Protestantizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa kod vas je stanje gore nego kod vještica i satanista, oni se bar ponašaju u skladu sa onim što pričaju, a vi kao propovijedate ljubav, mir, jevanđelje, a ponašanje vam je isto ili čak i gore od njihovog.


Tripo, ne propovedaju jevandjelje.

Osnov vere je ljude obavestiti o cemu se tu radi kada pristupaju odredjenoj ajde da kazemo veri ili ideologiji.

Tako su radili apostoli odmah neposredno nakon pedesetnice.

Petar svoju prvu propoved nije odrzao tako sto je narod okadio tamnjanom, poprskao svetom vodom, li odrzao liturgijsko pojanje.

Ne, on je ljudima ukazao na njihov greh odbacivanja Hrista i njegovog ubistva, potom im ukazao na pravdu, i na kraju ih pozvao na pokajanje.

To je Hrisscanski princip u radu za Boga, i tako Sveti Duh radi u ovom Svetu, jer je Isus prilikom svog poslednjeg sastanka sa ucenicima i obecanja Svetog Duha rekao "ON CE UKORITI SVET ZA GREH, ZA PRAVDU, I ZA SUD"
Potom je rekao "ON CE VAS UPUTITI NA SVAKU ISTINU"

Dakle, osnov Hriscanske sluzbe za ljude je propovedanje jevandjelja, ukazivanje na greh i na sud koji on donosi,, na Bozju pravdu koju covek treba postici kroz pokajanje i predanje Bogu.

Forma gore opisana "kadjenje, liturgijsko pojanje, prskanje vodom..itd" nema nikakve svrhe, posebno ako se uzme u obzir istorijski kontekst njihovog ustanovljavanja u crkvi.

Rec Bozja je ono sto posvecuje, jer Isus je rekao "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REC JE TVOJA ISTINA"

Sve drugo nema posvecujuce efekte, pa iz tog razloga nije vredno paznje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Mire000: "Mnogo se ti zavaravas, misleci da radis za Boga mislio je to i Juda, pa se obesio! A bas su lepo saradjivali on i Hristos - jel da???"
Je si li ti pri svesti? Ja nikada nisam rekao da radim za Boga već protivu Boga iznoseći činjenice koje stoje u Bibliji. I nemoj da me vređaš. Satana može da bude samo tvoj drugar a ne moj jer ja nisam satanista ali da si rekao istinu da ja jesam ultrasatanista to bi moglo da prođe.
I šta ja to izvrćem? Šta one 101 Kontradiktornosti Biblije nijesu tačne!???? Ili možda nije tačno ono što sam pisao da je Bog dozvolio i dao lažljivu reč u svojih 400 proroka da bi prevario kralja židovskog da bi psi lizali njegovu krv kao i Natuvejevu ???? I time pokazao koliko njegova korupcija može daleko da ide??? Što je ispričao moj najomiljeniji prorok Miheja.
Vidiš ja u tvoje tumačenje i interpretaciju ne verujem. Verujem samo u rezultat. Zato i retko učestvujem u vašim raspravam. Nemože se tu ništa postići ni razrešiti.
Inače ja ti želim da ti "vjeruješ" i ja ultrasatanista ti želim da sediš i sa ljeve i sa desne strane Hristove i ne bih imao nikakva problem sa tim za razliku od tvojih apostola koji se rasrdiše na one Zahedine sinove kako se već zvaše. To je razlika između njih i mene.
I ja nijesam tvoj Juda Iskariotski jer JA nijesam izdao Hrista već je ON izdao mene. Tako da je ovo lični i personalni rat. I ako bude zahtevao zadovoljštinu od mene dobiće je pa da mi konačno raskrstimo sa tim ko je laža i otac laži i u kome ne stanuje istina.

Ti za sebe kažeš da "veruješ" ako li onda ovo !znaci" nemaš ondak si i ti laža i otac laži u kome nema istine. Ja imam specijalan otrov za tebe i ako ga popiješ i ostaneš živ ja pređoh u adventiste i baptiste i svedoke i već čijeg su Hrista razdelio Tvoja Biblija te sama osuđuje:

Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.
17 A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;
18 Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I ja nijesam tvoj Juda Iskariotski jer JA nijesam izdao Hrista već je ON izdao mene. Tako da je ovo lični i personalni rat. I ako bude zahtevao zadovoljštinu od mene dobiće je pa da mi konačno raskrstimo sa tim ko je laža i otac laži i u kome ne stanuje istina.

Hajde molim te ako nije tolika tajna, reci kako te je to Isus ili bilo ko izdao. I kakve to veze ima sa ovom temom.

Uzgred, Plimouth Bethrein je protestantska sekta, roditelji samoproklamovane "zvei 666" bili su "vernici" te sekte i njihova usukanost je dobrano uticala na mladog Alexandra Edgara Crowley-a, koji se zbog toga celog života kao nešto "bunio". Telemisti, ali i osvi ostali su najobičniji simkretisti, u toj meri da ih pravim "satanistima" ne vredi ni zvati. Ni Crowley-a, ni Steinera, ni Blavatsky. Sve sam go prevarant i cirkuzant.


Što se tiče tvog "ličnog" rata sa Bogom ili kim već, to je tvoja stvar. A Mire se na tvoju žalost nije tebi obraćao nego jednom od adventističkih trolova. Tvoj post mu je samo poslužio kao šlagvort.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A nije je ni mail-om poslao onima koji propovijed nisu čuli uživo. :)

Nije, nego je odlazio licno po kucama da propoveda, a tradicionalni svestenici to ne cine, vec otvore vrata crkve, zvone zvonom da bi pozvali ljude u crkvu, i potom ne propovedaju jevandjeosku istinu, vec kade kandilom, i pevaju liturgiju u ojoj covek ne razume ni rec.

A biblija kaze: "Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom" ( Rimljanima 10. 17 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije, nego je odlazio licno po kucama da propoveda, a tradicionalni svestenici to ne cine, vec otvore vrata crkve, zvone zvonom da bi pozvali ljude u crkvu,

Potpuno je isto i kod vas Adventista sedmog dana. :) Okupljate se u svojim crkvama, zar ne. Dakle, i crkva Adventista sedmog dana, kao i tradicionalne, postala Babilonska Bludnica.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Potpuno je isto i kod vas Adventista sedmog dana. :) Okupljate se u svojim crkvama, zar ne. Dakle, i crkva Adventista sedmog dana, kao i tradicionalne, postala Babilonska Bludnica.

Okupljamo se naravno, ali se propoveda rec Bozja.

Ali se propoveda i proucava rec Bozja svuda i na svakom mestu, po kucama, organizuju se evangelizacije ili predavanja u dvoranama po gradu..itd..
 
Natrag
Top