Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Po rodovima njihovim poznaćete ih!" (Matej 7,16),

Ovim rodovima?

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers:Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Adolf Hitler: „Luteransko kršćanstvo jeste i ostaje najveće Božje otkrivenje na njemačkom jeziku.“

Adolf Hitler: Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

Fanatični mrzitelj Židova Julius Streicher, koji je tijekom rata izdavao novine „Der Stürmer“, kad mu je suđeno na Nürnberškom procesu zbog izazivanja mržnje, pozivao se na Lutherovu knjigu „O Židovima i njihovim lažima“ i branio slijedećim riječima: „Dr. Martin Luther bi danas umjesto mene ovdje sjedio na optuženičkoj klupi, ako se uzme u obzir ova knjiga“.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovim rodovima?

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers:Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Adolf Hitler: „Luteransko kršćanstvo jeste i ostaje najveće Božje otkrivenje na njemačkom jeziku.“

Adolf Hitler: Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

Fanatični mrzitelj Židova Julius Streicher, koji je tijekom rata izdavao novine „Der Stürmer“, kad mu je suđeno na Nürnberškom procesu zbog izazivanja mržnje, pozivao se na Lutherovu knjigu „O Židovima i njihovim lažima“ i branio slijedećim riječima: „Dr. Martin Luther bi danas umjesto mene ovdje sjedio na optuženičkoj klupi, ako se uzme u obzir ova knjiga“.

A zaobišao si ono što sam dao. Uuuuu ovo moram svima proslijediti. Na ovo tvoje sam davno dao odg. U stvari ti teško vrijeđaš razum.

Opet nivo razmišljanja SV čovjeka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čiji razum ja vrijeđam? Tvoj? A kako to?

NAJVIŠE IH JE U JUŽNOJ AMERICI Ovo je 50 najopasnijih gradova na svijetu
Jutarnji

Čak 43 ih je gdje su katolici dominantni.

Čak 43 od pedeset najopasnijih gradova na svijetu nalazi se u Južnoj i Središnjoj Americi,

Jutarnji

Čitavu ovu rasp. između tebe i mene ću da dam na FB.

Da vide ljudi. Šta si rekao ti, a šta ja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Fanatični mrzitelj Židova Julius Streicher, koji je tijekom rata izdavao novine „Der Stürmer“, kad mu je suđeno na Nürnberškom procesu zbog izazivanja mržnje, pozivao se na Lutherovu knjigu „O Židovima i njihovim lažima“ i branio slijedećim riječima: „Dr. Martin Luther bi danas umjesto mene ovdje sjedio na optuženičkoj klupi, ako se uzme u obzir ova knjiga“.

Da, Slape, baš tim rodovima se ponose oni koji kao i "mesija" im smatraju islam dobrohotnim i od Boga danim darom. Istim onima koji ti ovde "brane" nekakve plodove Luterovog ega, kritika islama i smatranje istog neprijateljem Hrišćanstva je uvreda, jer i njihov "mesija" je primao i podržavao muftiju Jerusalemskog, Da ne pominjem SS Handžar diviziju. Protestanti, posebno oni koji se kite nazivom "krune reformacije" bi rado videli reprizu holokausta, nestanak Izraela, jer bi time uklonili prave Hebreje, i tako sebi otvorili put ka tituli "čuvara zakona".


Čiji razum ja vrijeđam? Tvoj? A kako to?

Ne zna se čiji postovi vređaju razum. Tvoji kada iznosiš istinu, ili adventistički, posebno njegovi kada postavlja tek da bi izazivao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vaši arg. su tako jadni i nikakvi, a takve su vam i države.

Jad i bijeda od država. Haos, beznađe, kriminal. Toliko su jadne da ni vi u njima više nećete da živite.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo ću da priložim uz ovu rasp

Evo ti još pa "šeraj", pohvali se.


1544177702187.png

Moto članova "Reich church" bio je: "Svastika na našim prsima i križ u našim srcima"

1544177736272.png

Propagandni izborni plakat iz 1933. godine - piše: "Hitlerova borba i Lutherova poduka su najbolja obrana njemačkog naroda".
 
Natrag
Top