Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kao posljedica pripuštanja đavlini kod protestanata je sve veći broj njih s "abortiranim mozgom". Uočeni su da švrljaju čak i na ovom forumu. Prepoznat ćete ih po tome što se predstavljaju "doktorima za kurve" i "doktorima za favele i kartele".

Ah, da samo "švrljaju" po ovom forumu.

Ima ih i na vjevericinom (zakoretovom), pa i na pouke.org....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Zašto lažeš da je to plod protestantizma?
Zato što to jeste tako. Misli prosvetitelja jesu misao protestantizma, praktično primenjen na društveni život. Jesi li nekada čitao Dositeja Obradovića? Upravo on ističe srž prosvetiteljstva. Njegove misli oličavaju protestantsla načela, kao i ostali prosvetitelji.

Uoravo zato je blagoslov protestantizma oličen u duhu prosvetiteljstva..nerazdvojovo povezan.

Sve TZ potiču upravo iz neprosvećenog, srednjivekovnog uma. Kritičko preispitivanje je duh protestantizma i prosvetiteljstva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato što ti kažeš da je tako, misliš da je tako!?!? Ako si ti luđak, nemoj misliti da su i svi drugi, i nemoj druge praviti luđacima. Zato, fejk-čekeru Deretiću, molim dokaze za ovo što tvrdiš.

Nasilje, droga i Kolumbija: Zašto se opet dešavaju svirepa ubistva - uprkos mirovnom sporazumu

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zato što ti kažeš da je tako, misliš da je tako!?!? Ako si ti luđak, nemoj misliti da su i svi drugi, i nemoj druge praviti luđacima. Zato, fejk-čekeru Deretiću, molim dokaze za ovo što tvrdiš. ;)

Debilnost i kontra znanje, kao i uvek. To su "fakt čekeri"... ponosni na prosvetiteljstvo i onu sotonsku nakaradu "protestantizam" nesvesni da je osnov kritičkog mišljenja dao Occam, matematičar i Franjevac, njima mrski Franjevac.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"Nema gorih ljudi od onih koji se protive prosvećenju i obrazovanju naroda.Takvi,da mogu,Sunce bi ugasili....Evo šta prostota i sujeverje viče:“Tako su naši stari činili,tako hoćemo i mi!”No,naši su stari zbog mnogih kojekakvih stvari posle ljuto postradali:je li,dakle, pravo i pametno da i mi u njima ostajemo i stradamo?Nipošto!Kad bi ljudi uvek isti ostajali,nikada ni jedan narod ne bi se poboljšao ni prosvetio.Razumni idu sve nabolje,a nerazumni ili ostaju kako su bili,ili(štoje verovatnije),ako se ne poboljšavaju,a oni idu sve na gore", Život i priključenije, D. Obradović

Samo ovaj deo teksta na šta poziva? Da se ne živi u zabludama straih koji nisu imali više znanja. Potrebno je preipitati običaje, pravilia i doneti ispravan zaključak. Poziv na razum, na preispitivanje i zdravorazumsko zaključivanje. Protiv sujeverja..i slepog slušanja starine i tradicije.

Potreba stalnog napredovanja i prosvećivanja a ne ostajanja u zabludama.

Reci mi nije li ovo protestantiski duh?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nemagorih ljudi od onih koji se protive prosvećenju i obrazovanju naroda.Takvi,da mogu,Sunce bi ugasili....Evo šta prostota i su-jeverje viče:“Tako su naši stari činili,tako hoćemo i mi!”No,naši su stari zbog mnogih kojekakvih stvari posle ljuto postradali:je li,dakle, pravo i pametno da i mi u njima ostajemo i stradamo?Nipošto!Kad bi ljudiuvek i stiostajali,nikada ni jedan narod ne bi se poboljšao ni prosvetio.Razumni idu sve nabolje,a nerazumni ili ostaju kako su bili,ili(štoje verovatnije),ako se ne poboljšavaju,a oni idu sve na gore", Život i priključenije, D. Obradović

Samo ovaj deo teksta na šta poziva? Da se ne živi u zabludama straih koji nisu imali više znanja. Potrebno je preipitati običaje, pravilia i doneti ispravan zaključak. Poziv na razum, na preispitivanje i zdravorazumeskio zaključivanje. Prroitiv sujeverja..i slepog slušanja starine i tradicije.

Reci mi nije li ovo protestantiski duh?

Ovo je pamflet. I to pamflet za notorne idiote. Fejk-čekeru Deretiću, ja sam od tebe tražio znanstveni dokaz, a ne pamflet za glupake. Traži dalje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je pamflet. I to pamflet za notorne idiote. Fejk-čekeru Deretiću, ja sam od tebe tražio znanstveni dokaz, a ne pamflet za glupake. Traži dalje.

Ne znaju oni razliku.

Kako ne shvatamo da prosečan (mada i nadprosečan) "fact checker" nema pojma šta je pamflet a šta analiza.

Dovoljno je da im se svidi (po mogutstvu da mlatara s "Biblijom" kao argumentom) i eto njima"facta"....

kontra znanje na delu...
 
Natrag
Top