Protestantizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zaista nema ništa bolesnije

Kada smo već kod bolesti i tu smo bolji od vas.

Evo upravo gledam procenat smrtnosti novorođenčadi.

Protest. države svega od 1% do 2,5% , dok je kod vas od 3% do 15% novorođenčadi.

Dakle nazadnost u svakom obliku.

Dakle, prestani spamati. Tema je "Protestantizam i njegovi plodovi"

A šta je ovo gore?

Nije tema moje izražavanje. Osim toga, što fali mom izražavanju.

Fali kultura. Pitam se da li ste u bilo čemu bolji od nas? Očigledno da niste.

Opet si nervozan.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tijekom azgovora za večerom, pitao sam desetak gostiju koliko ih pripada Švedskoj crkvi, koja je do 2000. bila državna crkva i još uvijek je najveća luteranska crkva na svijetu. Svi osim dvoje su podigli ruke. Koliko vas, pitam, vjerujete da je Isus Krist Sin Božji? Nitko se nije javio.

Dakle, što se ovdje događa? Kako to da članovi kršćanske crkve, koji plaćaju i crkveni porez, ne vjeruju u Isusa Krista?

Događa se da, kao i velika većina građana drugih skandinavskih zemalja, većina Šveđana crkvu vidi kao korisnu i hvalevrijednu instituciju. Ali štovanje Boga u crkvi nije nešto što prakticiraju.

Nedavna anketa koju je provela švedska Crkva pokazala je da oko dvije trećine od 9,4 milijuna ljudi u zemlji pripada crkvi. Ipak, samo 15 posto članova crkve kaže da vjeruju u Isusa Krista. Jednak postotak Šveđana naziva se ateistima. A samo oko 400.000 od otprilike 6,6 milijuna članova crkve kaže da samo jednom mjesečno pohode crkvu. (By Gary G. Yerkey, The Living Church)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Uz vas 85% prosvijetljenih (koji ne vjerujete u Isusa Krista), svi drugi, pogotovo mi kršćani, su ne samo nazadni, nego sramotno nazadni.

Djela su pokazala ko je vjernik, a ko nije.

Idemo dalje, dužina života 1930.

Protest. države, od 65-85 prosjek.

Katoličke države od 45 do 62 godine.


Znam ja da boli istina, vidiš kako vodiš nečasno raspravu. Imaš potrebu da je zagadiš jer te boli istina.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Djela su pokazala ko je vjernik, a ko nije.

Misliš na Hitlerova djela na koja su ga nadahnuli Luther i njemački protestantizam. :) Krasna djela imate. Dičite se.

Idemo dalje, dužina života 1930.

Protest. države, od 65-85 prosjek.

Katoličke države od 45 do 62 godine.

Mt 19,16-17: I gle, pristupi mu netko i reče: "Učitelju, koje mi je dobro činiti da imam život vječni? A Isus mu reče: "Što me pitaš, povećavaj prosjek životne dobi dok ne postane beskonačna".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Misliš na Hitlerova

A on bješe protestant,a ne katolik.

I ovo ću da kopiram i da dam na FB.

Sve pokušavam da sam ozbiljan, ali me zasmijevate iako je ovo u stvari žalosno.

Još više me uvjeravate da sam u pravu.

Idemo dalje procenat po etničkoj pripadnosti u zatvorima SAD.

Prvo ide broj stanovnika, a onda procenat u zatvorima.

Bijelci 64%
Hispanoamerikanci 16%
Crnci 12%

Procenat u zatvorima.

Bijelci 30%
Hispano. 23%
Crnci 33%

Dakle broj u zatvoru prema broju stanovnika prvi su: Crnci, zatim Hispanoamer. i onda bijelci.

Opet katolici pune ćelije više od protestanata.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Natrag
Top