) da je on Mihael.

Kako ne bih znao... Pa čak ni tada 1931, nisu prihvatili, tačnije stavili verovanje u Trojstvo u svoje "fundamentale" (to će učiniti tek 1980), pri čemu je subotarsko "trojstvo" (namerno u navodnicima, a videće se zašto) to subotarsko trojstvo u stvari trijada odvojenih, samostalnih bića (o čemu govore i laodikejina mantranja na ovom forumu) koja sačinjavaju "božanstvo".
Pazi, ne Boga, nego "Božanstvo" (srednji rod, skupinu) koje je njihova "svesveta" nazivala "dignitaries" (velikodostojnici)

Što se tiče poistovećivanja Isusa sa Mihaelom, oni i dalje veruju u to, što prikriveno, što javno.

Jedino što ih od Bruklinske mašinerije za ispiranje mozga (JW) razlikuje je nasilan ljubaznost robova pomenute korporacije (subotari su nasrtljvi) i naravno shabati. Nakarada od "teologije" im je doslovno identična.


Pitanje
Da li bi Bog vodio jedan takav heretički pokret?

Bog? Pa vidi, Bog zaisgurno ne bi, ali zato sasvim sigurno bi to učlnio Samael, poznatiji i kao HA SATAN.

Suma sumarum, njihovo Mileritsko "evanđelje" je laž, prevara, smrtonosna zamka,

Naime, uporedimo li ono što o Evanđelju kaže sv. otac papa Franjo:

" Ako bi evanđelje postalo loša vijest za siromašene, potlačene, zatočenike i one skršena srca, a dobra vijest za ponosne, samopravedne i privilegirane; to više ne bi bilo evanđelje našeg Gospodina, Isusa Krista."" papa Franjo

sa onim što "propoveda" Mileritski nakot, onda nam treba biti jasno sa kakvim se to duhovnim silama susrećemo, tačnije ko stoji iza kultova čiji akoliti nasrtljivo pokušavaju da svoju veru nametnu kao evanđelje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pa nemogu vjerovati u dve stvari , znase vjeruju plagijatorici , i novcu Pogledajte prilog 140411 a Bog imje u drugom planu .

A novac je uzrok svih zala. Tako stoji u Novom zavjetu - 1 Tim 6,10: Zaista, korijen svih zala jest srebroljublje ..

Pozdrav Sone , znaš tu kod njih postoji još jedan problem, znaš li da adventisti nisu vjerovali u TROJSTVO sve do 1931. Do tada su svi pomrli začetnici advetizma , to jest prvi pijoniri . Ako uzmemo da je adventni pokret nastao sredinom 19. stoljeća, vidimo da adventisti nisu 80 godina vjerovali u temeljnu kršćansku istinu o trojedinom Bogu. Za Adventiste Krist nije bio dio trojstva, vjerovali su, kao i Jahovini svjedoci (koji su se također razvili iz adventizma) da je on Mihael.

Tako je. I još točnije, Adventisti su vjerovanje o Trojstvu u svoja temeljna vjerovanja (ukupno 28 vjerovanja) uvrstili tek 1980. godine. Dakle, 65 godina nakon smrti "proročice plagijatorice" Ellen White. Izgleda da su tek tada bili sigurni da je proročica 'skroz' mrtva, da se ne može više ustati iz groba (na kojem je masonski obelisk - Laodikeja kaže da je to "muški spolni organ" :) ) i da im dakle ne može nauditi.

Pitanje
Da li bi Bog vodio jedan takav heretički pokret?

Malo morgen.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je. I još točnije, Adventisti su vjerovanje o Trojstvu u svoja temeljna vjerovanja (ukupno 28 vjerovanja) uvrstili tek 1980. godine. Dakle, 65 godina nakon smrti "proročice plagijatorice" Ellen White. Izgleda da su tek tada bili sigurni da je proročica 'skroz' mrtva, da se ne može više ustati iz groba (na kojem je masonski obelisk - Laodikeja kaže da je to "muški spolni organ" :) ) i da im dakle ne može nauditi.

Ustati iz groba??!! Ah, pa ne ide to tako lako.

Šalu na stranu, radflo se u stvari o pritisku javosti, želji da se izbegne povezivanje s Russelovim "svedocima", i možda najbitnije, o tome da se izbegne etiketiranje da su "omega otpad"..

Ps. subotarsko "trojstvo" nije Presveto Trojstvo. Njihovo je "trojstvo" trijada odvojenih bića, pri čemu su veoma ambivalentni prema Duhu Svetom...

Uzgred, ako bi se njihovo "trojstvo" tumačilo u skadu s njihovim verovanjima, posebno onim o spisima, liku i djelu Ellen Gould Harmon White, moglo bi se govoriti ne o herezi, apostazi, nego o blafemiji na N (gde n teži beskonačnosti)

Posmatrajmo to ovako:

1. Za "adventiste" Bog je deperosonaiizovana skupina "velikodostojnika" gde je Otac, izorni "velikodostojnik" koji po modernim "fundamentalima" posvaja Sina (drugog "velikodostojnika" (nalik Ocu, te je jelte to Mihael), dok informacije donosi "treći velikodostojnik" Duh Sveti koji prenosi i tumači šta druga dva "velikodostojnika" imaju da "kažu".

2. Shodno prvom, preneseno na ono u šta "adventisti" veruju u vezi Ellen Gould Harmon White, možemo reći da je adventističko trojstvo:

Otac, Sinovi ("braća" blizanci, mali theosići po Jovanu prezviteru), Ellen Gould Harmon White.


ovo poslednje je u skladu sa epitetitma koje oni pripisuju Ellen Gould Harmon White.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija.
Pala si na ispitu zrelosti zakljucivanja.

Prihvatila si oberucke Stvarnoslapove manipulacije i lazi.

Nista sto je do danasnjeg dana on napisao protiv Adventista i Ellen White nije istina.

Sve je izlagao, izokrenuo, izvadio iz konteksta, izmanipulisao.

Toliko da neko laze a da se kune u Hrista i u crkvu, to govori o njegovoj licnosti i karakteru, a najvise o duhovnosti, jer veci je greh lagati u ime Isusa, nego bilo sta drugo.

Taj ne samo da sramoti Isusa, vec i sebe i crkvu kojoj pripada.

ponavljam "DA SAM JA ( SA MOJIM KARAKTEROM ISTINOLJUBIVOSTI I POSTENJA ) NEKO IZ RUKOVODECEG TELA KATOLICKE CRKVE, TAJ STVARNOSLAP BI BIO NAGLAVACKE IZBACEN IZ CRKVE I TRAJNO ANATEMISAN, SVE DOK SE NE POKAJE I PRED BOGOM I PRRD LJUDIMA" po biblijskom principu "TAJNO ZA TAJNO, I JAVNO ZA JAVNO"

Ali Stvarnoslap nema ni malo morala, emocija, osecanja, ljubavi, vere, pozrtvovanosti..itd.

On je jedan zao, zlocest, lukavi, prepredeni, zlomisleni, pakostan, namcorast, krajnje neuljudan i nerazborit, itd..itd stvor.
Uz to ispunjen legionom demona i zlih duhova kojima je opsednut jer im se dragovljno predao u sluzbu.

Meni je sasvest mirna, i imam mir sa Bogom u ljubavi Hrista i Svetog Duha, dok iznosim istinu i dok mu verno sluzim.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
ponavljam "DA SAM JA SA MOJIM KARAKTEROM ISTINOLJUBIVOSTI I POSTENJA NEKO IZ RUKOVODECEG TELA KATOLICKE CRKVE, TAJ BI BIO OZBACEN IZ CRKVE I TRAJNO ANATEMISAN, SVE DOK SE NE POKAJE I PRED BOGOM I PRRD LJUDIMA" po biblijskom principu "TAJNO ZA TAJNO, I JAVNO ZA JAVNO"

A kako bi netko, tko svoje oponente kojima ne može argumentima parirati, naziva životinjama i đavlima bez rogova, mogao biti u rukovodstvu Katoličke crkve?

Ali Stvarnoslap nema ni malo morala, emocija, osecanja, ljubavi, vere, pozrtvovanosti..itd.


On je jedan zao, zlocest, lukavi, prepredeni, zlomisleni, pakosta, namcorast, krajnje neuljudan i nerazborit, itd..itd stvor.

Sve si mi ovo ugovorio samo zato što istinu iznesoh - da su Adventisti vjerovanje o Trojstvu u svoja temeljna vjerovanja (ukupno 28 vjerovanja) uvrstili tek 1980. godine. Dakle, 65 godina nakon smrti "proročice plagijatorice" Ellen White.

Meni je sasvest mirna, i imam mir sa Bogom u ljubavi Hrista i Svetog Duha, dok iznosim istinu i dok mu verno sluzim.

Tvoja savjest je neodgojena. Toliko neodgojena ti da pojma nemaš što uopće pišeš. Zaista, samo ljudi bez savjesti i ljudi s neodgojenom savješću mogu nasrnuti na onoga tko iznosi istinu, kao što ti nasrćeš na mene. Ja ti kao kršćanin sve opraštam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako mogu kurvari, pedofili, i ubice da budu u rukovodstvu Katolicke crkve?

To se zapitaj.

A ima tu i postenih ljudi koji se kompromituju radi karijere i penzije.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Antonija.
Pala si na ispitu zrelosti zakljucivanja.

U mojim je očima porasla. :)

Rekla je iskreno i otvoreno što misli o adventskoj doktrini, da je sumnjiva iz više razloga. Zbog sektaškog djelovanja njezinih članova zaslužuje naziv sekte. Ako te to vrijeđa, a moja namjera nije da te vrijeđam, onda ćeš morati poraditi na sebi. Jedna od karakteristika adventista jest da se ljute i uvrijeđeni su kad im netko ospori njihove izjave. To sam danas pročitala u jednom opširnoj analizi
" Zašto mladi napuštaju adventske zajednice". Ti to sigurno bolje znaš, ali napisat ću ovdje jer je zanimljivo:

"Prema studiji koju je proveo Dudley, između 40% i 50% krštenih adventista, napusti crkvu prije nego napune dvadeset godina, i autor to naziva „krvarenjem epskih proporcija."
-najčešći razlozi odlaska su: adventska crkva nema sveobuhvatan program ni sadržaj
-odrasli ne daju dobar primjer, previše je svađa i rivalstva među njima
-adventisti više vremena posvete vrbovanju novih članova nego brizi za mlade
-nazadovanje u duhovnom životu
-napadi i kritike ostalih crkava....

Dovoljno. Vidiš, mladi nisu glupi.

Laodikeja:
On je jedan zao, zlocest, lukavi, prepredeni, zlomisleni, pakostan, namcorast, krajnje neuljudan i nerazborit, itd..itd stvor. Uz to ispunjen legionom demona i zlih duhova kojima je opsednut jer im se dragovljno predao u sluzbu.

Tko ti je dao pravo da ovako govoriš? "Bog" kojemu služiš?
Ne uračunalo ti se, ali jednom ćeš zažaliti zbog tih i takvih riječi koje si izgovorio u bijesu - i očaju.
Budi jednom pošten i iskren sam sa sobom, pa reci tko se ovdje na forumu složio s tobom, odnosno s adventskom doktrinom i s nasrtljivim ponašanjem adventista? Adrian BG, Gere, Spedy, Šarrdy, Taramana...tko? Nitko!

Meni je sasvest mirna, i imam mir sa Bogom u ljubavi Hrista i Svetog Duha, dok iznosim istinu i dok mu verno sluzim.

To su samo riječi. Ti nemaš samospoznaju, a ona je osnovna za duhovni život. Lažeš samog sebe, a to je najgore.. Nakon svega što si napisao Slapu kažeš da si miran. Kakav je to mir? Ako pišeš sve te uvrede jer si već programiran tako, to mogu razumjeti, ali ako doista izlaze iz tvog srca...brate, na opasnom si putu.
Adventizam će ti doći glave, uništit ćeš samog sebe.
 
Natrag
Top