Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Isključenost razuma je da se nekome daju dokazi a taj i dalje tjera po svome. Takve osobe uopšte nisu u stanju da veći dio onoga što im se da koment.

A najbolji primjer za isključenost razuma si upravo ti. Citiram ti ono što ste sami vi protestanti deklarirali: Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova., a ti se nastaviš hvaliti djelima takvih. Samo se ti hvali, dokle god ti "razum" dopušta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemojte koristiti lične uvrede u raspravama. To se neće tolerisati i takvi postovi biće brisani.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
On bješe nadahnut Lutherom i njemačkim protestantizmom, a njemački protestantizam Hitlera bješe proglasio Mesijom.

Isključenost razuma je da se nekome daju dokazi a taj i dalje tjera po svome. Takve osobe uopšte nisu u stanju da veći dio onoga što im se da koment.

A najbolji primjer za isključenost razuma si upravo ti.

Pa vidiš da moraš da vrijeđaš.

Ovo je najbolji primjer "isključenosti poštenja". Posve je "OK" drugome "dijagnosticirati" isključenost razuma, a ako ti drugi samo uzvrati onda ga napadneš za vrijeđanje.

Nemojte koristiti lične uvrede u raspravama. To se neće tolerisati i takvi postovi biće brisani.

Tripina žalba je prozirna podvala. Nitko njega nije vrijeđao, pa mu uvrede ne mogu ni smetati. Tripo je alergičan na istinu i činjenice. Tripo ne podnosi nepobitne dokaze da protestantizam ljude nužno vodi od Boga u ateizam. Ove činjenice nije izmislio nijedan neprotestant, nego su do njih došli i objelodanili ih sami protestanti. Da se podsjetimo o čemu se točno radi:

Nedavna anketa koju je provela švedska Crkva pokazala je da oko dvije trećine od 9,4 milijuna ljudi u zemlji pripada Crkvi. Ipak, samo 15 posto članova crkve kaže da vjeruju u Isusa Krista. (By Gary G. Yerkey, The Living Church)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A zašto.

Evo odgovora na Stvarnoslapovu tvrdnju da ljudi u Protestantskim zemljama sve više ne veruju u Hrista, ali je pritom sakrio jednu činjenicu kao odgovor zašto je to tako.

Ja sam inače već pisao o tome naglasivši "da današnji Protestantizam nije ni blizu onim grupama Hrišćana koje su sledile reformatore za njihovog života"
U nestajanju vere je najveći krivac Rimokatolička crkva, ali i sami Protestanti, koji danas Prave Ekumenske sporazume sa Rimokatolicizmom, i iz toga prirodno proističe da se ljudi razočaraju i napuste crkve, pa čak da se i okrenu ateizmu, jer poguban uticaj Rimokatolicizma zaodenjuje sve više ovaj svet u duhovnu tamu i vodi ljude ne ka Bogu, već daleko od njega.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To nije moja tvrdnja, nego notorna činjenica koju su objelodanili sami protestanti.

P.S. Molim urednike da ove Laodikejine besmislice konačno počnu uklanjati kao spam.

Ja odgovaram na tvoje tvrdnje, i ne kažem da su besmislice, već da imaju objašnjenje, a ono se zasniva na činjenici da vernici napuštaju crkve zbog otpada koji se pokazuje u kompromisima sa Vatikanom, zbog čega se ljudi razočaravaju u veru koju su nekada podržavali, jer im je nerazumno da protestantizam pravi kompromise sa onima koji su ih progonili.

Drugi razlog je biblijsko proročanstvo o poslednjim vremenima, gde će nestati vere, ljubavi, i gde će se ljudi okrenuti bezakonju.

To je univerzalna globalna pojava, i ne podrazumeva samo jednu crkvu ili zemlju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
[QUOTE="Laodikeja, post: 2327018, member: 363141"

Drugi razlog je biblijsko proročanstvo o poslednjim vremenima, gde će nestati vere, ljubavi, i gde će se ljudi okrenuti bezakonju.

To je univerzalna globalna pojava, i ne podrazumeva samo jednu crkvu ili zemlju.[/QUOTE]

Hmm, ovo je već bilo, u 14 veku u vreme kuge, pa onda u vreme 30 godiđnjeg rata, kioji su gle čuda protestanti i izazvali i kada se nije znalo ko koga i zašto ubija, pa zatim 1789, pa onda 1914, pa 1939-1945. Na koji se to period tačno odnosi taj vaš Biblical prophecy. Jeli Isus došao drugi put u 14 veku? Nije, u 17-om? Nije, u 18-19? Nije, U 20-om? Nije, pa tako neće ni sada doći, jer još nije vreme, ujedno Bog se ne ravna po štovaocima "zakona", i sledbenicima "bibličarenja". Još uvek nisu poslednja vremena, posebno ne ona i onakva kavim ih istraživači pisma očekuju.

O tome kako se lukavo izvlačite i optužujete Crkvu da je kriva za nedostatak vere kod drugih protestanata, a ne vidite da je uzrok u onome što ste Crkvi oteli i koristite ga za svakojake budalaštine da ne govorim.

Kada se bez pravog duhovnog vodstva, bez blagoslova Duha Svetoga, koji samo Crkva može kao Mistično telo Inkarniranog Boga, predati priđe Bibliji, ona prestaje biti Sveto Pismo i postaje oružje sotone. Ovo je ključ svega.

Možete tvrditi šta god oćete, možete do besvesti ponavljati da to nije tako, i da ste vi u pravu, činjenice govore drugačije. Možete se pozivati na Boga, ali uzalud vam je, jer sve što možete da ponuditze je i dalje tvrdoglavo držanje ljudskih izmišlotina. Kao i ono o vašoj navodnopj povezanosti sa svima koji su bili protiv Crkve, gde bez ikakve provere,samo zato što ih je Crkva proglasila hereticima, za svoje pretke uzimate dualiste, unitariste, gnostike, ne bi me začudilo da uzmetze i sataniste, po principu, Crkva ih je "progonila", mora da su i oni bili subotari i preteče "remnant" church. Ujedno ekumenizam je vaša protestantska ideja, pa se tako i taj argument ne može smatrati validnim. To što je pod uticajem modernista Crkva polovinom prošlog veka prihvatila ekumenski dijalog, ne znači da ona stoji iza te protestantske umotvorine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Uvreda je sagovorniku negirati razum.

Onda je zapravo tripo uvrijedio mene. Moj krimen može biti samo to što uvredu nisam prešutio.

Ja odgovaram na tvoje tvrdnje, ne kažem da su besmislice,

Koje moje tvrdnje?! Još ću te jednom podsjetiti, ja sam citirao jednog protestanta iz jednog protestantskog časopisa.

već da imaju objašnjenje, a ono se zasniva na činjenici da vernici napuštaju crkve zbog otpada koji se pokazuje u kompromisima sa Vatikanom,

Veliš - "vernici napuštaju crkve zbog ...... " A s kim ti onda diskutiraš i koga i što opovrgavaš?!?!?! U tekstu koji sam ja citirao nije riječ o "napuštanju Crkve od strane švedskih protestanata", nego je riječ o tome da 85% članove švedske Crkve uopće ne vjeruje u Isusa Krista. Ti si uveo svoju "alternativnu činjenicu" (laž), i onda kao mene opovrgavaš.

Još bi i imala smisla ova tvoja "magla", da tekst koji sam citirao govori o tome kako švedski protestanti, nezadovoljni zbog koketiranja švedske Crkve s Vatikanom, napuštaju švedsku Crkvu. Ali ne, tekst uopće ne govori o tome, nego tekst govori kako svega 15% Šveđana članova Crkve vjeruje u Isusa Krista. Logika bi još dopuštala objašnjenje da švedski Luterani napuštaju matičnu Crkvu zbog njezina "koketiranja s Vatikanom", ali je besmisleno, i uvredljivo za sve te Šveđane, tvrditi da prestaju vjerovati u Isusa Krista zbog koketiranja s Vatikanom. Onaj tko bi to eventualno sam za sebe tvrdio, bio bi lažov. Jer onaj tko bi "prestao vjerovati u Krista", nezadovoljan nekim činom Crkve, u Krista nije ni vjerovao.

zbog čega se ljudi razočaravaju u veru koju su nekada podržavali, jer im je nerazumno da protestantizam pravi kompromise sa onima koji su ih progonili.

Švedski protestanti nisu napustili švedsku Crkvu jer ih je razočarala, nego su napustili vjeru u Isusa Krista, a ostali su u švedskoj protestantskoj (Luteranskoj) crkvi.

P.S. Prosto k'o pasulj. Protestantima Šveđanima vjeru u Isusa Krista nije "zatukla" ni Rimokatolička crkva niti neka druga zloglasna organizacija, nego njihova vlastita Švedska Luteranska crkva. :)
 
Natrag
Top